Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   134 / 137
(#) Szebence válasza Zsooti87 hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Szerintem nem fogsz tudni vásárolni. Én most akartam venni egyet kipróbálás céljából, de le van tiltva az eladó paypal számlája. Minden esetre írtam neki, kíváncsi vagyok mi lesz belőle, bár sok reményt nem fűzök hozzá mert rákerestem erre az orosz termékre (kép alapján) és a weblapjuk is megszűnt...
(#) Zsooti87 válasza Szebence hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Áprilisig még sok idő van, keresek alternatívát. De írd meg kérlek, akár privátban is, hogy sikerült-e venni vagy sem. Illetve mik a tapasztalataid ha sikerült beszerezni.
(#) epyn hozzászólása Feb 9, 2016 /
 
Csak benéztem,hogy közöljem Veletek a jóhírt:
A tavalyi lézershow készítő versenynek (Pangolin Shows Competition 2015) magyar nyertese lett!
Quickshow kategória,1 CH beamshow "Nero-Guilt"
2. helyezés:
Fehér Gábor videó
Gratulálok G. !

winner.jpg
    
(#) Djatis válasza Noo hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 

Köszönöm!
(#) Zsooti87 hozzászólása Feb 13, 2016 /
 
Csakazért, hogy sokkoljam az urakat.
Ígyen néz ki belűrő' egy 30W kimeneti teljesítményű lézerpojektor. Bővebben: Link
Az ECS-ről amit érdemes tudni, hogy egy francia fiatal (27-28) csóka termékei. 6-7 éve kezdte el építgetni a projektorait, mára eladásra is gyártja. Minőségre nagyon jók, árakat viszont eddig nem láttam.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2016
(#) epyn válasza Zsooti87 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Ez ma már általános. Egy német szabadalom alapján.
Micsoda türelem kell az 56 dióda tökéletes egy tömegbe trimmeléséhez.
A dióda cserét meg nem kivánom senkinek egy ilyen szépségben.
De.
Azon gondolkodok,miért nem használ a vöröshöz teleszkópos lencsetagot? Esetleg kisebb lenne az átmérő.(nem kutakodtam a "műszaki paraméterek" után )
A kék és zöld oké,azokhoz felesleges,mivel multimode diódák,a prizmapár megteszi.
(#) epyn válasza Zsooti87 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Ez egy kicsit fapadosabb,de maga a videó nagyon tanulságos.
(#) epyn hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
Nem lett olyan,mint szerettem volna,ez a max amit a 200-250 mW RGB-vel ki tudok hozni.
Final Countdown
(#) MAZDA525 hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Üdv.
Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy hibás lézert ami SD kártyás lenne. A kártya olvasó hiányzik, de ezt még valahogy megoldom. De az SD kártyán lévő INI fájlokat nem fogom tudni kitalálni... Ha valakinek lenne hasonló, a kártya másolatát szívesen fogadnám... Esetleg ha van, a lézerhez tartozó használati is jó lenne.
(#) Szebence hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Sziasztok!

Valaki jutott valamire a hangkártyás DAC-kal? Láttam, hogy többen is foglalkoztak a témával.
(#) epyn válasza Szebence hozzászólására (») Feb 16, 2016 / 1
 
Első körben vegyél egy ebay-es "kékdobozos" 5.1 CH USB hangkártyát,majd építsd meg a kimeneti korrekciós áramkört -ehhez Beles felhasználó honlapján illetve visszább lapozgatva is kapsz segítséget, magam is írtam róla.
Vannak programok amelyek elfutnak az ún. EzAudDAC .dll-vel.
Sőt a Laseroids és a Laser tennis is.
(#) Djatis válasza Szebence hozzászólására (») Feb 16, 2016 / 1
 
Nekem meg van építve az egész csak véletlen a múltkor az egyik motoromat leégettem vele azóta nem játszogattam.
Jónak tűnik de egy hiba van még a dologban.
Mambát használok rengeteg show van készen,így nem szeretnék váltani.
Ígéretes csak mivel zenére szoktam szerkeszteni elcsúszik a kiküldés.Tehát ha bekapcsolom a lejátszást majdnem egy másodperc késéssel ér ki a jel a szkennerre.
Zenére ez nem nagyon jó mert váltásoknál csúnya,és egy jól megszerkesztett műsort így jól el is ront.
Beszéltem belessel ha ráér fejleszti.
Viszont tibord mondta hogy ismer valakit aki ugyanehhez a cucchoz saját drivert írt amivel csak a lézer szoftver foglalkozik a Windows nem ismeri fel mint hangkártya és így nem is késik.
(#) deejay84 hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Sziasztok! Nagyjából végigolvastam a fórumot, de megoldást nem találtam a következő problémámra. Van egy RGB lézerem, amely nagyon szépen vetíti a gyári ábráit. Amit összekötöm az Ishow DAC egységgel egyből elkezd világítani a kék lézersugár. Vetítés során a kék színű lézer állandóan működik. Még akkor is, ha szimplán csak piros vagy zöld színnel akarok vetíteni egy ábrát a programmal. Vetítéskor egyébként előfordul, hogy az ábrák torzan jelennek meg, mintha valahol valamilyen zavar lenne a rendszerben. A lézer típusa Shinp Al-460. Várom válaszaitokat, a segítséget előre is köszönöm!
(#) epyn válasza deejay84 hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Próbáltad a programban a beállításokat?
Hogy kapcsol be a kék ? Futó programmal,vagy anélkül csupán csak ha áram alatt van a DAC?
A torz ábrák jelentkezhetnek a túlhajtástól ,vagy rossz minőségű lézerfile-tól,vagy csak mert ilyen az ishow. A kábelezési problémák is szóba jöhetnek,de akkor mindig minden torz, zavaros.
(#) epyn válasza Szebence hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Visszatérek a kérdésedre.
BBe (x wossee) jelenleg nem árulja a kiszemelt meghajtót.(elfogyott a batch)

A másik egy nagyon egyszerű áramkör és az nem uC a 6lábas hanem SOT tokozású 1 csatornás opamp. Majdnem ugyan ez csak FET-vel és a dióda a tápfeszre csatlakozik. Az árát tekintve nem éri meg.
Inkább építsd meg azt a TI tervet, 1000 forintból kijön.

Ha sikerül ; tudok jó minőségben smd-t készíteni, n-darabot elkészítek eladásra a koppintott LSP driver-ból olcsóbban: high side,max 2-3A ;analóg 50kHz
(#) Szebence válasza epyn hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Végül pár napra rá sikerült egyet vásárolnom, remélem meg is fog érkezni.
Plusz közben sikerült életre kelteni az általad publikált, még régebben megépített áramgenerátorokat is.
(#) epyn hozzászólása Feb 28, 2016 /
 
Kölyökfarsang
A többi video nyilvános s listában. Övék a jövő!
(#) epyn hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Mr.Vain show.
Egyik utolsó felvétel az agonizáló kamerámmal.
Senki nem mer videót megosztani?
(#) Pali79 válasza epyn hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Imádtam ezt a számot vagy 20 évvel ezelőtt! Szuper lett! Mennyi időt dolgozol egy ilyen show-val?
(#) epyn válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
A show nem az enyém csak 'lejátszottam' .
Az ilyesféle show-kat hetekig szerkesztgetik.
Pláne ha frame-by frame egyedileg készül.
Pl. a mai 2-300 $ ért(!) árultak. Minden benne található elem CAD alapú software-vel készül.(3DS max+LCMax/LCFlash vagy B3D)
Nekem még nem igazán van publikus lézershow-m,csak amolyan röffenések .
(#) djkoxi válasza epyn hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Jól sikerült a " lejátszás "!
Mikor felveszed, milyen beállításokat használsz a kamerán, vagy ez fényképező? A hang hogy lesz ilyen jó minőségű a youtube-n?

Djatis topictársnak itt is szeretnék köszönetet mondani, mert megjavította a hibás galvo motoromat a Laserworld készülékemben.
(#) epyn válasza djkoxi hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Nikon L25 ,nagyon olcsó kis gép. A felvétel auto beállításokkal van,nem is lehet állítani semmit. Nem lenne rossz ,csak a fényerő amit a lézerem produkál,a sugarak rögzítéséhez kevés. A projekcióhoz viszont tökéletes,nem vakítja el a kamerát.
A videót utólag dub-olom hanggal, a win movie maker-vel.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) djkoxi válasza epyn hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Köszönöm a választ! Már értem miért szól jól a hang Amiket felraktam, Samsung S4 minivel csináltam. Legszívesebben levenném a hangot, mert szégyen a minősége, pedig aránylag elfogadható Technics SB-M500 hangfalak zenélnek a nappaliban.
A képpel kapcsolatban meg azt gondoltam variálsz a rekesszel, ISO-val.[off][/off]

Ahogy az ábrákat rajzolja a lézered, meg a szép színeket, az éles vonalakat, az nagyon tetszik! Látom a gyári gépeim szabálytalan grafikáit, és kezdem érteni hol kezdődik a minőség!
(#) epyn válasza djkoxi hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Mikor képet készítek,visszább veszem a sebességet hogy szebb legyen az ábra és ha nem rögzít jól akkor variálok a beállításokon.

Sajnos a galvóim 30k-n már láthatóan szenvednek.De még mindig jobb mint a gyári hangoláson volt. Továbbá kapott egy nagyobb végfok IC-t is.
Idővel szeretném majd lecserélni ehhez a kis projektorhoz ScannerMAX Compact 506-osra.
A jövőben elkészülő nagyokhoz pedig jó lesz a PT30k-s galvo is.
(#) Pali79 hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Urak! Szeretnék egy lézert összehozni én is. Semmi nagy flanc csak itthoni játékra, esetleg ha a fiam belenő a bulizásba, esetleg fogja használni. Szóval van egy szettem, amihez van egy Popelscan DAC kártya. A forrását már megtaláltam a neten, az tiszta, hogy szimmetrikus 15V kell neki. Arról viszont nem találtam semmit, hogy mekkora áramra van szüksége. Van egy 2×24V-os nyáktrafóm, ha elég azzal szeretném megoldani. Tud erről nekem valami felvilágosítást adni?
(#) epyn válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
TL072 nagyjából 10mA-t "fogyaszt" a DAC0832 pedig legfeljebb 3.5mA (adatlap)
Ha a trafód lead kb 100mA-t tekercsenként (5VA-os trafó) az bőségesen elegendő.
(#) tybord hozzászólása Márc 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Közben elkészült a ILDA sd lejátszom,
Atmeg 328-al 16-bites X,Y RGBI kimenetekkel, test üzemben van.
Ilda 2D,3D formátumokat kezel 2GB-os micro sd kártya, beállítható sebesség és folyamatos lejátszás.
Főleg reklám célokra lett fejlesztve de hobbi lézerezésre is jó, ha nem akarunk pc-t vinni,
Ami még nincs: DMX- vezérlés, és Hang. De a közel jövőben az is kész lesz.
Tybord
(#) gringo hozzászólása Márc 17, 2016 /
 
sziasztok!

Valaki használ itt Mamba Elements V3 típusú progit? Vélemények ??
(#) vitiv hozzászólása Márc 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy kerdes: a mai lazer projektorok scaner resze +-5 voltal mennek v. +-12 voltal(ugye ez lenne az ilda szabvany)? c64 lazer show tolem
Mert en terveztem, epitettem egy c64 lazer dacot es en +-12 voltal hajtom a scanereket, de sikerult leegetnem az egyik scaner vegfokot a lezeremben. (amit mar javitottam)
(#) Zsooti87 válasza vitiv hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Én +-5V-ról tudok.
Következő: »»   134 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem