Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2572 / 3945
(#) forrasztgatok hozzászólása Jún 2, 2015 /
 
Nem használhatok kiegészítő chipeket, mert akkor már a sima 3 kapcsoló egyszerűbb.
5-6 mm-es kör alakú lyukba beépíthető kapcsoló jöhet csak szóba, mint amilyen a linkelt kék kapcsoló, de a kódkapcsolók nem ilyenek.
Amúgy hogyan kéne bekötnöm a kódkapcsolót? Dec, vagy hex kéne?
Nem hiszem el, hogy 2015-ben nincs valami egyszerű megoldás a 3 kapcsoló helyett.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2015
(#) killbill válasza forrasztgatok hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Amit irtam, az miert nem jo?
(#) pont válasza killbill hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Sőt még tápegységet sem rajzoltam a kapcsolásba... De természetesen lehet pergésmentesíteni , arra is van több féle megoldás(om), de léteznek pergésmenetes nyomógombok is. Olyan nekem is van ami cmos számlálóknál jó, de a 74193-as már túl gyors. Azt egy 555-ös triggerelővel szoktam triggerelni.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2015
(#) proli007 válasza forrasztgatok hozzászólására (») Jún 2, 2015 / 1
 
Hello! Nyilván a Hex kell, mert bináris számot vársz tőle. Nem de bár?
"Nem hiszem el, hogy 2015-ben nincs valami egyszerű megoldás a 3 kapcsoló helyett."
De van, okos telefon.. Miért, a ROM meg EMPROM, meg a kerknel, az 2015-ös?
(#) forrasztgatok hozzászólása Jún 2, 2015 /
 
killbill kérek kapcsrajzot.
(#) Gj válasza pont hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Eddig úgy használtam ilyeneket, hogy programba beírtam nagyjából a görbét és az alapján számoltam, de ezek szerint van más megoldás?
Hogyan lehetne megoldani eegyszerűbben?
(#) forrasztgatok hozzászólása Jún 2, 2015 /
 
Akkor marad a 3 kapcsoló.
(#) killbill válasza forrasztgatok hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Valamiert felteteleztem, hogy aki ROM-okat forrasztgat, a cimvezetekekkel mahinal, az ert hozza annyit, hogy egy kodkapcsolot be tud kotni segitseg nelkul is.
(#) killbill válasza pont hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Idézet:
„Sőt még tápegységet sem rajzoltam a kapcsolásba... De természetesen lehet pergésmentesíteni”
Nincs erre szukseg... Nem mintha a kerdezo tudna barmit is kezdeni a rajzoddal, de ettol fuggetlenul, egy mechanikus nyomogombbal nem fog jol mukodni. A tapegyseg az fuggetlen dolog, azt nyilvan nem kell egy ilyen kapcsolas melle kulon megrajzolni. Foleg, hogy jelen feladatnal adott az 5V. De a prellezes az valos problema, es ha valaki laikuskent megepiti, akkor csodalkozik, hogy nem egyesevel lep a szamlaloja. Pusztan ezert szoltam bele. Gondold vegig! Ha valakinek egy ilyen egyszeru kapcsolast le kell rajzolni, akkor honnan tudna, hogy a nyomogombot pergesmentesiteni kell?
(#) forrasztgatok válasza killbill hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Ha ennyire értesz hozzá, akkor rajzold le, hogyan gondoltad. Nem az a fontos, én mit tudok, vagy nem tudok.
(#) killbill válasza forrasztgatok hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Légy szíves. Egyebkent meg elmondtam szoban, hogy hogyan kell bekotni. Harom ellenallas kell hozza, az erteket nem adtam meg. De 1k..10k barmi jo.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2015
(#) pont válasza Gj hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Természetesen lehet használni ezeket azért árulják. Csak te a vezeték hossza miatt aggódtál a pontosságon, erre írtam, hogy több veszik el a "nagyjából görbén". Mindent a felhasználás dönt el. A digitális nedvességmérőknél a pontosság nem a programon múlik van I2C , SPI out-os is Bővebben: Link.
(#) forrasztgatok válasza killbill hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Nem találtam kör alakú lyukba anyával rögzíthető fajta kódkapcsolót, így nem megy. 2-3 mm vastag műanyag burkolatba kéne beépíteni, de mind SMD, vagy NYÁK-os. Ez nekem nem jó. Plusz 8 állású kéne, de csak 16-osak vannak. Hol használják ezeket a kapcsolókat, hogy csak ilyen kivitelűek vannak? Miért nincs burkolatba beépíthető fajta?
(#) forrasztgatok válasza killbill hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Így gondoltad? Csak az 1, 2, 4-et használnám. http://www.escol.com.my/Datasheets_specs/Hex-DIP%20Sw-pinout.jpg
(#) killbill válasza forrasztgatok hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Valoban, ilyen kodkapcsolobol még nem lattam elolapra szerelhetot. (persze attol meg lehet, hogy letezik.) Ezek vagy beallitokapcsolok, hasonloan a trimmerhez, vagy pedig egyszeruen a dobozon van egy lyuk, es be lehet csavarhuzoval nyulni. A 16 allas csak szepseghiba, a 8..15 az ugyanaz lesz, mint az 0..7.
(#) killbill válasza forrasztgatok hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Igen, pontosan igy gondoltam.
(#) forrasztgatok válasza killbill hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Röhej, hogy nekem pont jó lenne a hex kapcsoló, de a kivitele miatt mégse használhatom. Akkor marad a 3 sima karos kapcsoló.
(#) BEMcorp válasza forrasztgatok hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Nem tudnál ráragasztani egy kis műanyag tengelyt?
Forgó többállású (yaxley) kapcsolót meg nem igazán fogsz ilyen piciben találni, mármint kereskedelemben.
(#) forrasztgatok válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Négyzet alakú az egész kapcsoló, nagyon pontosan ekkora lyukat kéne vágnom a burkolatba, aztán valamivel beragasztani. Nem tudok szögletes lyukat fúrni. Mivel vágom ki? Dekopírral se menne, ilyenem sincs. Reszelgessek? Ez kókányolás, a kapcsoló simán nem is cserélhető, mert előtte ki kell szedni a ragasztót, stb. Max. 1-2 cm-es lehetne a kapcsoló.
Ilyen kapcsoló se jó nekem: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2015
(#) sunside válasza forrasztgatok hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Valami hasonló lenne jó mint a fényképen. Ez 5 állású, 2 áramkörös 4- tengellyel. A címeket diódákkal tudnád kikapuzni. Mellette az ic a méret miatt:
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2015
(#) forrasztgatok válasza sunside hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Köszi, de a sima kék kis karos kapcsolónál nem sokkal nagyobb kapcsolóval kéne megoldani. Ilyen most, a menetes rögzítésnek 5-ös lyuk kell. http://www.salshop.hu/shop_ordered/5096/shop_pic/unas_412360.jpg 9×8 mm-es.
(#) BEMcorp válasza forrasztgatok hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Jajj, bocsánat, nem akartam a lelki világodba taposni túrabakanccsal.
DE! Mivel utólag átalakításról beszélünk, akkor kell vele dolgozni.
A kódkapcsoló laptávolságával (~10mm?) megegyező furatot kell fúrni, azt pedig reszelővel kb 10 perc alatt gyönyörűen méretre (négyzetesre) lehet igazítani. Nem egy atomfizika, a műanyagot meg végképp könnyű megmunkálni.
Sajnos (vagy inkább szerencsére?) nem mindenre van kész megoldás, néha kell átalakítani is picit, ha már egyedi dolgot csinálunk.
(#) forrasztgatok válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Nem tapostál sehová. Bizonyos paraméterek között kéne maradni, bármit is rakok be a mostani 3 kapcsoló helyett. Ha az új megoldásnak több a hátránya, mint az előnye, akkor marad a mostani állapot. A legfontosabb, hogy kör alakú lyukba legyen beépíthető. Ez nem teljesült.
(#) ktamas66 válasza forrasztgatok hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Ha befér jó lehet, csak kell hozzá egy 74HC148, meg néhány ellenállás.
(#) forrasztgatok válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Egyszerűnek is kell lennie.
(#) ktamas66 válasza forrasztgatok hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Tudod, valakinek a négyszögletes lyuk reszelése egyszerű, én lehet PIC-kel oldanám meg, de akár ilyen is lehetne.
(#) forrasztgatok válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Nem lehet túlbonyolított. 3 címvezeték egymástól független 5V-ra és földre kapcsolása a feladat. Úgy látszik nincs egyszerűbb, jobb, és beépíthető megoldás a mostani 3 kapcsolónál. Nem lehet több plusz alkatrész, mert mind meghibásodási lehetőség.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2015
(#) Gj hozzászólása Jún 2, 2015 /
 
Üdv!
Topi egyik cikkében láttam egy földnedvesség-érzékelőt. (földbe dugható cucc, a föld nedvességét méri)
Kérdésem, hogy ugyan erre alkalmas, precízebb, (tömeggyártott kategória, akár egy hőszenzor) szenzort milyen néven keressek?
(#) proli007 válasza Gj hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Hello! A talaj nedvességtartamát alapvetően nem így hanem így mérik.. Vajon miért?
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2015
(#) aramis hozzászólása Jún 3, 2015 /
 
Sziasztok ! Szeretnék kérdezni egy titokzatos dolgot ,van egy dallam csengő 12v dc trafóról működik. Mintha önállósította volna magát , napjában öt hat esetben csenget egyet vagy kettőt. aki tudja mi ennek az oka kérem segítsen.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2015
Következő: »»   2572 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem