Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 209
(#) Buvarruha válasza djtometkow hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Meghajtó IC, FET, Optocsatoló, rövidzár, elég sok oka lehet, de pontosan melyik híd rövidzáras? Írd le a táp típusát, hátha van hozzá rajz.
(#) kereszke hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Sziasztok.A minap hozzàmkerült egy mini tv.A kijelkővel van vmi gond.Fut a kèp,ahogy a kèpen is làtható.Mi lehet elszàllva benne amitől így viselkedik?Előre is köszi mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) david10 válasza kereszke hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Ez neked ismeros?:
LCD TV problema
(#) Buvarruha válasza kereszke hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Elég jellegzetes zavaros táp probléma a processzornál. Ellenőrizd szkóppal a stabilizált feszültségeket, ha nincs szkópod, tegyél a stabilizált tápokra 10-100uf elkót próbának..
(#) kereszke hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Köszi a vàlaszod.Hogyis van ez pontosabban?
(#) Buvarruha válasza kereszke hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Zavaros, szüretlen a processzor tápfeszültsége. Nem tudom ezt tovább ragozni, elöregedtek a kondik rajta. De akkor legyen úgy, hogy cseréld az SMD elkókat. Persze lehet a kijelző is hibás, de ezt mindenképpen érdemes kipróbálni. Próbának le sem kell szedni őket a nyákról, elég, ha melléjük forrasztod a kondit.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) kereszke válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Szóval ràforrasztottam a 4 kis sàrga kondira 4 darab 100 mikos kondit.De sajnos minden olyan mint volt.
(#) keszeg13 hozzászólása Aug 31, 2014 /
 
Jó estét!
Segítség kellene SOS! A Philips LCD TV-t kihúztam a hosszabítóból, majd mikor visszadugtam, nem akar bekapcsolni. Hiába nyomom meg oldalt a TV-n a bekapcsolási gombot egyszerűen nem jön elő a készenléti fény. Kb. 2 hónapja már csinált ilyet mikor egy viharos estén áramkimaradás történt, de egy pár nap múlva sikerült bekapcsolnom. Most viszont hiába
(#) david10 válasza keszeg13 hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
TV tipusa?
Szedd szét,és keress pupos kondikat!
(#) Edimax hozzászólása Szept 5, 2014 /
 
Üdv: Van az egyik ismerősömnek ez a Sony KDL 32BX300 LCD tv je.
Nos az a gondja hogy bekapcsolják beindul szépen . De kb 5-10 perc kb aszt elnémul és meg is áll. Tovább semmit nem lehet vele csinálni, csak ha hállozatbol kivan huzva .
Mi lehet vele ugyan, merthogy én elhoztam hozzám és nalam meg megy , akármit csinálhatok vele. Megy gond nélkül.
Mi zavarhat be náluk. vagy lehet azért tv-nek is baja. De mi. ?.
Elnézés az irásért .
Előre is köszönöm.
(#) Buvarruha válasza Edimax hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Először szedd szét, nem lepődnék meg, ha pupos kondik lennének benne. Ez tipikus jelenség, hogy a pihenő után amíg a szerelőhöz ér meggyógyul, de utána lehet, hogy már durran, ha járatod.
(#) Edimax válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Sajna az a gond hogy már átlett vizsgálva,de hibát nem találni benne. Ugyan is nálam napokig is megy. Órák hosszat , és nem csinálja azt a hibát. Csak náluk valahogy. De mi.
(#) david10 válasza Edimax hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Dugd a konnektorba forditva!
Ez segitett az en nyomtatomon.
(#) Edimax válasza david10 hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Sajna már az is meg volt,de ua. Más esetleg.
Köszi.
(#) eyess válasza Edimax hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Elmennék a haverhoz , és megnézném mennyire ingadozik ott a hálózati 230 , vagy egyáltalán meg van e rendesen .És nálad is , és a kettőt már mindjárt össze lehet hasonlítani . Például nincs e közelben valakinek nagyobb teljesítményű gépe ami meghúzza a hálózatot , és erre már reagálhat a tévé is , vagy hegesztőgép stb stb stb .
(#) zetyere hozzászólása Szept 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Nemrég került hozzám egy 37" Toshiba lcd tv.
Nincs háttérvilágítása.Persze azonnal rábukkantam a neten hogy tipushibás.
Az inverter panelen két kondi kifolyva és a vezérlő is elfüstölve.Kép mellékelve hogy miről van szó.
Ilyen esetben az ic a kondik miatt halt meg?A feteket is cseréljem az ic-vel?
üdv Ottó

Hibásak.jpg
    
(#) Buvarruha válasza zetyere hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Előfordulhat, hogy a kondik miatt döglött meg az IC. A feteket mérni kell, ha minden oké, akkor nem kell cserélni őket.
(#) zetyere válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Multival néztem nem zárlatos egyik sem.
(#) djtometkow válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Az egyenirányító híd volt rossz ami közvetlenül a a beérkező 230V-ot egyenirányítja. Kicseréltem, az most jó, de a hiba fennáll még mindig. Átkondiztam, nem segített, kiszedem a trafókat a hét folyamán rámérek, a feteket kimértem azok rendben voltak, a tranzisztorok is. A tantál kondikra gyanakodom vagy az smd meghajtó ic-kre. Lehet hogy megszaladt a táp és ez végzetes is lehetett az alaplapra nézve. Bocsánat a kései válaszért de nem volt időm foglalkozni a tvvel.
(#) Remci hozzászólása Szept 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Adott egy LG-32LG 300 típusú LCD tv, aminek a hibája hogy nem mindig kapcsol be. Van hogy napokig jó, de van olyan is hogy ha ki van kapcsolva, akkor se távirányítóval, sem pedig magán a készüléken sem lehet bekapcsolni. Majd egy idő múlva ismét működik. Mivel a készülék még nincs nálam, csak a hibát mondták el, gondoltam rá kérdezek hogy találkozott-e már valaki ilyen esettel? Ez esetleg lehet táp hiba? De gondolom az magától nem javul meg, hogy hol be lehet kapcsolni, hol meg nem.
(#) Buvarruha válasza Remci hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Elsőre main hibára tippelnék, de előbb bele kell kukucskálni.
(#) Remci válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Köszi, de ez a main hiba pontosan mit jelent?
(#) Buvarruha válasza Remci hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Mainboard, a TV alaplapja, amin van az agya. De nem kell előre pánikba esni, lehet, hogy néhány kondenzátor dölgött csak benne, kerüljön oda, szétszeded és akkor meglátod, hogy mi az ábra, akkor lehet tovább menni.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2014
(#) Remci válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Ok, nem estem pánikba, csak nem tudtam mit takar. Hétvégén elhozom, akkor belekukkantok, és akkor talán kiderül hogy mi az ábra. Köszi.
(#) zetyere válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Szia!
Kicseréltem az ic-t és feteket is.A kondit is de továbbra is halottnak tűnik!
Van rajta egy led ami mutatná hogy rendben van.De az sem világít.A feszültséget kap.
Most a tápba kicserélem a kondikat.A jobb felső sarokban van egy 8 lábú ic.
10393 van rajta.Mi lenne a feladata?
(#) Buvarruha válasza zetyere hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Igen, ellenprizd az IC-k tápfeszültségét, ilyenkor rövidzárba szoktak menni a zener-ek, amikkel stabilizálnak. A 393 egy komparátor ami figyeli, hogy elindult-e az inverter, vagy van-e rajta cső (visszacsatolást elvileg), ha nem és nem billen át, akkor leáll az IC annak is ellenőrizd a tápfeszültségét.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2014
(#) zetyere válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Köszi!
Ellenörzöm a feszeket és ha jutottam valamire jelentkezem.
(#) pityuka73 hozzászólása Szept 28, 2014 /
 
sziasztok van egy olyan gondom -Samsung LE27S71 -LCD tv mikkor be kapcsolom hang van de kép nincs,le kaptam a hátulját és a tápon van egy 5 tűs csati az rá megy a alaplapra ha azt le huzom az
alaplaprol és ha visza dugom van kép de uttána egyböl el is megy mi lehet a probléma vele? elöre is köszi,

Névtelen.jpg
    
(#) Buvarruha válasza pityuka73 hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Leáll az inverter, vagy gyenge a tápja, vagy hibás az inverteren egy trafó, vagy hibás valameiyl cső.
(#) pityuka73 hozzászólása Szept 28, 2014 /
 
hogy tudnám kimérni a csőveket esetleg hogy jók e vagy sem?
Következő: »»   44 / 209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem