Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Síva pp1200
 
Témaindító: dpu390, idő: Dec 16, 2007
Lapozás: OK   2 / 4
(#) halasiakos hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
A 2. alapos védelem panel mosás megoldotta a problémát, azóta már 3 buli le is ment a végfokkal hiba nélkül. Nemrég fogtam hozzá a másikhoz. Ez már újabb verzió és nem PPA, hanem PA széria, 2sc3281 és 2sa1302 tranyókkal, igényesebb panellal, stb. Viszont most elakadtam. Szétszedve került hozzám, egyik ismerősömé volt. Elkezdték javítani, de nem lett befejezve. Elvileg az egyik panelt rendbe tették, csak nem lett élesztve utána. A másik panelt már én raktam rendbe. A hűtőbordán lévő összes végtranzisztort és meghajtót cseréltem, valamint a teljesítmény részen cserélve lett az összes 0,33ohm 5W emitter ellenállás, a végtranyók bázisára menő 2,2 ohmok, valamint találtam még 2db szénné égett 47 és 22 ohmot. Gyakorlatilag a teljesítmény részen minden cserélve lett, valamint a meghajtók. A meghajtó részen is átmértem az összes ellenállást, de mind jó, a panelon lévő mpsa ill bc tranzisztorok is jók, kiszedtem őket egyessével. Ma kezdtem hozzá az élesztéshez. Működik mind a 2 végfokpanel, a kimeneten nincs egyenfesz, minden frankó, hangszórót rákötve szól is, csak a nyugalmi áram az egekben van (1,3A) és fűti a bordát mint a barom. A másik panelon ahogy nézem ugyanígy kicseréltek mindent a teljesítmény részen, ahogy én, de a hiba ott is ugyan az. Nálam itt megállt a tudomány. 100x átnéztem már mindent. Elvileg minden jó és mégse oké. Hol keresgéljek, esetleg valakinek volt-e már hasonló gondja ezzel az erősítővel? 2sc3281 és 2sa1302 helyett FJL4215-O és FJL4315-O került bele, valamint a tip117 helyett bdw94c, de a többi alkatrész mind olyan, amilyen benne volt.
(#) LukiTomi válasza halasiakos hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Szia!
Az alapáramot beállító körben van a probléma! Kellene egy fénykép a panelról felülnézetből! Akkor kb meg tudom mutatni hol a baj! Az alapáram stabilizáló tranyó nincs elégé kinyitva ezért a végfokok előfeszítési feszültsége túl nagy, emiatt a sok áram. Jobban ki kell nyitni a tranyót (ez általában a borda közepén szokott elhelyezkedni BD139, BD140, MJE340, MJE350 vagy valami hasonló) A bázis-emitter közti ellenállást kell növelni,emiatt több áram fog folyni a tranyón és lehúzza az előfeszítési feszültséget ami ugye az AB osztály sajátossága. Utánanéztem A BDW94C- nek elvileg ennek akár 20000 is lehet a bétája a TIP117-el szemben (2500) ez is lehet probléma, főleg, ha ezt használják az alapáram stabilitásához!
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2014
(#) halasiakos hozzászólása Ápr 27, 2014 /
 
Arra gondolok én is, hogy a bdw94 lehet a probléma mivel mindkettőbe ez került a tip117 helyett, de azert mert a tip117 már nem beszerezhető. Megpróbálok keresni bontottat, hátha ez a gond.
(#) ZsoloMC hozzászólása Ápr 27, 2014 /
 
Üdv!

Hamár Siva akkor a 800-as rajz sem maradhat ki innen.
(#) LukiTomi válasza halasiakos hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Ettől függetlenül nyugodtan növelheted az ellenállást a bázis-emitter között!
Megoldja a problémát.
(#) halasiakos válasza ZsoloMC hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Köszi a rajzot, de az enyém nem ez a fajta. Ebben 2sc3281/2sa1302 van 8-8db. Létezik Sivából vagy 3 féle változat. Az enyém a PPA-1600 rajzára hasonlít, az a rajz meg is van. Viszont van egy másik Sivám is, az ugyan ez, csak ott +-90V a tápfesz. Közben sikerült szereznem tip117-et, ma este kiderül, hogy mit szól hozzá. Ha nem lesz jó, akkor növelem az ellenállás értékét a B-E között.
(#) halasiakos válasza LukiTomi hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Szia! Kicseréltem a bdw94-et tip117-re, de így sem volt jó, úgyhogy ránéztem a B-E között lévő ellenállásra. Meg is lett rögtön a hiba. A rajz szerint 220ohm-nak kellene ott lenni, de csak 100ohm volt. Valószínűleg aki előttem javította rakhatta oda. Nem volt itthon csak 330ohm, de próbából betettem és tökéletes lett, most már le bírom húzni szépen a trimmerrel akár 80-100mA-re is a nyugalmi áramot. Köszönöm a segítséget! Kicseréltem a másik panelban is, de akkor vettem észre, hogy a 2sa1302-ből mind a 8db végtranyó egyforma Toshiba, viszont a 2sc3281 felemás, van benne 3 féle is. Így nem merem összerakni, nehogy elszálljon megint. Kérdés az, hogy elég ezt a 8db 2sc-t cserélni egyformára, vagy muszáj a 2sa-kat is, esetleg rakjam össze így? Egyszer említette egy szaki, hogy az a lényeg,h a párhuzamosan kapcsolt tranzisztorok legyen egyformák, lehetőleg egy gyártás sorozatból. Ez igaz lehet? mert akkor elég ezt a 8-at cserélnem.
(#) LukiTomi válasza halasiakos hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Ki lehet próbálni így is, de valószínű nem lesz egyforma a terhelésmegoszlás a 8 tranyón ami elvileg csak hét (az egyik meghajtó a 8-ból). 8 ohm-os műteherrel ki lehet próbálni mondjuk félteljesítményen és közben meg kell mérni az emitter ellenállásokon eső feszültségeket (0,33 ohm)!
Ha 5-10 %-on belül van az eltérés, akkor elfogathatónak mondható. Ha nem akarsz kockáztatni vegyél 7db 2SC3281-et vagy 5200-at!
A 80mA bőven elég a tranyóknak!
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
(#) halasiakos válasza LukiTomi hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Kicserélem akkor mindent, nem kockáztatok. Amit még észrevettem az az, hogy beállítok 80mA nyugalmi áramot bekapcsolás után, de ha hagyom járni, akkor szépen lassan elkezd kúszni felfelé és olyan 140-150mA-nál áll be. Ez így normális?
(#) zotya1983 válasza halasiakos hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Bőven normális a 150 mA nyugalmi.
(#) halasiakos hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Nekem sem tűnt soknak, mert valaki írta, hogy 190mA-t állított be szkóppal. Az volt csak furcsa, hogy beállítottam 80-ra, majd egy kis idő múlva magától elkezdett emelkedni, de 140-150mA körül megállt.
(#) LukiTomi válasza halasiakos hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Hajtsd meg és üzemi hőfokon mérd meg újra!
Ha nem nagyon mászik el akkor rendben van!
(#) admiralis2 hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Gondom lett a Pa800-assal sajnos,a buli közepén elment az egyik oldal,(Baloldal)vagyis kigyulladt a Protect,de a jobboldallal még ment sokáig.Másnap bekapcsoltam és ugyan úgy a baloldali védelem nem oldott ki,szétszedtem,leforrasztottam a végfokot,és úgy se oldott ki,viszont pár ujra indítás után,bekapcsolt mind a 2oldal,következő ujraindításnál már a jobb oldal nem oldott ki.Tanácstalan vagyok.Védelem panellal van gond,ez már bebizonyosodott,csak azt nem tudom,hogy ilyen problémánál hol kezdjem a keresgélést.Nem találkoztatok ilyennel vagy hasonló gondall?
Előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2014
(#) LukiTomi válasza admiralis2 hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Ezt ajánlanám!Bővebben: Link
Csak egy oldallal előrébb volt szó hasonlóról!
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2014
(#) admiralis2 hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Olvastam az előző oldalt,átmostam a panelt,de így se lett jobb.
(#) halasiakos válasza admiralis2 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Én 2x mostam át a panelt, meg kidobáltam belőle az összes elkót, diódát és tranzisztort, meg cseréltem IC-t is. Sokat szívtam vele, de végül jó lett.
(#) djloui hozzászólása Ápr 30, 2014 / 1
 
Sziasztok én egy PPA800-al jártam végig ugyan ezt az utat amiről itt írtok, viszont nem mosogattam semmit hanem kivettem a két relét és csináltam bele egy másik új védelmet egy kis panelon a végfok kimenete oda ki van vezetve onnan pedig megy tovább a csatlakozókhoz. Azóta is megy egyik haveromnál.
(#) halasiakos hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Na végre sikerült összeraknom, újra üzemel. Még a védelemben is cserélnem kellett az egyik relét, mert össze volt égve. A bal oldala FJL 4215/4315 tranyókat kapott, kíváncsi leszek hogy bírják. A jobb oldalban jó volt minden tranyó, de a 2sc3281-ből 3 féle volt benne. Azokat cseréltem egyforma 2sc5200-ra. Nyugalmi áram 140-150mA körül áll be. Sajnos nincs műteher itthon, de holnap elviszem buliba kipróbálni. Kapni fog 2db 800W-os 4ohmos dupla hangszórós HK Audio szubot aztán meglátjuk mit szól hozzá. Ha kibírja a bulit, akkor jó, ha leég, akkor megy a háztól.
(#) zotya1983 válasza halasiakos hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Azt a puffermezőt én még jócskán megnyomatnám lagalább még oldalanként 10-10 ezer mikróval,valamint hajlamosak melegedni,így a hűtőblokk felé mondjuk a fedőtáblába nem árt mégegy ventillátor,jótanács,mert jelentősen megnöveli az amúgy is elégtelen hűtés hatásfokát és a végtranyók élettartamát is. Ha eladnád mégis szólj,átveszem!
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2014
(#) LukiTomi válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 1, 2014 / 1
 
Hát ja. A PPA-ban 4db 10000uf 100V-os kondi kell legyen!
Legalább is az 1200-ben biztosan.
A ventiről csak annyit, hogy vannak nagyobb légszállítási teljesítményű darabok ugyan ebben a méretben körül kell nézni!
Haveromnak is PPA1200-e volt venti csere után nem volt gond a melegedéssel.
Sajnos típust nem tudok, mert azóta már eladta.
(#) halasiakos válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 1, 2014 / 1
 
Én is keveslem azt a 2db kondit, de ez a sima PA széria, nem PPA! A PA széria elvileg 4 ohmig stabil, a PPA meg 2 ohmig. Bár így is úgyis kevés az a puffer sztem. Ez már újabb szériás. Volt régebbi szériásom, abban 2db dögnagy 27000mf volt, valamint volt szintén régi szériás ppa-1600-am is, abban meg 4 ilyen bazi nagy kondi volt. Az újabbakból valamiért már kispórolták.
(#) zotya1983 válasza halasiakos hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Pedíg 4ohm nál már igen csak határon lehet az a stabilitás,pláne hogy az elkók száradnak,ergó folyamatosan csökkenik a kapacitás,ezzel egyenesen arányban pedíg a terhelhetőség mértéke is,de javítsatok ki ha tévedek, nagyon kezdő láma vagyok még
(#) LukiTomi válasza halasiakos hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Ennek a belseje már pedig PPA, mert a PA-s ban csak 5 pár végtranyó van a PPA-ban pedig 7pár!
A képek szerint ez PPA1200!
(#) halasiakos válasza LukiTomi hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Igen, a panel már valójában a PPA, de az előlapra az van írva, hogy PA-1200. Gondolom éppen PPA panel volt annó kéznél a gyártónál, amikor összerakta, de a trafó, meg a táp rész a PA panelhoz való. Egyelőre marad így, este kiderül hogy bírja a strapát. Ha jó lesz kap még 2db kondit a tápba.
(#) halasiakos hozzászólása Máj 1, 2014 /
 
Láttam én már amúgy vagy 3-4 féle belsővel ilyen végfokokat. A másik amit megjavítottam az PPA-1200 és 4-4db mj15003/15004 tranyóval megy 2x90-bólV-ról meg 2x15000mf bazi nagy pufferrel. De láttam ugyan ezzel a panellal PPA-800-at is, csak ott 2x75V a tápfesz. De pl PPA-800-ból ismerősömnek volt fetes is. Abban 2sk... meg 2sj... fetek voltak. Volt régebbi PPA-1600-am, abban 11-11db 2sc/2sa tranyó volt emeletes táppal. Asszem 2x70V és 2x140V tápfesszel 4db bazinagy 27000mf kondival. A legrégebbiek, meg bd249/250-nel voltak szerelve, azok még 3U magasak voltak. Szóval elég sok fajta készült. Gondolom az került bele mindig ami könnyen és olcsón beszerezhető volt.
(#) halasiakos hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
Na meg volt az éles teszt a szombat esti buliban és jelentem túlélte. Igaz nem volt teljesen koppra hajtva, mert kicsi a hely és már így is bugyiszaggató mély volt, de állta a sarat. Viszont a hűtéssel tényleg kezdenem kell valamit, mert elég jól fűtött. Peak-ig hajtva már lehet le-le oldott volna a hővédelem.
(#) soldier007 hozzászólása Máj 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Ugyan az a problémám lenne ami itt pár hozzászólással feljebb már meg volt említve vagyis, hogy elkezdte nekem is csinálni a Siva erősítőm azt hogy egyszer behúz a védelmi relé egyszer nem és most már eljutott arra a szintre hogy már bese húz egyáltalán valami tiltja. Lemostam én is alkohollal a panelt nem is egyszer de semmi változás. Kicseréltem a két db Bc556os tranyókat mert az egyik zárlatos lett de ez sem oldotta meg a problémát aztán amikor kicseréltem és próbálgattam tegnap este de semmi... Ma gondoltam elkezdem megint és bekapcsoltam az erősítőt és amelyik oldal működött azon az oldalon rögtön behúz a relé semmi késleltetés semmi de a másik oldal még mindig nem húz be.. valakinek valami ötlete???Egyébként egy 800as siváról van szó.
(#) halasiakos válasza soldier007 hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Szia! Dobáld ki az összes tranyót a panelról, ne csak azt a kettőt, valamint cseréld az összes elkót, meg az ic mellett lévő 2db asszem 100nf-os hidegítő kondit. Nekem a panelmosás után ezek oldották meg a problémát.
(#) pinyó39 válasza soldier007 hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Szia!

Mivel van egy jól működő oldalad ahhoz hozzáméred a másikat (a pufferokat merítsd le és egy egyszerű multiméterrel álltalában 15 perc(nekem) alatt megvan a hiba).
(#) LukiTomi válasza soldier007 hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Nem alkohollal kell mosni, mert az csak szétmaszatolja a cuccot! Féktisztítóval lefújod, átkeféled körömkefével, utána még egyszer lefújod, úgy hogy függőlegesen tartod a panelt és közvetlen utána hajszárítóval teljesen szárazra melegíteni! (másodjára az alkatrész oldal felől is le kell takarítani!!!)
Nekem ez mindig beválik. Legfeljebb az elkók cseréje aktuális, de először Én ezt tenném!
Üdv.: Tamás
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem