Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Projektorlámpa helyettesítése
Lapozás: OK   23 / 25
(#) dbase válasza doberman hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Nem szedem szét még egyszer mert fura mini csavarok vannak benne. Ha magánba rámírsz s küldesz egy email címet akkor elküldöm a képeket eredeti méretbe. A képen látszik a fekete hűtőborda és a nagyító lencse a led előtt.
(#) doberman válasza dbase hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Köszönöm a lehetőséget, mail ment.
(#) oreg123 válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Nem javaslóm.Ha kéred kb 5 indokot is tudok mondani.Nem szaporítanám a szöveget. Javaslom ha tudsz szerezni hasonló égőt próbáld bedrótozni és ki iktatni az ajtó kapcsolót. VIGYÁZ ott vannak feszültségek....Egy két pillanatra bármilyen hasonló égő megfelel. Az égők közt is van több típusú MŰKÖDÉSI eltérés. Ezt csak egy kis gyakorlott szerelő ismeri fel a lámpáról. Voltak ugyan az a típusú gép más lámpával szerelve. Ez nem ritka. A leddes megoldás szintén elfuserált ötlet. Egészen más a kép alkotó szisztémájuk. Néz utána és belátod. A gépek elégé határ esetre vannak méretezve hűtésre. Ez később okoz problémát. A szín hőmérsékletet is nagyon fontos. Az LCD nem szereti az infra és az UV sugárzást. Vannak ahol a ballaszt egyen vagy váltó áramú. Létezik olyan megoldás ahol az impulzusukra szinkronizálják a DLP színkereket. Egy szóval inkább egy lámpa buheráló oldalról szerez ötleteket, és az eredetit próbáld megközelíteni. És akkor talán lesz egy használható géped. Az a kor már régen elmúlott hogy motor-motor helyettesíthető egymással. Ezek komoly technikák. Láttam már mindenféle csoda faragásokat sehol nem lett tökéletes.Ha segítség kéne keres meg és valami olcsó megoldást találunk. Vagy egy javítási segítségét kaphatsz. Hogy égő, ballaszt, vagy csak egy optó csatoló a hiba. Az újabb gépek még a bekapcsolásukba is megtéveszt sok projektorszerelőnek mondott műszerészt. Üdv Öreg
(#) gyimothy hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
sziasztok nekem van egy toshiba TLP 651 projektorom öszekőtötem a fehéreket de nem kacsol be csak 1mp-re
(#) stevepapa válasza gyimothy hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Azok a ventilátorra csatlakoznak, nem? Amíg a ventilátor nem indul, nem fog bekapcsolni!
(#) scooby_ válasza gyimothy hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Honnan húztad le azt a vezetéket? A ballastról?
Toshibával én is megszívtam!
(#) gyimothy válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
a lámpa trafójáról azt írták a neten hogy rovidere kell zárni a fehérekert
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2016
(#) gubi hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Sziasztok.
Szintén zenész Hitachi cpx2-vel nem tudja valaki hogy nála hogy van?
Nem kötözgettem még semmit sehova,hátha találkozott valaki ilyennel.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2016

hitachi.JPG
    
(#) gyimothy válasza gubi hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Bővebben: Link
11100 Ft az izzó bele bőven olcsó
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2016
(#) gubi hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Bővebben: Link
Akkor te is jól jártál,szerintem.
(#) CHrissDock hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Hitachi projectorom amiben kiégett az izzó…..kizeretném próbálni ledesen hogy milyen….a problémám a következő bele tettem a ledet és a drivert ki iktattam az optokapcsolót ami ugye érzékeli a az izzót de még is csak villan 3-4 alkalommal és ennyi….megy a projector nincs lámpa hiba de viszont az izzó vagy is a led nem kap feszt…..esetleg valami ötlet?
(#) stevepapa válasza CHrissDock hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Mi hajtja a ledeket?
(#) CHrissDock hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
1 db 30W-os led van benne a hozzávaló driverrel és az eredeti izzó helyéről kapja a tápot ahonnan 240V jön ki
(#) stevepapa válasza CHrissDock hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
A led világít?
(#) CHrissDock hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
ha simán kap a led feszt akkor igen tehát nem hibás ha a projectorba teszem be az eredeti izzó helyére akkor csak felvillan 3x 4x a bekapcsolás után és ennyi
(#) stevepapa válasza CHrissDock hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Igen, hiányolja a ballasztot. Rakd vissza próbára, és úgy kösd rá a ledet.
(#) CHrissDock hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
nos odáig jutottam hogy a projector bekapcsol megy működik de külső táppal használt Leddel….a projector eredeti izzó helyére ha bekötöm a ledet akkor csak villog és majd projector elindul de a led nem megy……ha belevilágítok külső táppal hajtott leddel akkor a projector adja a képet rendesen

remélem érthetően mondtam el
(#) Karnoczi hozzászólása Márc 27, 2016 /
 
Szép Napot és Boldog Húsvétot!
Nekem évek óta porosodik egy Toshiba 44P93G készülékem a projektor izzója nem jó egyébként működik a készülék segítséget kérnék az izzóz mivel lehet helyettesíteni mert az új izzó brutális árú vagy érdekel valakit így a készülék? Megvan a gyári távirányítója is. Valaki javít projektor izzót? Pár éve kaptam egy infót hogy Cigánd nevű településen vagy egy szaki aki javít projektor izzót, várom a tanácsokat, előre is köszönöm a segítséget!
(#) bbalazs_ válasza CHrissDock hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
A gep valoszinuleg ellenorzi az aramfelvetelt abbol a csatlakozobol es mivel nem gyari ertek, hibasnak minositi az izzot es kikapcsol. Szerintem nagy szerencsed van, az itteniek tobbsege pont attol szenved, hogy az istennek sem tudja atverni a gepet, hogy van benne izzo, hanem letiltanak.
(#) bbalazs_ válasza Karnoczi hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Az izzot nem lehet megjavitani, hanem a tonkrement reszt kicserelni, elegge nagy munka, de az ara kedvezobb. Igazabol annyi elonye van az aran kivul, hogy nem kell vadaszni pont ugyanolyat, mert a tukor es a befoglalo sallangok megmaradnak. Hatrany lehet, ha nem hajszalpontosan ugyanoda kerul a 'buborek' a tukor fokuszaba, akkor kisebb vagy egyenetlen lesz a fenyero.
De ha korulnezel a neten, szinte mindenhol talalsz a gyarinal olcsobb helyettesito tipust.
(#) doberman hozzászólása Ápr 27, 2016 /
 
Szervusztok. Projektor lámpát bütykölök. A lámpa elején van egy vastagabb üveglap. Sikerült leszednem, de véletlenül leesett és összetört. Mi a szerepe? Kell-e bele? Mivel helyettesíthető?
Másik kérdés: kiszedtem a rossz égőt. Valami fehér kemény cement szerű anyaggal volt rögzítve. Valószínűleg hőre aktiválódó ragasztó féleség. Hol lehet ilyesmit beszerezni? Illetve milyen egyéb jöhet szóba rögzítésre?
mitsubishi sl2u a delikvens
(#) zolika60 válasza doberman hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Az üveglapot gondolom nem véletlenül tették oda. Talán a fény megfelelő terítésében volt szerepe. Azt nem tudom egy sima üveglappal helyettesítheted-e, mert lehet, hogy valami speciális fénytörése volt. A fehér cementes anyag pedig valószínűleg vízüveg és samottpor keveréke. Azt vehetsz a festékboltban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) doberman válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Köszönöm a válaszod. Ahogy elnézegetem, teljesen síknak látszódik mindkét oldalról. Inkább arra gondolnék, hogy infra szűrő szerepet tölthet be, hogy minél kevesebb infra fény jusson be a fényútba. Vagy ha netalán robbanna az égő akkor mechanikailag védi a környezetét.(Enyhén kékes színt vélek felfedezni rajta súrló fényben)
Hmmm vízüveg és samottpor - erre nem is gondoltam. Könnyem ki tudtam kapargatni a foglalatból, pár perc alatt és kicsúszott a helyéről a rossz égő.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) kornel válasza doberman hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Kövezz(etek) meg de én közönséges gipsszel rögzítettem az égőt.2 éve bírja Aztán lehet csak szerencsém van.
(#) Temela válasza kornel hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Szia!

Nem értek hozzá, de lehet a vízüveg(nátronlúg)+ samotpor szerencsésebb, mert az hőálló(a gipsz gyanús)
(#) doberman hozzászólása Ápr 27, 2016 /
 
Figyelek és jegyzetelek.
Sikerült lebeszélnem egy ismerőssel és kapok egy rossz égőt: abból pótolom az összetört üveglapot. (Még mindig várom hátha valaki a tudja a szerepét...)
(#) stevepapa válasza doberman hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Az üveg szerepe főleg az UV fény szűrése, valamint a hő megfogása ! Az " izzó " hője nagy részét felfogja, nem engedi közvetlen beáramlani az alagútba. Az LCD projiknál megszűri az UV sugárzástól a polárszűrőket, illetve az LCD lapkákat. Ezért fontos az izzók élettartamára ügyelni. A használati idő növekvésével nő az UV kibocsájtása a lámpának, ami az említett alkatrészeket súlyosan károsítja.
(#) doberman válasza stevepapa hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Köszönöm a válaszod.
Akkor ezek szerint "melegen" ajánlott.
(#) stevepapa válasza doberman hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Igen
(#) Csiniba hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Hozzám került egy öregebb, jó állapotúnak tűnő projektor

Szépséghibája, hogy nincs benne izzó. A műanyag foglalat meg van hozzá, a foncsor, benne az izzóval hiányzik.

Ki tudom váltani valamivel az izzót, csak a próba kedvéért, hogy meggyőződjek róla működőképes e a masina?

Válaszotokat előre is köszönöm.
Következő: »»   23 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem