Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1809 / 2208
(#) gerleimarci válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 23, 2015
Úgy próbáltam, hogy kivettem a tápból a diódákat, a levegőbe csináltam belőle egy hidat kondival, és úgy próbálkoztam az osztóval, de úgy még rosszabb volt. Végül az hozta meg az eredményt, hogy próbáltam többféleképpen testelni. A próbáltam legalább 4 helyen, végül az egyik oldalt a fázisfordító cső mellett lett a legjobb.
Még mindig van benne egy kis brumm (pár mV) de ha lekötöm a fűtést az ugyanúgy benne marad, tehát az inkább valami zavar. Nem is nagyon hallható. Bekapcsolt gép teljesen elnyomja. Remélem a dobozolással ez is meg fog szűnni.
(#) bakos13gab válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 23, 2015
Ahogy Moszkvai is írja. Úgy válassz ellenállásokat az osztóra, hogy 1mA körül folyjon rajtuk. Ide csak potenciál kell.
(#) Moszkvai válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 24, 2015
Örülök, hogy lett rá megoldás!
(#) gerleimarci válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 24, 2015
220k és 75k-val próbáltam, de valamiért nem lett jó.
Így testre húzva maradhat, vagy ettől lehet valami baja a csőnek? Már 2 hete így megy, úgyhogy elég stabil. Igazából már csak dobozolásra vár.
(#) Condy hozzászólása Szept 24, 2015
Tegnap vettem fel ami itt látható. http://youtu.be/SR6njmiw3z8
Érdekelne a véleményetek, hogy miért működik kivezérlésjelzőhöz hasonlatosan a két végcső.
(#) Orbán József válasza Condy hozzászólására (») Szept 24, 2015
Van MV3-ad? Nekem van, de nem néztem bele ilyen meghajtásnál...
(#) Condy válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 24, 2015
Nem volt túlhajtva, ez a saját torzítása. kb. 12 óráig tekertem ki a hangerőszabályzót az ECC csatornán.
(#) gerleimarci hozzászólása Szept 24, 2015
Mivel lenne célszerű kivágni/fúrni a csöveknek a lyukakat a rackem tetején? CNC-hez nem tudok hozzájutni és fúróval sem tudok olyan nagy átmérőt fúrni.
(#) pucuka válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 24, 2015
(#) szucsistvan123 válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 24, 2015
Èn reszelővel csináltam.
(#) bakos13gab válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 24, 2015
Én ilyennel vágtam: Bővebben: Link
Lehet kapni külön is méreteket és nem túl drágán (1500-2000Ft egy darab, átmérőtől függően). Létezik 18/19/20mm, ezek noválhoz jók. Oktálhoz azt hiszem 24 vagy 25mm-es kell általában.
(#) bakos13gab válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 24, 2015
Lehet persze, ha meghaladod a határértéket. Rajz alapján nem lenne gond szerintem. 70V belefér. Hogy elindulásnál mi játszódik le, azt nem tudom, de talán nem is érdekes. Üzem közben oké.
(#) lzsolti2 hozzászólása Szept 24, 2015
Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek. Ha egy Csöves erősítőt aminek a kimenő trafója 4 ohmos egy 8 ohmos hangfallal terhelném /használnám/ tartósan, akkor a nem megfelelő illesztés miatt károsodik a trafó vagy a végcsövek?

Köszönöm!
(#) CIROKL válasza lzsolti2 hozzászólására (») Szept 24, 2015
A trafó az kevésbé amennyiben nem kókányolt viszont a cső az már kicsit talán de ez sok mindentől függ még !
(#) valaki2233 hozzászólása Szept 24, 2015
Sziasztok! Az alábbi képen lévő kapcsolás használható ~70 ohmos fejhallgató meghajtására, mely ellenállásoknál kell 1 vagy 2 wattos ellenállásokat alkalmazni? Válaszokat előre is köszönöm!

el84.gif
    
(#) pisti89 válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 24, 2015
Én személy szerint csak kimenővel használnám, már csak az esetleges átütés veszélye miatt is.
Nem szivesen hangatnék a fülemben 237V-nyi ívhangot
Ha meg már van kimenő és megvan az illesztés akkor lehet végfok és fejhallgató erősítő is.
Vagy lehet végfok, fejhallgató kimenettel...
ECC-nél Anód-katód körbe 1W
EL-nél Anód-katód körbe 2W
Sima Ohm törvénnyel kijön
40V és 1,5KOhm = 1,066W, ide tennék 2W-ot
Egyébként csöveses eszközöknél inkább 1W vagy a feletti ellenállásokat használnék, már csak az üzemi feszültségek miatt is (ahol kevesebbnek tűnik a feszültség, ott esetleg lehet több, ha tönkremegy a cső)
De ez csak az én véleményem, vannak is rutinosabbak is, várd meg az ő véleményüket is.
Max ha valamit rosszul mondtam, kijavítanak és én is tanulok belőle.
(#) valaki2233 válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 24, 2015
Köszi, a csatoló kondit el kell hagyni kimenőtrafó használatakor? Amúgy fejhallgató erősítőnek használnám, de nem értem miért veszélyes az az "ívhang" van csatoló kondi
(#) binatone válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 24, 2015
Én hagynám a fenébe azt a kapcsolást. Javaslom építsd meg a képen lévőt, amennyiben nem szeretnél a csövekre sokat költeni a munkapontok módosításával használhatsz 6N1P-t, vagy a rajzon lévő értékekkel 6N23P-t.
(#) valaki2233 válasza binatone hozzászólására (») Szept 24, 2015
Köszi, az ajánlást de ezt már megépítettem E88CC csövekkel
(#) szikorapéter válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 24, 2015
Esetleg tudnál róla mondani egy véleményt? Énis gondolkoztam hogy vagy ez vagy GI-30,de nemtudok dönteni,még egyiket sem halgattam.
(#) valaki2233 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 24, 2015
Egész jó hangja van, egy 70 ohmos Sony felhallgatótrendesen meg tud hajtani, torzítás, és brumm nélkül lehet hogy csak én nem hallok jól, de a közép, magas egy picit dinamikusabb mint a mély
(#) szikorapéter válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 24, 2015
GI-30-ról valaki esetleg tud véleményt alkotni? Sajnos az én fejhalgatóm 200ohm-os .
(#) valaki2233 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 24, 2015
Akkor még jobb dolgod van
(#) valaki2233 hozzászólása Szept 24, 2015
Jelenleg külön trafóval lehet csak használni, de ha találok bele egy 150 voltosat akkor már késznek mondhatom

DSC_0578.JPG
    
(#) szikorapéter válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 24, 2015
Minél nagyobb a kimeneten a terhelő ellenállás annál jobban hajtja a cső?
(#) valaki2233 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 24, 2015
Van több fejhallgatóm is 400 Ohmig és pl van egy 300 Ohmos Senheiser azzal hangosabb volt, tapasztalatom szerint
(#) szikorapéter válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 24, 2015
Valamiért a GI barátságosabbnak tűnik mint fejhalgató-erősítő,bár lehet a kisebb anódfeszültség miatt.
(#) FordPrefect hozzászólása Szept 24, 2015
Tudomásom szerint a GI-30 egy 5 kV-os adócső. Tetróda. Ezek nem igazán a kis anódfeszültségről és impedanciáról híresek. Senkit ne tévesszen meg max anódáram, impulzusüzemre vonatkozik. De valaki cáfoljon meg....
(#) daneg86 válasza FordPrefect hozzászólására (») Szept 24, 2015
Ettől függetlenül kezdőknek nagyon jó cső, és 80V anódfesszel is szépen elboldogul egy 32 ohm-os fejhallgatóval. 2-300V körül remek SE erősítőt lehet csinálni egy GU29/GI30 ból
(#) binatone válasza FordPrefect hozzászólására (») Szept 24, 2015
Teljesen igazad van. Nekem volt alkalmam hallani, de egy ilyen bőven lezenéli.
Következő: »»   1809 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem