Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kimenő transzformátor méretezése
 
Témaindító: 021, idő: Júl 28, 2008
Témakörök:
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   10 / 41
(#) Orbán József válasza to-ti hozzászólására (») Ápr 27, 2014
Szervusz!
Valószínű az itthoni tekerők is hozták volna ezt a minőséget, kevesebbért. Ha még építesz, tegyél próbát. Csak valami jobb vasakra kérd.
(#) szili83 válasza to-ti hozzászólására (») Ápr 27, 2014
Szerintem egy Fleta féle toroidot is kipróbálhatsz, az az USA beli árnak a töredéke lesz!
(#) Izeg. hozzászólása Jún 4, 2014
Sziasztok! Szerintetek a kimenőt meg lehet tekercselni hálózati trafó vasára is? Ha nem, akkor honnan tudnék értelmes mennyiségü, minőségű vasat venni hozzá? Értem ez alaatt, hogy nem 2-3 wattos tesla tvkből valót.
(#) Orbán József válasza Izeg. hozzászólására (») Jún 4, 2014
Szia!
BEAG erősítők 100V-os, ill. lemezelt hálózati trafója jóféle vas ilyen célra.
(#) Izeg. válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 4, 2014
Azaz, azt tudom, de mondjuk ha nekem van egy beag apx 100asom, és azt nem szeretném szétbontani? Akár külföldi cég is jó lenne, ha lehetne valahonnan rendelni.
(#) Orbán József válasza Izeg. hozzászólására (») Jún 4, 2014
Lehet, 1000 db lemez a minimum + szállítás + ÁFA, meg Pesten van a kiszállítás.
Ha veszel 2-3 APT bontani, még mindig jobban jársz...
Ja, csévét megint máshonnan, 50 db a minimum, stb.
A vatyerán meg láttam nemrég is párba APT trafókat 10-ért asszem.
Valamint ha lemész az igényekkel, akár hálótrafóra, vagy betonvasra is lehet, attól függ mit szeretnél. Nekem BEAG-nál nem lesz lejjebb. Néhányszor jobb az igen.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2014
(#) Gafly válasza Izeg. hozzászólására (») Jún 4, 2014
Természetesen. Méretezni kell persze. Meg olyan flancos...
(#) Izeg. válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 4, 2014
Nyilván nem szándékozok zártszelvényre se tekercselni, de érdekelt a dolog. Csak mondjuk újan egy trafó 20000 a beag 4-5 ezer, tekercseléssel még több (réz ára). Ezt nem lehet olcsón megúszni úgy látom. Azonfelül a neten stb vagy lehet kapni vagy nem, vagy sokért vagy olcsón. Nem szeretem a bizonytalanságot
(#) Orbán József válasza Izeg. hozzászólására (») Jún 4, 2014
7000.-ért van egy pár TK222 a neten. Ezt nem lehet olcsón megúszni, csak vackokkal, az meg olyan is lesz. A kimenő vas meglehetősen lényeges.
(#) crapgame hozzászólása Júl 9, 2014
Jó napot!

Szeretnék tekerni egy pár kimenőt 6c4c-hez kb. 2500ohm illesztéssel, szovjet hiperszil vasra(11cm2).
A primer huzala már megvan (0,25-ös), csévét most fogok fabrikálni.
A vas méretéből adódóan 9-9,5cm hosszan tudok tekerni a majdani csévére, tehát olyan 300 menet megy egy sorba.
Mennyi legyen a primer? Elég 1500-1800 menet, vagy inkább kb 3000?
Ha 1500-1800, akkor 5-6 primer, ha 3000 akkor is, csak duplázom a sorokat.

Azért kérdezem, mert pl.: CHZ a 6c41c-hez használt SU75-ös vasra 1280 menet primert használt, de a szakkönyvek szerint a kellő induktivitás és a gerjesztés alacsonyan tartása miatt magasabb primer tekercsszám lenne indokolt.
(#) granpa válasza crapgame hozzászólására (») Júl 9, 2014
Szervusz!
Az itt megtalálható képletek és magyarázatok segítségével kiszámolod. Az alsó határ frekvenciára jótékonyan hat az alacsony gerjesztés. Az ablak nagyságának ismertében addig számolsz, míg épp tele nincs az ablak; ez is jótékony hatású. A szekunder tekercs huzaljának túl méretezése (a szükségesnél vastagabb huzal), többszörös tekercsosztás szintúgy.
Jó számolást: Kálmán
(#) crapgame válasza granpa hozzászólására (») Júl 10, 2014
A képleteket ismerem nagyjából, de sajnos az AL értéket nem tudom kiszámolni. A permeabilitási értéket sem tudom meghatározni. Annyit tudok, hogy a szilícium vasnak kb. 300-as értéke van, ezzel tudnék számolni. De hogy egy szovjet hiperszilnél ez mennyi lehet, azt nem tudom. Azért kérdeztem így.
(#) crapgame válasza granpa hozzászólására (») Júl 10, 2014
Az biztos, hogy 20H-s primer induktivitás kell 20Hz-es -3DB-es esésponthoz, mert L=2500/(2*3,1415*20).
A hiperszil jobban gerjeszthető mint a sima szilícium vas, de mennyivel nagyobb engedhető meg?
Zillich Péter írása szerint EI szilícium trafóvas esetén 6000 Gauss még megfelelő,
de hiperszilnél mennyi, számottevő torzítás növekedés nélkül?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2014
(#) granpa válasza crapgame hozzászólására (») Júl 10, 2014
Hagyományos Si lemeznél "0.6T még megfelelő" felső határt jelent, ennél kisebb a "jó". Hypersil anyagok ~1.5× többet tudnak; ha a hely miatt szükséges, akkor lehet ebbe az irányba menni. Tehát hiperszilnél alap: 0.6T, és lehet feljebb menni.
(#) Orbán József hozzászólása Szept 13, 2014
Üdv!
Valamikor a netről letöltöttem a mellékelt rajzot.
Amit szinte biztosra tudok: Rózsa Sándor mérnök úr keze vonását ismerni fel rajta és az RT. valamelyik kiadványában volt. Kellene a hozzá tartozó leírás, kapcsolási séma.
Aki tud segíteni, kérem!
Köszönettel: Én
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 13, 2014
Egy másik fórumról megadták a linket, hogy itt hol találom!
Innét is köszönet a Segítőmnek!
(#) mc-4 hozzászólása Okt 2, 2014
Sziasztok!
Kimenő trafó tekercset lehet műgyantával impregnálni, hangban lesz valami változás?
Köszönöm a válaszokat!
(#) Orbán József válasza mc-4 hozzászólására (») Okt 2, 2014
Szervusz!
A tekercs kapacitása megnövekszik, így az átvitt magasabb frekvencia is lecsökken. Van néhány impregnáló anyag, aminek csekély a dielektromos állandója, ami kevéssé befolyásolja. Ne impregnáld, nagyon sokan nem teszik...
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
(#) mc-4 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 2, 2014
Köszönöm, megfogadom!
(#) kokimy hozzászólása Okt 4, 2014
Sziasztok! Hogyan tudom a légréssel szerelt trafót a légrés nélkülitől megkülönböztetni? Tudnátok 1-1 képet mutatni? Köszönöm!
(#) kokimy hozzászólása Okt 11, 2014
Azt hogy lehet megállapítani, hogy egy EI az légréssel van csinálva, vagy sem? Illetve mi az alégrés, egy fényképet valaki tudna mutatni? Köszönöm!
(#) granpa válasza kokimy hozzászólására (») Okt 11, 2014
Ha egy oldalról vannak berakva az E-k, és rátéve az I-k (egyben); akkor légréses, mert nem bír elég szorosan zárni egymáshoz a két test. Általában van közötte láthatóan valamilyen réteg (pl. prespán).
(#) szebee hozzászólása Okt 27, 2014
Sziasztok! Találtam 3 kimenőtrafót de nem tudom hogy mihez lenne jó és hogy hogy tudnám meg hogy hogyan is kell bekötni. Mit kell rajtuk mérnem és mennyit és az mit jelent? Előre is köszönöm.

DSC_0032.JPG
    
(#) suhanc92 hozzászólása Nov 10, 2014
Sziasztok!Szeretnék készíteni magamnak egy kimenőtranszformátort PP ellenütemű csöves erősítőhöz.
A végfok csövek EL34-esek lennének.Van egy 8 Ohm-os 200W-os gitárhangszóróm,beépítve ládába.
Az előerősítőm elkészült,az a Marshall JCM 800-as előerősítője ECC83-as csövekkel.Most van még tartalékban egy ECC83-as csövem,ez ugye kellene nekem a szintemelő részhez a végfok csövekhez.
Vasmagom van sok,igaz csak le kell bontani,az alábbi képen lévő trafó vasmagra szeretném elkészíteni,nem tudom miben volt ez a trafó,szerintem EI 64 vagy 72-es lehet a vasmag típusa.
A hálózati transzformátor már kész lett,magam tekercseltem,kézi hajtású gépen.Már csak ez hiányzik.Keresgettem google-ban,de ez valahogy számomra kicsit nehéz,ehhez szeretném a segítégeteket kérni.
Segítségeteket előre is tisztelettel köszönöm!!
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) Orbán József válasza suhanc92 hozzászólására (») Nov 10, 2014
Szervusz!
A Rádiótechnika 1969-es évkönyvében van egy komplett méretezés és adatok EL34-es erősítő kimenőre. Igaz, nem gitár, hanem normál, de attól még jó lehet neked, legfeljebb a zene is jól szól rajta...
(#) suhanc92 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 10, 2014
Meg is keresem,hátha jó lesz.
(#) suhanc92 válasza suhanc92 hozzászólására (») Nov 10, 2014
Meg is van!Találtam különféle teljesítményhez kimenő és hálózati transzformátorokat,valamint a melléjük illesztett rajzok is ott vannak.Nagyon jó,most már csak egyeztetnem kell a trafó méreteivel,amit felraktam képet hogy arra tudok-e tekercselni megfelelően.
(#) suhanc92 válasza suhanc92 hozzászólására (») Nov 10, 2014
Nem olyan régen egy google-s oldalon is megtaláltam az ebben szereplő 40W-os gitár erősítőhöz ugyanezt a kimenő rajzot szóval akkor csak jó
(#) Orbán József válasza suhanc92 hozzászólására (») Nov 10, 2014
Azért a régi mérnökök munkái ma is megállják a helyüket. Jó, sokkal jobb vasak is vannak ma már, de az akkori mérettel és jobb vasra elképzelhető, hogy nagyobb tartalékai lesznek a trafónak, mélyebbre megy, ilyesmi...A csöves technika az 50-es évek végére teljesen ki volt találva, azt mondják - mármint a kapcsolástechnika lényeges része.
(#) suhanc92 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 10, 2014
Igen,még hosszú ideig meg fogják állni a helyüket!
Szerintem legjobb úgy hagyni a méreteket amelyek ott szerepelnek,hogyha valaki épitkezni akar.Adottak az adatok,szóval ne rontsuk el az akkori mérnöki munkát.
Következő: »»   10 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem