Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   194 / 287
(#) erdgab válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Megértésed köszönöm!
Az 1µF/250V AC kondira gondolsz? Kettőt-kettőt sorosan,majd ezeket párhuzamosan,ebből lesz 1µF/700V DC kondi pakkod,vagy 4x2 sorosan,majd ezek párhuzamosan lesz 2µF/700V pakkod.A 190V kissé soványka.Mivel mérted,a DVM hazudik,mutatós műszerrel kellene mérni.
(#) Mircsof válasza erdgab hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Igen így képzeltem, holnap összerakok valamit. De lehet még megvan az autó eredeti kondija, ami a platina mellett volt... gondolom az lenne a "legjobb" megnézem holnap hátha meg lesz.
Igen DVM mivel csak az van. Viszont így hogy a trafó 12/230V így ez magyarázza a csekély értéket. Holnap át tekerem 9V-ra.
Most viszont csak az volt lényeg, hogy megy-e az IC rendben, meg a trafó is jó.
Igy jelen állapotában is produkál 1cm szikrákat. De ekkor már a panelen is van áthúzás, így hanyagoltam. Gondolom hiányzik neki a földelés.
Mára ennyi volt, ha kész leszek mindennel rakok fel képeket.
(#) Mircsof hozzászólása Jan 13, 2016 /
 
Hát ezt produkálja a 8.5V-ra letekert trafóval és egy marék sorba kötött kondival. Bővebben: Link
KB 2cm a max amit át tud ütni. sajnos a nyák készítésekor nem vettem figyelembe a tisztázási távolságot, így a panelen is átüt, ha túl nagy a szikraköz. De nem búsulok, ez csak teszt nyák volt! A szekunder oldal DVM szerint 250V feszültségnél sül ki. Nem tudom ez mennyire jo érték.
Eltávolítom a fóliát a két oldal közül, és megpróbálom úgy is. Elég erőset tud ütni, szerintem az a tökös galamb már biztos békén hagyná!
Viszont így, hogy nincs megfelelő kondim a szekunder oldalra, szerintem kísérletképpen megépítem a 12V-os verziót is, mivel ilyen elkok vannak kéznél nem is egy, söt még nagyobb kapacitású is. Bővebben: Link
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Az inverteres továbbra is teszi a dolgát a kin padon,
Viszont a 12V-os nem akarja az igásságot. Működött pár másodpercet, utána ki is nyírta az IRF630 fetet. D-S láb visszáramos lett. Ezután beraktam a helyére egy S2000N táranyót, úgy, hogy a bázison levő 1K-t kivettem. Ekkor az áramfelvétel valahol 2A környékén volt. Viszont melegedett a tranyó. Így ezt gyorsan félre is raktam. Egyáltalán az 555 képes meghajtani normálisan egy ilyen tranyot?
Amiben eltértem az eredeti nyaktervtől: poti helyett 1M van beépítve, és elhagytam az alsó BC547-et. It található a 12V-os verzió mi lehetett a gond, mitől adhatta meg magát a fet?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2016
(#) zosza18 válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
A közepes V3.0-ban nincs fet, az a BUT11APX egy nagyfesz. tranzisztor! Max áramfelvétele kb.:500mA! Nem melegszik, nincs vele gond, több is üzemel már belőle, hónapok óta. Az alsó BC csak a led villogtatás miatt van, hogy ne terhelje a meghajtást. Nézd át jól, mert ez ilyen pöcc röff tervek már.
(#) Mircsof válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Átnézem, biztos, hogy a nem megfelelő tranyó miatt nem ment rendesen. Bár gondolom az S2000N ami 1500V-os itt csak kéne produkáljon valamit huzamosabb ideig.
Az az érdekes, hogy igaz hangra gyengébb volt a szikra, mint az inverteresé (CX 1,8uF) de mintha nagyobbat ütött volna.
UI: Ennél mi határozza meg a szikra erejét, a 2200µF vagy a 100n/400V?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2016
(#) zosza18 válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Itt nem kondi határozza meg, hanem a meghajtás. Annak a függvénye az egész. Itt kb.: 10mm-es ív a max, de általában7-8mm... bár a pufferkondi is beleszól azért a kimenetbe, mert ugye azt is megrántja az ívképzéskor... így az ha nagyobb, akkor "erősebb". Eddig hibátlanul mennek, (5db van hadra fogva azt hiszem) Nem volt velük gond, ráadásul mielőtt útnak engedtem volna ezt a típust, nekem 1 hónapot 0-14be ment, a tesztelés miatt. Az S2000-es se rossz, a kicsinek az első példányában pl az volt.
(#) djuri hozzászólása Jan 18, 2016 / 1
 
Zosza18 tervei alapján, ilyen lett a pásztorom.
(#) deak francis válasza djuri hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Hali!Szerintem elhelyezhetnéd a gy. trafót pont forditva,illetve rövidebb vezetékkel(vörös).Bocs hogy bele vau.
(#) djuri válasza deak francis hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Igen,a másodiknál már én is rájöttem. Ez így sikerült
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Jan 19, 2016 / 1
 
Szépen megcsináltad, nekem tetszik!
A belső elrendezésbe belekötöttem volna, de megelőztek.
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
ittvan, megfelel?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016

IMG_0656.jpg
    
(#) djuri hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
valami hasonló építésére nincs véletlen valakinek ötlete? vagy rajza?

tester.jpg
    
(#) deak francis válasza djuri hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Szia.Sokkal jobb ....a nagyfesz miatt javasoltam nem belekötőzés végett.....s még ha a vezetékeket is elrendezed egy picit akkor ok.
Ami a mérőkét illeti megtalálod a képek között.lapozz vissza.
(#) djuri válasza deak francis hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Elég sokáig visszabütyköltem, de csak a jelzőről találtam rajzot, konkrét mérőt nem találtam.
(#) kila válasza djuri hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
(#) djuri válasza kila hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Köszi !!! a visszajelző lehet led?
(#) erdgab válasza djuri hozzászólására (») Jan 19, 2016 / 1
 
A képek között menj vissza a 12. oldalig,ott találsz képet egyebet az általam megvalósított változatról.A képen a nyílra kattintva a hozzászóláshoz jutsz bővebb infóért.Glim lámpát használj a led nem jó ide.
(#) deak francis válasza djuri hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Ha 1 cm átugrik a szikra akkor van kb.1 0 kv.
(#) kila válasza djuri hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Ahogy az előttem szóló Erdgab írta...
Anno hegusp-fórumtárs ígérte hogy közöl digitálisról rajzot, de amit én ismerek az ugyanezen elv szerint C-mos kapukkal megvalósítva egy 2-digites hétszegmenses LCD kijelzőn a szegmensek feszültség maximumnak megfelelő "összerendezésével"-közli az eredményt 0-99-azaz 9900V-ig.
Tehát csak a kijelzés digitális,-de úgyanígy az is feszültség főérték mérő.Cserébe viszont nagyon könnyű kinyírni...
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) djuri válasza deak francis hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Igen erre tippeltem én is a korábbi írásokból
(#) deak francis válasza djuri hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Ha jól tudom még van egy variáns amit a DMM - re lehet kötni.
(#) kila válasza deak francis hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Gondolom, egy feszültségosztót követő r-c integráló tagon mérhető multiméterrel csúcsfeszültség.-De én nem tennék semmit ki ennek a feszültségnek, -csak a karámvezetéket, és a "határsértőt".
(#) nilsh hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, biztonságos e kapcsolóüzemű tápegységgel működtetni a villanypásztort?
Előre is köszönettel az érdemben hozzászólóknak.
Nilsh
(#) petitrial hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Ehhez a kapcsoláshoz szerintetek szükséges kimeneti kondenzátor, és ha igen, milyen?
Illetve kapcsoló üzemű tápegységről is járatható?
Köszi szépen előre is!

Üdv,
Peti
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) kila válasza petitrial hozzászólására (») Jan 24, 2016 / 1
 
Szia! Nem kell semmi egyéb mint ami a kapcsolási rajzon látható!
Hova is kötnéd?
Tápegysége válogatja hogy melyikről lehet, és melyiket nyírja ki, az olcsó dugasztápok nem bírják sokáig, de van komolyabb amit évek alatt sem tett tönkre.
Általánosságban az egyszerű trafósok jobban tűrik az effajta fogyasztókat...
(#) kila válasza nilsh hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Szia!
Biztonságosnak biztonságos, ha a pásztor áramköre nem rugdos vissza a táp felé, ami némely kapcsolásnál előfordulhat...
(#) deak francis hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Hali!szerintem egy gyors diódát be lehet tenni a poztiv ágba......
(#) nilsh válasza kila hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Konkrétan arra gondoltam, hogy a táp esetleges meghibásodása esetén, miután tudomásom szerint ennél a tápnál nincs galvanikus leválasztás, a hálózati áram nem juthat e ki a karám vezetékére?
(#) kila válasza nilsh hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Nem jól tudod!
Ami forgalomba kerül az mind galvanikusan le van választva a hálózatról csak a technológia más.
Olvass csak utána!
Következő: »»   194 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem