Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 65
(#) Placi84 válasza TheShaft hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Amúgy te merre láttál ennyiért a Farnell-nál? Ha rákeresek a Raspberry-re, akkor átirányít a malna pc magyarország oldalára, ahol csak maga a kütyü natúrba 12.900 ,- Ft.
(#) proba válasza mythbuster hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
A multiplexelés számomra arról szól, (ezt te lehet nem így érted, mert számomra ez csak egy beidegződés) hogy egy led a másodperc tört részéig (jelen esetben max 1/(8*16) részéig ) világít, azután átadja a helyét egy másiknak.Ha valami képet /alakot akarsz kijelezni akkor nagyjából ez a metódus. Így a ledre ugyan 20mA jut, de összességében csak a másodperc 1/(8*16)-od részéig.Ezzel azt éred el hogy a led átlagos fényereje töredékére csökken. Ezt a csökkentést szokták áramnöveléssel kompenzálni. Mivel a led 100mA körül visel el maximum ezért 1/16 s nél rövidebb idejű aktivitás ledenként egyébként sem célszerű. Ha a led parázslása is elég akkor esetleg járható ez az út is.Ha te úgy gondoltad , a led világít pl 1s ig folyamatosan majd jön a következő, akkor persze elég a 20mA neki.
Az 5V tápcsatlakozó után 1,1A biztosíték van, a fogyasztása 700-800mA a többi marad neked.
Azért ha több áramot akarsz a 3.3V részből a stabilizátorát nem árt hűteni.
(#) Blintux hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy Raspberry Pi-t szeretnék akkuról úgy működtetni, hogy közben kikapcsolás nélkül tudjam az r Pi-t üzemeltetni.
A töltéshez meg is találtam az ideális megoldást, ennek a panelnak a formájában:
http://www.seeedstudio.com/depot/lipo-rider-pro-p-992.html

Ennek már utána olvastam, teljesen jó az R. Pi-hez:
http://www.imthi.com/page/3

A kérdéses rész maga az akku, hogy milyet vegyek.
4 és 5 V között lenne az ideális, de ilyet nem igazán találok LiPo akksiban. Viszont ahogy az előbb linkelt oldalon is látszik, elegendő már a 3.7V is.
Persze azt szeretném, hogy a lehető legtovább bírja és az akku azért ne kerüljön horribilis összegbe

Kinéztem ezt az akksit:
http://shop.modell.hu/lrp-lipo-akku-3-7v-6900mah-430202.html

Ez 6900mAh, ami szerintem már elég derék.


Igazából a hozzáértők véleményét szeretném kikérni, hogy ezt az akkut bátran ráköthetem-e Lipo Riderre, így üzemeltetve az R. Pi-t? Nem akarom hazavágni sem a töltőt, sem az R. Pi-t, ezért kérdezem elsősorban.

Esetleg ha tudtok jobb lipo akkut ajánlani 5V-ig, ami még az országban beszerezhető, azt is megköszönném.
(#) BGyurci válasza TheShaft hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Itt most engedtek az árból...
(#) GPeti1977 válasza Blintux hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
A LiPo modellezni jó nagy árammal terhelhető de rövid az élettartama válassz inkább modellbe való két cellás LiFe akkut ennek 6,6V a feszültsége vagy laptop Li ion akkut.
(#) szocsi77 hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Sziasztok!

Pythonban írtam egy progit, ami egy szervót vezérel, UDP csomagból kinyer változó alapján.
Program:

csatlakozás stb.
adott sztring kiválasztás
sztringről felesleg levágása
float-tá alakítás
néhány művelet az adattal
20ms jel létrehozása a GPIO-ra
kitöltés változtatása a kinyert változó alapján 2,5-12,5% között.

Minden működik rendesen, de sajna a miközben a ciklus megy a kitöltés remeg és persze a szervó is.Egy 9g-os kínai szervóról van szó.Talán valami szűrés kéne?

Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2014
(#) varga_attila hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Kezdő programozó vagyok most ismerkedem a ezzek a fejlesztői eszközzel.
Főleg adatgyűjtésre illetve vezérlésre szeretném használni.
Pl: fűtés vezérlés, világítás vezérlés, klíma vezérlés.
Van-e valakinek gyakorlati tapasztalata, hogy megoldható-e az ilyen dolgok központi vezérlése ezzel az eszközzel.
Bármien tapasztalatot, ötletet, segítséget szívessen vennék.
Köszönettel Attila.
(#) qbu1995 hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Kedves Forumozók!

Hogyan tudnám az megcsinálni hogy a raspberry a gpio portjaira beérkező adatokat loggerelje egy fileba az sd kártyára?
Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!
(#) proba válasza qbu1995 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Gpio olvasás, utána filebe kiirás.
Sima scripttel megoldható, ha nem kell túl nagy sebesség.Port olvasás file-hoz hozzáfűzés echo "mit" >> mihez.txt
(#) Mate78 válasza varga_attila hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
szia

néhány napja nyüstölöm még csak a Pi-t, és én is hasonló feladatokat szánok neki mint Te.
Vettem hozzá egy bővítő panelt,a LED villogtatás már megy.
Ha nem ismernéd,ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:Bővebben: Link
(#) gernerakos hozzászólása Jún 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Ma kaptam meg az én raspberrymet, nagyon tetszik, már az alap dolgok mennek. Van hozzá egy 2*16-os lcd kijelző, arra szeretnék kiírni valamit. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Továbbá észrevettem, hogy a processzor nagyon melegszik terhelés hatására. Valakinek volt-e már a hűtésel gondja? Ha igen, hogy érdemes orvosolni?
(#) davidov válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Érdemes úgy feltenned a kérdést, hogy hol akadtál el az lcd illesztésnél. Az interneten rengeteg jó tutorialt találhatsz, amivel el tudsz indulni.
A nagyon meleg az hány fok? Ami neked nagyon meleg nem biztos, hogy a raspberry-nek is nagyon meleg. A SOC max 85 fokra van tervezve. Érdemes 70 fok alatt tartani a hőmérsékletét. Ezt pedig a következő paranccsal tudod lekérdezni (ezred fokban):
sudo cat /sys/class/thermal/thermal_zone0/temp
Ha nem csinálsz vele extrém dolgot valószínű rendben lesz. Ettől függetlenül rakhatsz rá kis hűtőbordát, ebay-en érdemes körbenézni..
(#) gernerakos válasza davidov hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Az Lcd illesztésénél, ott akadtam el, hogy a hozzá kapott könyvben csak a Jukebox keretében írnak rá (szám címe, előadó...)
de ezen kívül nem írnak arról, hogy hogy kell egyéb szöveget kiírni.
A meleg alatt azt értem, hogyha ráteszem az ujjam, akkor néhány másodperc után el kell venni. Majd ha már meleg, megírom hány fokos. Köszönöm, hogy segìtettél, jó kis ketyere ez.
(#) gernerakos hozzászólása Jún 15, 2014 /
 
Üdv. ismét!
Tudja-e itt valaki, hogy az OpenBve nevű vonatszimulátort lehet-e futtatni raspberryn? Azt tudom, hogy a Linux alá kell hozzá a mono runtime, ez már fenn van. Ha követem az utasításokat a linuxos telepítéshez, akkor elindulna?
(#) david10 válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Az openttd-nek nem olyan jo a grefikaja,de azt konnyebb telepiteni:
sudo apt-get install openttd
(#) Laresz hozzászólása Jún 15, 2014 /
 
Sziasztok!

MediaBrowser 3-hoz szeretnék XBMC-vel kapcsolódni.
Odáig jó is, hogy megjelenik a mappa lista, be lehet lépni, megjelenít kezdőképeket a filmekből és ennyi. Lejátszás nincs.
8.5-ös XBMC van rajta, a legfrissebb 9.5-ös el crashel...
Működik így valakinél a RBPi?

Köszi: Árpi
(#) kocsgab002 válasza Laresz hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Telepítetted az XBMC3C Add on-t?
(#) Laresz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Persze, be is állítottam. Látja a szerver kiajánlásait is, előkép is van, de lejátszani nem akar...
Találtam egy video-t a beállításáról, de a valóság és a video nagyon eltér.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) Pepebá hozzászólása Jún 25, 2014 /
 
Üdv!
Raspi/Debian OS alatt milyen C fejlesztői környezetet használtok? javasoltok?
Python-t használtam eddig, de GPIO-n viszonylag gyors (250-300 Hz) jelet kell megszámolnom egységnyi idő alatt. (amire már a Python nem alkalmas)
Azt tudom hogy szövegszerkesztővel meg lehet írni és fordítani kell. Viszont nem ismerem annyira a C nyelvet.
Az is elég lenne ha a GPIO kezelést lenne C-ben, de hogyan kell Python-ból hívni a C betét programot?
(#) Vales válasza Pepebá hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
GCC, vagyis GNU C Compiler minden Linuxban, így Raspbian-ban is van.
Előadásom a LOK2013-on.
(#) Pepebá válasza Vales hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget, megtaláltam.
A win-hoz hasonló, mint az MLAB fejlesztői környezet létezik Linux-hoz?
(#) tomi52 válasza Pepebá hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Nem tudom a málnán fut-e, de létezik az "mplabx" winre, linuxra, mac-re is. Java-t igényel.
(#) Vales válasza tomi52 hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
A Raspbianban gyári Oracle Java is van alapból, inkább az a kérdés, hogy az MPLabx milyen sebességgel fog menni a Málnagépecskén, félek lassan.
Ha mondjuk konkrétan PIC mikrokontrollert szeretnél programozni vele, akkor meg kellene próbálni inkább az SDCC-t (Small Device C Compiler) használni, ami szintén minden Linuxra elérhető elvileg.
(#) Lucifer válasza Vales hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Sehogysem. Az összes fordító és a programozóhoz használt lib zárt forráskódú és x86-ra van fordítva.
(#) david10 hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Sziasztok,van rgy TM41P tipusu touchpad-em egy T1004 IC-vel.
Azt szeretnem tolletek kerdezni,hogy ezt a Raspberry Pi GPIO portjara ugy ra tudom-e kotni,hogy evel iranyitsam az egeret?Ha kell,akkor tudok SMD-t is forrasztani.
A valaszotokat elore is koszonom!
(#) chipi hozzászólása Aug 18, 2014 / 1
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha megvárásolom az mpeg2 licens -t. Utána a málna pc -m képes lesz hardveresen is kódolni?
Tehát amit én szeretnék egy usb webkamerát streameltetni, de a cpu -t kiakasztja. GPU is számolni fog?

Valaki világosítson fel e téren.
Köszönöm szépen!
(#) Vales válasza chipi hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Szia!
Elvileg igen, akkor megszüntetik a prociban a hardveres gyorsítás zárolását.
Magyarországon is megvásárolható:
http://www.rpibolt.hu/kategoria/media_licensz.html
(#) Sanyessz hozzászólása Aug 21, 2014 /
 
Helló
Tervezem egy PI vásárlását. Kicsit problémában vagyok evvel a kijelző dologgal.
Feltétlen szükséges kijelző hozzá? Ha igen milyen kijelzőt ajánlatok? Van egy régi laptop, működő képes, esetleg ennek a kijelzőjét rászerelni?
Mi kell az illesztéshez? Csak Display Module -al lehet párosítani a dolgokat? Vagy elméletileg a kijelzőnek kellene hogy legyen ilyen része, ha megbontom majd a donor gépet?

Vagy hogyan tudom esetleg UTP kábelen elérni?

Amúgy vezérlési célokra lenne a dolog, és jó lenne ha helyszínen is bele lehetne nézni a naplózásba, pillanatnyi állapot stb, de főként hálózatról lenne elérve a vezérlés.
Egészet napelem lássa el, ezért fontos szempont az alacsony fogyasztás és így a PIC+PC kicsit sokat eszik.

Eddig Pic-eket programozgattam, pc vel összekötve, gépre visualban irt programmal.
(#) Pepebá válasza Sanyessz hozzászólására (») Aug 21, 2014 / 1
 
Szia!
Nem feltétlen szükséges a kijelző, de leegyszerűsíti a helyzetet. A kezdeti beállítások macerásak nélküle.
Van HDMI és kompozit (videó) kimenete. Egyébként létezik I2C-n 2-4 soros LCD kijelző vagy grafikus kijelző.
Megfelelő config után bármelyik VNC-vel elérhető, akár telefonról is.
Amennyiben igényesebb, mondjuk grafikus (Python) programozást akarsz, meggondolandó a Banana PI. A raspy 512 memóriája összetettebb progi-t igen lassúvá tesz.
(#) Sanyessz válasza Pepebá hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Szóval ha kezdetnél rákötöm valami kép megjelenítő akármire, utána már nem kell.
LCD kicsit fapados, jónak jó, csak szeretném kicsit igényesebbre megcsinálni.
Banana PI kicsit többe került mint az általam kinézett, Raspberry Pi Model B+.
Még csak próbálkozni szeretnék a PI-vel, ezért közép út ként gondoltam erre a modellre.
Ha egy kicsit lassú, sebaj türelmes vagyok.
Következő: »»   4 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem