Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es index
 
Témaindító: Einstein21, idő: Márc 29, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 27
(#) CRU3L válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Igen, de a sok kapcsolás közül nem tudom, hogy melyik a működő / melyiket érdemes kipróbálni.
(#) proli007 hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Hello! Akkor legyen egy, ami Led-ekkel és lámpával is működik.
(#) BEMcorp válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Köszi!
De arra felhívnám a figyelmeteket, hogy egy alaposabb műszaki vizsgán ez sajnos megbukik. Mert, az ütemnek változnia kell, attól függően, hogy mennyi izzó (fényforrás) van rajta (Izzó hiba visszajelzés).
(#) proli007 válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Hello! Én ezt tudom, de amúgy mi van a Led-es visszajelzőknél? Mert ott a gyáriban sem az történik, hogy egyszerre kiég mint az izzó..
(Én mondjuk nem tennék semmi áramkört a csúzos tehnembe, de szerintem ez úgy fog járni, mint a pótféklámpa. Addig tiltották-tiltották, míg gyárilag ma mindegyikbe van. Ráadásul még hasznos is.)
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) BEMcorp válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Ebben is van igazság...
És a menetfényről még nem is esett szó.
(#) kenti21 hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Üdv.
Olyan problémám van,hogy a motoromon lecseréltem az indexeket ledesre és akármelyik irányba kapcsolom,folyamatosan világít mind a 4!
Mi lehet a probléma?
(#) mex válasza kenti21 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Az indexreléd elektromechanikus eszköz, csak a megfelelő teljesítményű (áramfelvételű) izzólámpák használatával működik helyesen. Ha gyárilag készített ledes indexre cserélted, akkor árulniuk kellett hozzá a vezérlőt is.
(#) Folditomi4487 hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Sziasztok! Oly sokszor segítettetek már, reméltem hogy most is tudnátok.
A feladatom az lenne, hogy építsek egy indexet futófénnyel.
Így kell kinéznie: VIDEÓ

Műszaki, és bírság itt nem játszik, mivel pályán használt autóban lenne.
Milyen kapcsolást tudnátok ajánlani?
Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) kenti21 hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Szóval akkor vásároljak egy új relét ami led indexhez való?Mindegy,hogy milyen csak ledindexhez való legyen?teljesítmény,lábak száma nem számít?előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) reloop válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Szia! A LED-es kivezérlésjelzők témában keresd a megoldást.
(#) proli007 válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Hello! Megrajzoltam, de nem írtad a Led-ek áramigényét. Így egy meghajtót használtam hozzá, amivel akár 100mA-ig is meg lehet zavarni a Led-eket. Most 470ohm a Led-ek előtété ellenállása, de ha kisebb esetleg tetemes hő fog keletkezni..
Az áramkört a lámpánál célszerű kialakítani, mert a Led-eket egyenként kel kapcsolni. Ezt most 16 Led-hez rajzoltam, de ezt a sort így tetszőleges hosszban lehet folytatni. A STEP sebességét ekkor növelni kell hogy az Index "égéi idejébe" felfusson a sor.
+12V tápot a gyújtásról érdemes venni, az index relé pedig az elektronikát kapcsolja ki-be. De olyan kell, ami kis áramra is képes működni. Mert izzóhoz készült irányjelző relé, nem fog. (Esetleg a fentebbi "INDEX-06" kapcsolást alkalmazod hozzá.
(#) Paul Finch hozzászólása Márc 12, 2015 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám van hogy vettem egy index relét ledhez.Kivettem a gyári relét és beraktam az újat.Indexelni akarok és meg se nyikkan és nem is kattog.A sima izzóval sem működik.Amúgy Suzuki Swiftbe akarom működtetni.Mit javasoltok?Vagy a gyári relét hogy tudnám átalakítani hogy jó legyen.És ne legyen gyors az index.Köszi a választ.
(#) kenti21 hozzászólása Márc 13, 2015 /
 
Üdv.
A motoromon kicseréltem az indexeket ledesre(a relét is)és az lenne a kérdésem,hogy miért villog egyszerre mind a négy akármelyik irányba kapcsolom?bekötés probléma?vagy valami más?
(#) proli007 válasza Paul Finch hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Hello! Mit javasolunk? Vidd vissza és mutassák meg hogy működik..
(#) roy hardsword hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Sziasztok
Itt van egy megbizhato ,2 vezetekes,12V.-os index utemado ,amely terheles fuggetlen.
Mar tobb robogoban hibatlanul uzemel, COB LED-ekkel is.
(#) kisedison válasza Paul Finch hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Proli007nek igaza van. A másik pedig, hogy valószínűleg nem is fog neked kattogni mert elektronikus.
(#) lajos1969 hozzászólása Máj 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a fentebb említett ledes indexet,Működik tökéletesen izzóval de ha ledeket rakok rá akkor sötét állapotban is világítanak a ledek!!!?? Ezt, hogy tudnám orvosolni???
Előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Melyik kapcsolást építetted meg?
(#) lajos1969 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Ezt!
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Raktam rosszabb lett!!
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
BUZ11 fet volt itthon az van benne, N csatornás, ha berakom a 10K-t akkor ugyanolyan halványan világít sötét állapotban, csak a fényes állapot sokkal gyengébb fényerővel világít!!
(#) proli007 válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Hello! Inkább az inex-ekkel tegyél párhuzamosan mondjuk egy-egy 100ohm/2W-os ellenállást. Szerintem nem tud feltöltődni a 150µF-os kondi a Led-ek nyitófeszültsége miatt. A kis áramra meg világítanak a Led-ek.
(#) lajos1969 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Köszi így már jó egy 330ohmos akadt a kezem ügyébe azt párhuzamosan raktam a ledekkel s megszűnt a jelenség!!
Nem lehetne az áramkörbe valami megoldást, hogy ne a fogyasztóhoz kelljen rakni mindig az ellenállást??
(#) proli007 válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 26, 2015 1 /
 
Nem tudsz, mert azok a pontok a kapcsoló után vannak. Ha meg a kimenet és a test közé teszed, állandóan járni fog az ütemadó. Vagy is fogyasztani fog..
(Persze nekem nincs ilyen vacakom, meg motorom sem.. Mérd meg!)
(#) lajos1969 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Köszi a magyarázatot értem, jó lesz akkor így is.
(#) killbill válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Ha jol veszem ki a kapcsolas mukodeset, akkor ez "sötét" periodussal kezd, ami emlekeim szerint a KRESZ szerint nem megfelelo. Az iranyjelzo kapcsolo megmozditasakor az iranyjelzonek mindig "világít" periodussal kell kezdenie a villogast.
(#) villanyipi hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
Üdvözletem!
Megépítettem ebben a cikkben szereplő indexrelét, működik is szépen jelenleg 2*10W-os indexekkel, nem leddel, amíg gázt nem adok, mert akkor halványabban villogtat, akkura tett feszmérő alapján a relé 12 volt körül villog remekül efelett már csökken a fénye.
Mi okozhatja ezt gyorsabbra kellene vennem a villogást?
A 75k ellenállás helyén poti van.
Minden segítséget szívesen fogadok.Előre is köszönet
ipi
(#) CRU3L hozzászólása Jan 6, 2016 /
 
Üdözlök mindenkit!
MZ TS 125 indexéből szeretném a hagyományos 6V 21W-os BA15S foglalatú hagyományos égőket LED-re.
Felvetődött a 3W-os Power Led ötlete, de ez nincs olyan fényerejű, a műanyag burkolatban pedig a hűtés sem tökéletes. Ki mit tudna ajánlani?
(#) bandi7991 hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Audikban nemrég alkalmazzák a ledes futófényes irányjelzőket...
Ezt szeretném megoldani otthon. SMD borostyán színű LED-re gondoltam+555 timer+ CD4017+...
Valami ilyesmivel meg lehet oldani vagy nem???
Mire is gondolok:
https://www.youtube.com/watch?v=Lo9xCFncH7Y
https://www.youtube.com/watch?v=hA4VTf7r_Bk
https://www.youtube.com/watch?v=A3gatfE5EVw
Tehát a led nem alszik el addig míg az utólsó led nem kapta meg a kivezérlést.
Köszi
(#) BEMcorp válasza bandi7991 hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Szerintem meg lehetne úgy oldani, ha pl a 4017 kimenetei pici tirisztorokat gyújtana be, majd az 'utolsó-utáni' lépés megszakítaná (kioltaná) az összes tirisztort egyszerre.
De bármilyen mikrovezérlővel nagyságrendekkel könnyebb volna kivitelezni (és a funkciók mennyisége is majd' korlátlan lenne.
Az hogy a magyar jogszabályok (pl kresz) és a rend rendíthetetlen őrei hogy vélekednek majd róla, megint más kérdés...
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2016
Következő: »»   12 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem