Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   529 / 607
(#) reloop válasza djyuri hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Az adatlap ábrái szerint ±5V-ról már megy az LM833.
Mekkora a feszültség a 9 (stby) lábon? 3,5V felett lép ki készenlétből.
A kimeneten mért értékek készenléti állapotban elő szoktak fordulni, de mint tapasztaltad is jelentős áram nem társul hozzá, egy 220 ohm valóban testre tudja húzni.
Úgy látom a C17 kondin mérhető a dolog és ez biztonságosabb mint az IC lábak közelében mérőcsúcsozni
(#) djyuri válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Akkor az a hiba kilőve.
A 10-es lábon 12,6V
A 9-es lábon 12,00V
Eltaláltad A C17-en mérhető a 9-es láb és az R9-nél a 10-es láb.

És olyannyira nincs áramfelvétel,hogy a 7500 mikrós kondit 15 perc alatt se húzza le 20V alá
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2015
(#) reloop válasza djyuri hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Elmondható-e az LM833-ról, hogy 4-es láb negatív tápon, 8-as pozítívon, a többi pedig 0V közelében van? Tehát jónak tűnik-e az IC?
(#) djyuri válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
A tápokat jó helyre kapja. A leírás ellenére lekövettem a nyákot és csak azután kötöttem be mindent.
A táplábakon kívülieket a testhez képest nézzem meg bekapcsolva?
(#) reloop válasza djyuri hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Igen, áram alatt mérendő és testhez képest. A 4 és 8-at se árt ellenőrizni, ha a többin jelentősebb feszültségre bukkansz.
(#) djyuri válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Oké,megvolt.
A saját +/- 9V tápjának testjéhez képest megvannak a tápok rendesen egyformán.
0,2 és 1,4V-okat mérek.

Ami most feltűnt nekem (bár elvileg direkt van így),hogy a végfok táp testje független az előfokok tápjának testjétől. Tehát nincs galvanikus kapcsolat. (általam). És nem is csipog össze. Enyhe kapacitív kapcsolatot mérek diódaállásban,mert emelkedik a mért érték,mint amikor kondira kötöm így a műszert.

Így viszont a végfokok testjéhez képes 13V körül mérem az előfokok tápját (a 9 helyett)
És az előfokok táptestjéhez képest meg 0V-ot mérek a 9-es és 10-es lábakon. (szerintem ez csak a műveleti erősítő szeparált kötése miatt van. (szerintem)
(#) reloop válasza djyuri hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Akkor ez földhurokmentesítés miatt szét van választva, megjegyezem nagyon helyesen. Magam is így építem az erősítőket.
Mielőtt közönséges módon összekötnénk a két áramkör testpontját, írj valamit a panel rendeltetéséről, nehogy rossz tanácsot adjak.
(#) djyuri válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Nekem ez az első,hogy nem Zener-el van levéve a segédtáp De ezt a panelt mint látszik nem én csináltam

Eredetileg zenegépből van ha jól emlékszem. 4db egyszerű,de jobb minőségű hangládát hajtana PC hangforrásról.
(#) reloop válasza djyuri hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
A TDA9294 4-es lábat galvanikus kapcsolatba kell hozni a jelfölddel. Úgy saccolom az 1-is oda van kötve, de ennek nincs jelentősége esetünkben.
Előzetesen egy tesztet elvégezhetsz, a TDA7294 3-as lábát fém tárggyal óvatosan megérintve búgás kell hallatszódjon a kimenetre kötött hangszórón.
(#) djyuri válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Ok...akkor a két földet össze kell kötnöm Mert a 4-es láb jelenleg a végfok táp földjére van kötve.

A 3-as lábra én is gondolhattam volna...de nincs gerjedés,búgás tőle...így biztos még mindig a mute rész akad fent.
(#) reloop válasza djyuri hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Az ugye megvan, hogy csak kisütött pufferre szabad rákötni a TDA7294-et mert különben elhalálozhat?
Szek.: ha leveszed az 1µF csatolót akkor sem búg a 3-as lábra? A mute és a stby maradéktalanul ki van elégítve.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2015
(#) djyuri válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Természetes....van mindig az ilyen esetre izzóm kisütni. Így is kikell mindig,mert mondom nulla az áramfelvétele Holnap tenni fogok rá fixen egy izzót,hogy ne kelljen érintgetni.
Viszont a forrasztgatásokat jövőhétre halasztom. Így elég macera kivenni bármit is a panelből.

Ui.: Amikor összeérintem a két testet,akkor halk sercenés van egy pillanatra a hangszórón...de ennyi...ezt is fixre fogom forrasztani legközelebb.

De most lépek..nemsokára kelek és hosszú nap lesz :S

Köszönöm a kitartásod fojt köv

üdv
(#) reloop válasza djyuri hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
A mute és a stby mérése az 1-es lábhoz képest ad releváns eredményt, ahol elvileg test van, de mérve az igazi.
(#) V1rusH hozzászólása Aug 24, 2015 /
 
Meglepődve olvastam az utolsó két oldalt! Az épp aktuális téma testközeli nekem is, ugan is nekem is ilyen panelem van, szintén 2db, szintén zenegépből való, valószínű djyuri motyókája is innen van az aőpróról.annyi különbséggel, hogy én egymás mellé raktam a kért panelt.

Én még nem próbáltam ki,épp ma lett volna a napja, de gondoltam társulok a témához, meg beszerzek 4db izzót én is!
Az olvasottak kapcsán némi érdeklődéssel és aggodalommal vagyok a készülék iránt!
Készítettem pár képet, kicsit jobb áttekintést nyújt a panelre. Ez főként reloopnak szánom, Ő ennek a témának egyik nagy tudora!
KAptam rajzokat én is. Egy a gyári doksi első lapján lévő kapcsolási rajz kicsit belefirkálva, és egy kézi rajz az LM833 bekötéséről, amit kissé nem értek... De úgy amblokk az egész előerősítő panelt... Ez az IC remekeül el megy direktbe. De van még egy érdekesség, ami majd a rajzon látszik, a kimenet! Ezt végképp nem értem, hogy minek és miért úgy?! N-incs nagy rutinom, de sok kapcsolást láttam már, audió esetében ilyet még soha! (schottky dioda)
A némítás és készenlét áramkör nem a gyári szimpla kapcsolós, láttam már ezt a kialakítást, van is egy olyan mono panelem. Általában ezt a megoldást használják, ha a némítás és a készenlét "fel van fűzve" egymás mellé.
Ha holnap nem is, de a héten én is bekapcsolom, és kíváncsi vagyok, nekem is néma lesz-e??!!

Remélem képeimmel sikerűl a témát előbbréb lendíteni!
(#) reloop válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Szia! Mellékelem mit kell tennetek, hogy megszólaljon.

Bekötés.png
    
(#) V1rusH válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Nagyszerű, köszönöm!
A kapcsolási rajz kis kiegészítéséről mi a véleményed? Miért így van megoldva?
(#) V1rusH válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
A kimenetre gondoltam.
(#) reloop válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Nem tudom.
(#) V1rusH válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Végül is nem volt szándékomban ezen részét utánépíteni, csak kíváncsi votam rá.
4 Ohm terhelésre mekkora tápfászt javasolsz? Én +/-24 dc-re gondoltam. 15W-os régi lemezjátszó könyvespoc sugárzóim vannak. Bár igen méretrs szűrő tekercsekkel.
Egyébként ami a hőt illeti ennél a készüléknél, igen tekintélyes hűtőborda van hozzá! Maga a nagy hőt még el is bírhatná, de a már tárgyalt meghibásodások ettől bekövetkezhetnek.

Azokhoz szólva, akik még kevés tapasztalattal vannak erről az IC-ről, gyári kivitelekben (hi-fi, 5.1) egyáltalán nincsennek nagy bordával ellátva. Tehát bármely túlhajtás nem célszerű!
Egyébként jó hangsugárzókkal szép hangja van!
(#) reloop válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 24, 2015 / 1
 
Így számolhatod ki. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2015
(#) Patópali válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Az előfok test pontját a végfok test pontját a táp testpontnál össze kell kötni. Gyárilag a földhurok elkerülése miatt van így gyártva a panel.
A supressor dióda a végfok megfutása esetén védte a hangszórót az eredeti kapcsolásnak, tápfesz, kimenő teljesítmény - nek megfelelően.
A két scottky a test és a ház, ( védőföld) között valószínüleg valamilyen zaj, vagy brumm elnyomás miatt lehetett a gyári gépben.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Szia! Csatolom a végleges, lepróbált verziót, remélem erről is tudsz dolgozni.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Sajnos túl "apróságért" már írtam. Visszakerestem a képekben és megtaláltam a kapcsolási rajzot. Amiatt töröltem a hozzászólást. Nagyon szépen köszönöm. Párhuzamosan készül két darab st151 végfok arról a témájában írok. Panelt ma lemarattam, penteken kell megérkezzenek az alkatrészek. Jó éjt!
(#) V1rusH válasza Patópali hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Köszönöm a hasznos információt!
A testpontokat nem kötöm össze a panelen, hanem a pufferek 0 pontján lesz a csillagpont.
De az is lehet, hogy az előfokot kihagyom, és csak a végfokot hajtom meg.
Még azt sem tudom a műveleti erősítő mekkora erősítésre van beállítva.
Bár a kézi rajzot nézve, frekvenciafüggő visszacsatolás van. (Talán mély kiemelés?) Egyenlőre nem értem jelentőségét más szempontból az előfoknak.
(#) djyuri válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Szia

Köszönöm!

megszólalt

Annyit még hozzá kell tennem,hogy ha a bemenetek testjét is közösítem a két tápéval,akkor a művIC rettenet melegszik. Nem csak ez,hanem a hangszínem IC sorai is.

Köszönöm!
(#) V1rusH válasza djyuri hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Ezt miként tetted? A panelen közösítetted?
(#) reloop válasza djyuri hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
A bemeneti test elég relatív fogalom ennél a panelnál. A kézi rajz szerint a műveleti erősítő úgy van kialakítva, hogy szimmetrikus jelet is tudjon fogadni a bemenet. Járulékos előny, hogy egy érpár felcserélésével máris hídkapcsolásod van
(#) V1rusH válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Ezen már.én is agyaltam!
(#) V1rusH válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
És ha eleve hídban is üzemelt?! Van némi indok és rá!utaló jel.
A túlméretes borda. Még 2 sztereóra is! Bazi nagy eloxált fekete borda. A 4 egyforma teljesítmény. Zenegépek sztereók, és ha még aktív váltós is akkor minek a 4 egyformama teljesítmény? Megy a híd jobb dinamikával bír, ami meg a felhasználási területtel releváns.
Nincs tapasztalatom zenegép ügyben, de a hid magyarázná a műverősítős előfokot is, és a kimenetei védelmet. A híd nagy áramai.
Gyanús!
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2015
(#) Patópali válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Nos az előfok azért ilyen megoldású mert a hangerő és hangszín szabályozás, bemenet választás egy TDA7310- es serial bus controlled audio processor-ról és perifériájáról dolgozott
eredetileg.
Remélem segített.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2015
Következő: »»   529 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem