Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1354 / 1677
(#) Simon mondja válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Hát ezek valami nagyonnagyot csapatnak... Biglike.
(#) killbill hozzászólása Feb 10, 2016 / 14
 
Készül a kazánomhoz a hőmérő, adatgyüjtő és fagymentesítő. Csak nagyon lassan. 8db hőmérő (KTY81), 2 kontaktus bemenet (termosztátok), 2 relé kimenet a kazán felé és egy RS-422 a szerver felé. Most itt tart a panel. Igazából csak a tervezés és a software a saját munkám. Gyártatott panel és nem is én ültettem be. Én ezt mar nem látom. Amíg láttam, addig sem tudtam ilyen szépen SMD-t forrasztani. 1-2 lábasjószágot én tettem bele, azoknál nincs is letakarítva a panel. Talán egyszer lemosom.
(#) siletto hozzászólása Feb 10, 2016 / 15
 
Üdv!
Elkészült végre végleges változatában a labortápegységem, proli007 LPSU50V3A kapcsolással.
Rengetegszer buheráltam, cserélgettem a panelmérőt, de most már így marad. Az előlap véleményem szerint is lehetett volna szebb,jobb, de már belefásultam a variálásba
(#) pont válasza killbill hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Profi munka! A PTC-k hogy vannak bekötve, nem látok nyolc műv erősítőt, áramgenerátort, hogy lesz és mekkora a jel (tól-ig) tőlük?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2016
(#) killbill válasza pont hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Kösz. Van egy 78L12 (harmadik kép jobb széle) arról vannak megtaplalva soros 10k-kon keresztul. Ettől kb. 0.8-1.2mA folyik rajtuk. Olyan 1.4V..3.3V a hasznos tartomány. 8 csatorna 10 bit A/D.
(#) scooby_ válasza siletto hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Elég jó ez így is!
4 digites árammérés?
(#) 20sz Jófiú válasza manolo hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Nagyon jó!! Szép munka!
(#) siletto válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Igen, 4 digites
(#) pont válasza killbill hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Vannak már működési tapasztalatok, mennyit "ugrál" a mérés? Nem húzzák el egymást a PTC-k? Arra gondolok, nekem azért kellett átállnom PTC-ről DS-re, mert ahogy bekötöttem/kikötöttem még egyet, újra kellett kalibrálnom az összeset, pedig (vagy éppen azért) én mindegyikhez külön LM317-esből tettem áramgenerátort. De egyébként megbízhatóan működtek.
(#) killbill válasza pont hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Nem ugral egyaltalan es kalibralas utan 1 LSB-n belul egyutt is futnak (-19 es +25 kozott. A +100 fokos meres meg hatra van). Nem huzzak el egymast, de nem is tudjak, mert 8 fuggetlen aramkor. Csak a +12V a kozos, de a 78L12 eleg stabil, raadasul a homeronkenti aram is nagyon keveset valtozik, ezert a 78L12 terhelesingadozasa is kicsi.
(#) nagysasy hozzászólása Feb 11, 2016 / 2
 
Az erősítő második részegysége a koppanásgátló is elkészült.
(#) Zoli_bácsi válasza manolo hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Ez nagyon szép munka! A dobozolás kifejezetten tettszik. Az előlap kialakítása nagyon szép, letisztult, igényes kivitelezés. Gratulálok a munkádhoz.
(#) pjg válasza manolo hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Szép! Hangvégfoknak milyen IC-t tettél be?
(#) gothic20 hozzászólása Feb 12, 2016 / 3
 
Sziasztok
Készülget a kis ecc88-as hibrid fejhallgató erősítőm. Már szól de még van mit finomítani rajta
(#) exabit hozzászólása Feb 12, 2016 / 6
 
Én egy újabb Arduinos projektet hoztam össze. Mindössze annyit csinál hogy méri a hőfokot és behúz egy relét adott ideig. Apukám kérésére készült és a kazánt felügyeli.
(#) manolo válasza pjg hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Szia!
Köszönöm az értékelésed!
Nem IC van a kis hűtőborda alatt, hanem egy BD139-BD140-el felépített egyszerű végfok.
Az ELEKTOR 93. 02. számában jelent meg a cikk, sajnos nekem csak az egész 93-as évfolyam van meg PDF formátumban (34MB), de ha valakit komolyan érdekel, privátban tudok kimásolt képeket küldeni.
Szép estét!
manolo
(#) manolo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Köszönöm szépen Zoltán!
És ezúton szeretném megköszönni MINDENKINEK a hozzászólását, és a sok like-ot is!
Szép estét Nektek!
manolo
(#) pjg válasza manolo hozzászólására (») Feb 12, 2016 / 1
 
Itt a doku:
(#) manolo válasza pjg hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) janikukac hozzászólása Feb 13, 2016 / 9
 
Csak megszültem ezt is - RIAA korrektor. (éljenek a lemezek!)
Eléggé peches voltam, egyszer a hálózati aljzatot, másszor a jack aljzatot sikerült tönkretennem a beszerelés folyamán(ezért is került bele végül egy panelaljzat), de végül is elkészült. Mivel ez az első (pontosabban a második) korrektorom, ezért fogalmam sincs, hogy innen hova van előre. Alapzaja ha van is, akkor szerintem az én szintemen ez teljesen tűrhető. Az alkatrészek nagy része bontott, 2 kondenzátort pl. döglött takarékosból kukáztam. A gond csak az volt, hogy itthon magányosan csak egy lappangott, ezért a nagybátyámmal kutattunk nála 15 percet, aztán sikeresen szétrobbantottam (ismét) a fénycsövet a tenyeremben. Ezúttal megúsztam sértetlenül.
Várom a kritikát, nyugodtan szedjetek szét!
Kálmán barátomnak köszönöm a közbenjárást!
(#) zoly15 hozzászólása Feb 13, 2016 / 8
 
Sziasztok!
Építettem egy Autós 2.1 erősítőt, ami majdhogynem készen is van, még a potméterekre kell forgatógomb, és még 2Db felül áteresztő szűrő.
Az erősítő (3X VF2 Conductor) és a hangszóróvédelem (Nem megszokott autós erősítőkbe, de fő a biztonság) saját gyártmány, a tápegység és a sub filter kész modulok voltak, a tápegység trafóját tekertem még át.
Törekedtem az ipari kinézetre, rendezett kábelek, minden meg van tartózva, fogatva, csavarozva, a rezgés miatt. Minden csavar Belső kulcsnyílású, ez is tükrözi az ipari kinézetet.
Bővebben: Link
Bővebben: Link_2
Bővebben: Link_3
Bővebben: Link_4
Bővebben: Link_5
(#) skimen válasza killbill hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Szép munka!

Megkérdezhetem melyik programmal tervezted a panelt és
hol gyártattad le?

Köszi!
(#) manolo válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Szia!
Nagyon szép, és precíz munka! Gratula!
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Jó és tőled megszokott precíz munka. Most már készülhet a fék.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Jó lesz gratulálok, bár egy NYÁK-ot megérdemelt volna és jobb is lenne tőle.
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Köszönöm, elég sok-sok munkaórát beleöltem a melóba, de te vagy az egyetlen aki szóval méltatta
Valahogy nem olyan ez a fórum mint rég
A fék már elemeire van robbantva, a pajzslemezt ma vakarásztam 3-4 órán át, majd rozsda marózás, honlap alapozás
(#) granpa válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Nem nyafog (mert mindjárt megkritizálom ), sokan kaptunk 'rossz' nevelést; miszerint a jó, az természetes.
Mivel kell 'honlapot alapozni'?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
(#) janikukac hozzászólása Feb 13, 2016 /
 
Köszönöm a dicséreteket!
Köbzoli: azt a matricát is én gyártottam. Először a teásdobozról beszkenneltem a kislány arcát, kivágtam számítógépen, kinyomtattam öntapadósra, aztán arra még egy átlátszó fóliát is húztam, ollóval körbevágtam, s már kész is.
Másik Zoli kolléga: mostanában eléggé macerássá vált itthon a nyákkészítés, mert a kis lyuk, ahol dolgoztam, át lett alakítva, tele van anyu kézimunkás felszerelésével az oviba, és nem könnyű visszaalakítani vegyszerezésre.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Fürdőszoba, vagy konyha nincs? Esetleg garázs vagy műhely?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
1-2 tilos, 3-4 hideg (most).
Következő: »»   1354 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem