Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Futófény
 
Témaindító: NBalage, idő: Szept 16, 2005
Lapozás: OK   20 / 25
(#) proli007 válasza szaszer hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Egy Shift regiszter úgy működik, hogy..
- Van egy egymás után kötött tároló sor, az órajel bementek viszont közösek.
- Minden órajel felfutó élére a mögöttes tároló bemásolja az előtte lévő tartalmát.
- Ha az első bemenete fix magas szintet kap, akkor az első órajelre az első tároló ezt bemásolja. Vagy is ennek kimenete magas lesz.
- A következő ütemre szintén bemásolja a fix magas szintet, csak változás nem lesz, mert előzőleg is magas volt a kimenet. Viszont a második tároló, most az első magas szintjét másolja át.
- Így ha a tárolók sora 8, akkor szép sorban a kimenetek magas szintűek lesznek. A nyolcadik ütemre a nyolcadik kimenete is magas szintű lesz.
- Ettől kezdve az órajelek ütemére már nem történik semmi, hiszen mindenki már magas szintű.
- Ha a törlő bementet aktiváljuk, akkor egyidőben minden kimenet alacsony lesz. De ha nyolc kimenetre is kötünk valamit, akkor meg kell hosszabbítani a láncot, hiszen a 9. ütemre kell hogy letörlődjön, különben a 8. nem fog látszani. Vagy időzíteni (várakoztatni) kell a törlést, miután "feltelt" a nyolc tároló.
De nézd meg a 74HC164 adatlapját, a belső séma hátha beszédesebb.
üdv!
(#) szaszer hozzászólása Szept 27, 2013 /
 
Köszönöm.
Ez már érthetőbb, csak gondoltam, van valakinek egy kapcsolási rajza ami kész van és nem kell vele kísérletezgetni, meg számolgatni. És szükségem van a nyolcadik tárolóra. Azért várok hátha valaki tud valamit küldeni.
Köszi.
(#) szamóca válasza szaszer hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Van 10bites 74ACT11898 és akár 16 bites is 74F676PC.
(#) szaszer hozzászólása Szept 27, 2013 /
 
Megköszönöm a segítségeteket, de nekem nem ezekre van szükségem. Az első kérdésem is az volt, hogy tudtok-e KAPCSOLÁSI RAJZOT küldeni. Építeni akarok, nem tervezni. Köszi.
(#) proli007 válasza szaszer hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Helo! Igen, az első kérdésed is ez volt, csak semmi konkrétum vagy igény nem volt benne, csak hogy 8 Led, meg a végén elölről. De hogy mekkora a tápfesz, milyen Led-eket szeretnél vezérelni, esetleg mi célból, hátha azon jobban elmennénk, vagy az ütemadódat lerajzoltad volna vagy valami. Hidd el, nem mi vagyunk értetlen, hanem Te! De félek, nem is kapcsolási rajzot szeretnél..
De álljon itt egy rajz, aztán majd jöhet, az "Anyám én nem ilyen lovat szerettem volna!" c. előadás..

Reklám03.sch
    
(#) szaszer hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Köszönöm!
Látom tényleg segíteni akarsz, de sajnos nem tudom megnyitni amit küldtél. Kerestem egy kapcs. rajzot, ilyesmire gondoltam, csak az a lényege, hogy a ledek ne aludjanak ki, csak akkor ha már végigért. " http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=3PdX0frpd9 ". És végülis nem ledeket, hanem tranzisztorokat fog vezérelni. De azt már megoldom. Csak lenne végre valakinek egy olyan rajza amit fel tudnék használni.
Üdv!
(#) kaqkk válasza szaszer hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Jó ez a rajz csak egészítsd ki diódákkal a magasabb számú kimenetektől az alacsonyabbak felé tehát a9-ről a 8 ra -8ról a 7 re stb ha a 0 kimenet "kialszik " felkapcsol az 1 es de a dióda a nullás kimenetet is bekapcsolva tartja ...
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2013

untitled.pdf
    
(#) proli007 válasza szaszer hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Bocs rossz file-t raktam fel..üdv!

Reklám03.png
    
(#) proli007 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Hello! Ez a megoldás több sebből vérzik. Részint ha a 0-ás kimenet nem aktív, akkor az nem szakadt, hanem alacsony szinten van. Vagy is ez akkor működne, ha az IC-nek nyitott kollektoros PNP kimenete lenne. Másodsorban a diódáknak, van feszültségesése. Pld. 8 kimenetnél ez már 7*0,7V=4,9V lenne az utolsó Led-nél. üdv!
(#) proba válasza szaszer hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Régen mintha kivezérlés mérővel olvastam volna, hogy valaki megoldotta. Annak a bemenetére csak egy fűrészfog jel kell.
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Igazad van (mint mindig) kb 20 éve használtam utoljára a 4017 -et és kimaradt a rajzomból pár dióda , viszont ha a kimenetekre tranzisztorok kerülnek és 12v a táp akkor nem okoz gondot a feszültségesés
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2013

untitled.pdf
    
(#) proli007 válasza proba hozzászólására (») Szept 29, 2013 / 1
 
Hello! Nem rég, de hogy mindenkinek igaza legyen.. üdv!
(#) szaszer hozzászólása Szept 30, 2013 /
 
Köszönöm, Proli, pont ilyenre gondoltam.
Szóval az LM3914 tudja azt amire szükségem van. Lehet még kapni ilyet remélem.
Köszi a többiek válaszát is. A diódás verzióra én is gondoltam, de az nem jó nekem.
Még egyszer köszi!
Üdv!
(#) szaszer hozzászólása Szept 30, 2013 /
 
Még egy kérdés Proli. Hol találtad ezt a rajzot?
(#) proli007 válasza szaszer hozzászólására (») Szept 30, 2013 / 1
 
Jóember! Ezeket a rajzokat nem találom, hanem rajzolom. Vagy ha úgy tetszik, "tervezem".. üdv!.
(#) duarpi hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Helló.
Futófényt szeretnék csinálni ez a kapcsolás alapján: Bővebben: Link Tehát 12V-ról menne. Annyiban térne el ettől a kapcsolástól, hogy égők helyett 20db led lenne minden égő helyén. A kérdésem az, hogy milyen tranzisztor vagy mosfet vagymár micsoda kell oda, szóval mi birná el a 20 led kb 1,5W fogyasztását (beleszámolva az előtét ellenállások fűtését is).Tranzisztorok terén még nagyon kezdő vagyok és várok mindenféle segitséget.
Előre is köszönöm.
(#) proli007 válasza duarpi hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Hello! Azt megírhattad volna, hogy a 20 Led-et hogyan gondoltad. Mert pld. ha fehér "normál" 20mA-es Led-et használsz, és csatornánként 20db-ot: Akkor 3-asával sorba kötheted a Led-eket. Egy sor fogyasztása 20mA, a 7 sor 21 Led-et jelent, és mindössze 140mA fogyasztást. Azt még egy BC337 is elviszi.
Fet-el azért jobban jársz, mert nem kell az áramerősítésével is törődni mint a tranyónál. De egy ilyen IRF14 Fet-el, akár 2-3A-t is kapcsolhatsz, ami így 36W terhelést is elvisz. (Izzót egyébként nehezebb hajtani, mert bekapcsoláskor a hideg-ellenállása jóval kisebb, vagy is nagy áram folyik ekkor.)
A tranyók egyébként kapcsolóüzemben mennek. Vagy is nem "szabályozzák" az említett 1,5W-ot, hanem kapcsolják. A teljesítmény P=U*I. De a tranyót a kollektor-emitter feszültség és a kollektor áram szorzata fogja fűteni. De kikapcsolt állapotban hiába van 12V rajta, nem folyik áram, így a teljesítmény szinte nulla. Bekapcsolva meg folyik ugyan az áram (1,5W-nál 125mA), viszont a kollektor feszültség, csak néhányszor 100mV. Vagy is pld. 200mV maradék feszültség esetén, 0,125A*0,2V=0,025W. Látható, hogy 1,5W kapcsolás amellett, csak 25mW a veszteség. Természetesen az átkapcsolás pillanatában a feszültség és áram is jelen van, így ehhez hozzá jön még némi veszteségi teljesítmény, ami attól függ milyen gyorsan kapcsol át a tranyó.
Fet-el még jobb helyzet adódik, mert még kisebb lehet a maradék feszültsége. üdv!
(#) martin66789 hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
Sziasztok
Van egy Kingland KL-33-24V típusú 24V-os futófényem aminek a programpanelja megadta magát, csak néhány szín világít és azok is nagyon halványan. Lehet házilag építeni hozzá valami nagyon egyszerű vezérlőt vagy hagyja az egészet ?
(#) martin66789 válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Elnézést az előzőből lemaradt hogy LED-es a rendszer. A rendszer 3 színt tartalmaz kéket, pirosat és zöldet. A kis panelkán a fekete dobozban van ugye a program kapcsoló egy 8 lábú IC nincsen ráírva semmi és minden szín előtt egy-egy tranzisztor.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) _JANI_ válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Szia! Először ellenőrizni kell, hogy a LED-ek jók-e. Ha a LED-ekkel minden rendben van, akkor megéri elgondolkodni egy saját vezérlő áramkörön. ( A lehetőségek szinte végtelenek. ) A leírásod alapján egy kis programozott mikrokontroller ( MCU : PIC vagy AVR ) adta vissza a lelkét. Sokat segítene nekünk, ha az áramkörről készítenél pár képet.
(#) martin66789 válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Szia
Persze az összes LED működik még máskor a rosszakat ugyanolyanra cseréltem, ugyan is ezt úgy kaptam szét volt vágva több helyen és a végéből hiányzott egy rész úgyhogy a végéről tudtam pótolni, szín szerint minden vezetéket összekötöttem jó is volt végig vagy két évig és most valahogy a kezembe került adtam neki tápot 24V 450mA-t a fényfüzér 24V max 1A-t bír el.
Eben a LEd fényfüzérben most kb 300 - 350 LED van.
A tranzisztorokat még régen cseréltem BC337-40 -re mert az eredetiekkel valami lett ezekkel a Bc-s tranzisztorokkal szépen működnek nem is ezt az egy darabot csináltam meg így még van 3 ugyanilyen fényfüzérem amiben ugyanúgy BC337-40 -es tranzisztort tettem azok még mindig szépen működnek.
Készítettem róla képet is.
(#) kokozo válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Szia!
1 kép jobb alsó zénerén meg van az 5 volt?
(#) martin66789 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Szia
Nekem a multiméter a zéneren a fekete csík mellett 3,10V-ot a másik oldalon 0,72V-ot mutat.
(#) kokozo válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Szia!
A zéner 2 lába között mérd meg.
(#) martin66789 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
2,37V-ot mértem úgy hogy a zéner is a helyén van.
(#) martin66789 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Most megmértem a tápot is és lehet a magas amper vágta tacssra mert a műszer szerint 1,40A-t ad le.
Ez az adapter egy akkumulátoros csavarhúzó töltője, ráírva csak 14V 450mA egyenáram van írva, de megmérve 24V-os. 12V-al és 16V-al meg sem mukkan a fényfüzér.
(#) kokozo válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Ha ott nincs 5 volt akkor nagy valószínűséggel valamelyik dióda halt meg ezt igazolja a magas áram is. A 24 volt azért lehet, mert terheletlenül mérted, és olyankor gyök2 szerese is lehet a fesz.
(#) martin66789 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Kiforrasztottam a diódák egyik lábát és rámértem multiméterrel mindegyik mutat úgyhogy elvileg jónak kell lennie.
(#) kokozo válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
2 kondi lábán mennyi a fesz? és az egyes kép legfelső 10k ellenállása is jó?
(#) martin66789 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Mind a 3 10K-s ellenállás jó.
A nagy kondinál 20,1V van, a kicsi kondinál 2,3V van.
Következő: »»   20 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem