Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   58 / 99
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
Nem vacakolok kimeneti osztóval, hagyom a 2,2nF-os kondikat és teszek 680R / 330R ellenállásokat az asszimetrizáló opához. A szürö töréspontja gyakorlatilag kissé lejjebb jön (168k->106k), de így is böven 20k felett kezd el vágni...
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
De a fázist már valamennyire elfordítja, ezért kell a 200K közeli vágási pont.
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
És az zavar engem ha mondjuk 10-20k között van egy minimális fázistolása? Ott amúgy sincs hangváltás... Max. betehetek 1,5nF-osakat, akkor marad 156kHz. A 330R-t (visszacsatolás) meddig lehet levinni értékben egyébként??
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Csak rontja a térézetet. A 330, vagy alapban 360 r ugye ne csökkentsd szerintem, így is elég nagy áram folyik ott már. Azt írtam ugye, korábban is, hogy, ha csökkented a kimeneti feszültséget nő a torzítás. És mindkét gyári megoldást megcsináltam nem is egyszer és reprezentatív volt a dolog.
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Van valami irányadó módszer amivel lehet számolni a minimális ellenállás értékeket?
Sem az ellenállásokat, sem az IC-t nem kellene megfözni...
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Van, az ellenálláson eső feszültség. A kimenet van visszacsatolva a bemenetre, mivel a (-) bemenetre érkezik a jel, épp ellenfázisban, tehát az ellenálláson eső feszültséget szorozni kell kettővel legalábbis a (-) oldalon, a pozitívnál sima feszültségosztóként működik. Egyik sem főne meg, de a torzítás igencsak megnövekedhet a túl alacsony ellenállástól.
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Ezt kb. én is így gondoltam. Tehát ha mondjuk van nekem 4,5V jelem, akkor 4,5+(-4,5)=9V.
P=U*U/R= 9*9/430=0,188W, csak a (-) ágon ("legrosszab" esetben persze). Ezt az IC-nek is le kell tudnia adnia. Hány Wattot tud leadni kb. egy LM4562 extra hütés nélkül?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Benne van a doksiban nézd meg, de nem is a teljesítménnyel van gond, mint mondtam már, ahnem a torzítással, nagyságrendekkel megnő, ha túl van erőltetve az IC. Mivel a bemenetenre is jut feszültség azért nem lesz egész 9V, hogy pontosan mennyi az most meg nem mondom.
(#) CIROKL hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
AD1865 saját tervezés , többet nem mutatok csak a próba után .

AD.JPG
    
(#) Robid hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
Sziasztok! járatlan vagyok ebben a témakörben, tv optikai kimenetéről működő DAC-ot szeretnék, melyik az ami alkalmas erre, és biztonsággal után építhető is. Köszönöm!
(#) Buvarruha válasza Robid hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Bármelyik. Igazából a S/PDIF vevő ami már neccesebb, kezdetnek a DIR9001-et javaslom, faék egyszerűségű és minden formátumot támogat. Hogy ehez milyen DAC IC-t használsz az már mindegy.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) Robid válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Köszi! Tudsz ajánlani egyet, ami van annyira dokumentálva, hogy problémák nélkül megépíthessem.
(#) Buvarruha válasza Robid hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Mit ajánljak IC-t, vagy egész kapcsolás kell?
(#) Robid válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Egész kapcsolást, amit kezdőként után építhetek.
(#) Buvarruha válasza Robid hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Abban nem tudok segíteni, olyan nem ajánlok amit nem próbáltam, viszont és sajátot használok, amiről nincs rajz csak a fejemben, meg még ez sem igazán kész. Amúgy az enyém sem nagy vaszisztdasz az IC doksijában lévő kapcsolásokat csináltam meg némi kiegészítéssel
(#) csigabiga1 válasza Robid hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Ha lehet kész modult ajánlani ami nem méregdrága, talán ezt tenném:
Bővebben: Link Van hozzá itt kapcsirajz is (Schéma technique), bár nem a legaktuálisabb modellé.

De ha mindenképp az építés öröme amit szeretnél átélni az más téma...
Milyen lehetöségeid vannak? Saját magad akarsz nyákot tervezni / készíteni?
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Vadászkutya legyek ha találok erre vonatkozó adatot, pedig több IC adatlapot is átnyálaztam...
Szerintem maradok az ötletednél, már csak azért is mert talán a legegyszereübben kivitelezhetö utólag. A mélyvágásba szinte semmit nem szól bele...

Ja, és könnyen megoldható vele a CIROKL-féle rövidrezárós indítási-némító kapcsolás is!
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Nem is fogsz találni ilyen adatot, ezt saját mérések alapján álítom, meg eléggé egyértelmű is. Jó úton haladsz afelé, hogy valami kommersz izét csinálj belőle ezekkel a tákolásokkal. Nem egyszerűbb relével kapcsolni a kimenetet? A leghatékonyabb és az az egyetlen ami nem rontja a hangminőséget...
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Nem tudom milyen tákolásokra gondolsz, részleteznéd? Igen, relével kapcsolom a kimenetet, csak nem a jelútban, mi a gond?
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Az, hogy hülyeség. Miért kell az a kondenzátor a kimenetre? Amúgy ezzel a kapcsolással az a baj, hogy kikapcsoláskor nem fog kapásból lekapcsolni a relé és igencsak furcsa dolgok jellenek meg a kimeneten.
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Az a kondenzátor az erösítöm bemenetén van (ha nem lenne egyértelmü - AMP in) és ott is marad. A kapcsolást még át kell gondoljam, összerakom próbapanelen és kísérletezek...
Egyébként azonnal kell lekapcsolnia, ez igaz.

Ez jobban tetszik?
(persze NC relével)
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Érdemes olyat keresni, vagy inkább csinálni ami külön diódával tart szinten egy kondit ami így éppencsak lezár. Amikor csökken a tápfesz, akkor kinyit a tranzisztor ami lezárja a a relét kapcsoló tranzisztort, vagy a késleltető kondit süti ki és akkor nagyon kis késleltetéssel megoldható a lekapcsolás. PIC-et nem tudsz programozni? Azzal eléggé egyszerű "menedszment"-et csinálni az ilyesmikhez, annyit csináltam, hogy AC-ről külön diódával egy kis kondiban tartja a feszt, amikor megszűnik az AC, akkor a kis kondi egy pillanat alatt kisül és a PIC lekapcsolja a kimenetet. Azért előnyös még a PIC, mert jelvesztés esetén is meg lehet vele oldani a lekapcsolást.
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
PIC sajnos nem megy.
De visszatérve a komparátoros megoldásra, a D1 feladata gondolom az lenne, hogy a tápfesz eltünésekor nem a 220K-n hanem azt megkerülve tud kisülni a C12, ami a föld felé pl. max. az R26+R27=6,6k-n keresztül jelen esetben. De egyébként meg teszek neki egy külön kis egyenirányítót és pici pufferkondit, azaz NEM a valamelyik 4700-10000µF-os DAC tápról fog járni, ami csak lassan engedné összeomlani a tápfeszt.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
A D1 legfeljebb akkor szólna bele bármibe is, ha a negatív tápfeszt kapna, nem is értem, hogy miért van az ott. Illetve süti a kondit, ha csökken a tápfesz, de, ha lassan csökken akkor nem sokat ér.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
No siker a TINA-val, tudom szimulálni a késleltetést...
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015

idöszim1.JPG
    
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Söt hogy fokozzam, még a kikapcsolást is leszimuláltam...

(hogy a VM1 miért billen át minuszba kikapcsolás után az egy rejtély számomra, de azt hiszem a müködés szempontjából nem is igazán érdekes)
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) Robid hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Sziasztok! Ezzel a DAC-al van tapasztalata valakinek ? Gondoltam mielőtt belefogok, megkérdezem nehogy hibás áramkörrel kelljen küzdenem.
(#) Buvarruha válasza Robid hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Mivel nem látni milyen IC-k vannak rajta kicsit több infó kellene, mint az "ezzel"..
(#) Robid válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Igen elnézést, így érthetőbb lesz.
(#) Buvarruha válasza Robid hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Valószínűleg működőképes az áramkör, pláne, ha komplet kit is van az IC sem rosz, hajrá.
Következő: »»   58 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem