Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IP kamera
 
Témaindító: ampervadász90, idő: Nov 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 12
(#) bzumi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Szia simpi
megcsináltam rádugtam, és a tv2-őt hozza nem a kamera képét
(#) bzumi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
simpi, ez egy notebook, és ebbe nem lehet álítani semmit,, van egy koax bemenet, bedugod a koax kábelt és nézed a maricsút és slusz.. erre a koaxra kötöttem a kamot de semmi..
az az érzésem bekéne ruházni ilyen átalakítóra rca/usb
(#) Inhouse válasza bzumi hozzászólására (») Szept 19, 2014 / 1
 
Az RS232 soros port, sok mindenre jó volt, manapság egyre kevesebb dologra. Egy valamihez biztos nem volt jó sohasem, videó jelhez.
A BNC csatlakozón analóg kompozit videójel jön, ha ezt tudod csatlakoztatni a számítógéped ezt fogadni tudó bemenetére, akkor nyert ügyed van. Ha nincs a tunerkártyádon videó bemenet, akkor max egy AV modulátorral tudnád rákötni. Ebben az esetben már nagyon úgy nézne ki, hogy a jobb kezeddel vakarod a bal füled, de már a lábad is bele van akadva...
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2014
(#) molnarp hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Üdv!
Van egy félhalott foscam 8905w ip kamerám, aminek az alaplap és a kamera modult (JP1) összekötő kábelezésnek a bekötését (vezeték sorrendet) szeretném megtudni. Ha esetleg van valakinek és megnézné azt az 5 szálat, hogy a 2 csatinál hogy van nagyon megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Ahogy én tudom ezek USB-t használnak a kamera és a mainboard közt. 5V és a GND könnyen kikereshető. D+, D- felcserélésével nem teszel kárt, illetve egy PC-re behúzva a kameráét kitalálhatod, a panelra meg ha jól látom még az is lehet, hogy színhelyesen megy (D+ zöld, D- fehér)
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Sajna mind fekete és 5 szál van, való igaz D+- is van rajta, és nem sorrendbe van bekötve.
(#) molnarp hozzászólása Ápr 29, 2015 /
 
Üdv!
Vaterán hozzájutottam egy hibásnak árult Axis M3025 IP kamerához amit sehogy nem tudok mûködésre bírni.
A külsõ nyomok alapján lehet kiégett helységben volt, de ez sem 100%.
Poe-n keresztül ha tápot adok neki akkor az alaplapon egy zöld led világít, de nem a control led ami a leírásban szerepel.
Factory resetre nem csinál semmit, ethernet csatinál is a csak akkor villog a narancs led, ha úgy kapcsolom be, hogy közben nyomva tartom a control button melletti
mikrokapcsolót miközbe ráadom a tápot. (errõl a mikrokapcsolóról sem említ egy szót se a manual, szerintem valami reset gomb lehet).
Helyi kapcsolat ilyenkor létrejön, de a 192.168.0.90-re nem válaszol. Se semmire hiába pingelem.
Az ir cut kattan és több ic is melegszik, tehát valami van...
Talán a firmware újratöltése segítene debug porton keresztül, más ötletem nincs. Elemet is kivettem.
A kérdésem az lenne, tudja-e valaki a jobb alsó sarokban lévõ 6 pines debug-ra mivel és hogyan tudok rácsatlakozni?

A csatin ezeket mérem ha a "-" jel az 1-es pinnek felel meg:
1pin-3.3v
2pin-GND
3pin-0
4pin-3.3v
5pin-3.3v
6pin-0

Egy Foscamot UART-al hyperterminálon keresztül már tudtam flashelni, ennél szerintem mással fog menni.

15030026.jpg
    
(#) molnarp válasza molnarp hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
Elírtam. A zöld led villog az ethernet porton és csak kifele van adatküldés.
De érdekes, mert csak akkor, ha úgy adom rá a tápot, hogy közben nyomva van a reset(4).
1 LED ami mindig világít, de kívülről nem látszik.
2 Debug port
3 "status LED" (ez nem megy)
4 szerintem reset (erről nem ír a manual)
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2015

15030026.jpg
    
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Igazad volt, kisakkoztam és működik. 5 kábelből 2 meg volt szakadva , azért szívtam vele ennyit.
Az Axis-al kapcsolatban senkinek semmi ötlete?
UART-on prbálgatom az Ambarella a5S-t szóra bírni, egyenlőre semmi eredmény.
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
A 6 lábú debug csati jó eséllyel UART lehet. SWD ekkora procikon nem divat, JTAG-hoz meg kevés a hat láb. Próbáld meg amennyire lehet visszakeresni a trace-ket, és amelyik eltűnik a BGA alatt az lesz jó eséllyel a TX, RX. Esetlegesen megmérni, hogy melyik láb direktben táp és melyik az amelyik felhúzva/ logikai 1-re állítva van. A control button melletti kapcsoló nem lehet, hogy valami szabotázsvédelmi kapcsoló?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2015
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Ha 3,3V-ot adok az 1-es és 2-es pin-re, akkor világít az a bizonyos zöld led a debug csati mellett.
A 4 és 5 megy az Ambarella alá, azokkal régóta szórakozok, UART-al, semmi válasz. (115200/8/1/N )
Lehet döglött?
Holnap csinálok képet a másik oldalról is.
A kapcsoló lehet valami olyasmi, mert semmi írás róla, viszont ha a burkolatot ráteszem, akkor az nem nyomja le, egy pici lyukon keresztül lehet nyomni, mintha reset lenne, de biztos, hogy nem az.
SD kártyán keresztül próbáltam a firmware-t hátha megeszi, csak azt nem tudom kell-e valami autoexec fájl neki vagy csak simán a firmware.bin.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2015
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Ehhez az Ambarella SoC-hoz nem sok doksi van publikusan, de kizártnak tartom, hogy egy tápfeszről menjen. Amikor PoE-ről tápolod nézted a tápokat? (Elkók alapján be lehet lőni hol vannak, és a feszültségszintek tipikusak szoktak lenni 3.3V, 2.5V, 1.8V, 1.2V, 1.25V), ha valamelyik elkón nincs vagy valami érdekes feszültség van az lehet még gyanús.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2015
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Igazából kívülről látszik a burkolat festésén, hogy valószínű tűzvész áldozata lett, ezért szerintem valami megsült benne.
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Áramfelvételét nézted időben bekapcsolás után?
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
De valami van, mert mikor ráadom a tápot és az a bizonyos kapcsoló nyomva van közben, akkor a link kábel zöld ledje vadul villog kb 10mp-ig, aztán a villogás lassú szabályos lesz.
Ugyanez nem történik ha nem nyomom a táp rákapcsolásakor.
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Nem néztem, de a kamera modulon az IR-cut kattan, mikor bekapcsolom és az ic-k is normál módon melegednek. Az ir-cut-ot meg ha jól tudom amba vezérli.
Ezért jó lenne debugba menni...
Ja és helyi kapcsolat van, nem tudom ez jelent-e valamit. Persze a gyári ip-re nem válaszol, hiába volt reset és elemkivétel.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2015
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Ez a helyi kapcsolat van az azt jelenti, hogy linkbe esik, vagy látsz packeteket?
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Sajnos csak küldött csomagok vannak, fogadott 0.
A szabotázsvédelem a hardvert védené a kínaiaktól ?
Megérné kicserélni az ambát? szerintem uarton mennie kéne.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2015
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Szabotázsvédelem nem hiszem hogy így működne.
Tegyél már fel két normális képet a panel két oldaláról.
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Rendben. Csak este érek haza, akkor töltök fel.
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Tessék, a képek.
Az a gányolás az ethernetnél a leszakadt saruk miatt kellett.
(#) molnarp hozzászólása Máj 30, 2015 /
 
Tehát ahogy fentebb írtam a PINeken a következőket mérem a testhez képest:
1,4,5 -> 3,3V
2 -> GND
3,6 -> 0V


Debughoz közelebbi LED világít ha a 1 -re 3,3V-ot tolok vagy Poe-n adok tápot.
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
A gányolás nem számít. Látok két oszcillátort. Meg tudod-e nézni, hogy rezegnek-e? A debug csatira 3V3 adásával én nem próbálkoznék, mert legalább 2 tápot látok a SoC felett balra. A debug csatinál mit értesz 0V és GND alatt? Az 1,4,5 direktben van 3V3-ra kötve? Van-e logikai analizátorod?
Látom más is tolja még Nokia N9-el
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
A 0V-ot a testhez képest értem.
Az 1,4,5 nem direktbe vannak, szinte 100%, hogy a 3,3V,RX-TX
Sajna analizátorom és szkópom sincs per pillanat. Pár mV ugrál csak SoC bal alsó oszcinál, a másikat hol látod?
Az SoC szépen melegszik, gondolom a proci fűti azért.
Van értelme ezek nélkül tovább bogarászni?
N9 forever
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2015
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Az RX illetve a CTS 0 Volton szokott lenni bekapcsolt állapotban míg a TX és az RTS 3V3-ra szokott beállni.

El kellene dönteni, hogy melyik a 3V3 és melyik kettő a kimenet. Ehhez meg kellene találni melyik tápon van a 3V3 Soc-tól jobbra fel a nagyobb kondikon mérve. Majd kikapcsolt állapotban szakadásmérővel megvizsgálni.

A másik oszcinak én a kis fekete cuccot néztem, de lehet tévedtem.

Milyen konfigurációban próbálgattad az UART-ot?

Logikai analizátornak ezt tudom ajánlani:
Bővebben: Link
EEPROMot cserélve rajta megy a Saleae szoftverrel, ami tud analizálni mindenféle buszt, UART-nál tud pld. autobaudot, meg minden földi jót.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2015

15050007.jpg
    
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Az 1-es a 3,3V, a kisebbik elkóval direktbe van.
Akkor az RX-et próbáljam a 3 és 6-on?
115200 8N1 GoProknál is ezt használják.
A "kis fekete cucc" 4 lábú.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2015
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Én a 4,5 lábra kötném az RX-et, mert ezek valami szoktak alapból büfögni kifelé. A baudokat meg végig kellene próbálgatni 9600-al kezdve, mert sosem lehet tudni ki mennyire elvetemült. Ha alapból semmi nem jön semmilyen baudon akkor megpróbálnám egy 1K-ssal le illetve felhúzni a maradék lábakat egyessével, lehet valami GPIO-ra van kötve ami az UART enable.

Ha négy lába van attól lehet oszcillátor (Táp, GND, ENable, Clk out). De igazából inszignifikáns az esélye, hogy az halt meg.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2015
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget, egyenlőre ezeket megpróbálom, de közben dolgoznom is kell menni, ha végigpróbáltam jelentkezem.
Hol látod, hogy N9? Vagy a kép sorszáma alapján vágtad le?
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2015
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Az N9 a JPG EXIF adatok közt tűnt fel. Nekem is az van, jó kis telefon, csak kár hogy így végezte.
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Szereztem még egy ugyanilyen kamerát, ugyanonnan, de azzal sincs kapcsolat.
Jelenség ugyanaz: status led nem világít, ic-k üzemmelegek, resetre nem reagál.
Wiresharkal mindkét kamnál csak a képen látható csomag megy ki.
Minkét házon kívül enyhe pörkölésnyomok, tuti valamelyik alkatrész megadta magát a hőtől, vagy a tűz zárlatot okozott a közös switchen vagy valahol.
A MAC cím amit ír, hogy axiscomm 02:40:8c:00:02:00 fals, mivel mindkettőnél ugyanez ami lehetetlen.
Van ötleted merre tovább?
Következő: »»   4 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem