Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es stroboszkóp
 
Témaindító: zozo506, idő: Dec 1, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 21
(#) latyakosa válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Ha az első képen a piros vezeték a pozitív tápfeszültség akkor fordított a tápfeszültség a működéshez.

A rajzon lévő C1 lenne a kék kondenzátor kép jobb felén ?
Nincs testre kötve a negatív pólusa.

Szakadás vizsgálóval nézd meg a bemeneti oldalon a test R1-R2 között a nyákon ahol kapartad a maratást ott tényleg szakadás van.

Helyes polaritású tápfeszültség mellett írd meg milyen feszültségeket mérsz a testhez képest a Q1 és Q2 emitter, bázis, kollektorain .
(#) VoltsAnimations válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
R1-R2 között szakadás van. De a kék kondenzátort így írja a rajz.
Q1
E:1,02
c:0
b:0,9

Q2:
E:1,14
c:0,9
b:1
(#) latyakosa válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Bocsanat, a tapfesz megis jonak tunik, viszont valoszinuleg a tranzisztor zaszloja alapjan az emitter es a kollektor fel van cserelve a beultetesben.
Q2 kollektora a pozitiv tapfeszultsegen van a rajz szerint.
A c1 egyik laba a + tapon a masik a testvezetekre kellene kotodjom.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2015
(#) VoltsAnimations válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Tehát ha jól értelmezem amit mondasz azt kéne tennem, hogy a Tranzisztorok lábait (e,k) felcserélem. Illetve a kondenzátornak a képen látható módon kéne bekötve lennie?
Tudom gagyi a kép de gyorsan paintba
(#) latyakosa válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Ezt javaslom: pirossal az átkötés a C1-nél. A kritikusabb a tranzisztorok helyes bekötése, a Q2-nél beleírtam pirossal
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015

preamp.png
    
(#) VoltsAnimations válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 1, 2015 1 /
 
köszönöm szépen 1000 hála!!!!!!! a Q1 esetében is ugyan úgy járjak el mint a Q2 nél?
(#) latyakosa válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Termeszetesen
(#) latyakosa válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Az eredményről kérlek értesíts bennünket!
(#) VoltsAnimations válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szia nem hiszem, hogy a képen kékkel bekeretezett részhez kell átkötés mivel bejelöltem a - és a + bemenetet és így egybekötnek biztos h így kéne ezt?

preamp.png
    
(#) proli007 válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Hello! Biztos, hogy kel az átkötés. Különben a C1 hogy szűr? És hogy be a táp a C1-en keresztül?. A pozitív tápot a "+" jelre, a negatívat a "G"-vel jelölt helyre kel kötni..
Ja, és egyébként meg tetem fel neked nyáktervet oda, ahol ugyan ezt kérdezted. Azt láttad?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) VoltsAnimations válasza proli007 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Igen menet közben megvilágosodtam én is. Bár eredetileg a "-" ra terveztem a negatívot de mind1
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) VoltsAnimations hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Na hali...
Megint ugyan az a szitu.
Ha áthidalom a piros és a zöld világít!
ergo nem csak ez volt a hiba, bár szakadásmérő segítségével megnéztem, hogy az A1-A2 nincs is összekötve bár lehet nem is kell lennie. Az A1-töl a pot lábáig néztem és nincs kötés csak a multiméteren az "1." helyett átvált ".769"-re szerintem az ellenállás véget. Sajnos ez a szitu segítsetek, hogy hol a hiba légyszíves.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) latyakosa válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Mutatsz képet arról, hogy néz ki most a panel (lehetőleg éles képeket, ne elégedj meg a torz elmosódott fotóval, ezen ugyanis nem tudjuk megtalálni a hiba lehetséges forrását) ?
Mit hidalsz át melyik 2 pontot kötöd össze ?
A1 és A2 pontok ( között 2kohm (a két 1-1kohm soros összegét) ellenállást kellene mérned.
Ha ez nem így van akkor vagy rossz alkatrészt ültettél be
vagy
a nyákon a maratás hibájából rövidzár van még mindig a forrpontok környékén.

Helyes polaritású tápfeszültség mellett írd meg milyen feszültségeket mérsz a testhez képest a Q1 és Q2 emitter, bázis, kollektorain .
(#) VoltsAnimations válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Nos küldtem pár képet remélem jók lesznek, a pirossal jelölt rész egy átkötés akar lenni csak nem látszik jól a képeken a piros-fekete kábel és a nyák között van átkötés!
Ja és a Q1: E:0 B: 12 C: 12
Q2: E:0 B: 0 C: 12

Ja és hozzá kell tennem, hogy a jelenleg márt állásában nem volt rákötve zene.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) latyakosa válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Szuperek a képek!

Ha megnézed a rajzot akkor Q1 C és Q2 B össze van kötve egymással (pirossal bekarikáztam).
Idézet:

Ja és a Q1: E:0 B: 12 C: 12
Q2: E:0 B: 0 C: 12”


Vagy nem jól mértél, vagy nem jó helyen mérted, vagy szakadt ez a vezetősáv (bár a fotón nem annak látszik).
A piros körben lévő 3 forrponton a negatív tápfeszültséghez képest mindenhol azonos feszültség értéket kellene mérni. Ha ez nem így van akkor szakadt a vezetősáv.

Ha egyeznek a feszültségek akkor kérlek írd meg, hogy mennyit mértél !
Lehet, hogy egyik vagy mindkét tranzisztorból akár új is kellhet (nem bírták a fordított bekötést).
Normális, jól működő áramkör esetében Q2 E-n 0 és 12 közötti feszültséget kellene mérni pl 5V-t.

aaa.jpg
    
(#) VoltsAnimations válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Nos igazad volt. valamit elnéztem Q1: E:0 B:12 C:12
Q2: E: 0 B:12 C:12

Eböl következik, hogy gáz van ugyanis nem 5v ahogy írtad hanem 12v de mi lehet a probélma?
(#) latyakosa válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Idézet:

Nos igazad volt. valamit elnéztem Q1: E:0 B:12 C:12
Q2: E: 0 B:12 C:12

Eböl következik, hogy gáz van ugyanis nem 5v ahogy írtad hanem 12v de mi lehet a probélma?”


Jól látom BC109-s tranzisztorok vannak beültetve ?
Biztos jól mértél ?

Ez alapján mindkét tranzisztor cserére szorul. Esetleg kiforrasztás után érdemes ellenőrizni a működését ez alapján.
Egy jól működő tranzisztoron nyitott állapotában kb 550-650mV nyitófeszültség mérhető az emitter és bázis között, a mért 12 V sok, ez hibás alkatrészre utal.
(#) VoltsAnimations válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Szóval.
Biztos, hogy jól mértem! Illetve bcy59-es tranzisztorok vannak benne.
(#) latyakosa válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Elég oda szerintem a bc182-s is, Q2 helyére biztosan.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) VoltsAnimations válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Na hali! Megint sajnos csak azt tudom mondani, hogy nem ez volt a hiba. Az lehet gond, hogy a jack földje nincs sehova se kötve? Illetve megtörténhet, hogy nem is ebben van a hiba (Bár ha kihagyom ezt a rész a többi világít) ?
(#) latyakosa hozzászólása Márc 7, 2015 /
 
Amíg a egyazon tanzisztor bázisán 12 v-t az emitterén 0 mérsz ugyanazon földponthoz képest addig az áramkör nem fogja végezni a feladatát.
Le tudnád rajzolni, hogy kötötted össze a jack-t az áramkörrel ?
(#) VoltsAnimations válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Na várj ezt most nem értem. hogyan rajzoljam le? Lehet hogy az a baj, hogy a Q1 bázisán nincs semmi feszültség a testhez képest? (lehet hogy a potival van baj?
(#) latyakosa válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
A korábbi hozzászólásban ezt mérted:
Idézet:

Nos igazad volt. valamit elnéztem Q1: E:0 B:12 C:12
Q2: E: 0 B:12 C:12

Az sem jó ha a bázis az emitterhez képest 12-n van, de a 0V sem.
Megépítettem egy hasonló áramkört ott 750mV van a Q1 bázisán a testhez képest 12V tápfeszültség esetén.
A potméter a Q1 tranzisztor bázis feszültségét nem módosítja, egyen áram/feszültség szempontjából a C2 leválasztja a potmétertől.
A jack egy helyes bekötéséről csatoltam a rajzot.

aaa.jpg
    
(#) szsrobert hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
A ledes stroboszkóp mekkora max frekit tud átvinni?(fénytávíró)
(#) latyakosa válasza szsrobert hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Van még néhány paraméter amit jó lenne tisztázni mielőtt válaszokat kezdünk keresni..
Pl:
- Mi az adatátvitel célja,
- Milyen közeg (pl sima levegő, vagy párás),
- milyen messzire,
- mivel akarod érzékelni,
- RTT (roud trip time)
stb..
(#) VoltsAnimations válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Ah! Én hülye!!! Én eddig nem mértem le mV-ba. Nos most lemértem és nekem 663 mV van rajta.
És amúgy neked működik? Mert most én beforrasztotam a jack földjét is és csatlakoztattam a telómhoz, lefagyott az egész majd full kikapcsolt! Ahogy kihúztam egyből jó lett, szerintem ez is utalhat valamire.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015

aaa.jpg
    
(#) szsrobert válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Karakterek, Morse kód átvitele.
Néha párás levegő.
Minél messzebbre.
Napelem, optikával.
Az RTT mi?
(#) latyakosa válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
A telefonra kötve elsőre nekem sem ment, ennek oka a telefonom jack aljzata és bele dugott sztereo 3,5 jack közötti különbség miatt lehetett.
Végül a számítógép hangkártya kimenetével hajtottam meg, 112mVpp szinusz a bemeneten 2,24Vpp kimenő jelet produkál.
Nem pontosan ugyanazon értékekkel építettem mint a tervben, a működés lényegén nem változtat.
(#) latyakosa válasza szsrobert hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Ha nappal is használhatót akarsz akkor oda a LED-ből elég sok fog kelleni, illetve a pára nagyon meg fogja nehezíteni az áthidalható távolságot. Ködben ugyanis a pára részecskék miatt a fény szóródik, még lézerrel is macerás nagy távolságokat áthidalni korrekt módon.
A frekvencia miért kérdés egy Morse kód esetében ? Nem tudom milyen gyorsan billentyűzöl, 200leütés/percet bármelyik LED képes követni...
(#) VoltsAnimations válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Nos! Ezer hála latyakosa! Már látom a fényt az alagút végén, mármint hogy helyesen mondjam látom a magas hangokra való villogás fényét!
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
Következő: »»   20 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem