Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1844 / 2208
(#) lalibatyo válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 19, 2016
Kedves Tökéletes Ford !
Észt azt nem osztják, az van amikor megszületsz. Kinek több kinek kevesebb. A tudás a tapasztalat viszont megszerezhető. ARCoskodni persze lehet csak nehogy elrepedjen a tükör ha belenézel.
Én tapasztalatomat osztottam meg azzal hogy elmondtam itt.
Ja hogy az engedélyed és a lektorálásod nélkül ? -majd legközelebb is így lesz
De szívesen olvasnák arról hogy neked mi a tapasztalatod ezzel a katódköri tekerccsel kapcsolatban mert az hogy valaki jól megélt belőle az inkább egy marketing fórumban lehet nyomós érv mint egy barkács fórumban.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
(#) boti2 válasza netuddki hozzászólására (») Feb 19, 2016
6Ж1Б-В adatlapok oroszul
(#) FordPrefect válasza lalibatyo hozzászólására (») Feb 19, 2016
OK. Tapasztalataim. Elő a jegyzetekkel.
1. GU50SE, Ua=385V, Ia=100 mA. Trióda: 10W-nál kezd torzulni a jel, kellemes hang. 50% UL: max Pki=15W! kicsit rosszabb hang. Ube=100Vpp. 50% UL+katódvisszacsatolás: Legjobb jelalak, triódás hang, csak a nagy meghajtójelet nehéz produkálni. 14W max, de 135Vpp kellet a kivezérléshez.
2. 6L6 PP, Kimenő: Pr:10X190 menet Sek:2x3x30 párhuzamosan. Ultralineár: 20% ultalineár bekötés jelentős javulás tetródához képest, viszont 40%-ra növelve már ezen gyakorlatilag alig, vagy tán nem is javít. Katódvisszacsatolás: Jobb hang az ultralineárnál, de nem lényegesen. Röviden ennyi.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
(#) lalibatyo válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 19, 2016
Köszi !
Én nem készítettem feljegyzéseket a mérésekről meg már eléggé rég is volt. Talán pár szkóp fotó még elő kerülne jel alakokról. Viszont sem az UL sem bármi más trükközés nem jött be. Sőt még az előfeszes megoldások sem. Az egyszerű klasszikus kapcsolások katód ellenállással és kondival viszont igen és többnyire Nvcs nélkül ha SE ha PP.
(#) FordPrefect hozzászólása Feb 19, 2016
Elvileg minden megoldás jó, ha jól van kidolgozva. "A Piactérre több út vezet." (HFM, vagy 30 éve olvastam, és igaz)
(#) horváth lajos hozzászólása Feb 21, 2016
Sziasztok ezt valaki építette már meg ? milyen táplálást igényel üdv lali
(#) Orbán József válasza horváth lajos hozzászólására (») Feb 21, 2016
Szervusz! Én jobban ajánlanék inkább egy orosz 6P3C véggel, teljesítményben tudja ezt és nem kell ennyi cső...Egyébként, ahonnét a rajz való (Elektor) ott megvan biztosan a táp adata is, nincs meg a szám?
(#) bta válasza lalibatyo hozzászólására (») Feb 22, 2016
Idézet:
„Talán a hivatkozott cikket el kéne olvasni először.”

Számomra nincs benne elvi újdonság, de a játék kedvéért átolvastam. Egyértelműen a QUAD-féle (katódköri dedikált szekunderes) NVCS-ról beszél, melynek diagramon külön is szemlélteti a (teljesítményfüggő) hatását. Az így 50W felett egekbe szökő THD nem igazán szép, ezért -szvsz- a helyi ellencsatolást jobb lett volna kisebbre venni, a QUAD II-eséhez hasonló értékre. Vagy akár az alá... persze, ki vagyok én, hogy Plachtoviccsal vitatkozzak..))
(#) s.sanyi hozzászólása Feb 23, 2016
Sziasztok.Régen irtam már ide a fórumba,de most lenne egy kérdésem.Lassacskán megépitésre kerül a triódába kötött 307a se erősitőm ami már 1 éve szépen működik próbapadon mono blokként 6s3p meghajtással.Érdekelne a képen látható kapcsolás hangja ha valaki már kipróbálta.Szerintem 6sn7 vagy 6h8c szebbet mutatna a 307a társaságában.Érdemes alapozni erre a kapcsolásra?Itt megnézhetitek a tervezett kinézetet.Még sok munka lesz vele,de igyekszem.
(#) Longa György hozzászólása Feb 23, 2016
Sziasztok.Tudtok ecc99-hez hasonló csövet, amit könnyű beszerezni?
(#) netuddki válasza boti2 hozzászólására (») Feb 23, 2016
Köszi, a többieknek is a segítséget .!
(#) FordPrefect válasza Longa György hozzászólására (») Feb 23, 2016
Orosz 6N6P. Lábkiosztás más lehet. Mit jelent az hogy könnyű?
(#) Longa György válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 23, 2016
Mondjuk olcsó és több darab későbbi beszerzése.Mini erősítő sorozatgyártására gondoltam.
(#) FordPrefect válasza Longa György hozzászólására (») Feb 23, 2016
Most még olcsó, több darab is beszerezhető. Ennél csak lényegesen drágábban van pár típus. Mini erősítő sorozat gyártás? Sok sikert.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
(#) mofesa válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 23, 2016
Lényegesen sok kell belőle, mert a 6N6P nem sokáig bírja az ilyen jellegű alkalmazást. Lehet, hogy így már nem is olyan "olcsó". Feltéve, hogy ha végfoknak szánja. Ott, ahol "erőből" kell meghajtani, vagy éppen fejhallgató erősítőbe I.osztályú.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
(#) bta válasza Longa György hozzászólására (») Feb 25, 2016
Az ECC99-et viszonylag kis sorozatban gyártották, ezért beszerezni se könnyű, és nem is olcsó. Akkor már inkább valami hasonló paraméterű, eltérő lábkiosztású típus. Lehetőleg 1970 előtti taskenti 6n6p (a többi ruszki gyártmány hangja sajnos nem olyan jó, az -I változat pedig alapból kerülendő). Az aktuális árakat nézegetve viszont szvsz érdemesebb szögletes getteres RCA vagy Sylvania 12BH7A NOS darabokra vadászni...
(#) bta válasza Longa György hozzászólására (») Feb 25, 2016
Idézet:
„Mini erősítő sorozatgyártására gondoltam”

~1 ... 1.5W-ra triódába kötött 6e5p vagy 6e6p, egyetlen fokozatban. Az se nagyon bírja tovább, de legalább olcsó, és könnyű hozzá jó kimenőtrafót csinálni.
(#) Andrei1181 hozzászólása Feb 26, 2016
Valaki tudna abban segíteni, hogy a fűtések testelésének mi a szerepe? Néhány rajzon testelve van, másokon pedig nem.
(#) mohinger válasza Andrei1181 hozzászólására (») Feb 26, 2016
A búgás csökkentése a szerepe. Sokszor segít, ha a fűtés egyik végét testre tesszük, vagy egy 100-220 Ohmos potit teszünk a fűtésre, a középső kivezetését testre tesszük és fülre beállítjuk a búgásminimumot.
(#) bakos13gab válasza Andrei1181 hozzászólására (») Feb 26, 2016
Kiegészíteném annyival, hogy nem mindig testen van. Egyes kapcsolásoknál valamilyen + feszültségre kell kötni a helyes működéshez (kaszkód, SRPP stb.). Ekkor a fűtés/katód közötti tipikusan 100V-os maximális potenciálkülönbség biztosítása a lényeg.
Alap esetben brumm elnyomás.
(#) Peter_S válasza Andrei1181 hozzászólására (») Feb 26, 2016
Egy nagyon jól összeszedett írás a témában (angol):
Bővebben: Link

Egyébként a szerzőnek nemrégiben jelent meg egy újabb könyve: Designing High Fidelity Valve Preamps
Bővebben: Link
(#) Andrei1181 válasza Peter_S hozzászólására (») Feb 26, 2016
Köszönöm mindenkinek.
Az angol szöveggel nincs gondom, úgyhogy holnap végignyálazom
(#) csibai hozzászólása Feb 29, 2016
Tisztelt Fórumozó Társak!

Sikerült szert tennem egy régi mv3 erősítőre. (Láttam van topikja, de régen áll.)
Nos elég ramaty állapotban van, de szerencsére a hálózati és kimenő trafója jó. Szól is, csak nagyon zajos.
Nos arra gondoltam, hogy alapjaitól felújítom. Kezdve onnan, hogy "rendes" nyák-lapot készítek, új kondenzátorok, csőfoglalatok, potméterek. Gyakorlatilag újjá szeretném építeni.
Rajzom meg van hozzá. Kapcsolás és beültetés.
Ebben kérném a tisztelt Társak segítségét, javaslatát.
Pl.: Honnan lehet elfogadható áron beszerezni hozzá az alkatrészeket, Ti milyen alkatrészeket használnátok, stb.
Esetleg ha az itt lévők közül már csinált ilyet, akkor mit javasol?
Válaszaitokat tisztelettel várom.

Üdv: csibai
(#) Condy válasza csibai hozzászólására (») Feb 29, 2016
Már az elején ajánlatos tisztázni, hogy mire akarod használni. Zene hallgatásra, vagy gitárerősítőnek. A saját tapasztalatom alapján azt kell mondanom az MV3-ról, hogy egyikhez sem az igazi.
Javaslom, hogy a felhasználási cél meghatározása után kérd a fórumtársak javaslatát arra vonatkozóan, hogy melyik bevált erősítőt célszerű után építeni a rendelkezésre álló trafókkal.
(#) csibai válasza Condy hozzászólására (») Feb 29, 2016
Általában zene hallgatásra, az udvarban "kihangosításra".
Írod, hogy "egyikhez sem az igazi". Akkor mihez jó szerinted? Tudom nem egy csúcskategória, de időtöltésnek, hobbinak nem rossz. Apránként megveszegetem a hozzá valókat, és a "bütykölés öröme" vezérel, nem a csúcs hi-fi elérése.

Üdvözlettel: csibai
(#) Orbán József válasza csibai hozzászólására (») Feb 29, 2016
Szervusz!
Nekem van egy és hálistennek 99%-ban eredeti holmik vannak benne. Véleményem szerint kár gyökerestül újjáépíteni, jobb nem lehet, viszont elveszíti az antiqvitását. Az enyém hangzásilag újként sem lehetett jobb, teljesen búgásmentes.
Én a helyedben a szűrokondikat, eztán csöveket mérném, cserélném és hagynám a többit.
Ha építeni szeretnél, azt egy új terv végrehajtásában, építésében jobb gondolatnak tartom, Te döntesz.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2016
(#) csibai válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 29, 2016
Szerencsés vagy! Ebbe olyan szinten mókuskodtak bele, hogy inkább maradok az átépítésnél. Nem az eredeti állapot a célom, hiszen a régi rft cuccok ha vannak aranyáron vannak. Csak úgy hobbiból.
Az előző gazdája tele fújta WD-vel tiszta szutyok az egész, és a vezető sávok is a levegőben lógnak
Ilyen állapotban volt, ill. van. Szerintem Te is az átépítésen gondolkodnál, vagy kitennéd a kuka tetejére.

Üdv: csibai
(#) Orbán József válasza csibai hozzászólására (») Feb 29, 2016
Hohó!!! Ne add fel a reménytelenséget. Van egy Professional Reiniger című spray, régebben ezüst palackban volt, most újabban színes, másmilyen. Kontakt és zsírtalanítás célra, autós boltban van.
Ez úgy letakarítja a gyanta, olaj, zsír maradékot, mintha még fel se találták volna ezeket.
Az a cucc a képeiden teljesen rendben van, percek alatt letisztítható. A WD40 abszolúte nem ide való, bármilyen illatosított petróleum is...
(#) csibai válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 29, 2016
Felrakom az átrajzolt panelt, hátha kell valakinek, ne kelljen vele vacakolni.
(#) Orbán József válasza csibai hozzászólására (») Feb 29, 2016
Nagyon ügyes vagy!
Középtájon, alul van egy kis kunkor nyák darab, ami szabadon végződik, talán árnyékolás lehet?
Megnéztem az én képeimet és tényleg úgy van...
Következő: »»   1844 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem