Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   64 / 99
(#) cimopata hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
Üdv.

Szeretnék összehozni labortáp célokra egy nagyon precíz DAC áramkört lehetőleg nagyon olcsón.
Minimum 16 bites kellene de ahogy nézem eléggé drágák és mivel 2 csatorna kellene az nem lenne olcsó cél IC-vel. Arra gondoltam beszerzek egy Bővebben: Link ilyet.

Tudom ez 12 bites, de arra gondoltam , hogy precíz műveleti erősítővel 2db 12 bites jelet összeadnám 1 0.01 arányban. Nem baj ha a belső referencia vagy a műveletik esetleg az összeadás pontatlan mert kinéztem egy további 22 bites ADC-t ami szintén alig 7-800ft. Az monitorozná az előállított feszt és visszacsatolva a processzorba az esetleges hibát korrigálná.

Elképzelésem szerint így egy nagyon pontos DAC-om lenne a pontossága pedig a mérő ADC referencia pontosságán múlna.

Mi a véleményetek a dologról?
(#) Buvarruha válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Ez Audio DAC téma ám, szerintem valami PIC-es topikban kérdezd ezt. Egyébként nem hinném, hogy túl jó megoldás lenne az összekötöszgetés, inkább vegyél jobb DAC-ot jobban jársz.
(#) cimopata válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Audió dac oké. Talán még elfér.

Egy precíz dac 3000-nél kezdődik és az csak 1 csatorna. Nekem pedig 1 kell. Továbbá az ADC-re így is úgy is szükségem lenne így kb 5-600-ból kijönne. Mégiscsak a tizede lenne.
(#) Buvarruha válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
A PIC topikban lehet, hogy tudnának ajánlani olcsóbb DAC-ot, de apróban is szokott lenni.
(#) szebee válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Szia! A tervek publikusak?, mert ha igen akkor szívesen fogadnám. Köszönöm.
(#) Primary válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Jutottál valamire?
(#) csigabiga1 válasza Primary hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Mire gondolsz?

Sok idöm nem volt foglalkozni vele. Megy jelenleg a négy csatornám szépen, a minöséggel meg vagyok elégedve. Mostanában nem gerjedtek be a DAC-ok, csak van egy nagyfrekis zavarjelem (200-250kHz) ha mindkét panel be van kötve, amit ki akarok szürni.

Azon morfondírozok veszek egy oszcit hogy ne mindig a munkahelyröl kelljen hazacsempésznem... Bővebben: Link, ennyiért szerintem top, nem éri meg használtal tökölni.

Egyébként meg alakulóban van a mélynyomómhoz egy Connex SMPS 500R / L25D digit. végfok projekt. Eddig zárt dobozban volt, de kipróbálom nyitott, dipól módon is. Állítólag sokkal jobban szól!! (az ötlet most is Linkwitz bácsitól származik Bővebben: Link)
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2016
(#) Primary válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Arra voltam kíváncsi, hogy működnek-e már a DAC-ok rendesen.
Elgondolkodtam azon, hogy veszek valami miniDSP-s cuccot, mert annyira időhiánnyal küzdök, hogy belátható időn belül úgy sem lesz semmi a ZYBO-s dologból.

Én használtam ilyesmi szkópot csak Voltcraft címen futott, de ránézésre ugyanez. Hát elég lassú az egész. Mármint a reakció ideje a kezelő szervek babrálására. A Tektronix TDA 1000 az ehhez képest luxus. Én Owon-t nézegetek.
(#) csigabiga1 válasza Primary hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Igen, a DAC-ok müködnek rendesen, csak a panelek összekötését kell majd átalakítsam. De mivel nem égetö a dolog, sok minden más fontosabb van...

A miniDSP-töl nekem csak az USBStreamer-röl van tapasztalatom. Müködik szépen, hozza a papírformát, de van pár idegesítö dolog rajta, amit remélem kijavítanak az idö folyamán...

Milyen cuccot néztél ki?

A szkópra visszatérve, lehet hogy jobb a "teki", de 5x (!!!) annyiba kerül. Azért egy hobbipákásznak ez nem mindegy...
(#) Primary válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Ezért néztem Owon-t.

A 2x4 vagy 2x4 HD-t néztem, de a 2x8 sem lenne rossz a jövőre nézve, csak drága.
(#) csigabiga1 válasza Primary hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
No igen...

Kérdés mit szeretnél. Hogy öszinte legyek, nekem nem sok bizodalmam van a 2x4, 2x8 stb. intergált DAC-jaiban. Ez csak egyszerü elöítélet részemröl, de akkor is...

Ha 0-ról kellene kezdjek, és nem akarnék sokat építgetni, szerintem nanoDIGI 2x8K-t vennék, ezzel Bővebben: Link a DAC-al. (2-3-4 db, attól függöen mennyi kell).
(#) Primary válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Megfontolandó a nanoDIGI 2x8K.
Mennyire elvetemült ötlet az, hogy nem ugyanolyan DAC-ok használnék vele költséghatékonysági okokból? Első körben 2.2-es rendszer lenne, valahol 65-70 Hz körüli váltással, a mély talán nem olyan kritikus.
Több S/PDIF forrást hogyan oldanál meg?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2016
(#) csigabiga1 válasza Primary hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Hm, mi az hogy "2.2"? Egy sztereó hangfalpár + 1-1 mély külön dobozban hozzá?

Nem elvetemült ötlet, csak a jelszintekre kell figyeljél.

Több S/PDIF forrást valami ilyesmivel lehet megoldani Bővebben: Link, de ebben nem vagyok járatos. Egy biztos, pénzbe fog kerülni...

Másik, talán jobb (de drágább) kiépítés lehetne egy miniSHARC + DIGI FP + I2S DAC-ok verzió. Sajnos azonban nem tudok jó minöségü és jól árazott I2S DAC kit-et (csak olcsócsipes, általában RPi-hez vagy hasonlókhoz szánt megoldások keringenek a piacon), én ezért is álltam neki magam építeni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2016
(#) Primary válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Igen úgy lesz 2.2
Ez a helyhiány miatt van így.

Van itthon I2S DAC, majd ha végre nálam lesz a Pi, akkor kipróbálom.
(#) csigabiga1 válasza Primary hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Nem jól árazott I2S DAC pl.: Bővebben: Link...

Milyened van?

A nanoDIGI 2x8K-nak ha jól tudom nincs I2S kimenete (sajnos)!!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2016
(#) Primary válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Jelenleg egy olcsó ebay-es. Most éppen nincs kéznél, de talán Sabre 9023 alapú. Nem biztos, hogy megkívánja a rendszer a sokkal komolyabbat. Eddig a prohardveren kiskínainak nevezett DAC-ot használtam (Wolfson).
Próbálom olcsón csinálni, mert van pár költséges hobbi, és van ami még a zenénél is egészségesebb
Jelenlegi rendszer egyébként Tannoy alapú dobozokból áll, meg JBL CS1214 mélyből, Technics A700ii és Castone CPA-300B erősítők hajtják. Asus U7 a DAC most, mert selejteztem az asztali gépet, aztán most körülményes a koax.
(#) csigabiga1 válasza Primary hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Hajrá!

Abban a tekintetben biztos elég jók ezek az integrált DAC-ok is, hogy a jobb chipek hihetetlenül magas, laborban mért jel/zaj értékeinek (>120-130dB) semmi gyakorlati jelenösége egy normál elrendezésben, hiszen álltalában nem süketszobában hallgatunk zenét, fejünket a hangszóróba dugva... Sok minden inkább a környezö alkatrészeken és a jó topológián múlik. Szóval azért én is meghallgatnék egyszer egy ES9023-at, vagy pl. AK4399/4440-t, már csak kíváncsiságból is...

Az U7-el nem vagy megelégedve? Az én referenciám most egy Xonar D2x (Bővebben: Link), amit jól hallhatóan túl tudok lépni a sajátommal.

Ez a JBL CS1214 érdekes jószág, 50€-ért egész baráti. Kár hogy 4 Ohm-os és 30-as. Nekem egy 25-ös Peerless XLS-esem van, amit dipólosítani akarok próbaképp. Ez kicsit más kategória, >200€ - de nem feltétlenül jobb is ennyivel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2016
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Fejhallgatónál jól jön a nagyon alacsony zajszint azért, és ne feledjük, hogy a többi fokozatnak is van zaja (előfok, erősítő stb.) és nem árt, ha kezdetben alacsony a zajszint.
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Ez igaz, a fejhallgató az más állatfajta, külön bánásmódot igényel...
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Na igen, de például én közel ülök a hangszórókhoz és eléggé érzékenyek is, ha a PC hangkártya kimenetére van dugva az erősítő (S/N 106dB) akkor már hallom a zajt csendben, míg a PCM DAC-ról csak akkor, ha nekidugom a fülemet a magashangszórónak.
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Ülj messzebb, és külsö DAC-ot használj: minden gondod megoldódik...
(a PC sajnos eléggé zajos, egyszerüen behallatszik a jelbe a müködése)
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Az X-Fi nél azért nincs ilyen, de az is sziszeg, pedig már elég jó a jel/zaj viszonya.
(#) Primary válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Mindenképpen nyitva szeretném hagyni a kaput arra az esetre, ha fejleszteni szeretnék, illetve középhosszútávú ( ) terveimben szerepel egy tisztességes sztereo rendszer, csak fontossági sorrendben előtte áll egy ház felépítése és berendezése

Az U7 picit zajosabb a kiskínaitól, illetve picit zavarosabb a hangkép. Házi mozi célra tökéletes, egy darabig nem hiszem, hogy kell jobb.

Szerettem volna olcsón kihozni egy mélynyomót, ezért esett erre a választásom. Sokan meg vannak vele elégedve, nem volt zsákbamacska. A másik befutó Pázmándi Laci mélyközepe lett volna, de nem igazán volt referencia.

A terveimben valami olyasmi aktívan váltott dolog szerepel, ami alapvetően egy zárt kétutas "szélessávú" részből áll, plusz valami orbitális terhelhetőségű szubból, ami kap egy alulméretezett zárt dobozt, aminek az átvitelét kiigazítjuk némi előzetes feldolgozással. Rod Elliot, Project 48
(#) csigabiga1 válasza Primary hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Szép terv, én is így kezdtem, de nem úgy folytattam...
Ha aktív rendszerben gondolkodsz, TÉNYLEG ajánlom egy dipól sugárzó megfontolását!
(ha nem hallottál ilyet, pótold be ha tudod)

No de a ház tényleg fontosabb!
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
(#) Primary válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 21, 2016 / 1
 
Szép darabok.

A ház már csak azért is fontos, mert ott lehet igazán zenét hallgatni
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Én csak azt nem értem, hogy mitől tud jó lenni az az LX akármi. Az látszott a te hangváltó beállításaidon, hogy alapban közel sem képes egyenletes átvitelre, sőt kifejezetten borzalmasnak tűnt, mivel nagyon sokat kellett kompenzálni a hangváltóval. Miért nem jó ez hagyományos megoldásban ami akár egyszerű passzív hangváltóval is képes jóval egyenletesebb átvitelre, majd ezt megfejelve legfeljebb egy kis digitális kigazítással? Egyszerűen nem értem a koncepció lényegét.
(#) csigabiga1 hozzászólása Ápr 22, 2016 /
 
Egyébként valami ilyen lenne a tuti: Bővebben: Link...
Potom 4300€, enniyért már megéri otthon tökölni vele... (anyagár kb. max. 500€)
Ötleteket minden esetre jó lenne lopni belöle (bár a kondiválasztásnál itt is a méret volt a lényeg ahogy látom...).
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2016
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 22, 2016
 
Arra kérném a Tisztelt topik-társaságot, hogy térjetek vissza legyetek szívesek az eredeti témához, nagyon elment a téma más irányba, ráadásul személyeskedés felé.

Köszi!

(T)
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Az elözö hsz-t törölte a cenzi, úgyhogy még egyszer:
"hagyományos" megoldásban NEM jó, hogy miért, és egyáltalán hogy müködik az LXmini, olvass utána!!
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 22, 2016 / 1
 
Megszólalt a kis cucc , első hallásra jónak tünik , további tesztelést , hallgatást kell eszközölni .
Következő: »»   64 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem