Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quadkopter építés
 
Témaindító: harsadi, idő: Szept 17, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 14
(#) Ven válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Fel tudnád tenni a Kalman szűrő kódját? Publikus?
(#) Panhard hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Hello! Használ valaki a Multiwii vezérlőt GPS-el?
(#) Panhard válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Hogy állsz a kopterral?
(#) GPeti1977 válasza Ven hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Innen indultam ki, ezt írtam át:
http://www.roboternetz.de/community/threads/44668-Kalman-Filter-f%C...BASCOM
De nem értem mert mintha azt olvastam volna hogy a Kalman filterrel meg lehet csinálni a gyro és a gyorsulásmérő egyesítését a complementer filter helyett.
(#) Balagemann2031 hozzászólása Dec 20, 2013 /
 
Sziasztok! Tervezem, hogy építek egy ilyen Quadrocoptert. Egy amerikai vásárlós oldalról (.bay) rendelnék egy giro/gyorsulás/iránytő kombó modult. (10DOF MPU6050 HMC5883L BMP180 Gyroscope Acceleration Compass Sensor Module). Szerintetek ezen a modulon lévő giro-val és gyorsulásmérővel megoldható a copter stabilizálása, irányítása? Vagy ennél komolyabb eszközökre van szükség?
(#) Panhard válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Szia! konkrétan nem tudom mit akarsz rendelni, belinkelhetnéd.
Én ajánlom EZT, erre feltölthető a multiwii és a megapirate NG szoftver is. Multiwii Megapirate
Én is kipróbáltam mindkettőt, jók, de én mégis egy harmadikkal repülök jelenleg, nekem ez jött be: Bővebben: Link szoftver: Bővebben: Link
Motorokat, propokat, szabályzókat, akksit, gps-t, rádiót kiválasztottad már?
(#) Balagemann2031 válasza Panhard hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Szia! Még semmi sincs meg, egyenlőre informálódom, hogy miből milyen ajánlott stb. Igazából amit megveszek azok a motorok, a motor szabályzók, akkumulátor, és az említett modul, ami tartalmazza a girót és a gyorsulás mérőt, gondolom ezek a legfontosabbak a stabilitáshoz. A vázat, a vezérlést és minden mást saját magam készítem el. A programozás lesz szerintem a hosszadalmas, de mindenképpen én akarom írni. A mikrovezérlő PIC18-as családből lesz, de még nem döntöttem el melyik típus. A távirányítást is egyénileg oldanám meg. A lényeg, hogyha ezt a modult ajánljátok, akkor ezzel fogok kísérletezni egy darabig. Erre a modulra gondoltam: Ezek között van!


Nem működik a link ha kiválasztom a modult
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2013
(#) Panhard válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Mindegyik vezérlőre van már kiforrott, jól használható nyílt forráskódú szoftver. Ha magad írod a programot, nem kis fába vágod a fejszédet.
Jelenleg melózok, majd ha hazamegyek, linkelek pár hardvert amit én ajánlok.
(#) pittyu2 válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Hali. Egyetértek Panhard Hozzászólásával. Válassz ki egy jól működő vezérlőt , sok időt és pénzt fogsz meg takarítani. Más dolog ha a forráskódot szétszeded- megérted mit miért csinál-- javítasz a hibáin és tesztelés után te is közzéteszed.
( közben meg repkedéssel töltöd a saját fejlesztésre szánt meddő időt ).
(#) Balagemann2031 válasza pittyu2 hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Szia! Megértem az álláspontod, viszont nálam a fejlesztésnek is van akkora élvezeti értéke, mit ha már repkednék vele, sőt!
(#) pittyu2 válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Szia. Amikor én rákattantam a quadra , még a ferdeszeműek nem gyártották a vezérlőket. Meg akartam magamnak építeni, szét szedtem HK401 es gyrókat a chip matt és KK alapján atm.8 procikkal kínlódtam. Utánna jött a "shrediquett" meg a többi. Összességében ráfizetéses volt a buli és még működő képes vezérlőm se volt. Mostmár inkább spórolok és készet veszek. Publikáld amit csinálsz sokan fogjuk figyelni a munkádat.
Van az RCmodell forumon jópár nagyágyú :eosbandi -nhadrián stb érdemes ott is olvasgatni.
Sok sikert :pittyu
(#) Balagemann2031 válasza pittyu2 hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Szia! Ma rendeltem meg a szenzor kombó modult amin van giró, gyorsulásmérő, iránytű, és légnyomás ic. Mindegyikre írnom kell majd tesztprogikat amivel elleszek szerintem egy jópár napig. Aztán célirányosan rátérek Az ESC vezérlésére, a kombó modul adatai alapján (itt már mától számítva március-április körül fogok járni jóesetben) és havi 10-20ezer értékben veszegetem meg a Quadrohoz az alkatrészeket... Optimista hozzáállással 1 év múlva és olyan 100-150K ból meglesz. A Ha elkezdem már összerakni, és látom a fényt az alagút végén, akkor dobálok majd fel képeket

Köszönöm a bíztatást! Üdv: Balázs
(#) Panhard válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Én ezeket ajánlanám:
Motor
Szabályzó <--flashelni kell SimonK firmware-re
Propeller
Akku
FrSky modul <-- vevőt flashelni kell, hogy SumPPM-et kiadjon
Rádió <-- flashelni kell, ER9X firmware-re, sokkal többet tud
Flight controller
GPS
Mellékletbe felrakom az aktuális Ardukopter programot, én ezzel repülök jelenleg. Nézd át, és gondold át mégegyszer, hogy biztos újra fel akarod-e találni a spanyolviaszt. Ezt a programot rengetegen fejlesztik, több éve, rengetegen tesztelik, szerintem neked esélyed sincs hasonlót írni egy év alatt, csak az idődet pazarlod.
Ha az árakat nézzük, kb: 100ezerből jött ki egy kopter munkatársamnak. 4akksi, töltő, a fennt linkelt cuccok, rádió olcsóbb volt kicsit, a váz 13x13-as aluszelvény, 25cm hosszú karok.
Egyébként olvasgasd az RCmodell.hu fórumot, ahogy pittyu2 mondta, sok hasznos infót találsz majd. Üdv!
(#) Balagemann2031 válasza Panhard hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Szia! Köszi a linkeket, megnéztem mindet, a motor, szabályzó, propeller, akku, teljesen jó
Elhiszem, hogy könnyebb és olcsóbb stb. lenne összerakni egy quadrót kész eszközökből. De nekem nem maga a reptetés a lényeg, hanem hogy kipipálhassam fejben hogy alkottam olyat amibe még tapasztaltabbak sem kezdenének bele Egyébként minden tiszteletem azoké a programozóké, mérnököké, vagy amatőröké akik ilyen csodákat tudnak alkotni! (a távirányítást már le sem merem írni mert végleg kinevettek) Üdv!
(#) Panhard válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Nem nevetünk ki, írd le nyugodtan. Engem érdekel.
(#) pittyu2 válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
OFF
Először a légnyomás szenzorhoz csinálj egy frankó pittyegő variométert, arduino minivel.!!
A quadróhoz abszolut nem kell , de nekem a vitorlásomhoz jól jönne !!!
ON
(#) Balagemann2031 válasza pittyu2 hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Tudom, hogy nem kell a Quadrohoz, de a "10DOF" modulon 4 szenzor IC van. De biztosan írni fogok rá tesztprogit
(#) Balagemann2031 válasza Panhard hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Kicsit nagyszabásúnak tűnhet, de egy második giroszkópos eszközzel (pl Wii konzol kar kicsit átépítve) szeretném irányítani. Lehet hogy nem Wii kar lesz, de girós megoldás felé húz a szivem.
(#) pittyu2 válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Pl: fel veszel egy kesztyűt amibe a gyrok be vannak építve és ahogy mozgatod a kézfejed -úgy repül a quad ?? Izgalmas !.
Csak akkor tehenészet közelében nem szabad repülni, mert ha az orrodra száll egy bögöly és odacsapsz...........
(#) Balagemann2031 válasza pittyu2 hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Ezért van az embernek két keze, egyikkel manőverez, másikkal csapkod... Egyébként A Wii karos irányítás csak egy ötlet.
(#) pittyu2 válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Szia. Találtam a lomok között egy nem használt " Rabbit "vezérlőt. Van rajta egy baro +iránytű chip :ez
Ebből lehetne csinálni egy frankó variométert. Vennék arduino minit , segítenél összeilleszteni ??
A vezérlőt neked adnám tanulmányozásra.:
a vezérlő.
(#) Balagemann2031 válasza pittyu2 hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Szia! A hardveres összeillesztésben tudok segíteni, de az arduino-családdal még nem foglalkoztam. Én is épp várok egy modult amiben baro szenzor, és giro is van, ha megérkezik, akkor elkezdhetem tesztelni. (most grafikus lcd-vel játszadozom, akkuszintet és egyéb repülési adatokat szeretnék majd kiírni rá, de mikrovezérlő keresgélésben is vagyok, mert a Quadro-hoz olyan kell amin van SPI az adó vevőhöz, és I2C a szenzorokhoz, meg az ESC-k hez 4 hardveres PWM modul. Egyébként én PIC-eket programozok.) Amúgy mennyire vagy jártas vagy arduino-ban?
(#) Balagemann2031 hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Sziasztok! Van itt valaki, aki az ESC-ket saját programmal próbálta már vezérli? Próbálom 8KHz és 16KHz es PWM jellel vezérelni különböző kitöltésekkel, de elvileg a 2 másodpercenként jelentkező "beep" hangok jelhibát jelentenek, ahogy kivettem a leírásból... Sajnos a használatijában nem említik hogy hogyan kell vezérelni magát az ESC-t. (egy LiPo 7,4V-os akksival tesztelek, amíg nem jön meg a 3cellás).
(#) pittyu2 válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Szia. Gyári vezérlő ?? Mert azokat kb:50 hz szaporasággal,inpulzus szélességgel vezérlik.
A guruk fel tesznek rá új FW t ,amivel már 400 hz et is tud fogadni. Valami "simonk "a neve.
A szabi az inpulzus szélességből állítja elő amotorok forgási frekijét.
(#) Balagemann2031 válasza pittyu2 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Szia! Az ESC gyári! Tehát akkor 50Hz, nem 8 és 16KHz kicsit fölé lőttem. A FW frissítést majd megcsinálom ha kevés lesz az 50Hz es mintavétel, bár még nem tudom hogy szükség lesz-e rá.
Köszi az infót!
(#) pittyu2 válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Nem kicsit.!!Most vettem "Turnigy Multistar 30 A " ESC -ket de alapon át lettek flesselve , hogy a Naza által küldött szaporább jeleket fogadni tudja.
Tettem egy ajánlást :I2C baro szenzorból altiméter gyártás. vs vezérlő "Rabbit"csere------ az nem érdekel ?????
(#) pittyu2 válasza pittyu2 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Meg még : hogy tudsz ki küldeni 1----2 msec jelet 8 ill 16 kHz frekin ??
(#) Balagemann2031 válasza pittyu2 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Megmondom őszintén, hogy a baro zenzorral nem foglalkoztam még, mert nem tartottam fontosnak a repüléshez egyenlőre. Szánok majd időt a baro szenzorra a kedvedért, és majd írok hogy mire jutottam. Egyébként első nekifutásra nem tudtam hogy az " 1-----2 msec jelet" kedveli. Különböző leírásokban a működési frekire írták hogy 8...16Khz, csak én félreértettem, mert ezzel az értékkel már az ESC hajtja a motort. Tehát most ott vagyok kicsit elakadva, hogy 50Hz es PWM jelet hogyan hozzak össze, mert ilyen kicsi frekihez lassú mikrovezérlő órajel kellene, a szenzorok jelfeldolgozásához pedig minél gyorsabb...
(#) GPeti1977 válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
A legtöbb ESC megy 400Hz pwm jelről is átflesselés nélkül, 8 bites AVR 16MHz járatva pont kiadja ezt a frekvenciát a hardveres pwm generátora.
(#) pittyu2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Én úgy tudom hogy a "gyári " ESC - nem PWM jellel mennek -- hanem 1 és 2 msec közötti és kb: 20 mssec szünet. PL:gázkarnál 1 msec kikapcsolt-- 2 msec max gáz. Így 1.5 msec a fél fordulatot adja Nyolc csatornás adó vevőnél lefut a 8 csatorna jel -- szinkron szünet és újra 8 csatorna jel.
Következő: »»   2 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem