Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 65
(#) t0bi hozzászólása Jan 25, 2015 / 1
 
Kijavítottam kisebb hibákat, most már szépen dolgozik a netrádió.
Ujjgyakorlatként az LCD-vel is sikerült eljátszadozni néhány effektet
Bővebben: Link
Sajna a felvétel nem a legszebb, sorry!
(#) BGyurci hozzászólása Feb 2, 2015 / 2
 
Előbb lett vége a hivatalos bejelentésnek Element14 oldalán, már vannak videók is az új cuccról. Hivatalosan is létezik, mától kapható az új RPi 2!
4 magos, 900MHz Broadcom ARM v7 proci, 1GB RAM, mindez a R Pi B+ kinézetével, elrendezésével, és csatlakozóival megegyező. Gyakorlatilag minden fejlesztés egy az egyben átrakható. Hivatalosan lesz UBINTU, és Windows 10-et is ígérnek, ráadásul ingyen! A régi lemezképek használhatóak maradnak, így a váltás is zökkenőmentes lehet. A legfontosabb számunkra, az ár nem változott, marad a B+ verzió 35$-os ára.

Az RPi 2 bejelentése a raspberrypi .org hivatalos oldalán.

Az R Pi 2 első bemutatóiból egy.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015

RPi2.jpg
    
(#) BGyurci hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Már vannak mérési eredmények is, tápról, bootról, használat közben böngészésről, Sonic pi indításról.
Bővebben: Link
Element 14 bemutató.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) BGyurci hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
(#) Placi84 válasza BGyurci hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Pont most olvastam a Farnell hírlevelében.
Nagyon vártam már, amint módomban áll tuti beszerzek egyet!
(#) t0bi válasza BGyurci hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Kösz az infót, én is kíváncsi leszek rá. Ezzel talán már élvezhető minőségben lehet majd netezni, mert a tudása összemérhető a UDOO-val és az MK802 III-al Nomeg milyen lesz a W10 ?
(#) david10 válasza t0bi hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
A Windows 10 hasonlit a Windows 8-ra.
Számítógépre letölthető a Windows Technical Preview,ami 100%-ban hasonlít a 10-esre.
A Tech Preview legálisan letölthető a Microsoft weboldalárol.
(#) kocsgab002 hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Megszűnik a Raspbmc
Sajnálom, mert ezt az xbmc változatot szerettem a legjobban.
Bővebben: Link
(#) kocsgab002 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Sziasztok.
Nos, én kipróbáltam ezt az új OMSC, Alpha4 verziót (Open Source Media Center), de egyenlőre nagyon nem győzött meg. Nagyon puritán a kezelőfelülete, akadozik az egér kezelés, filmborítókat nem tudtam letölteni. Maradok egyenlőre az XBMc-nél. Ha van valakinek tapasztalata, szívesen fogadom.
(#) BGyurci válasza watt hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Szerintem csak az Rpi2-n van 1GB ram, meg konkurenseken, Banánokon. "A" verziók 256Mb, "B" verziókon 512 MB, egyik sem bõvíthetõ!. Ha procit ki kell forrasztani, talán, de nem mindenki vállaja be otthon
(#) freechat válasza vicsys hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Ha minden igaz a 2-esre lesz windows 10 ingyen!
Azzal meg lehet csinálni
(#) freechat válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
És PHP-ben is lehet elvileg programozni ami főleg a web-es kezelőfelületeknél nagyon hasznos tud lenni.
(#) kapu48 válasza freechat hozzászólására (») Feb 5, 2015 / 1
 
Csak jó üzleti fogás!
A Windows 10, az maximum csak Windows RT
(#) proba válasza BGyurci hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Szerintem meg a RASPBERRY PI A-n 256M ram , a B-n 512 ram és a BANANA PI-n meg 1G ram van.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) Lucifer válasza freechat hozzászólására (») Feb 5, 2015 / 1
 
Nyugodj meg nem fognak rajta futni az x86-ra fordított natív programok.
(#) freechat válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Wine?
Egyébként jól belegondolva igazad lehet sajnos. Bár Android alatt is játszottam már Win95-ös játékokkal szóval a remény hal meg utoljára
(#) kocsgab002 válasza zenetom hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Nem tudjátok, hogy nálunk forgalmazza-e valaki? Csak kipróbálnám HTPC-nek..
(#) Placi84 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Egyelőre a "nagyoknál" (Farnell, RS) is beszállításra várnak. Csak előrendelni lehet.
(#) kocsgab002 válasza Placi84 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
(#) Placi84 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Szerintem kamuznak. Azonkívül nagyon drágán adják.
(#) zenetom válasza Placi84 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
35€ körül van "kint" is az ára...
(#) Placi84 válasza zenetom hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
"Kinntről" házzal ès szállítással együtt kapod meg annyièrt, mint a fent linkelt helyről. Persze ha sürgős, akkor már nem sokkal drágább.
(#) nedudgi válasza Placi84 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Garancia, vám, ÁFA.
(#) BGyurci válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Szerintem VÁM nem mehet rá, mivel EU tagok vagyunk, de nem értek vámoláshoz. ÁFA, dob rajta egy jó negyeddel, meg egy kis szállítás, és az árrés is. Kintről olcsóbb lehet a rendelés, egy fuvarral ha összeállnánk, pl öt kártyára, ötöde szállítás idáig. Itt már csak szét kéne hurcolni. Persze ha HE store oldalon is lenne, onnantól az oldalon hírdetésnek vehetnék. RPi B Hestore oldalról egy ezressel jobb áron volt mikor "B"-met rendeltem, mint az előbb linkelt helyen. Egyébként nálunk simán átszámolva, mai árfolyamon kb. 9800Ft, 12500Ft ÁFA-val, de még mindig nem volt szállítási költség! A maradék 2000 az árrés, és a szállítás nekik.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2015
(#) Placi84 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Nem a levegőbe beszélek. A garancia az olyan amilyen, megoldhatóü. A VÁM-ot gondolom nem gondoltad komolyan, mert az jelen esetben nincs. És igen, ÁFÁ-val értettem.
A Raspberry B-met is onnan rendeltem korábban.
(#) Placi84 hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Kicsit más téma, mint az előzőek:
Raspbian OP.
Mióta frissítették az XBMC-t KODI-ra, azóta nyűglődöm vele.
Az a probléma jött elő, hogy mikor kilépek a KODI-ból (14.0), akkor újra kell csatlakoztatnom az egeret és a billentyűzetet is. Csak ezután működik a dolog, ekkor visszajött az X asztala. Arról nem is beszélve, hogy ha egy videót nem játszott le valamiért (pedig a codec-eket megvettem), akkor egyszerűen kifagy a program és újra kell indítani az egész RPi-t, hogy újra lehessen használni a KODI-t. Az XBMC esetében ekkor csak a hangot játszotta le, de a képet nem, simán lekezelte a dolgot.
Majd jött egy frissítés a KODI-ra (14.1), boldog voltam, gondoltam biztos megoldották a problémámat. De a fentebb leírt probléma nem oldódott meg, sőt még rosszabb lett, mivel az X asztalát csak úgy tudtam visszahozni, hogy elindítottam SSH-n keresztül (startx) majd Ctrl+C-vel megszakítottam, ekkor bejött az X eredeti felülete.
Van amikor nem mountolja a HDD-t bekapcsoláskor.
Szóval az egész egy rakás kaki lett. Persze frissítettek ezt is azt is azon kívül.
Úgyhogy fogtam egy novemberi backup-ot és visszaraktam azt.

A lényeg a kérdésem:

Hogy tudom azt megcsinálni, hogy mikor futtatom a "sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade && sudo rpi-update"-et, akkor ne frissítse az XBMC-t? Be lehet rakni valamiféle kivételek közé?

Előre is köszi!

Üdv.: PLaci
(#) davidov hozzászólása Feb 11, 2015 / 1
 
Most érkezett meg az RPi2-m. FDH-től rendeltem, 11595Ft lett a vége, ez elég baráti!
(#) Placi84 válasza davidov hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Nem illik hencegni
(#) davidov válasza Placi84 hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Tájékoztatásnak szántam, mert volt korábban szó arról, hogy honnan, mennyiért lehet az új modellt beszerezni.
Következő: »»   7 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem