Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   1 / 228
(#) speki hozzászólása Ápr 6, 2006 /
 
szeretném megkérdezni, hogy lehet -e olyan kis stabilizátort vagy vallami mást ami 40 voltból csinálna nekem pl.12 voltot 5wattot ????
(#) NBalage válasza speki hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
sztem simán....
kell hozzá egy stab IC és kész is...
a 12voltból 3volt Dchez téma hasonló.. Nem árt elolvasni
De ha akarod felrakok egy stab Ic-s rajzot...
(#) NBalage válasza NBalage hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
jah a LINK a 12voltoshoz ha nem találnád meg...
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
Lehetni lehet! csak hogy kapcsólódik ez a kerékpárokhoz!

Ha nem akarsz bütykölni akkor Elektronikai boltokban lehet kapni pár ezer forintért DC-DC konvertert.
(#) eSDi válasza NBalage hozzászólására (») Ápr 6, 2006 / 1
 
A Stab IC nem nagyon jó! azok max 37V-ot viselnek el!
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
csak anyinak szeretném csinálni hogy ne a 40 voltos izóját keljen használni hanem egy 12 voltosat azt könnyebb beszerezni
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
a stabilizátort bróbáltam az nem birja a feszültséget most egy fet-tel kisérletezgettem de nem sikerült szabályozni
(#) Chip válasza speki hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
Tulajdonképpen egy izzóhoz akarsz stabilizátort???
..vagy mihez?
(#) speki válasza Chip hozzászólására (») Ápr 6, 2006 1 /
 
igen végülis csak ahoz akarom lecsökenteni az aksi áramát az égőhöz.
Ellenálást is próbáltam de az forrósodik meg a bicigli müanyag igy az ellenálás se volt jó
(#) Sebi válasza speki hozzászólására (») Ápr 6, 2006 / 1
 
Erősen javaslom a buck-konverter típusú IC-ket. LM2576 max.40V-ból 1A kimenőárammal beállítható feszt ad. Hatásfokuk 95..98%, nem hővé alakítja a feszkülönbséget!
(#) speki válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
szivesen fogadom a segitségedet
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
Milyen canga az ami műanyag és 40V-os akksi van benne?
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
akkor ugy mondanám hogy sok a müanyag rajta de amugy tornádó
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
Na ezzel most nem lettem sokkal okosabb. vagy csak én vagyok agyilag zokni.

LM2576
Ennél jobbat nem találsz.
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
valami rajzot tudnál nekem küldeni róla
ja és mi az amitől nem letél okosabb
a bicigli tipusa tornádó és 3 db 12 voltos aksi van benne
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
Jah. Hogy ez olyan motoros bicikli! most esett le!!
mindjárt utána nézek a kapcsolásnak.
(#) eSDi válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 6, 2006 / 4
 
Nah. ezt találtam. van 12V-os változata is és szabályozható kimenő feszültségű is.

lm2576.jpg
    
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
Bocs! hogy nem irtam milyen bicigli
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
kösszönöm!!!!
(#) dbase válasza speki hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
Vezetékeld át, kösd rá csak az egyik akkura első lámpát, a hátsót meg másikra.Ez a leggazdaságosabb.Nincs fütés.
(#) eSDi válasza dbase hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
végül is ez is megoldás!
(#) Norberto válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 7, 2006 /
 
Sebi!

Ha nem hővé alakítja a feszkülönbséget, akkor mivé? Nem kötekedésképp kérdezem, csak tényleg érdekelne...és akkor ezek az átalakítók egyáltalán nem is melegszenek?
(#) redcar válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 7, 2006 /
 
Sziasztok!

Kicsit másabb jellegű problémám van, de ide illik.
egy olyan kapcsolás kellene, a 12v-os aksi feszültségét 24Vra alakítja, és elbírja egy 24v 300w-os motor áramfelvételét. Láttam már itt sok kapcolást hasonló témában , de azok mind erősítőkhöz voltak és többnyire szimetrikusak voltak. Van egy olyan csengőtranszformátorom, a nem 220v-os hanem 24-es ne tudom elbírná e. ötlet?
előre is köszi RedCar
(#) dilan válasza redcar hozzászólására (») Ápr 7, 2006 /
 
Szewa!

Csengőtrafó nem valószinű, hogy 300Wot elbír. :no:
(#) erobi82 válasza redcar hozzászólására (») Ápr 7, 2006 /
 
A transzformátor az jó dolog, de az álltalában(mindíg) váltakozóáramú rendszerekben működik:yes:
Neked valószínűleg DC-DC átalakító kell
(#) dbase válasza erobi82 hozzászólására (») Ápr 7, 2006 /
 
Tudod a dc-dc átalakító, ha fel nyomja a feszt nem müködne, ha nem váltogatnák az áramot.És ahhoz minimum 1 tekercs kell, hogy nagyobb feszültséged legyen.Vagy egy trafó.
Szerintem, csináltass, vagy csinálj egy 12V megszaggató áramkört 50hz-st, minta 220asító ami a kapcsolásoknál van, és tekertess trafót hozzá, ami 12/24 et nyom.És a végére ráteszel egy egyenirányítót és puffert, és megvan a 24v-od.
Bár a hatásfok nem a legjobb mert alacsony a freki, valahol azt olvastam h toroidnak a legjob a100hz, már jobb lenne a hatásfoka azon,Trafót meg olcsón tekernek az idős szakik.
(#) dilan válasza dbase hozzászólására (») Ápr 7, 2006 /
 
"És ahhoz minimum 1 tekercs kell, hogy nagyobb feszültséged legyen.Vagy egy trafó."

Ezzel vitatkoznék. Csak kondival is lehet feszültséget növelni (ld. tv nagyfesz sokszorozó) - igaz az egyenáram szaggatása ebben az esetben sem kerülhető meg. Más kérdés, hogy az így kapott nagyobb feszültség mennyire terhelhető. :nemtudom:
(#) dilan válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 7, 2006 /
 
Az ilyen átalakítóknál az a lényeg, hogy az Ube*Ibe egyenlő Uki*Iki-vel. Energiaátviteli szempontból tehát kb. úgy lehet velük számolni, mint a trafókkal.
(Természetesen a veszteségek miatt ez csak közelítőleg igaz, de jó minőségű átalakítónál ez a veszteség közel sem olyan mértékü, mint a lináris szabályzóknál, ahol ugyanaz az áram folyik a bemeneten és a kimeneten is, és a hatásfok az (Uki-Ube)/Ube képletből meghatározható.)
(#) speki válasza dbase hozzászólására (») Ápr 7, 2006 /
 
jó megoldás de igy nem egyformán terhelem az aksikat az egyik hamarabb merül mint a másik meg csak 1 égőt kell müködtetni mert a hátsó ledes
(#) Sebi válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 7, 2006 /
 
Norberto!
A buck-konverter is ugyanúgy dolgozik, mint bármelyik kapcsolóüzemű táp: PWM(impulzusszélesség moduláció) elvén. Tehát van 1 bemenőfesz, sorba vele 1 kapcsolóeszköz (többnyire FET) 1 induktivitás +1 kondi. Kimenőfeszt komparátor figyeli, ha alacsony bekapcsolja a FET-et, ha magas, akkor ki.(mindezt a jobbak 0,5...1MHz-el) Ha csökken a bemenőfesz vagy nő a terhelés a kimeneten, nő az impulzusszélesség és fordítva. Ebből következik a jó hatásfok (nem disszipál, kapcsolgat) és az is belátható, hogy minél nagyobb bemenőfeszből csinál kisebbet (keskeny impulzusszélesség) annál kisebb a veszteség (melegedés).
Következő: »»   1 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem