Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Varrógép elektronika
Lapozás: OK   3 / 10
(#) reloop válasza ronika2007 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Ami a fotón az alja az néz a varrógép felé, tehát megemeled és rátolod. Ami a fotón az alkatrész baloldala, az néz felfelé.
A kép bal oldalára képzeld oda a varrógépet az alkatrész fűzérre merőlegesen, és a rugóval kezdve pakolhatod is
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Sikerült
(#) szalkagyuri hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Sziasztok!
A kérdés a következő lenne adott egy régi típus orosz varrógép a probléma vele hogy nem varr az orsóról az alsó szálat elkapja viszont szép nagy gombócot csinál és fél fordulat után megfeszül a cérna és elakad Чайка p069061neve és száma illetve még az orsó háta mögé gyűri a cérnát
képet mellékelek csak az amiről beszélek zöld színben van minden megegyezik rajta
(#) szalkagyuri válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Oké Zoltán csak feltettem hátha lesz valakinek ötlete mert nagyon jó fórum! egy tv mert is igy csináltam meg a fórumozók segítségével!am kösz a linket!
(#) szalkagyuri válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm Zoltán!
(#) kallaci válasza szalkagyuri hozzászólására (») Dec 3, 2013 / 1
 
Szia! pucold ki, csodákra képes,a lucsniknál is ez a megoldás ilyenkor.
(#) lac08 válasza szalkagyuri hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Valamelyik - (vagy az az alsó, vagy a felső) szál feszessége nincs jól beállítva.

Orvoslás - be kell állítani!

A felső szálnál - a tű előtt lassan húzva ki a cérnát ... érezni lehet a szálfeszítő ellenállását.
Az alsónál, azaz a kőrhajónál - pedig -
úgy kell az oldalán levő kis csavarral a szálfeszességet beállítani, hogy a kilógó cérnánál megfogva a hajó súlya éppenhogy "megtartsa" magát.
Egy próbavarrás során talán csak látszik, hogy melyik szálnál kell még utánállítani.

Az alsó szálat általában "fixre szokás" (persze ez eléggé cérna-vastagság függő) belőni, a felsőnél meg menet közben lehet folyamatosan korrigálni.
(az ugyanis jobban "kézre esik")
(#) dewylyen hozzászólása Máj 6, 2014 /
 
Sziasztok
Tudnátok segíteni??
Van 1 Lucznik 466-os gépem és sajnos el lett állítva az alsó része vagy is a hurokfogó mert nem szedi fel a az alsó cérnát ehhez kellene segítség hogy pontosan mikor és hogyan hova kell a tűnek leérkezni-e és a hurokfogónak milyen állásban kell épp lenni-e.
Segítséget előre is köszönöm.!!
Üdv.
(#) reloop válasza dewylyen hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szia! Ment a privát! Ez már nem elektronika
(#) dewylyen válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Ezt találtam tehát pontosan így kell lennie? Bővebben: Link
Meg ezt. Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2014
(#) dewylyen válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Ok. akkor ez után igyekszem majd.
Muter örülni fog neki ha végre sikerülni fog.
(#) reloop válasza dewylyen hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Íme a válasz:
(#) dewylyen válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Így már értem köszönöm.
Még annyit hogy hol kell beállítani hogy a tű le érjen addig mert jelenleg eddig megy le mikor teljesen lent van.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2014
(#) fecameca hozzászólása Júl 23, 2014 /
 
Sziasztok! Egy régi, lábbal hajtós öntöttvas Singert szeretnék átalakítani elektromosra. A kérdésem a következő: Hány Wattos motort kell beszereznem hozzá? Eddig az akkus fúrómról hajtottam ékszíjjal úgy, hogy bőrszíjakkkal rácsatoltam, de szeretnék valami végleges megoldást kitalálni.
(#) reloop válasza fecameca hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Szia! 100W-osat. Ha nem jár könnyen, a régi beszáradt olajat ki kell mosni a csúszócsapágyakból és újra kenni. Bontás közben célszerű fotózni, videózni
(#) fecameca válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Megkínlódtam vele, mire sikerült, de végül így lett jó az áttételi szerkezet. Egy akkus csavarbehajtó motorját szereltem fel végül. Mert rossz az akkuja, és nincs hozzá bitfejem. Eleve nem szántam rá 220 Voltos motort, így nem kell az érintésvédelemmel bajlódnom. Kicsit féltem, hogy kevés lesz, de maximumon 14V -ról 6,5A =90 Watt körüli. Igazad lett, ennyi kell neki, a gép bírja, a hangja is jó, nem forr fel, nem füstöl, amúgy normál üzemben 9 Voltról 5 Amperrel elvarrogatok kényelmesen. Egyedül a dörzskerék-áttétel gumija kérdéses, meddig bírja? A csavarbehajtó eredeti áttételezése túl sok, direkt meghajtás nem megoldható, a motor önmagában túl gyenge, ráadásul van rajta egy vas fogaskerék, leszerelhetetlenül. Vissza kellett rá raknom a fogaskerekeket, a bibi csak az, hogy műanyagok. Az egyik el is tört, ekkor kényszerültem az áttétel felét kivennem, és így lett pont jó a fordulatszáma. Ezzel a meghajtással, ékszíj ennél szóba nem jöhet, mert nincsen a csavarbehajtónak csapágyazása. A bőrszíj csak a feszességet állítja be, amúgy a gép rendesen csavarokkal van rögzítve. Fordulatszám szabályzás egyelőre manuális: A tápegységen kell tekerni. Elég macerásnak tűnik, hogy beletegyem a pedálba, egyelőre így használom. Ugye ez a gép megvan már 100 éves? A maiakat csak 4-5 évre tervezik.
(#) reloop válasza fecameca hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Elég provizórikus Belátom egy fél-professzionális megoldás is hatalmas munka volna.
(#) fecameca válasza reloop hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Lehet ajánlani jobbat, de csak ami házi barkács eszközökkel előállítható. Gondolkoztam én már azon is, hogy fogaskerekeket faragjak ki vágókoronggal, de az ötletet, éppen a nehézsége miatt elvetettem.
(#) reloop válasza fecameca hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
A bőrszíj vájatban lehet elfutna egy trapéz szíj, és kaphatna ilyen hajtást.
(#) fecameca válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Csak ezt meg nem tudom hová rögzíteni. Egyelőre nagyon szépen fut. kíváncsi leszek, mi adja meg először magát? Én a dörzskerék gumijára tippelek. Amíg ez tönkre nem megy úgysem kezdem elölről. A fúrógép hangos volt, de ez a csavarbehajtó olyan szépen duruzsol. Sikerült nagyon eltalálni az áttételt. Ha elölről kezdem megint, biztos nem lesz jó egyből a sebessége, kínlódhatok. Azért megnézem a vakerán hányért adnak egy olyat, de kíváncsi lennék a fordulatára is. Ha nincsen benne fogaskerék, akkor nem jó. direktbe még ékszíjjal is le fog égni. Nagyon nagy áttétel kell oda. Csavarbehajtóban 2 ilyen volt, és az egyik még mindig benne van, ez is elég nagy áttételt ad neki.

fogask.jpg
    
(#) fecameca válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Beírtam a keresőmbe. Drága nekem az ilyen motor, és nem is biztos, hogy tudnám használni.
(#) Inhouse hozzászólása Dec 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kollégám kapott egy TUR-2-es külső motoros varrógépet. Előtte egy villanyszerelő "javította", kivágta a pedálból a kondit, mert szét volt pukkanva. Azért kapták, mert azóta visszafelé forog. De szerintem az a 100nF csak zavarszűrő. Mitől foroghat visszafelé egy ilyen külső motor? Átköthető a segédfázis belül és megpiszkálták?
(#) fecameca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
A forgásirányváltás pontosan: A forgórész bekötése az állórészéhez képest. Fúrógépem legalábbis így vált irányt. De lehet, hogy Köbzolinak igaza van, és ott lehet fordítva berakni a tekercseket a vezetékek kikötése nélkül is. Abban is igaza van, varrógépbe nem tehetnek aszinkron motort, az indítónyomaték miatt mindenképpen kefés kell oda.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2014
(#) Inhouse válasza fecameca hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek. Megmondom neki, hogy mit nézzen meg.
(#) villanyassz hozzászólása Jan 31, 2015 /
 
sziasztok
varrogép hiba miatt kérem a segitségeteket egy tur 2 es tipusu motor van rajt és ahogy bedugom a hálozatba egyből maximális fordulaton pörög akkor is ha a pedál nincs bekötve!!
Mit nézzek meg mi lehet a hiba?
Előre is köszi!!!!
(#) jokka1 hozzászólása Márc 23, 2015 /
 
Sziasztok.
Van egy Tesco EJ09 tip.kis táska varrógépem, szinte új. A pedálkapcsolója számomra nem elég lassan indítja el a gépet. Ezt szeretném kiváltani, szabályozni valami elektronikával. A kérdésem az lenne, hogy alkalmas lenne-e ehhez egy fúrógép fordulatszám szabályzója? A varrógép motorja csak 70-80 watt. A fúrógép pedig 550 watt-os.Kérnék segítséget ehhez, a mechanikát meg tudnám oldani.
(#) jokka1 hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
Sziasztok.
Érdeklődnék, hogy az egyszerű táskavarrógépekhez megfelel ez a minőségű szilikonzsír a fogaskerekek kenéséhez? "Oxett a2 háztartási háztartási szilikonzsír".
Előre is köszönettel.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
(#) reloop válasza jokka1 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Szia! Ez nem fordulatszámszabályzós kérdés, a választ privátban írtam
(#) Vity0 hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy negyvenéves Husqvarna 6440-es varrógépet rakok rendbe romjaiból és a következő történt: a gép magától elindult és kellemes füstfelleget engedett ki magából. A 220V, 80W-os villanymotor körében található 0.1µf-os RIFA kondenzátor füstölt el. Mivel kuka vagyok a témához, abban kérném a segítségeteket, hogy pontosan milyen modern kondenzátort keressek a elfüstölt helyére ill. hol találok ilyet Magyarországon.

A kondenzátoron a következő feliratok olvashatóak:
271M (típus)
GPF
-40/85°C
250V~MP
fo = 3,6MHz

Fizikai méretek: 20 (h) x 14 (sz) x 9 (m) mm
Lábhossz: 24 mm

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
Viktor
(#) kadarist válasza Vity0 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Szia!
Ha tényleg 100nF-os, akkor nem létfontosságú az, hogy be legyen kötve. Ilyet keress!
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
Következő: »»   3 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem