Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   266 / 398
(#) djface hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
ez pedig így van ha én jóltudom
(#) zimi1991 válasza zimi1991 hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
tedd be nyugodtan azt a két ellenállást én szerintem ez okozza hibát nálad.
gyakorlatilag az r9 nincs bent akkor nem is teszi a dolgát a zener dióda így én úgy gondolom, hogy miután betetted az ellenállások nyugodtan az ic-t is kicserélheted.
(#) djface hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
még aztvettem észre hogy a 2 560 Ohm os meg a 2 1k-s ellenálás eléggé melegszik
(#) zimi1991 válasza djface hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Igen az normális...
(#) Pioneer válasza zimi1991 hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Én tudok, mivel én rajzoltam a NYÁK-ok. A 220ohm-os ellenállás akkor kell, ha LM301-es OPA-t használsz, az 1,8kohm pedig, ha a kimeneti teljesítményt csökkenteni akarod.
(#) djface hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Akkor azzal a résszel minden rendben? jól csináltam?
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
A TO-92-es tranzisztorok milyen típusúak? Szerintem elforgatva ültetted be őket.
(#) djface hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
mindent a rajz alapján csináltam BC560B MPSA56 MPSA06
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Akkor nézzük mi tudunk eddig. Az IC kimenete annak negatív tápján van. A -20V biztosan jó? A Zener -15V-ját sem érheti el a gyakorlatban. Az IC 4-es láb feszültségét nem ártana ellenőrizni.
Minden esetre ettől a feszültségtől a T2 le van zárva. Kollektorán a pozitív tápot kéne észlelned (testhez képest). Erre a pontra mérj rá!
(#) Alkotó válasza djface hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Az MPSA lábkiosztása fordított a "normál" BC-khez képest.
(#) Dr Endugu hozzászólása Máj 26, 2014 /
 
Sziasztok! Készen lennék egy B. Ludwig - féle módosított Quad 405-el. Egy nagy problémám van csak, hogy nagyon zúg. Van a bemeneten egy yaxley-es hangerőszabályzó és bemenetválasztó. a huzalozást kb így alakítottam ki. A házhoz a bemeneteknél kötöttem le a földet, ahol a két oldal földje is találkozik.

IMG_1004a.jpg
    
(#) Dr Endugu válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Még annyi, hogy a potméter feltekerésével együtt erősödik a zaj, azaz brumm.
(#) pjg válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Idézet:
„A házhoz a bemeneteknél kötöttem le a földet”
(#) scooby_ válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Szia! Megpróbálom érthetően elírni.
A GND-t vagy TEST-et NE kösd össze a védőföldeléssel, mert mindenféle hülye zajt oda vezetnek le, csak zajosabb lesz tőle, ez az egyik.
A másik: Sztereó potméternek azt a két lábát forraszd össze, amelyekre a GND-t kötötd. Az RCA bemeneteknél az RCA GND lábait egy darab dróttal kösd össze, és és csak az egyik árnyékolt vezetékkel vidd el róla GND-t a potméterig. A másik csatorna árnyékolását is kösd rá, viszont azt csak mint árnyékolást használd, ergo: ne kösd rá a potméterre az árnyékoló sodronyt csak a középső ágát amin a hangfrekvenciás jel megy a megfelelő helyre.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2014
(#) djface hozzászólása Máj 26, 2014 /
 
Méréseket akkor megcsinálom.
Ic 4-es láb fesze a földhöz képest -20V
a T2 kollektorán a pozitív táp köeüli értéket mértem
Ic 6 os lába a kimenete ugye ott pedig körülbelül -20V van
a 7-es pozitív oldalon van 12V
(#) Dr Endugu válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
A védőföld nincs kötve sehova. Az erősítő házát hol kössem a földhöz?
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Az IC 4-es lábára menő Zener-dióda ezek szerint 20V-os. Milyen jelölés van rajta? Oda 15V-osat kéne rakni.
A TO-92 tokozású tranzisztorok környékén lesz a gubanc amitől a pozitív tápra fekszik a kimenet.
A mellékelt ábrán piros karikában lévő mérési pontokon nálad más feszültségek vannak, abból lehet rájönni a hiba helyére. A méréseket a pozitív táphoz képest kell végezni! (az "E" jelűek (earth) mérendők a földhöz)
Számolj be róla hol tapasztaltál eltérést!

Mérés.gif
    
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Szia! Fényképezd már le az erősítőt, hogy látszódjon a huzalozás! Könnyebb volna tanácsot adni.
(#) Dr Endugu válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
A leírtak alapján átkötöttem. Annyi változott, hogy csak az egyik csatorna a brummos.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2014

IMG_1005.JPG
    
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
A két csatorna GND-je most hol is találkozik egymással? Nem látom tisztán hol választottad az árnyékoló harisnyát. Amúgy nagyon komoly munka gratulálok
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Hol választottad le az árnyékoló harisnyát? - így szerettem volna írni.
(#) Dr Endugu válasza reloop hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Most így van behuzalozva:
A dula mono végfokok jelföldje a potméternél találkozik. A potméter azon pólusai, amit földre kötök, azt összekötöttem. Az RCA-k földjei össze vannak kötve és a házhoz is itt van földelve. Az RCA-k földje a bemenetválasztó után az árnyékolt kábre is rá van kötve, de a földet egy másik - a képen sárga - vezetékkel vittem a potméterre.
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 27, 2014 1 /
 
Ettől jobbat aligha lehetne ajánlani. Furcsa, hogy csak az egyik oldal brummos.
(#) scooby_ válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Ha lekötöd róla a vezetéket és rövidre zárod a bemenetet, akkor is brummog?
(#) Dr Endugu válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Lekötve a bemeneteket a végfok paneljáról se nyitott, se rövidrezárt bemenetekkel nem brummos egyik oldal se!
(#) zoly15 válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Akkor már csak meg kell keresned hogy hol szedi össze a zavart. Esetleg nagyfeszültségű vezetéket keresztez a jelkábel? vagy rosszul van huzalozva? ilyesféle szemszögből kell nézned a dolgot!
(#) Dr Endugu válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Na, meg lett a probléma forrása! A panelt rosszul feliratoztam, felcseréltem a bemenőjel és a földvezetéket! Így a földre volt kötve a jelvezeték, föld meg a bemenőjelre. Fel se tűnt, mert a panelek egymással szemben vannak! Jól elkapkodtam! Most minden rendben van, szépen szólnak! Egy egészen kicsi sistergést hallani csak akkor, ha a hangfalakhoz közel hajolok.
(#) djface válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Megtaláltam a hibát és meg is szűnt a kimeneti dc.
A zpd15-ös és a 4148-as diódákat felcserélve tettem be pont mindet máshova köszönöm a segítséget .
(#) djface válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Eddig így haladok IC 6-os lábánál van és a D5-D6nál eltérés eddig

mérés1.JPG
    
(#) djface válasza djface hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Ezlett a vége

mérés1.JPG
    
Következő: »»   266 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem