Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 71
(#) Johnycorp hozzászólása Máj 22, 2015 /
 
Szia skorpy.

Örülök, hogy megoldódtak a gondok szinte teljesen.

Linux alatt a ZoneMinder használható például ilyen célra.
Van belőle komplett Live ISO is, mely kipróbálható és utána telepíthető. Bár mostanában nem frissült.
Sok beállítási lehetősége van. Én régebben nézegettem csak.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2015
(#) Pixi hozzászólása Jún 7, 2015 /
 
Sziasztok,

Az éjszakai kép minősége mennyire kábel függő? Én most cseréltem kábelt UTP-re és az éjszakai kép sokkal fehér zajosabb. Meg mintha jobban, élesebben látszanának a pontok is. Vagy lehet csak annyi hogy a jobb kábel miatt kevésbé mosódik el a kép és jobban kihozza az eddig is meglévő zajt? Ugye a kábel csere is azért volt, mert az egyik kamera képe homályosabb volt nappal is.
Gondolom az csak is kamera függő hogy mennyire zajos az éjszakai kép. Akár a táptól is függ?
Ezek a fém dobozos tápok mennyire zajosak? Mert kötöttem mikrofon modult a rögzítőre és nagy az alapzaja, de másik táppal más a zaj, és van amivel külön táplálva a másikhoz képest halkabb a zaj, de nem az igazi. Akkuról működtetve csend van.
Az ilyen fém dobozos 12V tápok mennyire használhatóak kamerákhoz?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015

images.jpg
    
(#) Johnycorp válasza Pixi hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Szia!

Mint azt már itt a fórumon párszor írtuk, a kábel minőségétől és a kapcsolódó szerelvényektől nagyban függ az átvitt videojel minősége. Rosszabb kábelen gyengébb a kép, elmosódik, a színek mosódottá válnak. Amennyiben azon az UTP-n netán még tápot is viszel, az is lehet probléma.
- Milyen gyártmányú a mostani kábel?
- Mekkora a távolság?
- Tápfeszültséget viszel rajta?
-- ha igen, nappal és éjszaka mértél a kameránál feszültséget? (Infra LED)

Idézet:
„Az ilyen fém dobozos 12V tápok mennyire használhatóak kamerákhoz?”

Mintha ilyesmit kérdeznél:
Idézet:
„Kék autókkal lehet közlekedni az autópályán rendesen?”


Jó lenne tudni:
- Tápegység típusa, paraméterei

Alapvetően a mai "kínai" "ócó" tápok többsége sajnos az életre-rugdosott technológia kategóriája. Éppen annyi alkatrész van benne, amitől működik és éppen egyenfeszültség jön ki belőle.
Ezért lehet alkalmatlan audió eszközhöz. Esetleg lehetne próbálni a kábel végén a mikrofon kapszulánál szűrni, hidegíteni (ferritgyűrű tápkábelen, 100nf kerémia, 100-220µF/25V elektrolit).
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015
(#) Pixi válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
A táp az ugye az ilyen mindehol kapható képen is látható lenne, de akkor valószínű ez is zajos.
Szóba jött még PC táp, de azt majd hétvégén kipróbálok, hogy mit is mutat vele a rednszer.
Az UTP kábel márkáját nem néztem, de a hang a táp és a videó is azon megy, egy-egy párokon.
Most egy 12V 6A tápról megy a 4 infrás kamera, és 24 LED van egy kamerában. Majd a számítógéptáp esetén kiderül mennyire számít a fogyasztás, és esetleg mennyire húzza le a tápot az infra világítás.
A távolság nincs 10 méter sem.
(#) Johnycorp válasza Pixi hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Lehetséges, hogy a kapcsolóüzemű tápegységet nem szereti a mikrofon. Érzékeny jelszintű eszköz.
Próbáld akkor meg esetleg amit írtam: A mikrofonnál a tápfeszültségre zavarvédelem. Jelentős esély van rá, hogy segít.

Írd meg, mire jutottál.
(#) Pixi válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Oké, köszi, majd megnézem hétvégén, de majd még a géptáppal is kipróbálom.
(#) Johnycorp válasza Pixi hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Rendben.
Ha normál számítógéptápot (nem laptop-szerű) akarsz használni, ne feledd hogy a 12V-os kimenet akkor korrekt, ha az 5V (3,3V) kimenet terhelve van.
(#) Pixi válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Igen ezt tudom, használok egy ilyen tápot modellezésben akku töltőhöz tápnak, így ez megoldott. Igaz laptop táp is van kapcsolható univerzális, majd arra is rápróbálok ha van rajt 12V állás.
(#) levaitamas hozzászólása Jún 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Genesis Pro 8 csatornás dvr-t hogyan lehet alapra visszaállítani? Jelszavak nincsenek, belépni nem tudok.
(#) Johnycorp válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Ezt a DVR-t a Szatellit forgalmazza.
Próbáld esetleg megkeresni őket.

Egy kapcsolódó régebbi fórumtéma (külső oldal):
Bővebben: Link
(#) levaitamas válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Köszi, próbáltam őket hívni de nem vették fel.
(#) Kovabe válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 10, 2015 / 1
 
e-mail a kommunikációs vonal amit tudsz velük szmben használni, én is csak így tudtam beszélni velük.
szerviz@szatellit.hu ahol szakértövel tudsz beszélni.
Még annyi hogy én egyszer futottam bele ílyenbe és akkor el kellet küldeni nekik és csak ők tudták kiütni.
(#) kokozo válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 10, 2015 / 1
 
Azért pár alap jelszót beírnék neki.. Admin felhasználó név mellett a következő jelszavakkal próbálnám: 000000
123456
admin
NULL
12888
1234
(#) Pixi hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Azt hiszem meg van miért zajos az éjszakai kép a kamerákon nálam! Túlságosan feltolja a kamera maga a fényerőt, és ezért nagyon zajos lesz. Tette fel próbára egy másik kamerát, és annál tiszta a kép, de sokkal sötétebb a kép, és jó ha fele látszik csak a területnek.
Azt lehet valamivel szabályozni, hogy a kamera mennyire tolja fel a fényerőt?
(#) bakk hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Azt szeretnem kerdezni, hogy valaki talalkozot-e olyan jelensegel, hogy a termegfigyelo kamera mintha egy ido rellere volna kapcsolva es 3-4 masodpercenkent a kep tunik el es jon vissza olyankor az egesz monitor szurke szinu lesz amikor nincs kep.A monitor es a kamera kozotti tavolsag kb.140m.A kamera egy samsung SCB 2000. Egy masik ugyan ilyen kamera pedig egy ido utan el megy a kep olyankor meg kell szakicsam a kamera tapot es azutan ujra indul.Ennel a tavolsag kb,350m. Ha valakinek van otlete mi az oka kerem segitsen .Koszonom
(#) levaitamas válasza bakk hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Tedd közelebb a betápot.
(#) bakk válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Kosszonom a valaszt,de elfelejtetem mondani ,hogy a kamera 230V -rol mukodik es 3m.-re van az eloszto doboz amelyikrol be van taplalva az a kamera amelyik 4-5 masodpercenkent szagatva jeleniti meg a monitoron a megfigyelo teret, a masik pedig 1,50m van az eloszto doboz ahol be van kotve a 230V. Ha meg valakinek van otlete nagyon varom. Koszonom
(#) levaitamas válasza bakk hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
A video jelet milyen kábelen viszed? Új telepítés vagy egy meglévő jól működő rendszer produkálja ezt a hibát?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) bakk hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
A rendszer nem uj telepites mind a ket kameranak koax. kabelen megy a video jel,az a erdekes, hogy meg van ezen kivul 3drb. kamera kb.ilyen tavolsagra a DVR-tol csak samsung scb 2000 kamera azoknal nincs ilyen jelenseg. Nem tudom, hogy nem-e csak a kamera menujebol kenne allitani valamit mert a kamerat egy meglevo kameraval ki csereltem. Meg annyit akarok hoza fuzni ,hogy a kabel csatornaban kaptam olyan koax. kabeleket amelyeket az egerek meg ragtak mert erosen szeretik ugy latszik ,azt meg nem volt idom ki nyomozni hogy a problemas kameraknak a koax. kabeljei-e a megragot kabelek.
(#) Kovabe válasza bakk hozzászólására (») Jún 21, 2015 / 1
 
Szia
Mi annakidején szereltünk (UTP-vel) nagyobb akár 1000m-es távolságba is samsung 2000-ket és nekünk a mezei pockok rágták meg a vezetéket és hasonló problémák jelentek meg illetve képhiány egy idő után folyamatossávált. Végig kéne nézni a vezetéket és ha megoldható akkor cserélni mert nagyvaloszinüséggel több helyen is meg van rágva. Ha cseréled akkor mindenképp valami vékony simolen csőbe és még ott is a végeknél valami egérméreg.
Tapasztalat alapján írom, a rágcsálók előszeretettel rágják meg a gyengeáramú vezetéket és főképp ha egyenfeszről van szó.
(#) bakk hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Koszonom a gyors valaszt, a heten ha lesz idom utana nezek az UTP kabelt hogy kell bekotni a koax. helyet vagy csak fel hasznalok belole 1 erpart.a tobbi er. pedig szabadon marad
(#) bakk válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Koszonom a gyors valaszt, a heten ha lesz idom utana nezek az UTP kabelt hogy kell bekotni a koax. helyet vagy csak fel hasznalok belole 1 erpart.a tobbi er. pedig szabadon marad
(#) Kovabe válasza bakk hozzászólására (») Jún 21, 2015 / 1
 
Igen, az UTP egy érpár= egy képátvitellel, A felhasználása egyszerü és könnyebb szerelni mint a koaxot mert egy-egy balluntrafo (konverter) kell a végére és kész is. Én ha már egy méterre viszem a kamerát, akkor is ezt használom. Hozzáteszem hogy mindig van itthon UTP néhány 100m.
(#) bakk válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Koszi az infot ezzel egyet megint tanultam, egy jo napot kivanok
(#) nagy_david1 hozzászólása Júl 11, 2015 /
 
Estét!
Kíváncsi vagyok van-e valami ötletetek a következő problémára. Kamerával figyelem az autót a parkolóban. Na mármost ha olyan szögben hagyom az autót akkor éjjel mikor az infra felkapcsol, visszaverődik a fény a rendszámtábláról és elkezd az infra szűrő kapcsolgatni. Ez így elég idegesítő, de legfőképp a kamerának se hiszem, hogy jót tesz az 5-10 másodpercenkénti kattogás. Elég patt helyzetnek látom, de kíváncsi vagyok találkoztatok-e már ilyen problémával és mi lett a megoldás.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2015
(#) Kovabe válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Találkoztam már hasonlóval, a megoldás hogy szélesítesz a látoszögön és így a visszavert fén kevésbé fogja zavarni a kamerát, kicsit modosíts a kamera szögén (emeld feljebb) és így már nem fog belesütni az infra.
(#) tenerife hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Egyes IP kameráknál lehet időzíteni is az infrát, ekkor minden nap a megadott időben kapcsol ki és be, függetlenül a fényérzékelőtől, ez megoldás lehet erre a problémára. Például ez tudja ezt: http://www.cameradepo.hu/wansview-ncx-626w-8gb-sd-forgathato-ip-kam...i.html
Ha az adott kamerában pillanatnyilag nincs is benne ez a feature, esetleg akkor is érdemes lehet megkérdezni a forgalmazót, hogy nincs-e újabb firmware-jük, amiben esetleg már benne van.
(#) enree hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Beszereztem kínai barátainktól egy nyolc csatornás AHD rögzítőt. Különösebb márkája nincs neki, AHD 720p, ennyi van ráírva. Egy ideig normálisan működött, most elkezdte azt a hisztit csinálni, hogy VmEye-al, androidról nem elérhet elérni "Server Unavailable" hibát dob. A hálózaton és a telefonon se konfigoltam semmit az elmúlt időkben, a többi LAN-os eszközöm hibátlanul működik.
A közvetlenül az AHD-re dugott monitoron van kép, ott be lehet lépni a menüjébe, lehet konfigurálni, ő azt mondja, hogy netet lát, minden teszt hibátlan rajta, rögzít is, vissza is lehet nézni, látszólag minden stimmel.
Számtalan újraindítás után egyszer csak elérhető lesz, hetekig jól működik, aztán megint kezdi.
Még egy érdekes dolgot vettem észre; újraindulás után, mikor feláll, pittyen egyet. Tegnap, mikor szórakoztam vele, a család többi része a nappaliban filmet nézett, hálózatról. A pittyenés pillanatában megfagyott a stream...
Valakinek van e téren valami tapasztalata, tippje?
Köszi:E.
(#) Syn7h37ic válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Változtass kissé a kamera pozícióján. Ha nem vario-objektíves a kamera, akkor ez jöhet szóba első körben. Nem írtad, hogy analóg, vagy IP kamerád van. Azt sem, hogy ha analóg, akkor van-e szoftveres menüje, amivel az ilyen nem kívánt reflexiók zöme kiszűrhető.
Analóg kameránál auto kompenzációt pl. a Fisotech B Platina tud.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2015
(#) Kovabe válasza enree hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Nagy valószinüséggel ddns probléma lesz illetve routerbeállitási hiba. Elsökörben ezekt kellene ellenőrizni, főleg hiba alkalmával.
Az hogy a stream hiba mi lehet, feltételezhető routerbeállitási hiba okozza illetve a felcsatlakozás.
Következő: »»   20 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem