Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1255 / 1674
(#) Latya válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Igazatok, van, eredetileg én sem helipotosra terveztem, de szerencsére, nem kell túl sokat tekergetnem. Amúgy tényleg, eszembe sem jutott a szövegezésén gondolkodni, ez csak úgy jött...

efraim:
Abban is igazuk van a kollégáknak, hogy az üres helyre csokis csatlakozást terveztem, de utólag jutott eszembe, hogy hiszen vannak csavaros banándugó aljzatok is a világon... Most az van benn.

Ha az a téglalap nem foglalta vonla el a helyet, akkor biztos eszembe sem jutott volna helipotit berakni, de el akartam férni a doboz legkisebb oldalán...
(#) Atys67 válasza Latya hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Előbb utóbb úgy is kicseréled a helipotit.. Csapágysra fogod tekergetni.. De amúgy szép lett
(#) Latya válasza Atys67 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Ha tönkre megy van még itthon, és könnyen hozzájutok(ingyen), szóval marad. De a feliratozást lehet hogy lecserélem. Most hogy mondtátok szúrja a szemem. Eddig észre sem vettem.
(#) Atys67 válasza Latya hozzászólására (») Dec 4, 2014 / 1
 
Igen, a "magyar hang" jobb lenne. Régen, azért feliratoztunk angolul, mert úgy nagyon "high tech" kinézete lett.. Szerencsére ez már a múlté.
Én azt a csíptetős csatlakozót is beszerelném. Van rá hely és nem baj ha ott van
(#) don_peter válasza Bakman hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Igen, előfordulhat, hogy a végén még valami óra lesz belőle, az időzítő része már meg is van
Latya: a fenét, ha kiveszem a dobozból a sörtöt, akkor már nem építek mostan semmit
Megaztán gyúrunk wazze?
Amúgy igen, levilágító lesz vagy élére állítva esetleg arc szolárium
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2014
(#) Csupasz válasza don_peter hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Látod, ez az arcszolárium eszünkbe sem jutott! Biztos nem az?
(#) don_peter válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Na látod
Amúgy haladtam a nyákkal és az már kész, csak be kell égetnem, tesztelni és be is kötöm a multi UV-s dobozba
(#) epyn hozzászólása Dec 5, 2014 /
 
Életem első SMD áramköre. Nem nevetni.
Kézzel és filctollal készült.
Ez egy 18dB/okt hangváltó,jelentem működőképes is.Sajnos az aktiv eszköz(TL074) nem teljesit valami jól,RMAA-val mérve a referencia kártya Maya44 USB volt.
Ajánlhatna valaki jobbat ami soic 14-es. Pl egy OPA2134 szintűt.

szerk.:kép kimaradt
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) Buvarruha válasza epyn hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
A filchez képest nagyonjó, én még nem tudtam ilyesmit rajzolni, bár tény, hogy borzalmasan rajzolok és írok is, de ez tényleg jó.
(#) (Felhasználó 46585) válasza epyn hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Hát, nem semmi, gratulálok! Van türelmed, az biztos és a kezed is jó.
A TL074-ből csak a Thomson gyártmányt szabad használni, állítólag.
Milyen filctollat használtál?
(#) Atys67 válasza epyn hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Jó lett.. Én kb ilyet vasalok..
Ezt a gyártmányt próbáld beszerezni: TL074
(#) epyn válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Köszi,ám a kezem remeg és a másik csatorna még hátravan,ahhoz most épp nincs türelmem.
ST gyártmány de 0.5%-on van a torzitás 0dBu-nál.(a MAYA 0.005%-val együtt)Ez 30 éve még jól hangozhatott,de a sok pénzbe kerülő Vifa/Scanspeak driver-ekhez nem illik.Inkább AD,Linear vagy Texas high end opa kellene.
Edding 140S -0.3mm.
szerk:
Atys67!
Sajnos nekem semmiféle más NYÁK készitési technikám nincs,mint a két kezem +filctollak,papir és ceruza a tervezéshez.Eddig bevált...Csak meguntam a furkálást ezért gondoltam smd-re.
-16 éve barkácsolok ,talán érthető ha csalni akarok a munkán
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) don_peter hozzászólása Dec 5, 2014 / 2
 
Elkészült a levilágítóm.
A vezérlést egy PIC12F683-as kontroller szolgálja ki, a LED-ek speciális UV fényt bocsátanak ki mely képes lesz az úgynevezett fotóeljárással készíthető nyákrajzolatok előhívására.
Ha erre a célra éppen nincs szükség, akkor élére állítva arc szoláriumnak is használhatjuk

Roppant egyszerű kapcsolást készítettem hozzá amelyben egy roppant egyszerű program fut.
A készülék első indításakor a SETUP gombot lenyomva kell tartani, csappanást követően a gombot felengedhetjük, ekkor a készülék 5-öt sípol és elkezdi számolni a másodperceket.
Erre a jobb oldali zöld LED is villogni kezd mely a másodperceket hivatott visszajelezni.
A kívánt idő elteltével a STOP gombot megnyomva elmenti az időtartamot és onnantól az lesz az alap beállítás.
START gomb megnyomásával indíthatjuk a levilágítást, a beállított idő leteltével a levilágítás leáll.
A baloldalon található piros LED az üzemjelzést hivatott jelezni.
Egy kis videó: Bővebben: Link
A szövegezés azoknak inkább akik nem tudják miként működik és mire való...
(#) Attila86 hozzászólása Dec 5, 2014 / 16
 
Készítettem egy nagyon egyedi mérő és adatgyűjtő műszert amely egy speciális sugárzóantenna jelét érzékeli. Megméri a jel erősségét és demodulálja majd szoftveres úton, bonyolult matematikai algoritmusokkal meghatározza a jel pillanatnyi információtartalmát. Ezeket az adatokat és még pár egyebet az érintőkijelzőjén megjeleníti illetve SD-kártyára loggolja. És nem is sima SPI módban kezeli a kártyát hanem rendes SD módban, ugyanis a mentett adatokat a számítógépnek is látnia kell.
Ebben a projektben egy halom teljesen új dologgal kellett megismerkednem, mint például:
- NyÁK-on vezetősávokból kialakított antennák készítése és hangolása
- Demuduláció gyakorlati megvalósítása
- 16 bites PIC mikrovezérlők (dsPIC33E sorozat)
- C nyelv
- MPLABX
- XC16
- UART kommunikáció
- Színes TFT kijelző vezérlése
- Érintés-érzékelés (TFT)
- SD-kártya kezelése (FAT fájlrendszerrel)

Az egész projekt lefejlesztése kb két hétbe telt. Na jó, a C nyelv és az MPLABX megismerésével együtt két és fél hét. Gyors ez a C na...

(Sajnos a kijelző elég csúnyácska szegény de annyira azért nem mint ahogy az alábbi fényképeken látszik. Ahová készül ez a műszer oda bőven jó lesz, de legközelebb inkább IPS technológiájút veszek.)
(#) don_peter válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Hát mit ne mondjak... Piszok jól nyomod a témát.. Utállak is érte
(#) BarnaPili válasza don_peter hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Szerintem te sem panaszkodhatsz,elnézve a forrasztóállomásaidat...
István
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) don_peter válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Azért ha megnézed mit írt Attila86:
Idézet:
„Az egész projekt lefejlesztése kb két hétbe telt. Na jó, a C nyelv és az MPLABX megismerésével együtt két és fél hét.”

Azért ez durva, iszonyat ügyes a srác, nyomába sem érek...
Mondjuk az is igaz, hogy én csak idén (14') Februárban kezdtem el foglalkozni ilyesmivel...
Van még mit tanulnom
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) SzervízMacska válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ez nagyon brutál! Gratulálok!
(#) Buvarruha válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Hát nem semmi, én csak azt nem értem, hogy van vezérelve a kijelző, mibe fér bele egy ilyennek a programja?
(#) sastas01 válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Szerintem az utolsó képen lévő 44 lábú csoda tartalmazza ezt

Na én meg a forrasztás minőségén hasaltam el.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) sooty válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Gratulálok, lenyűgöző a tempód.
(#) Atys67 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 6, 2014 / 1
 
Gyári...Grat! Nemsokára jelentkezem én is egy hasonló projektel.. Úgy húsz év múlva..
(#) benjami válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 6, 2014 / 2
 
Az hogy a mentett adatokat a PC is lássa, nem attól függ, hogy SPI vagy a 4 bites SD módban használod, hanem attól, hogy a file kezelést használod-e. A Microchip Solutions-ban a filekezelést az FSIO, a szektorszintű SPI módú írás/olvasást az SD-SPI -ben levő eljárások valósítják meg. Ha ebből indultál ki, mire cserélted le az SD-SPI-t hogy négy bites SD módon működjön?
(#) Johnny0004 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Gratula! Most már biztos hogy egy földönkívüli vagy.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) Attila86 válasza benjami hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Igen, rosszul fogalmaztam. Konkrétan hülyeséget írtam.
Az SD-kártyával SPI-on beszélget a mikrovezérlő de nem sima memóriaként kezeli hanem FAT fájlrendszerrel. Egyébként muszáj is volt SPI-vel kommunikálni mert az SD-kártya foglalata a kijelző paneljén van és csak az SPI lábai vannak kivezetve. (Ráadásul közösítve van a touchpad-vezérlő IC-vel ami csak bonyolította a dolgot...)
(#) killbill válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Meg igy sem pontos. Sima memoria, amiben FAT filesystem formatumban tarolsz adatokat. Ezek szintek. Alul a HW (SPI/SD), folotte a sector read/write es annak a tetejen a FAT. Egyebkent az emlitett mikrokontrollerben van nativ SD kartya interface?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) Attila86 válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Egy elég új típusú dsPIC-et használok ennek 512KB(!) a programmemóriája. Ebbe aztán belefér minden. A jelenlegi projekt így mindössze a 14%-át foglalja a a programmemóriának.
Bár van benne egy kis trükk mert az antenna jelfeldolgozásával kapcsolatos méréseket és matematikai számításokat nem ez a mikrovezérlő végzi hanem egy másik (az egy 18F-es). Azért, hogy az RF jelet ne kelljen messzire elvezetni az antennától A már kész, feldolgozott információkat ez a PIC18F elküldi UART-on (500000 baud-dal) a dsPIC-nek. Az pedig már "csak" a kijelzőt és az SD-kártyát kezeli.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) Attila86 válasza killbill hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Nem, nincs benne.
(#) dk1 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ejha! Pofám leszakadt
Ennyi, többet nem is tudok mondani...
(#) Ktulu válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ezeknek ennyire karcolódik a touch felülete?
Következő: »»   1255 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem