Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   539 / 607
(#) Csupasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Szia!
Milyen digipotit használsz?
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
DS1844
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Biztos jó lesz ez így? Csak átfutottam az adatlapot, de én úgy láttam, hogy ez max 6V-ot visel el. Az LM1036-nak minimum 9 V kell.
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Szia! Az LM1036 feszültségvezérelt bemenetei 0-5,6V-ot igényelnek.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Igen, én is megtaláltam az adatlapban már: (pin 17=5.4V)
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2015
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
5V stabkocka talpa egy diódával megemelve.
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Értem. Csak azért kérdeztem, mert hasonlóba már én is belefutottam. Csak én nem ilyen LM-et akartam használni, mert mintha azt írták volna valahol, hogy nincs szép hangja. Én egy valamilyen műveleti erősítős kapcsolást akartam, de az szimmetrikus 12V-ról ment, ahhoz nem lett jó a digipoti amit vettem.
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Na, ezért jó a topic. Én meg azt olvastam, hogy az LM 1036 jóminőségű.
Persze biztos van jobb is.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2015
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Bár Quad405-höz írták:
Idézet:
„...az LM tényleg hitvány a quadhoz, nagy lesz az alapzaja és meg fogja másitani a quad jellegzetes hangját.”
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Én a 80-as években építettem még a Quadot, anno 3442-vel (eddig az volt az első és utolsó erősítőm ). Más hangja van, mint a TDA-nak.
Ezért is írta a hozzászóló, hogy a jellegzetes hangját.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 28, 2015 / 3
 
Összeraktam.
Elsőre indult, semmilyen huncutságot nem tapasztaltam. A fotón lévő bordával, CLIP közeli kivezérlésnél, még éppen tapintható a borda, de határozottan meleg. A tápfeszültség (CLIP-ig vezérleve) kb. +-26,6V (zenével mérve). A használt frontsugárzók névleges impedanciája 4R, a SUB pedig 8R (2 sorba kötött 4R-os).
(#) adam816 hozzászólása Nov 29, 2015 /
 
Helló!
Csináltam egy hídba kotott TDA 7294 IC-s erositot, de nem tudom megtalálni a hibáját.Konkrétan ezt a nyákot csináltam Bővebben: Link ,de valami miatt nem erősít csak atengedi a jelet amit az eloerositorol kap. Próbáltam kicserélni a 2 IC-t, de semmi, már a kondikat is kicseréltem akkor se semmi. Vagy lehet hogy a táppal lenne a gond(trafo-2x24V 250W, puffer C-2x10000µF és 25A-es diodahid). Már régota készuloben van, szeretném hogy mukodjon, de nem akar. Aki tud segítsen. Koszonom.
(#) reloop válasza adam816 hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Szia! Fényképezd le, ha tudsz jó minőségű képet lőni!
(#) adam816 hozzászólása Nov 29, 2015 /
 
Hát azt nem hiszem, de majd holnap megpróbálom.
(#) reloop válasza adam816 hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
A bemeneten lévő 220nF+330nF kondenzátorok, valamint a róluk test felé menő 22k ellenállás biztosan helyes értékűek? A fele-duplája nem probléma, akkor van gond ha 1-2 nagyságrendnyi az eltérés.
Lehet persze más apróság is, de ahhoz látni kéne a műved. Például rendben beraktad-e az átkötéseket, a nyomtatott áramkörnek netán a tükörképét készítetted el és sorolhatnám reggelig az eddig látott malőröket, szóval látni kéne.
(#) adam816 hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Nos akkor itt van 2 kép róla, a forrasztási oldala nem valami jó mivel a kalofoniarol visszaverodik a feny . Sehol nem ér ossze a forrasztásnál és szerintem minden rendben. 220nF+330nF kondenzátorok és a 22k ellenállások jók, de akkor sem hallani a hangszorobol semmit.
(#) Dióda válasza adam816 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Na ebbe beleszaladtál mert a panelt tükrözni kellett volna.
(#) Helios válasza adam816 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Szia.

Az a forrasztási heg(y) igen csúnyának néz ki... Ha van ónszippantód, vagy ónharisnyád akkor vegyél le belőle, és nézd meg alatta a fóliát. Másrészt biztos hogy jó a NYÁK terv? Nálam is teljesit szolgálatot egy ilyen panel, és élesztéskor 1 ellenállás hibát leszámitva semmi probléáma nem volt.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2015

123.PNG
    
(#) Helios válasza Dióda hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Úgy-úgy. Ahogy mondod. Ez bizony nem lett tükrözve...
(#) adam816 hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Akkor nem teljesen mind1 hogy tukrozod-e vagy nem. Akkor az lenne a hibája. Amúgy még nem szereztem be onszippantót, de majd szeretnék. minek kéne levenni belole, nem er ossze.

123.PNG
    
(#) Dióda válasza adam816 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Nem is az a baj hogy hogyan van forrasztva hanem hogy a panelt tükrözni kellett volna .
(#) adam816 hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Koszonom szépen a segitseget, hogy miert nem gondoltam erre már a kezdeteknél. Az ember saját hibájabol tanul a legtobbet.
(#) adam816 hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Mi a kulnonbseg, ha 22k ellenallas helyett 47k ellenallassal erositem. Lenyeges a kulonbség? Ezt a hangszorot elvinné-e 1 TDA7294 is- Bővebben: Link ?
(#) zotya1983 válasza adam816 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Persze hogy elviszi,22k val könnyebb kivezérelni mint a 47 essel,mondhatni érzékenyebb lesz az erősítésed.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2015
(#) reloop válasza adam816 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Szia! A belinkelt hangszóró 4 ohm-os, ezt csak szóló IC-vel ajánlott hajtani, a hídból túl sok áramot venne ki.
Látom frissen regisztráltál, ha megvalósítási tervekre van szükséged szívesen adok útbaigazítást
(#) adam816 válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Valojában amator vagyok, tehat van még mit tanulnom. Akkor azt mondod hogy 1 IC is elég volna, kuldhetnel konkret kapcsolast nyakkal, hogy melyik lenne a jó. És hogy szukseges lenne-e még egy hangszóróvedore is?
(#) reloop válasza adam816 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Mint kezdőnek, ezt ajánlom. Megépítve így néz ki, csak azért mutatom, nehogy megint tükörkép legyen belőle
Az elérhető teljesítményről itt írok.
A hangszóróvédő ilyen teljesítménynél feltétlen kéne hozzá.
(#) adam816 válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
De gondolom hangminosegileg nem a legjobb, és csak 100µF kondik vannak. Subwooferbe nem igazán jó, mert nekem abba kellene és nem akarok sokat építeni belole . Hangszóróvedonek megteszi ez is Bővebben: Link ?
(#) reloop válasza adam816 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
A megadott alkatrészekkel egy oktávval lejjebb esik a mélyátvitel az adatlapi kapcsoláshoz képest, abban nem lesz hiba. A 100µF csak szűrőkondenzátor, a tápegységnek két 6800-10000µF puffert kell tartalmaznia.
Az a védelmi áramkör működőképes, de nézz szét azért a témájában.
Következő: »»   539 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem