Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1760 / 2208
(#) soos csaba hozzászólása Júl 12, 2015
Sziasztok!
Leltem az interneten egy nekem szimpatikus rajzot a PCL82-es csövekhez, csak azt szeretném meg tudni hogy szerintetek jó e a rajz és hogy érdemes megy csinálni ebben a formában?.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2015
(#) gerleimarci válasza Dr Endugu hozzászólására (») Júl 12, 2015
Fogalmam sincs, de én kihagyom belőle
(#) mark.budai válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 12, 2015
Szia! Jó ez, igen, én viszont az 1N4007-ek után nem 50µF-ot tennék, hanem mondjuk 220µF-ot. Ha nincs ilyen trafód, akkor elég a szimpla, 1x200V-os szekunderrel is, csak akkor nem két diódával, hanem graetz-el egyenirányítod, azon kívül minden ugyan ez.
(#) djhans válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 12, 2015
Ez SE-ben harmat gyenge lesz. fejhallgatóerősítőnek elmegy kimenő trafóval. PP-ben érdemes velük foglalkozni.
(#) soos csaba válasza djhans hozzászólására (») Júl 12, 2015
Szia!
Miért hány Wattra képes így ez a cső?
2-3W-ot elméletileg kellene tudni nem?.
(#) soos csaba válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 12, 2015
Szia!
Én is úgy gondoltam hogy nem csak két diódával egyenirányítanék, hanem néggyel!, miért kell a nagyobb kapacitás az alimentálásba?.
Amúgy köszönöm hogy rá néztél a rajzra!
(#) mark.budai válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 12, 2015
Janinak valamilyen szinten igaza van, de esti zenehallgatáshoz, olvasás, netezés mellé, bőven jó egy ilyen pici SE. Persze szép nagy kimenőkkel, a TV kimenő erre alkalmatlan, ha nem sajnálod rá a pénzt, tekertess egy kimenőt, mondjuk a TV képkimenő vasára, a 6,5ccm már nagyon jó méret ehhez az erősítőhöz. Esetleg rádióból bontott EL84 kimenője is jó, vannak olyanok, amik ~6ccm-es vasra készültek, általában papír csévével, de igényes kivitelben, és azt áttekerni sem kell.

Egy 220u-s puffer nem drágább annyival, hogy ne érje meg ennyire túlméretezni. Sőt, a legtöbb tv - monitor tápegységében ilyen értékű a primer oldali puffer, ha nem új cuccokból építkezel, hanem bontod őket.
(#) soos csaba válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 12, 2015
Szia!
Köszönöm a tanácsod meg fogadom!
(#) ronin75 válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 12, 2015
Raknék a bemenetre egy becsatoló kondit és egy rácslevezető ellenállást a triódára.
(#) soos csaba válasza ronin75 hozzászólására (») Júl 12, 2015
Szia!
Arra én is gondoltam, mondjuk a kondi volna 470nf-os, az ellenállás pedig 470K, mit szólsz? A PCL 86-os SE-erősítő rajzáról vetem az ötletet.
(#) zimi1991 válasza pisti89 hozzászólására (») Júl 12, 2015
Jelentem látom az alagút végét
PCL 85 lett a végcső, mert sajnos az egyik pcl86 os halott még jó, hogy van itthon pcl85...
A lényeg, hogy egyenlőre 110 voltról üzemel, de már most nagyon meggyőző kellemes hangok jönnek le róla!
Viszont feltünt, hogy a cső alján sokkal hamrabb fűti föl magát gyakorlatilag villan egy nagyot mintha egy 10 wattos kis izzó lenne
Nem tudom ez mennyire normális, de az összes pcl85 ös így csinálja...
Az gond lehet, hogy az egyik kimenőn 720 ohmot mérek a másikon meg 660 körül?
Az fix, hogy jövőhétvégén megcsinálom készre, mert nagyon tetszik a hangja...
Kicsit tényleg mintha mély hiányos lenne, de azok a gyönyörű közép és magas hangok pótolják...

PCL85 SE.PNG
    
(#) ronin75 válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 12, 2015
Tökéletes.
(#) belaradio válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 12, 2015
Szia !
Ezt Bővebben: Link is megépítheted. Ezt én is megépítettem és jól működik. Tudja azt a 2-3 wattot ami egy szobába elég.
(#) mark.budai válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 12, 2015
Szia! Ez igaz, a rácslevezetőt semmi esetre sem szabad kihagyni, akkor sem, ha ott van a poti, a BSS-es rajz ezért nagyon szakszerűtlen, azon még poti sincs, anélkül mindent csinálna a trióda, csak a munkapontba nem állna be.
100n-tól 470-ig rakhatsz bármit, a lényeg, hogy fólia kondi legyen, ne kerámia, na meg persze ne elkó.
(#) gerleimarci hozzászólása Júl 12, 2015
Kérek valakit, aki válaszol a kérdésemre !
(#) mark.budai válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 12, 2015
Ez az IC amit találtál, már elég soványka, én nem használnám.
Marci, az a fetes kapcsolás akkora feszültséget ad le, ami a Gate-en van, jelenleg a D7, D8, D9 Z-diódák feszültségének az összege, azaz most épp 430V-ot, de akkora, és annyi zener diódát teszel bele, amennyit akarsz, persze ésszerű határok közt mozogva. Én mindenképp ezt építeném.
(#) gerleimarci válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 12, 2015
TME-nél és a HESTORE-ba is van, nem azzal van a gond.
(#) Orbán József válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 12, 2015
Igen, későn vettem észre, hogy nem elég az áram... Meg kell patkolni egy FET-el.
(#) gerleimarci válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 12, 2015
Inkább tekertetek a hálózatira +1 tekercset
(#) pisti89 válasza zimi1991 hozzászólására (») Júl 12, 2015
Énm nem méreteztem a trafót (nem is tudok sajnos), hanem rádiókból bontottam ki, lehet venni neten 2-3.000Ft-os áron
(mellesleg ennyiért nem is kinlódok vele...
2 primer?
1primer és egy szekunder, amiről a visszacsatolás is megy és fontos a menetirány!

Orbán József
VAn egy csomó táptrafóm és kimenőm hozzá, mind bontott, amit jobb felhasználni és ha már tetszik a hangja, mért is ne csinálnék
Még agyalok egy ECL86-os 5.1-es építésén is ---de csakis eladásra, valamiért nem szeretem az 5.1-et
(#) pisti89 válasza FordPrefect hozzászólására (») Júl 12, 2015
Ez igaz, de lehet, az is hogy olyat talált amin van fejhallgató kimenet is.
(#) Orbán József válasza pisti89 hozzászólására (») Júl 12, 2015
Az x.y erősítőket felesleges csővel csinálni, nem sok közük van a kettő csatornán visszaadott, Hi-Fi-hez. Valamint ezek az erősítők a pár wattjukkal labdába se rúgnak egy házimozi szerű műsoranyagnál és nem az érzékenységükről híres dobozokkal.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2015
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 12, 2015
Szerintem kicsi hozzá, mert csak 20mA-t írnak rá
Inkább FET-est csináld
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Júl 12, 2015
A D6-tól, vagy a D7-8-9-től függ kimeneti feszültsége?
(#) pisti89 válasza zimi1991 hozzászólására (») Júl 12, 2015
Ezzel kicsit hasonlítsd össze.
Az elő és végfok közti csatolókondit 68nF cseréld 100nF-ra és lesz mélyhang is.
Kimenő részhez nem tudok véleményt mondani, lehet nem volt rajta terhelés és átütött...
(#) pisti89 válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 12, 2015
Arcus AS3 van itthon, az elég érzékeny darab
Jobb szeretem a nyitott terű sztereó hangot mint a z5.1-et
Csak kísérletnek szánom az 5.1-et
A sub PP fokozat lenne majd, a nagyobb teljesítmény miatt
(#) mark.budai válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 12, 2015
Marci, ahogy írtál, hogy jó lenne, ha megválaszolná valaki a kérdésed, pár percen belül választ kaptál rá tőlem, de ha nem lenne eléggé egyértelmű, szólj!
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 13, 2015
D7-D8-D9-től függ.
(#) pisti89 válasza zimi1991 hozzászólására (») Júl 13, 2015
Erre nem válaszoltam:
Fényjelenség az előregedő cső jele, nekem is ez volt a bajom és itt árulták ela többiek.
Még jó a cső, de szerezz be egy másikat, vagy lágyindítóval indítsd és akkor megkíméled.
Ugyanezen jelenzégnek köszönhető az izzók kiégése is.
Gyakorlatilag nem tökéletes a vákum, a csőben marad némi oxigén molekula ami reakcióba lép az izzó fűtőszálával, lassal elég, oxidálódik, emiatt elvékonyodik, csökken az ellenállása és ezért nagyobb áramot vesz fel bekapcsolás pillanatában.
(#) zimi1991 válasza pisti89 hozzászólására (») Júl 13, 2015
Eleve 100nf al csináltam meg...
Következő: »»   1760 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem