Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   79 / 138
(#) macsessz hozzászólása Máj 26, 2015 /
 
Sziasztok!
A Samsung mikrómban megégett a csillám lemez, szikrázott, kicseréltem az orczin vett lapból kivágottra. A vágás méret pontosan sikerült. Utána is szikrázik néha. Mit csináljak vele? Egyébként melegít. A csillámlap mintha pár tized mm-rel vékonyabb lenne. Ez lehet baj? Műanyagra lehet cserélni? Van mikró amiben gyárilag műanyag.
Köszi előre is a választ. Józsi
(#) pont válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Köszi a választ! És a bütykös tengely fordulatszámát mi változtatja, a teljesítmény állító kar mit forgat?
(#) steelbird válasza macsessz hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Szia!
A csillám nélkül is bekapcsolható próbára, csak ne tegyél bele zsíros, fröcsögő ételt. Egy pohár víz megteszi.
A csillám mögötti csatorna, vagy maga a magnetron, illetve annak antennája szokott elszennyeződni. A csillám is a rákerült ételmaradék, vagy ráfröccsent zsír miatt szokott megégni, mikor az már annyira túlhevül, hogy elkezd égni. Valószínűleg a csillám mögé is került belöle. Jól meg kell tisztítani a csillám mögötti területet. Csillám nélkül pedig látszania kell, hogy hol szikrázik még.
Meg szokott égni a magnetron antennája is néha, ha azon látható égés van (pl. megolvadt már egy részen), akkor az sajnos csak a magnetron cseréjével oldható meg, ott a kiégett résznél ugyanis időnként áthúz az ív a készülék házához.
(#) oimuka hozzászólása Jún 1, 2015 /
 
Sziasztok! Tegnap ebédkor a húsokat melegítettük, amikor a mikró elkezdett szikrázni és égett szag jött ki belőle. Azonnal kikapcsoltuk. Pár perc múlva beindítottam most már húsok nélkül, és továbbra is szikrázott, pattogott. A gond az, hogy nem tudtam megállapítani, hogy sütőtérben szikrázik vagy ott, ahol a trafó és a magnetron van. A mikró sütőtere tiszta, csillámlap ép. Levettem külső burkolatát, megszagoltam a trafót, semmiféle szag nem érződik. Amit a képen a trafó vasmagján bekarikáztam, az égési sérülés, vagy ilyen gyárilag? A másik, ami feltűnt, hogy az ajtó belsején, néhány helyen le van pattogzódva a fekete festék (az üvegre ragasztott védőfólia ép). Lehet emiatt szikrázna? Mivel lehetne kijavítani a sérüléseket? Hőálló bronzfesték megteszi?
Ha nem teszem vissza a külső burkolatot, úgy elindíthatom a mikrót, hogy lássam, hol szikrázik?
(#) pont válasza oimuka hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
A trafón azok a gyári összehegesztés pontjai. Nem jó ha valahol hibázik a festés, de egyik pillanatról a másikra nem pattoghatott le két helyen. Ha bizonytalan vagy mit hogyan nézhetsz semmiképpen ne indítsd el burkolat nélkül, amúgy is valószínűleg a sütőtérben szikrázik. Talán magnetron hiba.
(#) oimuka válasza pont hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Nem egyik pillanatról a másikra, évek óta így van. Ettől még működnie kellene. Egyszer egy szerelő azt mondta, ha nem sérült az ablakon lévő védőfólia, a többi nem gond.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
(#) oimuka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Én pedig semmilyen sérülést nem látok belül, csillámlemez ép, alatta is tiszta. A barna pöttyök csak zsírfoltok.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
(#) steelbird válasza oimuka hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Szia!
Én találkoztam több olyan Sam... mikróval, ami bekerült hozzám javításra és hasonlóan a tiedhez, sérült volt a festése az ajtónál. Többnél előfordult, hogy ott szikrázott, volt olyan is, amelyiknél kiolvadt a fémház miatta.
Viszont, ha égett szaga is volt közben, akkor nem ott szikrázhatott, mert a kép alapján nem látszik rajta égésnyom.
Azt, hogy ténylegesen hol szikrázik, neked kell kiderítened. Nyugodtan vedd le a tetejét és kapcsold be. Egy nagyobb pohár víz megteszi teszteléshez, csak ne bújj bele szikrakeresés közben, a magnetronnál 1kV is van a készülékben. Volt kollégámnak a hajához húzott oda, mert túl közel hajolt hibakeresés közben...
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2015
(#) oimuka válasza steelbird hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Na, úgy néz ki ,helyrejött Az ajtón a sérüléseket zománcfestékkel kijavítottam. A burkolat alatt pedig van egy pléhlemez, ami a fűtőszálakat védi, ezt is lecsiszoltam és ezüstfestékkel újrafestettem (mert bizony rozsdás volt), a mikró belsejét pedig alaposan kitakarítottam. Szóval minden rendben....egyelőre.
(#) steelbird válasza oimuka hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Az ajtó zsanérnál a forgón kell állítani egy kicsit, hogy becsukva ne ütközzön neki az ajtó a háznak azon a részen. Anélkül lekoptatja megint.
(#) pirellit hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
Segítséget szeretnék kérni Tőletek !
Használat közben leállt a mikróm(whirlpool MT 255).A burkolatot levéve egy 250V/T10A üvegházas biztit találtam kiolvadva.
Kicseréltem,majd csak grillel működött,de mikró üzemmódban újra kiolvadt.Kedvező áron vettem egy ugyan ilyen működő mikrót és először a magnetront,majd a nagyfesz kondit és a diódát is átcseréltem,de a bizti továbbra is kiolvadt,nem működött a mikró.
Nagyfesz bizti nincs benne,a trafó biztosan jó,mert a grill működik.
A saját mikrómat szeretném továbbra is használni,ezért lenne jó megtalálni a hibás alkatrészt.
Mit javasoltok hol keressem a hibát ?
(#) zolika60 válasza pirellit hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
A grillnek nincs köze a trafóhoz.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Szerintem is cseréld ki a trafót is.
Nagyon más meg már nincs is benne ami főbiztositékot verhet
(#) steelbird válasza Gafly hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Idézet:
„Nagyon más meg már nincs is benne ami főbiztositékot verhet”
Ajtónál mikrokapcsoló...
(#) Gafly válasza steelbird hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Jogos
És az lehet hogy a grillnél nem is játszik...
Akkor mégse a trafó cserével kezdje.
Talán megmérhetné a tekercsek ellenállását és ha nagyon egyforma akkor valószinűleg jó...
(#) steelbird válasza Gafly hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Idézet:
„És az lehet hogy a grillnél nem is játszik...”
Pontosan. Nem biztos, hogy grillnél is aktív az ajtónyitás-védelem. Ez készüléktípus-függő, sajnos ezt a mikrót nem ismerem, de van több régi Sams@ mikró, amiknél nyitott ajtóval lehetett a grillt használni, azoknál biztosan nem volt aktív, csak ha a mikró része is ment.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2015
(#) pirellit hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
Trafót is cseréltem,de még mindig kiolvad a bizti.
(#) pirellit hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
A grill funkciót reteszeli az ajtó nyitás és a tányér forgatás is.
(#) steelbird válasza pirellit hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Ellenőrizni kell a mikrokapcsplókat az ajtónál. Azoknak biztonsági szerepük van. Nem mindegy a kapcsolási sorrend sem (ez esetleg mechanikai probléma miatt borulhat), valamint nyitott ajtónál az egyik mikrokapcsoló rövidre zárja a trafó primer körét, hogy még véletlenül se kaphason a mikrohullámú kör áramot, mert nyitott ajtónál életveszélyes, ha beindul a mikrohullám.
Akkor van gond, ha ez a mikrokapcsoló beragad, összeég, vagy valamilyen mechanikai probléma miatt "nyitott ajtó" állapotnak megfelelő állásban marad. Akkor rövidre zárja a trafó primer körét. Ez áramtalanított állapotban, a trafó primer tekercsére menő vezetékeket lehúzva, azok között Ohm állásban rövidzárként mérhető.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2015
(#) péter71 hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
Sziasztok. hozzám került egy samsung mikro,avval ,hogy nem melegít. Mindent átnéztem, és jó. Rámértem a trafóra, és nem kapta meg a 230voltot. A panelből kiszedtem a reléket,külön tápról kipróbálva jó a kontaktus a műszer sípol.Visszaraktam most már 22voltot kapott a trafó.Többször bekapcsoltam,és egyszer megjött a230volt.Az öröm csak pár másodpercig tartott,ugyanis másodpercenként,ki-be kapcsolgatja a trafót. Ilyennel még nem találkoztam, mi lehet a baja?
(#) kadarist válasza péter71 hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Szia!
Maximumra van tekerve a teljesítmény?
(#) steelbird válasza péter71 hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
100% -ra kell állítani a melegítést, csak akkor kap folyamatosan áramot a trafó.
(#) hojojo hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Samsung MX 145 micro az ajtó kinyitásakor "ketyegni" kezd: valamelyik relé meghúz, de azonnal el is enged, a lámpa ennek megfelelően villog. Az ajtót becsukva látszólag lehet programozni, de indításkor egy pillanatra működni kezd ( a ventillátor megrándul), de aztán semmi. Tudna valaki segíteni? Köszönöm: hojojo.
(#) péter71 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Hello. Igen maximumon van a teljesítmény.
(#) vector71 hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
Üdvözlet a Fórumozóknak!
Másfél éves Elektrolux EMS20400S típusú mikrónk hol melegít,hol pedig nem
Ha a konnektorból kihúzom,majd polaritást cserélek,akkor majdnem minden esetben újra fitt lesz,de az öröm csak egy két napig tart...
Volna valakinek javítási,javíttatási ötlete?
Kérném,ha tudtok segítsetek,nem nagyon tudunk most új készüléket vásárolni
Köszönöm!
(#) Gafly válasza vector71 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Gondolom nem a villásdugó forgató a megoldás... Érintkezési hibát keress elsőként.
(#) Pék Pál hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Mikrómban megégett a csillám lemez, szikrázott és később égett is.Mit csináljak vele?Kell az bele?
(#) kadarist válasza Pék Pál hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Szia!
Kell és ilyenkor ki kell cserélni az égett zsír kipucolása után.
(#) Pék Pál válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Szia!Lehet ezt valahol kapni?
(#) mraulajos válasza Pék Pál hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Hali!
Villamossági boltokban általában van. Nem biztos hogy olyan alakú mint amit Te szeretnél, de éles késsel, nem ollóval, olyan mintát vágsz amilyet akarsz.
Következő: »»   79 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem