Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   40 / 125
(#) kaqkk válasza wowfan hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Ha jól megnézed a multimétert véletlenül nem az árammérő bemeneten volt a mérővezeték ???
(#) wowfan válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Nem, a feszéltségmérő részre volt bedugva.
(#) Gafly válasza wowfan hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
A zizegésre természetes magyarázat lehet az, hogy mechanikus termosztátról van és ahogyan nyomkodod a FÉG cirkó keringető szivattyú jelentős árama miatt zizeg (meg beégett érintkező,stb.)...
Ugyanakkor mivel ebbe a termosztátba be van kötve a fázis is, és a nulla is, ha piszkálod könnyen csinálhatsz zárlatot (amint tapasztaltad is )...
Egyébként miért cserélnéd le digitálisra?
Normális ember karácsony előtt nem kezdi el babrálni a fűtést, ha már egyszer elkezdett működni
(#) kaqkk válasza wowfan hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Idézet:
„ahogy két vezetékhez érintettem (3 kábeles a rendszer) akkor bekapcsolt a fűtés, és ahogy egy másik vezetékhez érintettem a multimétert, a kis megszakító és én is szívbajt kaptunk, és elment az áram.”
Pedig ez amit leírtál az ellenkezőjét sejteti ! Amikor az első két vezetékhez érintetted (beindult a kazán) rövidzárat csináltál a kapcsolószálak közt, amikor a másik két szál közt próbáltál mérni ott a fázis és a 0 közt csináltál zárlatot ezért ment ki a bizti. (nem csodálnám ha a multid árammérő söntje is kiégett volna ) Ha mérsz akkor előtte jól nézd meg mit hová dugsz be ,vagy milyen méréshatárra állítod a műszert ....
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2014
(#) wowfan hozzászólása Dec 12, 2014 /
 
A zizegést úgy kell érteni, hogy amikor a fűtés leáll(eléri a beállított hőmérsékletet) akkor kb. 3-4 másodpercenként zizeg a termosztát, és közben ég az a lámpa is, ami bekapcsolt állapotnál szokott égni, és bekapcsolás előtt ugyanez a folyamat zajlik le, de 5-10 perc múlva abbahagyja és leáll vagy bekapcsol a fűtés. Lecserélni pedig pont ezért szeretném, mert 2 méterre van az ágyamhoz, és eléggé zavaró tényező szokott lenni, illetve úgy tudom, hogy a digitális termosztátok pontosabbak is, így kényelmi szempontból ez sem elhanyagolható.
(#) dosarcu hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Adott egy Vaillant atmotec pro vuw 240/3-3m r1 tipusu kombi kazan, amin termosztatot szeretnenk cserelni. Jelenleg valami ősi darab vann fenn. Digitálisat szeretnénk, programozhatót. A kérdésem az lenne, hogy bármilyen termosztattal eluzemel a keszulek, vagy csak a sajatjaval menne uzembiztosan? Lattam 24V-os temosztatot is ra lehet kötni de azt irja az csak analog. Oda gondolom digitalisat nem lehet akkor kotni. Van esetleg valami javaslat amit ajanlotok termosztat teren? Nem a legolcsobbra gondolok, egy jo uzembiztos kozepkategorias megfelelne. Elore is koszi.

Üdv,
Dos
(#) Inhouse válasza wowfan hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Óóó, hirtelen azt hittem a másik kérdező zizegéséről van szó...
Nálad valószínűleg az általatok okozott zárlati áram csinált az egyik kötésnél, vagy az érintkezőn kontakthibát... Meg kellene húzni a csavarokat, megnézni, hogy ha alu a vezeték, nincs-e eltörve?
Most volt itt szó nemrégen arról, hogy a régi 3 vezetékes termosztát bekötésnél még volt nulla is, az már nem fog kelleni az új digitális termosztátnál.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) Juszty hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Kérdezném hogy a 3 vezetékes termosztát helyére be lehet-e kötni 2 vezetékest?
(#) Bakman válasza Juszty hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Milyen termosztát és milyen kazán?
(#) Juszty válasza Bakman hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
a kazán egy Savio Caldaie B11BS gázkazán
a termosztát pedig Colibri 11/TM 100 E1
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
(#) zoszka válasza Juszty hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Tudtommal ez 2 vezetékes, nem tartalmaz hőkompenzátort, ami miatt 3 vezeték kéne. Esetleg a védőföld lehet a harmadik.
(#) Juszty válasza zoszka hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
a régi a 3 három vezetékes és ezért érdekelne a bekötése és igazad van ez csak 2 vezetékes
(#) zoszka válasza Juszty hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
És a régi milyen? Ez volt a kérdés....
(#) Juszty válasza zoszka hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Öreg

DSC_0130.JPG
    
(#) zoszka válasza Juszty hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Király... a régi, öreg termosztát 2-3 bekötési pontján lévőket használd a maradékot szigeteld le.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
(#) Gafly válasza zoszka hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
És akkor akkor mennyiben van előbb (azt leszámítva, hogy a régi eléggé koszos darab )...
(#) Gafly válasza Juszty hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
És miért pont ezt a termosztátot választottad, ehhez a kazánhoz? Bővebben: Link
Annyi olcsó programozható digitálist lehet kapni itthon...
(#) Inhouse válasza Juszty hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Ezzel sem lesz jobb...szerintem. Siemens volt legutóbb, ami használhatatlanul nagy hiszterézissel dolgozott. A digitális szépen teszi a dolgát.
(#) zoszka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Semmivel, kivéve, ha a régi nem is működik, de nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy be lehet e kötni a régi helyére és ha igen, akkor hogyan. A válasz igen. Az már más kérdés, hogy van e értelme.
(#) Juszty hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Igen a bekötés érdekel és nem igazán válogadtam ez jött és ennyi. A régit meg azért cserélem mert már érintkezési problémák vannak.
(#) Gafly válasza Juszty hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Ha még nem vetted meg, akkor vegyél egy normálisat...
(#) Gafly válasza Juszty hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Idézet:
„A régit meg azért cserélem mert már érintkezési problémák vannak.”

Pogácsákat finom csiszolópapírral megtisztítani, csavarokat utánhúzni...
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Miért akarjátok szegényt lebeszélni arról amit szeretne? Azért is kicserélheti, mert a régi már koszos, megérett a doboza. És mi van, ha a négyzetes doboz jobba tetszik neki..
Próbálnátok meg ezt egy nővel. Majd kapnátok hideget-meleget.
(#) szucs1974 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Jogos a 2 pont)
(#) Zellux hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Sziasztok,

Egy Vaillant vcw int 18-10-es kazán szívat ma egész nap Végig olvastam a fórumot, de megoldást nem találok.
A régi termosztátom egy VRT-ZA ami a kazán 7-8-9 lábaira van kötve (ekkor a kazán 3-4 lába rövidre van zárva gyárilag. Lekötöttem a 7-8-9-et, kivettem a rövidzárat a 3-4-ből, ennek a helyére bekötöttem a Computherm Q7 1-2 lábait, de a kazán folyamatosan üzemel, nem kapcsol ki hiába kapcsolgatom a termosztátot.
Ha visszaszerelem az eredeti termosztát, azzal működik. A kazán 5-ös lábára nem kell valamit kötni? (kapcsolt nullát ír a szerelési könyve, de a netet bújva eddig sehol nem találtam olyan fényképet, ahol oda bármi is lett volna kötve). Jelenleg a szivattyú I-es állásba van kötve, a 230V pedig az 1-2 lábakra.

Köszönöm a segítséget!
(#) mugab válasza Zellux hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Én megmérném az 1-2 láb között létre jön e a szakadás, ha kikapcsol.
Mert ha a rövidzárat kiveszed akkor nincs az az isten hogy bekapcsol a kazán...
(#) Zellux válasza mugab hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Kimértem a termosztát 1-2 lába között létre jön a szakadás. Létezik, hogy zárlatos a panel a kazánban?
(#) elektroton válasza Zellux hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Idézet:
„Kimértem a termosztát 1-2 lába között létre jön a szakadás. Létezik, hogy zárlatos a panel a kazánban?”

Azt írtad, hogyha visszakötöd az előző termosztátot, akkor üzemszerűen ki-be kapcsol. Tehát nem lehet zárlatos a panel.
Egyébként hibaként mindenkinek (laikusok?) zárlat kifejezés jut eszébe mint hiba. Holott nagyon sokféle hibaforma lehetséges még. Pl. elkötés az esetedben.
Ennek ellenére én személyesen most nem tudok megoldást mondani, csupán a "zárlat" kifejezést véleményeztem.
Szép Karácsonyt.
(#) Zellux válasza elektroton hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Igen, ugyanis a régi termosztát a kazán 24v-os lábait, 7-8-9 használja úgy, hogy a 3-4 össze van kötve egy kis darab vezetékkel. Ha a 3-4 lábakról a vezetéket lekötöm, elvileg be sem kellene kapcsolni a fűtésnek, ennek ellenére olyankor folyamatosan megy. Ebből gondoltam arra, hogy a 3-4 lábak között lehet rövidzárlat, amit nem látok a panelon beépített állapotban.
(#) talpi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Minezt megcsinálni és nagyívben kidobni mert egy hét múlva megint rossz mert sikerült a pugácsák védőrétegét ügyesen fecsiszolni!!!!
Következő: »»   40 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem