Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   563 / 839
(#) Electricboy hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
Ma egy kicsit haladtam a labortáppal:

DSC_0260.JPG
    
(#) szili83 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Látom betted a potik megszakadása esetére betervezett ellenállást az általam megjelölt helyre. De a kimeneti kondid mekkora? Ahogy nézem az pici. Oda olyan 10µF kellene (minimum 4,7uF)
Trafód mekkora AC effektív feszültségű lesz?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2014
(#) Electricboy válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Igen be tettem őket, a kimeneti kondi 4,7µF fólia.
(#) szili83 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Az jó lesz a kimenetre. Habár én elektrolitot tettem bele (10µF/80V).
(#) Alkotó válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Ezeket a "módosításokat" nem kell beleügyeskedni a panelba, mert létezik a hozzá való változat (pl.itt). Amire válaszoltam, ott a rajz is megvan hozzá. Természetesen a huzalozott és TO3 tokos változathoz is van ilyen.
Az utólagos beültetés csak akkor kell, ha valaki a korábban már elkészített tápját akarja ezekkel a dolgokkal kiegészíteni. Megjegyzem, a felhasználás szempontjából ezek nem halálosan dolgok, inkább csak a piszkálódás miatt raktam bele. A kimeneti kondit, közvetlen a csatlakozókra is lehet tenni (talán ott a legjobb).
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2014
(#) Alkotó válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
A képen lévő sorkapocs mellett mi az a sárga négyzetes lap? Oda egy stabil átkötés kellene.
(#) szili83 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
A potik megszakadását még annó én vetettem fel, utána volt okoskodás, és a beépítés. Attila pedig mérés közben javasolta a plusz két kondit. Szóval én még az eredeti 2.7.4-et építettem meg, amiből az a 4db alkatrész hiányzott.
(#) szili83 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Kondinak néz ki (vagy VDR?, de ilyen alakút még nem láttam).
(#) ktamas66 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Szerintem biztosíték.
(#) kadarist válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Az egy öngyógyuló PTC-biztosíték.
(#) szili83 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Ötletes. Amúgy vajon hány kioldást bírhatnak, és hányszoros In nem teszi tönkre?
(#) Electricboy válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Regenerálódó biztosíték. Azért ezt építettem meg mert nem tudtam hogy létezik már új a módosításokat tartalmazó nyákterv.
(#) tibibalogh520 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Szerintem az egy öngyógyuló biztosíték.
(#) kadarist hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
Ugyan még hányan írják le, hogy mi ez...
(#) Attila86 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Szerintem meg egy multifuse!
(#) szili83 hozzászólása Ápr 27, 2014 /
 
Ez milyen jó lenne labortápegységbe.
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Helló! nem egészen, csatolom (vasaláshoz). V2.7.4c-v2
(#) Electricboy válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Szia!
Igen ezt megtaláltam még a nyák elkészítése előtt, viszont nekem a sorkapcsos változat kellett most már lehet máshogy döntenék, de már mindegy kész a panel be van ültetve így marad. Akik utánam fogják megépíteni azoknak jól fog jönni. Minden esetre köszönöm!
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Nagyon szívessen! Minden fajta modosítás meg található a panelon és a leírásban. Használjátok egészségel és köszönjük (Alkotó).
(#) Electricboy hozzászólása Ápr 27, 2014 /
 
Valószínű hogy L profilt kell alkalmaznom a TO-3-as tranzisztorok rögzítésére, van itthon 3.2mm falvastagságú ez megfelelne? A terv és a méretek a képen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2014

To3.jpg
    
(#) szili83 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Nem csak 3db TO-3-as tranzisztorral lesz megoldva?
Amúgy valószínű elég lesz, de milyen bordához fog ez csatlakozni? Vagy inkább mekkora feszültségű a trafó, amiről táplálod, s mekkora áramot szeretnél kivenni belőle?
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2014
(#) Electricboy válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Négy tranzisztort gondoltam bár igaz a kapcsolásban 3 szerepel. 150x111x30 a borda, A trafó 24V/(10A) lehetőleg 5A körül szeretném terhelni.
(#) szili83 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 27, 2014 / 1
 
Akkor már át kellett volna tervezni, egy sorkapocsnyi hely, és egy ellenállás így hiányzik.
Ez 170W amit írsz, nekem 52V DC jön ki, és 2.8A-t engedtem, ez 145W. Tehát szerintem neked is elég a 3db tranzisztor, ha lesz elég nagy borda
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2014
(#) Electricboy válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Rendben. 30V-ra maximalizálnám a kimeneti feszültséget így 150W, ami azért sok nem tudom hogy a megadott borda elég lesz-e, esetleg ventivel. A kérdésre visszatérve a fenti L profil alkalmas lehet a feladatra?
(#) Alkotó válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 27, 2014 / 1
 
Az elfűtendő teljesítményt nem az Uki x Iki szorzat adja. A bemeneti feszültséget kell a kimeneti árammaximummal szorozni. Elvileg ezt a hőt kell eltünteti, ha feltekert áramkorlát mellett rövidre zárod a kimenetet.
Javaslatom szerint, feltételezve normál hűtési viszonyokat és 3 áteresztő elemet, 120W környékén próbáld tartani a maximálist teljesítményt. Tapasztalni fogod, ez is iszonyatos hőmennyiség.
(#) Electricboy válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Tehát akkor a bemeneti feszültségem adott 24V, egyenirányítva pufferelve kb. 34V így maximum 3.5A vehetek ki a tápból hogy a 120W disszipációt ne lépjem túl? A hő mennyiséggel tisztában vagyok az előző labortáp prototípusom is itt bukott meg, bár igaz ott egy darab Tip140-esen akartam ezt a hőt leadni. Itt azért ennél jobb a helyzet.
A rövidre-zárásról jut eszembe: ha az áramkorlát maximumon van és rövidre zárom a tápot a műszeren le tudom olvasni az áramkorlátot? Nem tesz ez kárt a tápban mondjuk 5A-nél.
(#) szili83 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Nem fog benne kárt tenni az 5A, ha megfelelő a hűtésed, és a nagy hőmenyiséget gyorsan el tudja vezetni.
(#) nooorbi hozzászólása Ápr 28, 2014 /
 
Sziasztok!

Kettő darab ilyen tápot lehetne sorosan vagy párhuzamosan kötni?
Egy trafó hajtaná őket.
(#) Ghoost válasza nooorbi hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Szia!

Lehet igy is es ugy is .
DE.......FUGGETLEN szekunderrol kell mukodnie mindenkettonek.
A muszereknek is.........mind a 4muszernek
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
(#) nooorbi válasza Ghoost hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Kár. Egy trafóm van, egy szekunder tekercsel.
20A-t simán ki lehetne hozni belőle. Csak nem tudom hogy mivel...
Következő: »»   563 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem