Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   50 / 125
(#) Rollsroycephantom válasza Gafly hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A Problémám a régi termosztáttal annyi hogy hiába állítom be 25 fokra a hőmérsékletet akkor a házban kb 16-17 fok van.Ha feltekerem 27 vagy a max 30 ra akkor van olyan a lakásban kb 22 fok .De ezt sem képes tartani ,van olyan hogy este besem kapcsol és 16 fokos hőmérsékletre ébredünk ...... .Olyan is van hogy a keringető szivattyút 30 fokon max állásba kapcsolja be ezt sem értem ....Persze éjszakai módra van kapcsolva a termosztát .A házat egyébként nem régen vásároltuk igy nem tudok mondani róla sokmindent hogy eddig hogy üzemelt ,én úgy gondolom egy picit ujabb termosztát egy próbát megér .Ha nem keressük tovább a hiba forrását ,persze ahogy irtam a termosztát is rossz helyen van szerintem
(#) Gafly válasza Rollsroycephantom hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Éjszakai állásban bekapcsolódik egy ellenállás és fűti a szelencét, ezért kb. 4 fokkal alacsonyabb a hőmérséklet. Meg is van hiba. Használd nappali állásban
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) Rollsroycephantom hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
De akkor miért van az hogy van amikor maximum 30 fokra van állítva akkor kapcsolja be a keringetőt ? közben a csövek hidegek ? ez szerintem akkor sincs rendjén .Már egyszer próbáltuk nappali állásban de nem volt sok különbség ((vagy türelmetlenek voltunk ? )) .Nézd én nem akarom minden áron lecserélni a régit ,de egy próbát megér pár napig hogy az újjal hogy viselkedik a fűtés .+ A terv az hogyha tudom mit hova kell kötni ,abból a szobából átviszem a vezetéket a nappaliba ki ((csak 1 falat kell átfúrnom )) és oda fogom felszerelni a termosztátot .Ha az új nem vállik be visszarakom a régit ..... meglátjuk
(#) Rollsroycephantom hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
Itt vannak a képek a bekötésről ,mit hova kellene kötni ? 2-3 as kép az új termosztát bekötési pontjai
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) VIM válasza Rollsroycephantom hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Szia! A régi MMG bekötését meg kellene nézni a kazánnál, hogy melyik szálak lettek felhasználva zárókontaktusnak, mert a 2-3 pontokon ad zárókontaktust a termosztát. A harmadik szálat nem kell felhasználni, le kell majd szigetelni. Az új Q7 1-2 pontjaira kell majd kötni a meglévő szálakat, ez a típus itt ad zárókontaktust a kazánnak.
(#) Rollsroycephantom válasza VIM hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Értem ,akkor a keringetőszivattyút is fogja vezérelni rendesen 2 szálról ? megnézem és fotózom azokat a vezetékeket is szerintem holnap
(#) VIM válasza agro hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Szia! Talán nem árt tudni, hogy 24V-os és tudja a folyamatos lángmodulációt ha tektronikos szabályzású kazánhoz veszed.
(#) agro válasza uniman hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Nem a humorodra lettem volna kiváncsi!
(#) agro válasza VIM hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Szia. a régit cserélném le ami VRT40 volt.
(#) uniman válasza agro hozzászólására (») Dec 13, 2015 / 1
 
Idézet:
„Tudtok valamit írni a...”
Azaz, kérdezni is tudni kell, ez nem kérdés!
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) Rollsroycephantom hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget infót ,ma jött egy ismerős villanyszerelő és 5 perc alatt bekötötte áthelyeztem a folyosóra a termosztátot is .Mostmár csak be kell programozni ,amit észrevettem jól kapcsolja a gázkazánt ki be .Még egyszer köszönöm mindenkinek ,kellemes karácsonyt
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) sgery hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Láttam, hogy itt valaki kötött már be Vaillant-ot computherm termoszra, de az valahogy nálam nem stimmel.
Vaillant VU HU 282/2-5 a gázkazán és computherm Q3 RF ami rá lenne kötve.
A kazánból kijön a termoszba 3db szál, ezek 24V-osak.
Addig oké, hogy a q3-nak a konnektorból leveszek 230V-ot, de ezen kívül mit hova kötök nem tudom, mert a kazán gyári leírásában sem írták melyik szálon mi fut, csak hogy 7-8-9-es kivezetés.
Szóval mit hova kéne kötnöm?
Ezer hála
(#) mugab válasza sgery hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Párszor már le lett írva, képpel leírással, tokkal vonóval...
(#) sgery válasza mugab hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
A kereső mégsem adta ki
Tudsz adjni egy linket vagy hsz számot légyszi?
(#) uniman válasza sgery hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Hello!
Leírásában szerepel ez az ábra (Remélem segít):

kapcsok.jpg
    
(#) VIM válasza sgery hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Szia! Innen olvasd végig a hozzászólásokat a megoldás végéig, mielőtt rossz döntést hoznál. Ha mégis a q3 mellett döntenél azt oda kell bekötni ahová a "válaszadók" leírták.
(#) sgery válasza VIM hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget, sikerült bekötni.
Ez albérlet, mivel a földszinten a termosz mellett van a cserépkályha így az emeleten nehéz beállítani, hogy ott is meleg legyen ha fával fűtök lent :/ Ez a legolcsóbb jó megoldás.
(#) Sanyig4 hozzászólása Dec 17, 2015 /
 
Uraim!

Lecseréltük a kazánt, és a régi szobatermosztátot szeretném használni, nem látom értelmét új vásárlásának.

Az új kazán Vailant ecoTEC
http://www.vaillant.hu/downloads/02-falikazanok/ecotec/ecotec-pro5/...78.pdf

a régi termosztat Conrad BEL-1628
http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/600000-624999/61070...at.pdf

Annyit más sikerült kihámoznom, hogy a termostát 230v-ot ad vissza, viszont a kazánnak ez nem jó.

A kazánnak van egy pár 24 V = RT csatlakozója, ide kellene bekötni a termosztátot. Termosztát nélkül az alapból rövidre van zárva. Ebből arra következtetek, hogy nem 24 V DC-t kellene ide bekötni hanem egy relével zárni a ezt a csatlakozó párt, amit a termosztát 230v-vel kapcsol.
Ebben vagyok kicsit bizonytalan.

Tehát a kérdés, hogy 24v dc-t kössek a csatira, vagy egy relét?
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
(#) maszek0005 válasza Sanyig4 hozzászólására (») Dec 17, 2015 / 1
 
Ne légy bizonytalan! A termosztát bekötésénél meg van adva, hogy keringtető szivattyú. A keringtető szivattyú helyére bekötsz egy 230V- os relét. A relé záróérintkezőjét meg bekötöd a rövidzár helyére. Ilyen egyszerű az egész!
(#) Sanyig4 válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) VIM válasza Sanyig4 hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Szia! Már előre elnézést kérek Tőled ha bántóak lennének a szavaim, de valamit nem értek ebben az innovációban. Beruháztál egy prémium kategóriás berendezésre de ragaszkodnál az elavult szabályzóhoz. A konrádos termosztát soha sem fogja megfelelően működtetni ezt a berendezést csak ki-be kapcsolgatja majd, biztosan szeretni fogja ezt a kazán. Ennél az értékhatárnál már gondolni kell arra, hogy milyen szabályzóval is fog megfelelően működni ez a berendezés. A mostani termosztát az a féges kazánokhoz vagy vegyes, keringető szivattyújának kapcsolgatásához tökéletes. Persze Te döntesz fontos kérdésekben de ez most épp nem az ....
(#) Feri válasza VIM hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Csatlakozom a hozzászólásodhoz.
Teljesen egyet értek veled.
"Mi értelme van megvenni egy Mercédeszt ha csak a lakótelepi házak közt körözgetek és nem megyek ki a főútra." Ez éppen olyan eset van egy jó kazán és azt a pici pluszt vonom meg tőle amitől ő jó. Bocsánat én sem akartam senkit megbántani, de engem is zavart a megoldás.
(#) maszek0005 válasza Feri hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Egyetértek veled is meg VIM- mel is. Én csak a kérésre válaszoltam
Idézet:
„Mi értelme van megvenni egy Mercédeszt ha csak a lakótelepi házak közt körözgetek és nem megyek ki a főútra”
. A Merci most véletlenül telitalálat. Csak nem a lakótelepeken szaladgál, hanem autópályázik sok ezer km- t. Vendégem vagy egy sörre, Te is és VIM is.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
(#) Sanyig4 válasza VIM hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Szia!

Köszönöm a hozzászólásod.
Te milyen szobatermosztátot ajánlanál a kazánhoz?
Olyanra lenne szükségem amit lehet programozni, hogy csak munkaidőben menjen a fűtés, mivel munkahelyről van szó.
(#) Sanyig4 válasza Sanyig4 hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Jól sejtem, hogy ennél olcsóbban nem úszom meg, ha megfelelő szobatermosztátot szeretnék a kazánhoz?
vaillant-calormatic-350-heti-programozasu-termosztat

Egyébként a kazán pár irodahelyiség fűtését látja el, radiátorokkal, illetve padlófűtéssel. Meleg vizet nem ezzel a kazánnal oldjuk meg.
Padló fűtésnek van egy külön szivattyúja, annak lekapcsolását is jó lenne megoldani valahogy.
(#) VIM válasza Sanyig4 hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Szia! Hát úgy néz ki, hogy az alsó árhatár is 28-tól felfelé érhető el de a szállítást 2Eft-tól indulva vállalják a boltok. Bővebben: Link Ennek a kazánnak szüksége volna egy ilyen kommunikációs szoftverrel megáldott vezérlőre, mert csak így fogja tudni biztosítani az összes előnyös tulajdonságát. A HMV az ebben a felállásban nem vesz részt csak nyomon követhető volna a berendezés állapota a vezérlőn is. A padlófűtési rész ismerete nélkül nehéz tanácsot mondani a szivattyú lekapcsolását illetően. Hogyan van kialakítva a "leválasztása" a primer körről, háromutú szeleppel vagy hőcserélővel?
(#) Sanyig4 válasza VIM hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
hőcserélővel van megoldva a padló fűtés
(#) VIM válasza Sanyig4 hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Akkor a legegyszerűbb megoldás az volna, hogy csőtermosztáttal leválasztani ha már nem tud a primer kör több hasznos hőt bevinni a rendszerbe kb. 30fok körüli értéknél a visszatérő leágazásmentes szakaszáról véve az értéket egy kapillárcsöves (gőztenziós) megoldású kapcsolószerkezetűvel (bimetálos nem jó).
(#) Sanyig4 válasza VIM hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Köszönöm az infókat!
(#) bakos13gab hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Most kötöttem be a szomszéd néninél egy PT102-es termosztátot egy ZC18 1 típusú gázkazánhoz.

Még sosem kötöttem be ilyesmit, ezért egy kis bizonytalanságom van. A mellékelem a képeket. Persze a vezetékszínek nem szabványosak, de hát ez már adott dolog. A panelen az érvéghüvelyezett vezetékek a termosztáté. A táp a rajz szerint jön be. Dugaljas a kazán és bár a színek nem jók, valójában a kéken jön be most az 1-es helyre a fázis és a feketén a 2-es a nulla, ahogy a rajzon fel van tüntetve.

A termosztáton a feketét kötöttem az 1-es helyre.
A zöld/sárga a 2-es.
A kék a 4-es.

A termosztáton a glimm folyamatosan ég.
Kipróbáltam és a termosztát része működik, de mintha az éjjeli mód folyamatosan menne, 20-21 fokos a szoba, de a termosztát olyan 23 fokos állásban kapcsol be.
Következő: »»   50 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem