Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1829 / 2208
(#) Csillagnyee válasza Longa György hozzászólására (») Dec 25, 2015
Kösszi a segítséget.
Az r10est mindenképp megnövelem, de volna a tanácsoddal kapcsolatban még kérdésem,
Ha az 1K anódellenállást megnövelem, nem fog még inkább erősíteni? (Az ellenálláson nagyobb feszültség eshet az áram hatására.)
Illetve az r7es ellenállást ha 50-10Kra csökkentem, félő, hogy nem lesz eléggé negatív a rács a katódhoz képest, rácsáram indulhat meg. 470K nál -1,3V körüli lehet a rácsfesz.
(#) Longa György válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 25, 2015
Szia.Én ide 1 megás potit szoktam tenni.első második csőfél.Nézz szét a neten Pl. Marshall előfokok.
(#) Longa György válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 25, 2015
Nem tudom honnan tudtok ilyen rajzokat össze szedni?
(#) Simon mondja válasza Longa György hozzászólására (») Dec 25, 2015
X"tube, hehe
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2015
(#) pisti89 válasza mohinger hozzászólására (») Dec 25, 2015
Had gratuláljak én is ehhez a szép munkához.
Habár azokat a műanyag alkatrészeket kerültem volna (kapcsoló, ki-bemenet és a potigomb), szerintem rontja az összképet, bár ha az új tulaj ezüst vezetékre meg ALPS potira költ, lehet kicseréli a maradék "gyengébb" pontokat.
Én is kb 1,5 éve készítgetem a sajátom, ha ilyen szép lesz mint a tied megéri a belefektetett energiát.

Boldog Karácsonyt mindenkinek
(#) Andrei1181 hozzászólása Dec 25, 2015
Sziasztok

Hogyan tudom megállapítani, hogy egy hirdetett kimenőtrafó pp vagy se kapcsoláshoz való-e?
(#) djcaveman válasza Andrei1181 hozzászólására (») Dec 25, 2015
Esetleg kérdezd meg az eladót, hogy miből szedte ki? Típus alapján már meg lehet tudni milyen is. Esetleg van egy fénykép is róla?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2015
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 25, 2015
Szia!
Te hol jársz az építésben?

Én még csak most reszeltem ki a csövek helyét a rack tetőn. Sajnos a leragasztás ellenére sikerült megkarcolni az eredeti festését. Most felállítottom a 'tesztdeszkára', hogy karácsonykor szóljon valamiről egy kis zene
(#) küzmös Gergely válasza Andrei1181 hozzászólására (») Dec 25, 2015
A kulcsszó a légrés. SE légréses, PP nem.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2015
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 25, 2015
Sikerült végül megküzdeni a felmerült problémákkal?
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Dec 25, 2015
Milyen problémákra gondolsz, mert abból volt sok.
A mostani probléma az, hogy helyben sehol nem találtam M3-as távtartót(kénytelen vagyok rendelni). A másik, hogy a fűtés egyenirányítás és a FET-es stabilizátor hőjét kivezetni. Nem tudom, hogy elég lesz e, ha a vaslemezhez rögzítem. Most egy kis alu borda van rajta, de nem akarom, hogy a hő megrekedjen bent a dobozba. Hűtőbordát meg nem akarok a hátuljába, ,,mert ez mégis csak csöves''
Az elektronika részét késznek tekintem.
(#) mohinger válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 25, 2015
Köszönöm a dícséretet. Pedig, ha tudnád, hogy milyen drága volt az a potigomb A vicc pedig az, hogy az első hangerőpotit sajnos ki kellett hajítsam, mert iszonyatosan féloldalas volt. Kb 30%-os különbség volt a két oldal között. Gyári hibás volt. A második potit a boltban multiméterrel választottam ki 8db közül. Persze nem lehet már visszacserélni a régit, mert be volt forrasztva. Sebaj, ezután mindig műszerrel fogok potit venni. A be és kimenettel én sem vagyok kibékülve, de a helyi boltban olyan silány a választék, hogy csak ezt tudtam beszerezni. A vicc az, hogy a boltos srác tudna minőségi csatikat szerezni, de őszerinte arra nincs igény, csak az olcsóbb vackokra. Nem tudom, szerintem nem mindenki igénytelen... A legközelebbi erősítőmbe már inkább rendelni fogok aranyozott be és kimeneti csatikat. (talán pont a HE store-ból) Ezek még otthon voltak elfekvőben, ezért tettem be őket. Szerintem a leggyengébb pontjai az erősítőnek a kimenőtrafók voltak. Emiatt viszont nem is kértem érte sokat, így nagyon hamar el is kelt.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2015
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 25, 2015
Voltak ott átviteli problémák. Erre irányult a kérdés.
(#) Csillagnyee válasza Longa György hozzászólására (») Dec 26, 2015
800K volt az anódellenállás, nem 1K, mint a rajzon, betettem a javaslatodra egy 100K-sat.
Az anódfeszültség itt 88Vra leesett, mivel 155V egyenirányítás és szűrés után.
Lesz ettől bármi baja a csőnek? Nagyon szép telt hangja lett és nem sustorog így annyira.
Érdemes lenne cserélni ismét, hogy 100V felett maradjon az anódfesz?
(#) Longa György válasza Csillagnyee hozzászólására (») Dec 26, 2015
Jó lesz így!
(#) FordPrefect válasza mohinger hozzászólására (») Dec 26, 2015
Idézet:
„A vicc pedig az, hogy az első hangerőpotit sajnos ki kellett hajítsam, mert iszonyatosan féloldalas volt. Kb 30%-os különbség volt a két oldal között. Gyári hibás volt.”

A poti teljes ellenállása (két vége), vagy bizonyos állásokban mért értékek tértek el 30%-al?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2015
(#) mohinger válasza FordPrefect hozzászólására (») Dec 26, 2015
Két vége között is volt kb 10% eltérés, de az egész pályán gyakorlatilag már az elejétől kezdve abszolút aszimmetrikus volt.
(#) FordPrefect válasza mohinger hozzászólására (») Dec 26, 2015
Asszimetrikus is lesz, de ez nem lényeges. 10% a hangtechnikában nem hiba. 30% sem, ez gyakorlatilag 1,5 dB eltérés, gyakorlatig nem hallható. A jó MÁRKÁS is pár dB jellemzi.
Az emberi hallás logaritmikus, 10 x akkora teljesítményű erősítőt érzékelsz kétszeres hangerőnek.

Egy átlagos potmétertől ez jó érték, más kérdés a minősége, de azt sem kell misztifikálni Kár volt kidobni...
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2015
(#) Pali79 válasza FordPrefect hozzászólására (») Dec 27, 2015
De vannak olyan vájtfülű emberek akik, mint a fent említett erősítő új gazdája, aki meghalja a különbséget a sima árnyékolt kábel és az ezüst között, meg az 500 Ft- os és a 20.000 Ft-os hangfalkábel között a különbséget.
(#) Imi65 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 27, 2015
Idézet:
„a fent említett erősítő új gazdája, aki meghalja a különbséget a sima árnyékolt kábel és az ezüst között”

Főleg, ha látja is
(#) valaki2233 hozzászólása Dec 27, 2015
Sziasztok! Van egy kapcsolásom, és ahhoz szeretnék egy csöves előerősítőt, tudnátok ajánlani konkrét kapcsolásokat, vagy le tudnátok írni a menetét hogy tervezzek egy sajátot, itt gondolok a használandó képletekre a csöveknek mely tulajdonságát kell figyelembe venni, stb? Előre is köszönöm a segítséget!
rendelkezésre álló csövek: 6n3p 6n1p e88cc ecc83 ecc85
(#) Balesz hozzászólása Dec 27, 2015
Sziasztok!
Most tartok életem 5. csöves erőlködőjénél, bár az eddigieket gyakorlatilag kész leírások alapján koppintottam...
A mostaniba szeretnék egy kis egyediséget csempészni, de mielőtt nekiállnék forrasztgatni szeretném kikérni a "nagy öregek" véleményét az életképességéről!
A vége 6C33C lesz 6N6P meghajtással.
A végfokkal nem volt gondom inkább a meghajtó fokozatra lennék kíváncsi!

Előre is köszi a kritikát!
(#) mohinger válasza FordPrefect hozzászólására (») Dec 27, 2015
Csak az objektivitás kedvéért megmértem a kérdéses potit.
Letekert állásban: 116-48Ohm
1/5: 7,5k-2,5k
1/4: 18,6k-12,5k
1/3: 38k-32k
1/2: 52k-47k
3/4: 67k-62k
vég: 100k-91k
Nem a kukába dobtam, csak az erősítőből dobtam ki
(#) mofesa válasza Balesz hozzászólására (») Dec 27, 2015
A meghajtás nem lesz jó, torzítani fog rendesen. 6C33C is alul van illesztve, minimum 1K, de inkább több. A napokban én is ezzel fogok "küzdeni".
(#) Longa György hozzászólása Dec 27, 2015
Sziasztok.Orosz rádió panelt szeretnék beazonosítani és cirill betűs keresés közben találtam:www.RadioLamp.ru oldalt.A "biblioték" között rengeteg letölthető könyv található.
(#) mofesa válasza valaki2233 hozzászólására (») Dec 27, 2015
Van kapcsolás ECC82 -vel, ha nem akarsz jobbat építeni. Egy áramgenerátoros csövessel jobban járnál.
(#) Balesz válasza mofesa hozzászólására (») Dec 27, 2015
Köszönöm, sejtettem hogy sötétben tapogatózom...
Miből adódna a nagy torzítás? Ennél az alap kapcsolásnál szeretnék maradni... , megoldható lenne esetleg más munkapontban hajtva a 6N6P csöveket az alacsony torzítás?
A kimenők a legvégén készülnek így azon nem bukik a dolog!
(#) mofesa válasza Balesz hozzászólására (») Dec 27, 2015
Nem. Túl nagyot erősítene, a dB -ek is össze adódnak. Ráadásul, mivel trióda, "erőből" kell hajtani. Nem fogod tudni megoldani sehogy sem.
(#) Robid válasza mofesa hozzászólására (») Dec 27, 2015
A napokban találtam, 6c33c-vel kapcsolatban, egy kísérletet lehet hogy megér.

simplex.pdf
    
(#) Simon mondja válasza mohinger hozzászólására (») Dec 27, 2015
Azthiszem énis ugyanazon ügyködök.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2015

DSCN5412.JPG
    
Következő: »»   1829 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem