Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   211 / 360
(#) niedziela válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Szia !

Kipróbálom köszi.
Tegnap még később kipróbáltam azt, hogy az idő beállítása után küldtem a
HOUR_I = (0b01111111 AND 0x12) + 64, és úgy működött.
Viszont utána nem küldhetem.
(#) Baxi hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Hi Mesterek!
Próbálgatom ezt a sleep funkciót, de nem akar össze jönni
Ez nem müködik: C kód: sleep()
Evvel pedig:
  1. asm    
  2. {
  3. sleep
  4. nop
  5. }

62mA-ről 58mA esik a fogyasztása. Nem sok ez az áramfelvétel sleep módban? És amit még észere vettem hogy a perifériákat nem kapcsolja le. Azért van a sleep "ágban" egy led is. Mihelyst igaz lesz az a ág akkor akkor led be, lcd kírja a szöveget s ennyí. A led világít továbbra is.
Ötlet, vagy Én rontok el valamit?

Flowcode1.fcf
    
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
A sleep(); is működik csak lemaradt a pontosvessző , de az áramfelvétel továbbra is magas.
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Hát annyi ötletem lett közben, hogy a slepp mód előtt lekapcsolgatok minden perifériát akkor letudom hozni 17mA. Az már jó nem?
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Általában a kontroller adatlapján megtalálható, hogy melyik állapotot vegye fel a sleep utasításra, ha jól emlékszem az osccon regisztert kell konfigurálni. Talán azzal többet tudsz elérni. Perpillanat nem tudom ellenőrizni, de tégy egy próbát, hátha.
(#) Baxi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Ok, kösz megnézem.
Ez lenne az?

Névtelen.jpg
    
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Igen.
(#) Baxi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Á nem megy nekem ez a c kód
Próbálom asm-be, de az sem tetszik neki.
  1. asm    
  2.     {
  3.     bsf osccon,indlen
  4.     }

Vagy megint rosszul csinálok valamit?
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Na sikerült, azaz nem állt ki a fordító hibával. Azonban az eredményen nem változtatott 60mA sleep-be 1 illetve a 0 az idle bit.

Flowcode1.fcf
    
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
C blokk, pl.:

  1. osccon=0b11100010;


Így láthatod, hogy melyik bit mire van állítva.
(#) Baxi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Én kerestem a C-ben illetve az asm-ben is de ott osccon-t nem találtam. Egyedül az asm-ben van ilyen sor: gbl_osccon EQU 0x00000FD3. De ez az érték(FD3) 12bit nem pedig 8bit. Nem értem
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) niedziela válasza Baxi hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia !

C blokk

sleep();
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Milyen C-ben keresed? Nem értem a kérdést. Flowcode-ban beszúrsz egy C blokkot, mindjárt a program elején, az osccon=... tartalommal.
(#) Baxi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Á értem , azt hittem nézem meg mi volt az eredeti beállítása az osccon-nak.
Mindegy, ha a C blokkba beírom amit lentebb írtál akkor elfogadja a fordító . Viszont semmi változás sleep-be menetelkor 60mA. Maradt a "fogyasztók" lekapcsolása. Például az LCD-ét relével fogom elengedni. Így viszont az MCLR-el kell élesztenem a picet hogy teljesen az LCD init-től induljon a prg. De most ahogy irkálok valamikor fogja magát a pic s felkel sleep-ből, tőlem függetlenül
(#) Baxi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
A be tápon, igen jogos amit írtál. Viszont úgy is próbáltam hogy LCd nélkül úgy futás közben 22mA a felvétele. Mikor elér a sleep utasításig felugrik 70mA-re utána vissza 20mA. Gondolom ekkor "alszik" 2mA lenne a különbség?
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Nem is ez lenne a gond hogy nem akar lemenni pár mikró amperig, amire Én számítottam. A kocsiba az akksi elbírja még ezt a plusz ~20 mA-ert. Gond hogy random "felkel" a pic, és ez lenne a kocsiba az állófűtésnek a vezérlése.
(#) Baxi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Na úgy néz ki hogy megállt a random wake up funkció. A wachdog-ot kikapcsoltam s most már nem "kell fel". Na de nem ez az egyetlen dolog amit nem értek
(#) Baxi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Na úgy néz ki hogy megállt a random wake up funkció. A wachdog-ot kikapcsoltam s most már nem "kell fel". Na de nem ez az egyetlen dolog amit nem értek
Lesz még rajta pár dolog. Egyenlőre csak próbálgatom hogy mi meg hogy. S csak ezután állok neki a nyák tervezésnek.
(#) Baxi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget, most már ezt is tudom
(#) Doncso hozzászólása Nov 13, 2014 /
 
Sziasztok. 4520-as piccel próbálkoznék breadboardon, egyszerü led villogtatóval kezdeném, illetve karakter kiiratással LCD-re. Ez programban sikerült is, a progit leforditottam HEX be, ez bement a picbe, de valamiért nem csinál semmit, mintha nem működne. Talán rosszul konfiguráltam a picet flowcode-ban? 4MHz-es quarzot használok 22pF-el a földre, ezt állitottam be flowcode-ban is, XT-t. Tudtok segiteni egy kicsit az elindulásban?
(#) watt válasza Doncso hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Próbáld HS-el is.
(#) Doncso válasza watt hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Megpróbáltam, de nem történt ismét semmi.. nem tudok belső oszcillátort használni? Vagy ez nem jó megoldás? Senki nem használ belső oszcit, ennek se értem a miértjét igazán. Feltölthetem ide a progit? Hogy jól próbálom e?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2014
(#) Baxi válasza Doncso hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Hi
Nézd meg ezt, igaz nekem 40Mhz-megy. Az mclr-t fent van pozitívon?

Névtelen.jpg
    
(#) Doncso válasza Baxi hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Nem, az mclr nincs felhúzva... megpróbálom. Köszi a képet, átnézem ezt is.
Szerk......Müködik, a led villog. Köszönöm szépen. ez volt a gond.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2014
(#) Bakman válasza Doncso hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Idézet:
„Senki nem használ belső oszcit”


Ezt miből gondolod?
(#) Doncso válasza Bakman hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Mert minden kapcsolásban quarz-ot látok, ebből gondoltam.
(#) Baxi válasza Doncso hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Idézet:
„Mert minden kapcsolásban quarz-ot látok, ebből gondoltam.”

A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2014
(#) Doncso válasza Baxi hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Amiket eddig utánépitettem, oda mindegyikbe kellett quartz, vagy most nagy baromságot mondtam? A képed alapján egyébként belőttem, most már a kijelzőre is tudok irni. Köszönöm..
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2014
(#) kaqkk válasza Doncso hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
(#) Doncso válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Rendeltem, egy ilyen, vagyis 4db breadboard panelt, ezen próbálkozom, flowcode-al. Most ott tartok, hogy már tudok irni az LCD-re, kimeneteket kapcsolni, időziteni. Nálam ez is valami. Valahol el kell kezdeni
Következő: »»   211 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem