Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   211 / 269
(#) mateatek válasza Bu13 hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Idézet:
„Febr. 21-én még azt írtad, hogy a konverter miatt 10-20 voltot veszítettél az adókörben.”


Igen, azért, mert az akkor még tranzisztoros adó-meghajtóról hajtottam meg a feszültség konvertert is. A konverter annyira leterhelte azt, hogy ez miatt kisebb lett az amplitúdó az adó tekercsen.

A rail-to-rail attól lehet adott esetben speckó, hogy mifelénk a boltban a hagyományos opa-t fillérekért megveszem. A "speckót" rendelni kell náluk, és akkor az ott nem 150 Ft lesz. Ha én rendelem, akkor meg futár, miegymás.

Az IR2121-es meghajtót egészen más gépben használtam. Az PI volt.

A kis tápfesz a hordozható gépekben kifejezetten előny, mert ugye kisebb a súly. De ha az a fesz a gépben már emelve van, akkor az már semmit nem ront a gépen. Nagyobb tápfesznél könnyebben gazdálkodik az ember.
(#) vandorbot válasza Bu13 hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Valamikor zsenge csikó koromban csináltam ilyet, csak akkor még a soros rezonanciás fejmeghajtás fel sem merült bennem. Mondjuk azt is én kezdtem pedzegetni ebben a fórumban. Adótekercs meghajtás
(#) rexi77 hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
Sziasztok! Ezen a kapcsoláson nem lehetne mással helyettesíteni ezt a két alkatrészt az áramkör egyéb módosítása nélkül?
- mpsa13 npn
- 1n4001
Sajnos a HESTORE-on nincs ez a két alkatrész, de én onnan szeretnék rendelni.
(#) mateatek válasza rexi77 hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
mpsa14
1n4007

Vannak a hestore-ban.
(#) rexi77 válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Köszönöm szépen a választ!
(#) adri986 válasza Bu13 hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Üdv. Engem érdekelne az adó ha elküldöd.
(#) Bu13 válasza adri986 hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
A rajzot elküldtem. Ha van róla véleményed, akár pozitív akár negatív, írd meg a fórumon.
(#) adri986 válasza Bu13 hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Lobo-nál láttam hasonló megoldást, ami ugye egy érzékeny gép. Hogy mennyire stabil arról szerintem te tudsz csak nyilatkozni. Nálam kvarcról megy az oszci, nálam sem változik az adó jele nagyobb fémtárgytól sem, ha jól emlékszem akkor olyan 60-65 mA ehet
(#) mateatek válasza adri986 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Javítsál ki, ha tévednék, de a Lobo mikrokontolleres. Még a készülékházon is reklámozva van ez a tulajdonsága.
A neten találni egy kapcsolást, amit Lobo néven illetnek, de ennek semmi köze az eredetihez. Talán a működési frekvencia közelségében.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2016
(#) adri986 válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Én erre a gépre gondolok, ebben 100% hogy nincs mikrokontroller.
Javítom, van ami mikrokontrolleres, de az is a hangon kivűl nem sok minden csinál sem az oszci sem a fázistolók nem arról járnak
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2016
(#) Bu13 válasza adri986 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
A stabilitás a legnagyobb gond, még akkor is ha a legjobb alkatrészeket használom. Azért
is működtetem nagy árammal, és alacsony impedanciás tekerccsel a TX-et. Ez eddig bevált.
Már csak az analóg kapcsoló előtti fokozattal kísérletezek.
Összeraktam a LOBO végfokát 8 volttal, de csak 6-7mA az áram, és 15v a pp. Hogy mitől lenne érzékeny azt nem tudom. Egy Orosz rajz van előttem, ami 6v megy 8Kc-n IRF7309, és 200mA!!

Létezik 77.5 KHz óra kvarc tokozásban, ha valakinek magasabb freki kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) rexi77 hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
Sziasztok! Megépítettem a surf-öt, de csak sípol folyamatosan (fej nélkül). Ha az r2 potmétert tekergetem, akkor változik a hangja, de a többi potméter nem változtat semmit (persze a hangerő szabályzó is működik). Sajnos nincs semmi műszerem, amivel bármit is mérhetnék. A forrasztás egyébként nagyon rosszul sikerült (nagyon kezdő vagyok), az egyik ic-nek sikerült is letörni a lábát, de sikerült vissza forrasztani. Remélem nem köveztek meg amiért ilyen gyalázatosan néz ki. A képeken sem látszik sok minden, de ha szükséges, akkor csinálok még.
(#) rexi77 válasza rexi77 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Na, szerintem az lesz a legjobb, ha rendelek még ic-ket és újra megcsinálom az egészet, de most már normálisan.
(#) zolika60 válasza rexi77 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Műszerek nélkül nem lesz könnyű. Ez a gubanc kapcsolás pedig akkor lett volna érdekes, ha működik.
(#) rexi77 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Hát igen. Rendelek új páka hegyet is, mert ezzel már nem lehet normálisan forrasztani és remélem, hogy sikerül majd szépen összerakni. Ezt meg volt a tanulópénz Végülis ha nagyon muszály, akkor lehet, hogy a volt fizika tanárom megengedné, hogy használjam az oszcilloszkópját. Na majd jelentkezem
(#) vapecsku hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni fémkeresőt, ehhez kérnék segítséget! Tudna valaki működő kapcsolási rajzot és leírást adni nekem? Köszönettel, Péter!
(#) mateatek válasza vapecsku hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Valamennyire leszűkíthetnéd mégis azt, hogy mit szeretnél építeni. IB, PI, esetleg BFO?
Erre a kérdésre annyi kapcsolási rajzot lehetne ide beilleszteni, hogy nem bírná a fórum tárhelye.
(#) rexi77 válasza rexi77 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Újra megépítettem a surf-öt, de megint nem működik.
Remélem tudtok nekem segíteni.
A videón az látható, hogy akkor ad hangot, ha a sens potméterhez érek.
Viszont az előbb is bekapcsoltam és nem kellett hozzáérnem, mégis sípolt.
Egyébként van rajta egy tekercs, de csak próbaképp.
Tekercs nélkül nem ad hangot.
VIDEÓ
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) mateatek válasza rexi77 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Szkóp nélkül nehéz lesz segíteni. A tápfeszültségek megvannak, a tápkonverter működik? Ehhez nem kell szkóp. Ha leveszed a tekercset, és a helyére bekötöd a DVM-et, akkor ott elég kicsi feszt kell mérni, ha van impulzus. De egy piezóval is indikálhatod. Ugyanígy tudod az analóg kapcsolók kapujelét is indikálni. Persze ez csak indikálás, nem más.
Tudom, hogy off, de a nyákot miért nem vasalod? Sokkal gyorsabb, mint rajzolgatni, és még jobb is.
(#) rexi77 válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 17, 2016 / 1
 
DVM-et megpróbálok szerezni, mert olyanom sincs. A tekercs helyére bekötöttem egy kis hangszórót és elég hangosan sípolt. Az analóg kapcsolós rész nem értem. Mit hová kössek?
A nyákot azért nem vasaltam, mert nem találtam műnyomó papírt és lézernyomtatóm sincs, úgyhogy inkább megrajzoltam.
(#) Bu13 hozzászólása Ápr 17, 2016 / 1
 
Gondoltam, hogy küldök neked néhány lézerrel nyomtatott rajzot. Sajnos az ápr.4. nyák rajz hibás.
Felesbe kinyomtatva is baj van, mert pl. a potik szélső lábai 7.5mm-re vannak 10mm helyett. Viszont
Az LTC555 4 lába 9.5 re van a 3x2.54 helyett. A 4093 csak 1mm hosszabb a kelleténél.
Ne használj ekkora ellenállásokat, mert ezek 5% tűrésűek. Használj 2 raszterosat amiben van 1% is ( MF0204 ) sorozat. Ha megadod a címed, küldök egy DVM-ajándékot, de írd össze az ellenállásokat, és még kapsz egy csigavonalú tekercset is.
Majdnem lemaradt: A potik testét kösd a nullára, vagy legalább tegyél rá egy gombot!!
(#) rexi77 válasza Bu13 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Írtam neked üzenetet!
Igazából azért használtam ilyen ellenállást, mert jól néz ki, de nem tudtam, hogy a nagyobb tűrésű ellenállás gondot jelenthet.
(#) Bu13 válasza rexi77 hozzászólására (») Ápr 18, 2016 / 1
 
Ok!
A héten ott lesz a műszer. és a tekercs is. Keress egy méretes nyák rajzot, mert ez szörnyű
nagy. Az eredeti kb 80x120mm. Ezt a Surf keresőt sokan megépítették, nekik biztosan van
egy méretarányos nyák rajzuk, majd segítenek. Én ahhoz csomagoltam az összes alkatrészt.
(#) rexi77 válasza Bu13 hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Köszönöm szépen, nagyon rendes vagy! : )
(#) mateatek válasza rexi77 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
A nyák készítésén nem szabad spórolni. Az áramkör legfontosabb része. Számít a vonalvezetés, a kialakítás, minden. A nyák nem csupán az alkatrészek kapcsolási rajz szerinti összekötését biztosítja. A hibás vonalvezetés káros csatolásokat, visszacsatolásokat tartalmazhat. Egy fémdetektornál kritikus a helyes nyák. Inkább keresőznék egy gyenge géppel, ami helyes nyákon van, mint egy szuper géppel, ami kesze-kusza nyákon van.
A legutóbbi gépem nem tetszett. Nem volt szép a hangja, és az érzékenysége sem volt az igazi. Átterveztem a nyákot, mindenre ügyelve. Az eredményül kapott gép mintha egy másik gép lenne. Pedig ugyanaz. Jobb, nyugodtabb, érzékenyebb.
(#) rexi77 válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Megpróbálom a lehető legjobban megcsinálni. Már eléggé ráhangolódtam a témára
Az előző nyák rajzot megpróbálom áttervezni a Sprint-Layout 6.0 segítségével. Bár még soha nem próbáltam ilyesmit, de csak összejön. Legfeljebb kicsit sokáig fog tartani
(#) nagym6 válasza rexi77 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Bővebben: Link Bővebben: Link
Itt vannak szövegek, szkópábrák, segítség beállításokhoz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2016
(#) mateatek válasza rexi77 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Surf nyáktervem van Eagle-höz, ha az megfelel esetleg.
(#) rexi77 válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Igen, az jó lenne! : )
(#) mateatek válasza rexi77 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Remélem jók lesznek.
Következő: »»   211 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem