Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   519 / 607
(#) reloop válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Hű de merész terv! Azt nem tudom, hogy jó-e, a kezdeményezőképesség az eredménytől függetlenül dicséretes
Mérj feszültséget testhez képest a 2, 3, 4, 14 (0V) és 9, 10 lábakon (nagyobb mint 3,5V).
(#) xpo válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
itt vannak az elemek értékei
(#) xpo válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Köszi , saját terv eagle-ben terveztem meg a lapot nem tudom hogy működik-e reménykedek benne, hogy majd fog , nem tudom, hogy mi az az élesztés lemérem őket egy pillanat
(#) reloop válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Csókoltatom a sasmadarat, nálam ekkora egy panel és tip-top működik - Bővebben: Link
(#) xpo válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
woow deszéép egy kérdés, van egy transzformátorom ami lead 2x35v feszültséget, teljesítménye 200w körul van a feszültség egyenirányítva 2x49v az kicsit sok neki ugye?
(#) reloop válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Nem kicsit, nagyon. Az adatlap maximum ±40V-ot ajánl terhelés közben. A ±50V-ot is kibírják egyes példányok, a de a keletkező hő elvezetése ezen a parányi hűtőfülön kész istenkísértés.
A fotóhoz tartozó leírás - Bővebben: Link
(#) xpo válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
lemértem 2,3,4,14 0v , a 9es lábnál 1 voltot mértem a 10es nél pedig 1 voltot
(#) xpo válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
elírtam a 10es láb is 0volt
(#) reloop válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Készenlétben van (9) és némítva (10). Nézd meg a 22k-n és a 10k-n keresztül miért nem jut el a lábakra a feszültség!
(#) xpo válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Lehetséges, hogy a 22k Ohm túl sok? Cseréljem ki kisebb ellenállásra?
(#) reloop válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Jó az érték, zárlat, vagy szakadás gátolhatja, hogy eljusson a feszültség a 9-es lábra.
(#) Alkotó válasza xpo hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Legalább egy minimális hűtést célszerű lenne a próbák során is alkalmazni, mert nélküle előfordulhatnak nem várt események.
(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Micsoda 'nagyüzemi' mennyiség! Jobban jártam volna, ha egy párost 'megbizniszeltem' volna veled, mint inkább elkezdeném a legyártásukat... A fiam a hétvégére hozza meg hozzá az alkatrészeket, addig én meg előkészítem a NYÁK lapokat a maratáshoz, mert a maratófolyadék is benne volt a megrendelt alkatrészek listájában...
(#) atiber válasza atiber hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
reloop fórumtárs tiszteletére! Az első lépéseket megtettem...
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Nagyszerű! Erre az E_2S dual/sztereó panellel tudok válaszolni

E_2S.jpg
    
(#) Szabi1 hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy gyári sztereó TDA7294 panelem, de csak TDA7293-as IC van itthon. Az a kérdésem, hogy be lehet-e ültetni a helyére? És a 5,11,12 lábakat vágjam le?
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 / 1
 
Szia! Beültethető. A kérdéses lábakat csak akkor vágd el, ha a forrpontja valamihez hozzá van kötve.
(#) szemy91 hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
Sziasztok. A ma nap meg jött a trafóm 2x24 600Va. A kérdésem annyi lenne hogy bekapcsoláskor 3-4 másodpercig tökéletesen szól,aztán átcsap torzításba . 2 Pedro féle hídról van szó. Mi a lehet a gondja? A válaszokat köszi előre.
(#) lukacsp válasza szemy91 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Terhelő impedancia mennyi?
Hűtőbordán megfelelő módon rögzítve vannak az IC-k, ugye (csillám, szigetelőalátét+csavar meghúzva vagy leszorító kengyel, szilikonzsír)?
(#) szemy91 válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
8ohm 50w próba képpen,a hütőbordától elválasztva hütőzsír, csillám,szigetelő gyürü. Ezek meg vannak.
(#) reloop válasza szemy91 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Szia! Óvatos tapintással állapítsd meg mennyire meleg az IC mikor torzít. Ha forró, akkor a hővédelme aktiválódik.
A 9, 10 lábak elégtelen feszültsége (minimum +3,5V) is okozhat ilyet, méréssel ellenőrizd!
(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Na, beültettem 2 db panelt...Akkor, ha jól értelmeztem az E_2 verziódnál leírtakat csak az egyik panelon ültettem be a STBY és MUTE lábakhoz tartozó alkatrészeket (módosított értékekkel: 100k; 100k; 22 mikro) sztereó kivitelnél, de így csak egyszerre tudom majd éleszteni a két végfokot?
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
A beültetettel kezd az élesztést, ha az rendben mellékötheted a másikat.
(#) szemy91 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Szia! Melegedés nélkül kezd torzítani. Se az ic se a borda nem meleg. Kivétel mikor egy kis ideig szólaltatom (de nem egésséges a járatása.)
(#) reloop válasza szemy91 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Mérted a stby és a mute lábak feszültségét?
A hangszóróval köss sorba 100 ohm ellenállást, akkor nem fog sérülni.
Ha minden jónak tűnik, mérj valamelyik tápágban áramfelvételt!
(#) lukacsp válasza atiber hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Szuper, de nagyon kicsi a hűtőfelület!
(#) Hurkafej1 hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
Sziasztok. Milyen hangfalakkal használjátok az erősítőt? A tervem az lenne, hogy ha kész a 2.1, akkor a következő projekt az hangfal készítés vagy vétel lenne. De egy 100W-os csatornára mekkora hangszóró az ideális? Nektek mi a tapasztalat?
(#) lukacsp válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
A hangnyomást nem wattban mérik, így nem igazán megválaszolható a kérdés.
(#) Hurkafej1 válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Akkor milyen paramétert kell figyelnem, ha ehhez az IC-hez keresek hangalat? Mivel nem tudom mekkora hangnyomás előállítására képes.
(#) lukacsp válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Ápr 11, 2015 / 1
 
Ajánlom ezt és követő hozzászólásokat elolvasni. Bővebben: Link.
Az a szép, hogy az erősítő wattot tud, a hangsugárzó meg dB-t. (Így leegyszerűsítve.)
Nem tudjuk mi az igény az alkalmazással kapcsolatban. Házibuli, csendes otthoni zenehallgatás, kerti party, stb.?
Következő: »»   519 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem