Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   78 / 138
(#) Alexa hozzászólása Ápr 2, 2015 /
 
Üdv.mindenkinek!

Panasonik inside NN-T220M -s digitális mikró ventilátor ajtónyitás után sem áll le.
Csak az után ha a beállitott idő lejárt.
A stop gombbal sem lehet le állitani.Mi lehet a hiba?
Választ köszönöm.
(#) Pecol válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Nagyon Köszönöm a segítségeteket!
Lehúztam a csatlakozót a fűtőszálnál, és ott mértem a fenti értéket.
Szerencsémre nem volt meg az 5KV. Mégiscsak a biztosíték szakadt.
Tanulva az előzőből ha cserével nem megy, nem kísérletezem tovább tudatlanul!

Mégegyszer köszi!
(#) steelbird válasza Pecol hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Rá kell mérni a magnetronra, lehúzott csatlakozónál.
Valamelyik fűtés láb és a mikró háza közé multiméterrel, szakadást kell mérni, nem vezethet MOhm -ban sem.
A dióda is ugyanígy mérhető. Vagyis, meg kell nézni, hogy az 5kV -os részen nincs -e zárlat test (ház) felé.
Ha ez rendben van, akkor egy próbát lehet tenni a biztosíték cseréjével.
(#) Pecol válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Köszönöm, megtörtént.
Dióda rendben, nincs szakadás máshol. Sikerült kicserélni a biztosítékot, a gép melegít.
Nagyon hálás vagyok a segítségetekért!

Igazán köszi!
(#) alienco hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Sziasztok!
A mikrohullámú sütőnk kb. 1 perc használat után "kicsapja" a 16A-es kismegszakítót. Ma délután belenézek, hálás lennék, ha adnátok pár tanácsot, hogy mit vizsgáljak.
(#) alienco válasza alienco hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Egy újabb teszt során nem találtam hibát. Az lehetett, hogy túl sok fogyasztó üzemelt, és mielőtt visszakapcsoltam a kismegszakítót, nem hagytam elég időt a bimetál lehűlésére, így az már egyedül a mikrohullámú sütőt is csak egy percig engedte működni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) steelbird válasza alienco hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Általában csak magának a mikrónak szoktak 16A -es biztosítót javasolni, más fogyasztó nélkül.
Induláskor nagy az áramlökés, megközelítheti a 16A -t.
Ha nem max. teljesítményre van állítva a melegítés, akkor szakaszos üzemben működik a magnetron, ugyanis máshogy nem tudják megoldani a melegítés "erősségének" a változtatását. A magnetron ugyanis vagy rezeg és max. teljesítményen sugároz, vagy egyáltalán nem rezeg, tehát máshogy nem tudják szabályozni a melegítést, csak úgy, ha hosszabb-rövidebb ideig ki/be kapcsolják. Vagyis ha lejjebb vesszük a teljesítményt, akkor is max. teljesítményen megy a magnetron, csak időnként kikapcsolja a vezérlés és szünetel a melegítés. Minél kisebb teljesítmény van beállítva, annál rövidebbek a melegítési periódusok és hosszabbak a szünetek.
Ilyen üzemmódban a magnetron minden egyes bekapcsolásakor van egy jó nagy, akár 16A -t is elérő áramlökés.
(#) alienco válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Köszönöm, új és értékes információ számomra. Mondjuk jelen esetben a melegítés maximális teljesítményen volt. Sajnos több fogyasztó megy/mehet a 16A-es biztosítóról a lakás adottságai miatt (ennek ellenére még soha nem tapasztaltam ilyet).
(#) angespl hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Sziasztok volna hozzátok egy kérdésem. Van egy earnest mikrohullámú sűtőm aminek hibájah,hogy ha becsukjuk elindul a motor és forog a tálca és az izzó világít. Mi lehet ennek az oka és hogyan javítható. (jah és olyankor nem melegit csak ha bevan állitva és start gomb be van nyomva tehát az normálisan működik) Köszi nektek a segítséget
(#) Busz hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
A mikrókban lévő hűtőventik mennyire bírnák a tartós üzemet, pl wc szellőztetés stb?
(#) steelbird válasza angespl hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Szia!
Először az ajtónál lévő mikrokapcsolóknál kellene hibát keresni. Utána a vezérlőnél.
(#) steelbird válasza Busz hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Nem túl erős a motor, de arra elég lesz. Nyitott is, úgyhogy szellőzni is fog a tekercselése. Kell neki hűtés, mert melegszik. Többnyire indukciós motorokat használnak erre a célra, a forgórészen lévő rövidre zárt menetek némelyiknél eléggé melegednek, meg a gerjesztő tekercs is. Ha kap elég áramló levegőt, akkor hosszú üzemre is használható. Viszont elég zajos, mert nagy a fordulata...
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2015
(#) angespl válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Köszönöm a segitséget. Én is ezekre gondoltam de mivel mostánaba kezdtem komolyan venni a szerelgetést ujra ezért még meg kell tanulnom ezt azt .
(#) Laci66 hozzászólása Ápr 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy magnetron hibás mikróból szeretnék mini gyros-sütőt csinálni. Van néhány 600W-os minigrill
fűtőbetétem, de félek hogy a kasztni festése nem bírná ezt hőt elviselni. Mielőtt felesleges munkát végeznék kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Köszönöm : Laci
(#) steelbird válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Szia!
Szerintem jól gondolod, valószínű, hogy nem fogja bírni azt a hőt a festés.
(#) aramis hozzászólása Ápr 22, 2015 /
 
Sziasztok!Van egy Samsung TDS grillező mikrosütő , bekapcsoláskor gőzös halvány gőzölésbe kezd nem tudom miért teszi, lehet.hogy nem jól használom vagy a betét a rossz? Ki tudna segíteni itt a fórumon egy tippet kérek szépen.
(#) kadarist válasza aramis hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Szia!
A fűtőszál gőzöl, vagy mi?
(#) aramis válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
A mikro bal felső és alsó része felől jön nem áll meg működik rendesen .lehet hogy a magnetron füstöl lassan el?
(#) kadarist válasza aramis hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Szaga is van csak gőz? Ha füst, akkor vedd le a burkolatot és keresd meg a füst forrását.
(#) aramis válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Szia ! Kiszereltem a fűtőbetétet ,át vizsgáltam a végeken két cm- en fekete olajos trutyi letöröltem tisztára ohm mérés rendben mi a fene gőzölöghet ennyire? kb 2 percre a bekapcsolástól? Nem is melegítette meg a 2 dcl bort amit beraktam pedig a magnetront is szemrevételeztem szép tiszta semmi sérülés. A ventilátor is szépen pörög .ennyi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2015
(#) kadarist válasza aramis hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Használd grillezés nélkül, a borhoz úgysem kell.
(#) steelbird válasza aramis hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Tegyél egy nagyobb pohárral vizet a sütőtérbe és levett burkolattal kapcsold be, hátha látható, hogy mi eregeti a füstöt/gőzt. A szagáról is meg lehet állapítani, hogy mi az. Esetleg próbáld meg lefényképezni.
(#) bole válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Mi is ügy jártunk a zsíros kolbász föcsögöt rá a fűtőszálra de azóta se használjuk a grill részét mert hiába tisztitottuk füstölt rajt a zsír akkor is!Esetleg valami komoly zsiroldóval próbáld!
(#) TyeDa hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Az a baj a mikrónkkal, hogy kb 5 perc után elkezd méllyebb hangon búgni, a lámpája elhalványodik, lassabban forog a tányér, ekkor gyorsan kikapcsolom, mert nagyon forró lesz a teteje. Régebben egyszer teljesen ki is kapcsolt, gondolom hőkapcsoló miatt. Kb 5 percnél rövidebb ideig jól melegít.
Melyik alkatrész kezdhet kipurcanni? Egyszerű Daewoo analóg típus.
Köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza TyeDa hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Szia!
A ventilátor működik?
(#) TyeDa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Igen, működik a ventillátor. Oldalt kifújja a levegőt.
(#) steelbird válasza TyeDa hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Magnetron hiba gyanús, vagy ventilátor? Ha nincs rendes hűtése a magnetronnak, túlmelegedéskor lehet ilyen jelenség.
Kérdés, hogy rendesen megy-e a ventilátor? Némelyik ventilátornak a lapátja nincs megfelelően rögzítve és megcsúszik a motor tengelyén, főleg, ahogy melegebb. Olyankor nem hűt rendesen.
Viszont, ha el is halványodik a lámpa, akkor a konnektor, vagy a fali kábelezés nem bírja azt az áramot és leesik a feszültség. Lehet, hogy meg kellene azt is nézetni, nehogy tüzet okozzon.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2015
(#) pont hozzászólása Máj 15, 2015 /
 
Sziasztok! Hogyan szaggatja állíthatóan a működést a mechanikus óramű, mi van benn, nincs szívem szétszedni?
(#) pirellit hozzászólása Máj 26, 2015 /
 
Whirlpool MT 255 mikró használat közben leállt.A burkolat levétele után találtam egy kiolvadt 10 amperes biztit.Cseréltem,majd grillel próbáltam először és rendben működött.50W mikróval 2 másodperc után kiolvadt a bizti.A csillámlapon találtam egy 10x1 mm-s kiégett csíkot.Segítsetek,milyen hiba lehet.
(#) pirellit válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
A reflexió miatt tönkre mehetett a magnetron,de ez rövidzárat okoz az áramkörben?
Következő: »»   78 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem