Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egér javítás
 
Témaindító: szabi_o, idő: Jan 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 5
(#) -Thomson- válasza Ask hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Szia!
Szerintem a forrasztás elengedte a led valamelyik lábát, szedd szét az egeret, vedd ki belőle a panelt és alulról nézd meg a forrasztási pontot, miközben mozgatod a ledet, és ha mozog a led lába a forrasztástól függetlenül, akkor bizony elengedte!
(#) lithium hozzászólása Jún 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Lehet, hogy nem ez a megfelelő topik, de jobbat nem találtam. Nos, hozzám került egy lézeres egér (Logitec M 500) . nem rossz kis rágcsáló a leírás alapján ..és nem is olcsó.M500 De persze semmilyen életjelet nem ad magáról. géphez csatlakoztatva nem történik semmi. Szétszedtem, a kábel jó, látszólag minden ok.
Mi lehet rossz benne?? érdemes vele foglalkozni, ha igen a hibakeresésben tippeket szívesen fogadok!
(#) kemenygolya hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Sziasztok!
Lenne egy razer omega típusú egerem, melyen minden funkció működik, kivéve az irányításért felelő lézer vagy érzékelő.
Lehetséges hogy esetleg csak azt kéne kicserélni?
vagy merre lehet kapni ilyen érzékelőt bele?
ha jól emlékszem egy 6 vagy 8 lábú alkatrész
(#) loosloos hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Üdv a fórumozóknak!
Gondom támadt egy Silver line rádiós optikai egérrel.Ez egy billentyűzet és egér készlet amit csak smart tv-hez használok. a billentyűzettel semmi gond,de az egér a napokban gondolt egyet,és azóta ha oldalra húzgálom akkor le-fel,ha le és fel akkor jobbra-balra mozog a kurzor.
Belenéztem de semmi elmozdulást vagy kontakt hibát nem látni.Esetleg ha valakinek ötlete van megköszönöm.
(#) bbalazs_ válasza loosloos hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Az elem lemerult. Tegyel bele frisseket, egybol megjavul.
Utana pedig erdemes (nem biztos, hogy muszaj) szinkronizalni, azaz megnyomni az azonosito gombot az adon es a vevon is).
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2015
(#) loosloos válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Köszi a gyors választ,de az elemcserén már túl vagyok.Szinkronizáló gombot nem találok rajta.
A vevő csak egy körömnyi usb-s dugó,lehet esetleg a klaviatúrán valamit állítgatni,nem tudom.
(#) bbalazs_ válasza loosloos hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Altalaban az aljan van az egernek. A vevon is lehet. De akkor nem ez a gond.
Mi a pontos tipusa?
(#) pport hozzászólása Ápr 20, 2015 /
 
Egy hete vettem egy vezeték nélküli Genius 7020-as egeret de az utóbbi napokban nem akar rendesen működni a görgője nem tudom mi baja de össze vissza ugrál már kipróbáltam mindent ami eszembe jutott de semmi tudna valaki tanácsot adni mi baja lehet?
(#) pucuka válasza pport hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Próbáld átállítani az egeret, hogy 3, vagy 4 sort görgessen.
(#) Malibu hozzászólása Ápr 26, 2015 /
 
Sziasztok!

A4Tech Mouse X-710BK
Előzmények: büdös kutya megrágta a vezetéket, újra lett forrasztva, minden működik rajta kivéve a jobb click. Mikrokapcsoló jó... ötlet?
(#) pucuka válasza Malibu hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Kb. 1000 Ft egy másik.
(#) Malibu válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Hát azt meg is venném, 2500-ért láttam használtan, űj pedig 4200-tól
(#) pucuka válasza Malibu hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Csak beleböktem abba a bizonyos felhőbe:
Bővebben: Link
(#) Malibu hozzászólása Ápr 26, 2015 /
 
Hát igen, olcsó de szerintem nem lehet egy napon emlegetni az X7-el.
(#) Zsora válasza Malibu hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
A jobbgombnak semmi köze sincs a kábelhez. Szerintem a nagy javítás közben te tettél vele valami szörnyűséget. (elektrosztatikus kisülés, mechanikus sérülés, stb.)
(#) Malibu válasza Zsora hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Tudom, hogy nincs köze, ezért kérdeztem, hogy mire lehetne tippelni?
Valószínűleg a kontroller adta meg magát...
(#) misi06 hozzászólása Máj 4, 2015 /
 
Sziasztok.
Van egy Razer Lachesis egerem, aminek elszállt az optikája valamilyen módon. Ha bedugom a gépbe, világít minden kék ledje, a gombok is megfelelően működnek, viszont az alján nincs fény. Jártatok már hasonlóképp? Meghallgatnám a tapasztalatokat. Esetleg nem tudna valaki adni egy áramkör rajzot az egérről? Előre is Köszönöm!
(#) fustef hozzászólása Júl 21, 2015 /
 
Sziasztok. egy genius netscroll eye egér alaplapi ps2 kapcsolása érdekelne.
Sajnos mikor kinyitottam , kihúztam a ps2 -es kábeleket és nem tudom milyen sorrendben követik egymást. 4db kábel - fehér, barna , zöld , kék. Googliztam rendesen, hátha rábukkanok vmire...próbálkoztam mindenféle verzióban rákötni, az is lehet ,h kontaktossá vált az egyik kábel mostanra.
A segítséget köszönöm.
http://kepfeltoltes.hu/view/150721/kep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/150721/kep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]Genius ps/2 egér[/url]
(#) Joe_001 válasza fustef hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Ezt megtaláltad gondolom: PS2 pinout A kébel kimérése után a+/- 5V adódik: egy elkóra kéne mennie polaritás helyesen. A másik kettő az felcserélendő ha nem működik. Ha akkor se keress másik egeret, mert más gond is lehet. Legalább megtudod hogy jó-e még a port.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2015
(#) fustef hozzászólása Júl 21, 2015 /
 
Szia Joe_001 .

köszönöm a választ.
nem a pin oldalon, hanem a másik részen, bent az egérnél nem tudom a helyes sorrendet....és nem is találom, melyik lehetne az...egyelőre nem adom fel. blankolok, hátha a kábel sérült.
(#) yulo5310 hozzászólása Szept 13, 2016 /
 
Hali! Most vettem egy vez. nélk. egeret,kérdésem az lenne, létezik az hogy fordított a görgetés?
(#) Rafael hozzászólása Dec 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy lézeres gaming egerem amit szeretnék életre kelteni. Minden gombja működik és a görgő is, de sajnos nem mozgatja az egérmutatót.
Merre érdemes keresnem a hibát?
(#) gyuszo válasza Rafael hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Vedd le alul a fedelet és takarítsad ki. Legtöbbször csak az optikai rész takarásban van és ez okozza a hibát.
(#) granpa hozzászólása Júl 18, 2020 /
 
Van egy rádiós egerem, ami időnként a keréktekeréssel ellenkező irányba viszi a képet. Néha meg a nyíl önállósítja magát. Mi lehet vele?
(#) bbb válasza granpa hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Keréktekerés ellenkezőleg = szétszedés és takarítsd ki, illetve nézd meg a görgő tengelye mennyire van szétkopva!
A nyíl önállósítja magát gyenge akkura utal, illetve az optikai egerek megszokott tulajdonsága, amin szintén javít kicsit a takarítás.
(#) Bakman válasza granpa hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Felülettől függően az én egerem is tudja önállósítani magát, fehér papírlapon a legstabilabb.
(#) granpa válasza bbb hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Köszönöm. Erre gondoltam én is, csak nem akaródzott egyből nekiesni. Az egér nincs egy éves, keveset használtam. Elemcsere lesz.

Bakman: Nekem is volt, hogy azon volt jó, most azon a legrosszabb.
(#) PDM hozzászólása Aug 25, 2022 /
 
USB-s egér bontását,a "dpi"-t hogy lehet csökkenteni, azaz többet kelljen mozgatni, hogy pl. a "Paint"-ben a lap aljáról a tetejéig menjen a cursor?
(A "Microsoft Mouse and Keyboard Center Shareware" csak a MS termékeket támogatja.)
Előre megköszönöm a válaszokat.
(#) lelkes amatőr válasza PDM hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Vezérlőpult-egér beállításnál szabadon állíthatod.

egér.jpg
    
(#) PDM válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Ez a sebességet állítja,csak látszólag jó.
Beállítod, hogy mondjuk egy "kis" méretű "2"-et jól tudsz rajzolni, de ekkor a cursor sebessége bosszantóan lassú pl. a menü eléréséhez.
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem