Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1362 / 1670
(#) proli007 válasza petitrial hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Hello! A melákot miért nem egy L- alakú hűtőbordára tetted belülre? Nem áll ki, nem lesz zárlat, ha hozzáér valami, nem ráz meg senkit..
(#) petitrial válasza proli007 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Azt hiszem, a helyhiány volt az oka. Plusz így a fémdoboz nyújtotta hűtési lehetőségeket is maximálisan kihasználom. Utólag belegondolva, tényleg zárlatveszélyes kicsit a dolog, de megrázni nem fog senkit az a 18 volt szerintem
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2016
(#) gajdossmd válasza gerleimarci hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Helló!

2 órás használat után langyos, de jól bírja a két cső 660mA-ert vesz fel a fűtésre és még kb. 20mA az anódáram a trafó pedig 1000mA-es.
(#) petitrial válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Attól függ, milyenre állítod a frekvenciát és az impulzusszélességet. Ha hosszabb ideig tartod nyitva, egész nagy áramok folyhatnak át rajta, nem?
(#) petitrial válasza tkovacs hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
A tekercs feszültséglökéseire gondolsz?
(#) Moderátor hozzászólása Márc 11, 2016
 
Ha mikulás lennék, mondanám, hogy hohhóóó álljon csak meg az OFF, de így inkább csak kérem a kedves topik tagokat, hogy az oldalhosszon át tartó OFF-ot fejezzétek be, ezeket töröltem.

Köszi!

(T)
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2016
(#) tkovacs válasza petitrial hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Igen, arra gondolok ami a trafó gerjesztési primer oldalán lép fel az áram kikapcsolásakor.
(#) petitrial válasza tkovacs hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
És az életveszélyes lenne?
(#) tkovacs válasza petitrial hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Amint már megemlítettem ott több száz volt csúcsfeszültségú impulzusok vannak! Igen, lehet életveszélyes, egy ritmusszabályozóval élő emberre mindenképpen. Egyébként nem kötelező megfogadni a jobbító szándékú jelzéseket, de alapvető érintésvédelmi szabályok be nem tartása mellett kardoskodni sem.
(#) petitrial válasza tkovacs hozzászólására (») Márc 11, 2016 / 1
 
Nem mondtam, hogy nem szeretném megfogadni az említett tanácsokat, mindössze nem volt világos számomra, hogy ott több száz volt is lehet. De köszönöm az információt, ebben az esetben módosulni fog a készülék.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2016
(#) exabit hozzászólása Márc 13, 2016 / 2
 
Ónfürdő tégely. Nagyon ritkán használok ilyet de azért jó ha van.
(#) Alkotó válasza exabit hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Mitől lesz ebben meleg?
(#) exabit válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
A gáztűzhely fölött kell alámelegíteni.
(#) patexati hozzászólása Márc 16, 2016 / 2
 
Sziasztok! A 3 éves fiamnak készítettem egy "haszontalan gépezetet". PIC12f683 időzíti. Köszönet Hp41C fórumtársnak a belevaló állományért!
Haszontalan
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2016
(#) zsoltee0001 válasza patexati hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Ez tényleg haszontalan : Csatlakozás .....homokóra... about:blank
(#) zolek hozzászólása Márc 16, 2016 / 1
 
Üdv. Félig kész állapotban, köszönet Rostás István-ak hogy megosztotta ezt a projectet.Beszélő óra + hőmérő + fénymondó . Video: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2016
(#) sastas01 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Hiba az ön készülékében...
(#) Alkotó válasza patexati hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Ügyes, de lassú. Gyorsítsd a reakciót 2-3 sec.-ra, sokkal látványosabb és izgalmasabb lesz.
(#) patexati válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
1-8 sec közt véletlenszerű.Lehet módosítani a kontroller programján még sok mindent
(#) trickentrack hozzászólása Márc 17, 2016 / 11
 
Üdv!

Készítettem egy apró labortápegységet LM317-el.
Maximum 1A-t tud leadni, de ez szükség esetén változtatható a kapcsoláson!
Én egy 12v-os trafóról fogom használni, így 1,5v- tól 16v-ig tudom szabályozni a feszültséget.
A kapcsolásban található egy áram figyelés is, ha az áramkorlátot eléri a terhelés akkor kigyullad egy led.
Most próbáltam először megjelölni a beültetési oldalon az alkatrészek helyét, egész jól sikerült!
Tippeket, ötleteket, építő kritikát szívesen fogadok!
(#) furko válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 17, 2016 / 5
 
Szia!
Higított sósavval, vagy ecettel teljesen el tudod távolítani a papírfoszlányokat, vékonyan befujva lakkal pedig kopásálló, és élénkebb színe lesz. (mellékelt kép) Amúgy szép munka, gratulálok!
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) trickentrack válasza furko hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) gajdossmd hozzászólása Márc 19, 2016 / 11
 
Sziasztok!

Elkészültem egy saját fejlesztésű csöves előfokkal ami a tiszta hangtól a keményen torzított hangzásig mindent tud, tartalmaz egy digitális spring reverbet egy fejhallgató erősítőt és sand boost-ot is.
(#) exabit hozzászólása Márc 19, 2016 / 10
 
Epic fail (totális, megsemmisítő kudarc) gomb. Ha megnyomod ezt a hangot játsza le: Bővebben: Link
Sok értelme nincs de legalább vicces és segít kezelni a stresszes helyzeteket.
(#) Alkotó válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 19, 2016 / 8
 
Ahhoz képest, hogy az alkatrészek zöme egyáltalán nincs bekötve (fotó alapján), elég sokat tud.
(#) Bakman hozzászólása Márc 19, 2016 / 17
 
Meguntam az állandó maratószer öntözgetést, mosogatást, mindenféle melgeítési módszert. A masina éppen tesztüzemben működik, vízzel.

Akváriumba való levegőztető, diffúzor és fűtés (300 W), a többi saját agyszülemény. A szilikonozáson nem röhögni, nincs benne nagy gyakorlatom, mint az a képeken is látszik. Már eleve ott rontottam el, hogy fehéret vettem le a polcról. Kb. minden egyéb rész újrahasznosított, ezért is matt/karcos egy kicsit az üveg, de úgy voltam vele, maratónak tökéletes, csak ezért nem veszek másik táblát.
(#) papus51 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 19, 2016 / 3
 
Úgy tűnik szinkronban építkezünk:
Én is elkezdtem összeállítani egy NYÁk "gyártósort".
Három aknásra tervezem: réz galván, ón galván és marató.
A képeken az összeállítást segítő keret és a már elkészült medencék láthatóak.
Ragacsolásban sajnos én sem vagyok profi.
(#) Moderátor hozzászólása Márc 19, 2016
 
Kicsit eltértünk az oldal témájától.
Kérem az Off hozzászólásokat mellőzzétek a továbbiakban.
Idézet:
„Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!”
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2016
(#) gajdossmd válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Ez csak úgy működik, hogy csatlakoztattam a kábeleket és alá raktam egy petróleum lámpát és úgy néz ki mintha világítanának a ledek valójában nincsen benne bekötve semmi a látszat csal! Viccet félre téve vannak benne panelek is és minden be van kötve benne és ki is lehet próbálni élőben is akit érdekel!
(#) Alkotó válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Miért nem azt fotóztad le?
Következő: »»   1362 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem