Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pickit2 továbbfejlesztése
Lapozás: OK   13 / 22
(#) kurucz_peter hozzászólása Márc 11, 2015 /
 
Helló!

van egy gyári PicKit2-őm, és egy PIC16F1788-at kellene vele felprogramozni. Sajnos nem támogatja. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben mit lehet tenni? Esetleg itt már programozta valaki ezt a típust?
Köszi előre is a segítséget!

Üdv:
P
(#) Hp41C válasza kurucz_peter hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Pk2DeviceFil.dat 1.62.146 letöltése. Pk2DeviceFile editor letöltése, indítása. Pk2DeviceFil.dat 1.62.146 betöltése, 16F1455 kiválasztása, duplicate, PartName átírása, file save. Majd ismételt megnyitása. Javítgatás, file save.
A PICkit2 telepítési könyvtárában a Pk2Devicefile.dat átnevezése, a módosított, mentett állomány bemásolása Pk2Devicefile.dat néven.
Sok szerencsét.
(#) kurucz_peter válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Köszi a választ!
Nekilátok az útmutatásod szerint.

üdv:
P
(#) balint730 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Akkor a bekötések is teljesen ugyanazok mint a kapcsolási rajzon? Mert a cikkben vannak variálások. És amit a 2550-es PIC-be kell égetni .hex file azt a gyártó honlapjáról kell leszednem ugyanúgy?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) Hp41C válasza balint730 hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Idézet:
„Akkor a bekötések is teljesen ugyanazok mint a kapcsolási rajzon?”

A feltöltött kapcsolási rajzok alapján építhető meg. A tömörítésekben paneltervek is találhatók.
Idézet:
„Mert a cikkben vannak variálások.”

Vannak variánsok. Kinek mi tetszik: 18F2550 DIP vagy SMD, 18F4550 DIP vagy SMD.
Idézet:
„És amit a 2550-es PIC-be kell égetni .hex file azt a gyártó honlapjáról kell leszednem ugyanúgy? DIP vagy SMD.”

Ez a topik azért indult, mert a gyártó 3 - 4 éve abbahagyta a PICkit2 fejlesztését, megszüntette a követését.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2015
(#) balint730 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Elkérhetem azokat a fájlokat ami kell hozzá? Mert itt nem nagyon találtam. (2550-est furatszerelt verzióba szeretném elkészíteni)
Előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2015
(#) Hp41C válasza balint730 hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Panelterv és a legutolsó kapcsolási rajz verzió.
(#) icserny hozzászólása Márc 15, 2015 /
 
Állítólag újabban a Segger J-link debuggerrel is lehet a PIC32 mikrovezérlőket programozni és hardveresen nyomkövetni. Az MPLAB X V2.15, vagy annál újabb változataihoz van szofveres plugin a J-Link eszköz konfigurálásra és kiválasztására. A Microchip Developer Help-en van erről egy tutorial is.

Az nem derült ki, hogy mennyire új verziójú J-Link eszköz kell hozzá. Az én kb. 2 éve beszerzett v8 debuggeremmel nem jött össze a dolog:
- SWD ("2 vezetékes")módban fel sem ismerte a mikrovezérlőt.
- JTAG ("4 vezetékes módban") felismerte és kiírta, hogy PIC32 MIPS M4k CPU, majd közölte, hogy az én J-link eszközöm nem támogatja ezt a CPU-t ebben a kiválasztott JTAG módban. Mivel pár napja frissítettem a firwmare-t és a JLink szoftvert, feltételezem, hogy újabb (v9) eszközzel megy csak.

Hálás lennék, ha valaki ki tudná próbálni J-link Base v9-cel. Nem is kell az MPLAB X-et és a J-link plugint telepíteni hozzá, elég elindítani a Jlink Commandert (Jlink.exe). és megnézni, hogy mit ír ki...

A bekötéseket repülő vezetékekkel, a fentebb linkelt tutorialban, illetve a Segger oldalán található Microchip adapter leírás kapcsolási rajza alapján készítettem. A hardver nálam Explorer 16 kártya volr, PIC32MX795F512L PIM modullal. A mikrovezérlő programmemóriáját előtte PICkit-tel kitöröltem, hogy a JTAG porttal esetleg összeakadó lábak ne legyenek kimenetnek állítva (néhány JTAG láb LED-eket vezérel ezen a kártyán...).
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2015
(#) icserny válasza icserny hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Kis kiegészítés:
Ebben a fórumban találtam meg a legfontosabb információt:
Min hardware requirements:
J-Link BASE / EDU V9 or later
J-Link ULTRA+ / PRO V4 or later
Ha ezt korábban látom, neki sem álltam volna a J-link Base v8-cal szerencsétlenkedni.
(#) abcdabcd válasza icserny hozzászólására (») Márc 15, 2015 1 /
 
Nem kötekedésképp, csak egy csak felfigyeltem a szóhatsználatodra, az a "repülő vezeték" az gondolom nem valami Boeing 747-es bekötésére szolgáló drótcsoda, hanem inkább a "flying leads" szószerinti fordítása lehet? az lengő kábelezés/vezetékezés/lengő vezetékes bekötés-ként jobban hangzik, nem?
(#) icserny válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
A "repülő vezeték" esetemben "female-female Dupont wire", ami egyenesen Kínából repült ide.
(#) balint730 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Bocsi kicsit rosszul fogalmaztam. Ezeket megtaláltam nekem a pic-re égetendő .hex fájl kellene meg esetleg ami még kell a programozóra. A windos-os programokat már letöltöttem hozzá.
(#) Hp41C válasza balint730 hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Idézet:
„A windos-os programokat már letöltöttem hozzá.”

Ez egy kicsit érdekes... Most is azt javítgatom.... Még nem töltöttem fel sehová. Sajnos a feljesztés egy kicsit elakadt. A PIC32MZ -ből (revision 5) sikeresen kizártam magam örökre. Másik panelt kell készítenem és új kontrollert kell vennem.
Ha a PIC32MZ -ben a kódvédelmet (CP) aktivizáljuk, nem lehet a kontrollert JTAG vagy ICSP programozóval törölni. Úgy élátszik, hogy az 5 verziókóduakat sem.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2015
(#) Hp41C válasza icserny hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Ezt nem próbáltam, de a PIC32 programozója jól működött.
(#) Ideiglenes hozzászólása Ápr 18, 2015 / 4
 
Szeretek dicsekedni a sikereimmel. Most is ezt teszem. Igaz tegnap hajnalig kellett bogarászni a leírásokat, hogy teljesen világos legyen mi történik, vagy hogy mi nem történik jól. A Pickit2-be sikerült egész jól belemászni, s rá kellett jönnöm, hogy mennyire prímán kitalált szerkezet a programkörnyezetével együtt. Az ok, amiért ennyire bele kellett mélyedni a szerkezet lelkivilágába az volt, hogy vettem egy új PIC-et, amit még eddig nem használtam. Ez a PIC16F1618 vezérlő. Ára megkapó a benne lévő lehetőségek meg méginkább. De jött a pofon az első kísérletnél, amikor a Pickit2 parancssori programja azt írja, ismeretlen eszköz. Kutatok a neten olyan PK2DeviceFile.dat -ért, amelyik majd tartalmazza ezt az új vezérlőt, hiszen korábban már jártam így a PIC16F1829-es vezérlővel. Sajnos most hasztalan keresgéltem, mert nincs ilyen - vagy én nem voltam elég sikeres. Megpróbálkoztam a PK2DeviceFile.dat editorral, mert ezt ajánlgatták a fórumokon talált hozzászólók. Sikerült is kopíroznom a PIC16F1508 tulajdonságait, s a siker nem maradt el, programot tuszkoltam az új vezérlőbe. A gond csak ezután látszott nagyobbnak. Egyrészt, mivel a programozóval a programot sikerült beletölteni a vezérlőbe, de az adatok listázásánál azért továbbra is ismeretlen eszközként írt a szerzeményemről. Másrészt - s ez a nagyobb probléma - az egyszerű folyamatos led világítós program hatására is időnként megvillant a led, ami arra engedett következtetni, hogy a figyelőkutya ( watchdog ) beleugat a programba, időről időre reseteli a vezérlőt. Teszi ezt annak ellenére, hogy a megfelelő konfigurációs szóban kikapcsoltam a működését. A problémát az okozta, hogy a kiválasztott PIC16F1508-as vezérlőnek csak 2db konfigurációs szava van, míg az újabb 16F1618-as már 3 ilyennel rendelkezik. Az pedig, hogy az editorra beállítottam a kettő helyett a hármat, még édes kevés volt. Szükség volt a configurációs szó írásának és olvasásának a szkripjét megírni, hiszen a meglévőek csak kettőt írtak vagy olvastak. No ilyet korábban nem csináltam. Az eredményt mellékeltem, hátha más is kedvet kap a dologhoz, ha megakad valamelyik Pikkel. Persze a configurációs szavak számának változása mellett az eszköz azonosítása is változott egy kicsit, így az azonosító adatok kiolvasásához is kellett egy bővített szkript, s emiatt egy új csoportazonosítót is felvezetni a PK2DeviceFile.dat állományban. Számomra most úgy tűnik, hogy a PICkit2-ben még nagyon sok lehetőség rejlik. Talán ezt igazolja az is, hogy a PICkit2-vel már lehet AVR vezérlőket is felprogramozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2015
(#) Kovabe hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
Sziasztok
Belefutottam egy problémába, szeretnék vásárolni illetve programozni egy 18F47J13-at de sajnos nincs benne a programozható PIC-ek listájában. Van lehetöség valahonnét letölteni kiegészítőt esetleg vagy más megoldás?
A programozás messze áll töllem (flowcode-al programozgatok)
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2015
(#) Hp41C válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 22, 2015 / 1
 
Hogyne lenne...
(#) ativagyok hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Sziasztok!

A PicKit2 PK2DeviceFile.dat file használható PicKit3 eszközzel és szoftverrel?
Sajnos a PicKit2 eszközöm jelenleg nem áll rendelkezésemre.
Másik kérdés:
16F1508-as PIC-re azt írja a PicKit3 Programmer, hogy Unsupported Part(ID=2D20), holott a Device Data file Editorral megnyitva a .dat fájt megtalálható ez a típus, és az ID is egyezik. Mi lehet a gond?
Köszönöm előre is a segítséget.
Üdv,
Ati
(#) Hp41C válasza ativagyok hozzászólására (») Szept 4, 2015 / 1
 
A PICkit3 screipting tools -sal használható a Pk2DeviceFile.Dat. A többi PICkit3 programmal nem. Az MpLabX IPE programját kellene használni, csak az a támogatott program.
(#) ativagyok válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget.
A második probléma viszont megoldódott az eszköz manuális kiválasztásával.
(#) Kovabe hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Sziasztok
Beszereztem egy 18F47J13 uC-t de a pickit 2 nem ismeri fel, a legördülő listában sem találom sehol. Van valami kiegészítő amit le kell tölteni?
(#) Hp41C válasza Kovabe hozzászólására (») Szept 26, 2015 / 1
 
Goto $-5
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2015
(#) Kovabe válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Kicsit nehézkes volt de felfogtam és köszönöm, működik.
(#) f2f2 hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
Sziasztok
Vannak PIC programozóim
így egyszercsak lám idekeveredtem
átolvasások alapján
csak azért képes voltam beregisztrálni
hogy ha lehetőségem lenne
néhány díjat elvenni rá érdemtelenektől
mindezeket a díjakat ezek láttán
oda ítélném
Hp41C
tag eddigi erőfeszítéseiért
gondoljunk bele mennyi
idő ráment erre amikor más
normál egyén pld elment egy szórakozó helyre
moziba, színházba stb (majdnem soroltam volna masszázsszalonba)

GRATULA
(#) f2f2 hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
Hát az olvasásvédelem.....

Ez megcsiklandozott nem mondom

PICkit3 al töröltem egy 16F84A
majd az eepromban beírtam pár értéket
az elején és kódvédelemmel Program parancs

logikusan itt a következő olvasáskor
láttam a nagy semmit
aztán a Pickit2 vel is
próbálkoztam és egyszercsak elájultam
valamilyen beállítással
sajnos már nem tudom
az olvasásra lejött egy teljesen értékkel
ellátott lap
persze az eeprom részen is
önhatalmú adatokkal szolgált
na erre nyomtam többszöri újra olvasást
és továbbra is ez jött le

Örülnék ha mégegyszer ezt elő tudnám idézni
Szerintem a Pickit2 nél is a 16F84A ra volt állítva
de gatyáztam ott a configgal is de lehet még mással is.
Majd PICkit3 és újra az volt a látvány
ami a programozás utáni olvasás volt
vagyis nullás

Lehet erre valami magyarázat hogy PICKIT2
olvasáskor valamit másképp csinál mint a Pickit3
utóbbinál hiába nyomkodok configot azt ő tölti ki
olvasási parancsot használva és így róla ugyanaz jön le

Olvasásvédelem ....
többféle lehetőséget írtatok itt ott amott
leolvasztás labor stb
de egyet azért megkérdezek tőletek
Kívülről lehet e ( esetlegesen házilagos fejlesztett programozással )
1 . futtatást felfüggeszteni?
2 . PIC RAMba saját rövidke programot írni
3 . A program counter módosítás
4 . futtatás PrgCounter ponttól hogy nekünk dolgozzon

Momentán nem néztem még meg
hogy a PIC egyáltalán használ e RAM ot
és ha igen akkor futhat e onnan is a program

mert akkor felmerül a következő kérdés
a saját programunkkal valamilyen formában
valamelyik kimenetre küldhetünk e ki
értékes adatokat melyből
felállíthatjuk a PIC saját memória képét

Ezt most így egy szintén levédett Motorolával
prezentálom esténként
elszállt eszköz újra életképessé tétele céljából
nem azért hogy meggazdagodjak
egyszerű önképzés

némi eredmény már azért van
150x gyorsabban lehozom a teljes
valós memóriát mint egy progis cuccos
a 7200bps el plussz 2 ér megér ennyit.
Ebben a nehézség a rányomott RAM anyagban volt
hogy azt csinálja amit én kigondoltam

szóval a PIC protect dolog is érdekel
épeszű megoldással
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) efim hozzászólása Nov 21, 2015 /
 
help please, the PK2DeviceFile.dat file with support of PIC18F65K90 is necessary
(#) Hp41C válasza efim hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Hi,
make a backup copy of Your Pk2DeviceFile.dat. Download the Pk2DeviceFile V1.62.14mod6, replace the original file with Pk2DeviceFile form the package.
Download and install the PICkit2 device file editor. Load the Pk2DeviceFile V1.62.14mod6. Duplicate the PIC18F25K80 and rename to PIC18F65K80. Save the file and reopen it. There is a bug in the editor - copy of array elements done by reference only.
Modify the data of 18F65K80 as on pictures attached.
Not tested. Good luck.
(#) efim hozzászólása Nov 21, 2015 /
 
support of PIC18F65K90 is necessary
(#) efim hozzászólása Nov 21, 2015 /
 
thank you very much Hp41C
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Sorry read the port with PIC18F65K90 instead PIC18F65K80. The pictures are form PIC18F65K90
Következő: »»   13 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem