Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   178 / 276
(#) norinco válasza mpisti hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
A huzalvezető gyári műanyag csövet kicseréltem már kék színű spirálra, egyértelműen pozitívan hatott az előtolás állandó sebességére.
(#) norinco válasza norinco hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
megcsináltam a mechanikus gázszelep "szabályozó" csavarját. használható a technika
(#) norinco hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Szeretném megkérdezni, hogy kisütő ellenállásnak ezek közül jó lesz valamelyik a hegesztőmhöz, vagy kisebbet kellene tennem bele? a kondi 34800µF az üresjárati feszültség maximum 42VDC
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) Phile80 válasza norinco hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Egyik sem jó. Vegyél 2db 100 ohm/10W-os ellenállást és kösd őket párhuzamosan.
(#) Joci_1x hozzászólása Márc 23, 2016 / 3
 
Üdvözlök minden fórumtársat.
Barkács Co. gép átalakításról megosztanék veletek néhány képet, némi tapasztalatot. Én is végig olvastam a korábbiakat, van amit többször is. Most itt egy Einhell-150-es gépről van szó. Mi előtt hozzám került, próbáltam egy profi gépet a haveromnál, és szimpatikus volt a technológia, "nekem is kell valami hasonló". Az adattábla alapján azt hittem elég az nekem, megsefteltem, újszerű volt. Mikor használni szerettem volna, a gyakorlati tapasztalatok elkeserítőek voltak. Hiányoztak a készülékből azok a dolgok, amiket a haveroméba láttam. Fórum olvasás után szétnéztem a lomjaim közt, és a legszükségesebb hozzávalókat megtaláltam, beépítettem, és csodák csodája egyik percről a másikra "megtanultam" Co.-val hegeszteni. Kondi, kisütő ellenállás (36ohm/50W), mágneskapcsoló, Külön trafó az előtoláshoz (60va-24V), és egy főkapcsoló, hogy ne kelljen minden kikapcsolásnál körül tekerni a fokozatkapcsolót, és a hűtő ventilátor lapátjait amennyire lehetett megcsavartam, hogy minél intenzívebb legyen a légáramlás. Euro csatlakozó, mágnesszelep még megoldandó, így már használható. A főtrafó vasmag köteg vastagsága: 80.mm.
(#) Joci_1x hozzászólása Márc 23, 2016 / 1
 
Üdv.
Mivel nem fér be a három kép, ide tettem fel a többit.
(#) norinco válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
köszi a választ
(#) Lezli50 válasza Joci_1x hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Szia nekem is hasomló gépem van és nem igazán tetszik a működése. Kérdezném milyen kondikat építettél be és hová kekk kötni?Az előtolotafonál mit jelent a 60va-24 v ?? Várom válaszod üdv laci
(#) Joci_1x válasza Lezli50 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Helló!
Ebbe a gépbe egy kicsit több van, mint amennyi feltétlen kell, 2. db. 27000mf/75V.-os kondi van benne, ez volt itthon, erősítő építésből maradt. Legalább 30000mf. kell bele. Láttam kereskedésbe 22000mf./63V.-os elkókat elfogadható áron a Trakis weblapján ( http://europeweld-market.unas.hu/spg/141097/Hegesztogep-alkatreszek ) kettő párhuzamosan biztos bőven elég bele, túl sok felesleges. Ha megfigyeled a képet a grécre van kötve közvetlenül, elég vastag kábellel, mert itt folyik áram bőven, mert az elkó, és a fojtó együtt a nullátmenetekkor biztosítja a hegesztő áramot (ne aludjon ki az ív). A negatív a fojtón keresztül megy a test kábelre, a pozitív a munkakábelre van kötve. Figyelj oda, hogy minden kötés rendesen meg legyen húzva. Mióta átalakítottam, sokkal szebb, laposabb a varrat, sőt alacsonyabb fokozaton tudok ugyanolyan vastag anyagot hegeszteni. A 60va-24v az egy trafó aminek a 24v.-ját egyenirányítottam, ez működteti az előtolást. Azért építettem be, mert gyárilag a főtrafóról kap a toló panel áramot, és ennél a megoldásnál nagyon ingadozik a feszültség, és nem egyenletes az előtolás. Ha van még kérdésed, szívesen segítünk. Ha vissza olvasol, sok kérdésre választ kaphatsz.
(#) Lezli50 válasza Joci_1x hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Szia köszi a válaszodat. Nekem egy güde mig 192/6k s gépem van . Az első lépésben az előtolót szeretném leválasztani. Ehhez elég ha veszek egy trafót ami a 230 voltot 24 re csökkenti ? /nem vagyok elektromos szakember/
(#) granpa válasza Lezli50 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Az előzőleg kérdezett trafó 24V, 60VA-es. Ez kell bele. Valamint 30-40 mF, azaz 30-40000 uF) megfelel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) Joci_1x válasza Lezli50 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Helló!
A 192/6 ha jól tudom380/220.-as.
Igen, kell egy 380/230/24.V.-os trafó, és egy gréc (egyenirányító), és az így kapott 24V egyenáramról működteted a toló panelt (a polaritásra figyelj, ha fordítva kötöd, tönkreteszed a panelt) A toló panelon az enyémen relé kapcsolja a főtrafót, ez a relé működteti azt a mágneskapcsolót amit a 291-es képen látsz. ezzel tehermentesítettem a panelon lévő relét, megelőzve későbbi kellemetlenségeket. A kondizás csak ez után jöhet, mert a beépített kapacitás megemeli a gyújtó feszültséget, és ez is tönkre teheti a toló panelt.
Van a közeledbe valaki elektromos szaki aki esetleg segíthetne? Ha nagyon távol áll tőled ez a szakterület, kérnék segítséget.
(#) Lezli50 válasza Joci_1x hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Köszönöm a válaszodat sokat segítettél. Te merre laksz??
(#) Joci_1x válasza Lezli50 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Nem tudom hozzád képest milyen messze, én Nyíregyházán.
(#) Lezli50 válasza Joci_1x hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Sajnos több mint 300 km.
(#) nimrod79 hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy Varstroj Varmig 1905C típusú co- hegesztő, aminek két dug villa van a végén.
Az egyik egy 220v- os dug villa, a másik egy 380v-os dug villa.
A kérdésem az, hogy erre a készülékre mért tettek két dug villát?
Az lehet, hogy ez a hegesztő 220v-ról 160-ampert tud és a 380v- ról 190 ampert tud leadni?
Vagy ugyan úgy tudnia kell a 220V- ról is a 190 ampert leadni?

Köszönöm!
(#) nimrod79 hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
kaprajz
(#) Joci_1x válasza nimrod79 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Helló! Nem tudom mire akarod használni, ez egy barkácsgép. Én nem erőltetném a 190.A.-t annál a gépnél (ha leadja egyáltalán). Nagyon rövid a bekapcsolási idő, legfeljebb 10%. Az azt jelenti, hogy 1. percet hegesztesz a 10. percből, 9.-et pihenteted, különben leold a termo védelem, ha kikötöd akkor pedig leég a gép. Vannak más gépek is amik 380/220.V.osak, egy kábel jön ki belőlük, amihez adnak egy átalakító kábelt, ami ha elkallódik, elkezdik kötözgetni, és a végén jön az indiánjelzés, sikerül tönkre tenni a gépet. Így kisebb a hiba lehetőség. A Hetra is gyártott ezzel a technikával 380/220.-as hegesztőket (Hetra-100/160.A.) Jól értelmezted a táblázatot.
(#) nimrod79 válasza Joci_1x hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Köszi az infót.
Autó karosszériásra akarom használni.
Nekem most egy einhell bt gw 150- es hegesztőm van, de a huzal adagolása nagyon gyenge.
Össze, vissza adagol. Az egyik ismerősömnek egy Varstroj Varmig 1600- as gépe van, és a múltkor dolgoztam vele. Ég és föld a különbség az einhell-hegesztőmhöz képest. Nagyon jó kis gép. Karosszériázáshoz nagyon szuper. Aztán most van egy eladó Varstroj Varmig 1905- hegesztő, de két (220V- 380V) kábel van rajta. Van itthon 380v- is, de úgy sem fogom azon használni.
Lemezmunkához nem kell nagy amper.
(#) mpisti válasza nimrod79 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Ha kipróbálod 380-ról, sose használod többé 220-ról.
(#) Joci_1x válasza nimrod79 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Csatlakozok az előttem szólóhoz (mpisti). Ha megnézed e táblázatot, a 220.V.-os oszlopba max áramnál a bekapcsolási idő 10%, a 380.-as oszlopba 15%. Nem rángatja annyira a hálózatot se, kisebb kismegszakítóval lehet dolgozni, és nem melegszik annyira ugyanakkora terhelésnél a főtrafó primerje, így az egész gép használhatóbb. Az Einhell-ből is ki lehet többet is hozni, elég babrás, de ha van ilyen lehetőség miért ne használnád ki.
(#) patai8 hozzászólása Ápr 28, 2016 /
 
Üdv. Én még új vagyok itt.van egy tiptronic 140 es co hegesztőm ami egy par napja nem jó. Valamiért nem lehet szabályozni az előtolást. Teljes gázzal löki a drotot.Nem a poti a rossz hanem a panelon valami. De nem tudom mi lehet nem értek hozzá sajna. Valaki tudna segíteni?
(#) zosza18 válasza patai8 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Szia!
Tudsz mérni?
valószínű, hogy az a fektetett tranzisztor vagy FET van meghalva. Ki kéne venni és rámérni kapásból a lábakra egy szakadásvizsgálóval. Ezután ha az nem zárlatos, akkor az IC kimenetére kellene mérni feszültségmérővel, hogy a poti állítására változik-e a kimenet.
(#) erbe válasza patai8 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Az a fektetett valami BDX34C tranzisztor. Zárlatos lehet.
(#) patai8 hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Értem köszönöm az infót. Kicserélem és kiderül. Az mitől lehet hogy hidegen szépen hegeszt melegen meg szaggat?
(#) tomika9441 hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Trafót csere után nem olvaszt a gép, pedig vadonatúj a trafó.
Nem adja le a 160 ampert. A panellel lehet-e baj?
Régi tarfó 6 fokozatú volt az új pedig 7 fokozatú.
(#) Hetope válasza tomika9441 hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
A panelnak nem sok köze van a teljesítményhez. Lehet hogy egy gyengébb készülék trafója került bele.
(#) geltam hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Varstroj Varmig 1400 hegesztőm, és az előtolást nem lehet szabályozni, gyorsan megy.
Először a potenciométerre gyanakodtam, de nem az a rossz, mert szakadásnál és rövidzárnál is tolja neki a huzalt. Sajnos nem volt nálam multiméter, így mérni nem tudtam, de délután már rá tudok nézni. A panelt néztem és a motor plusz tápja egy tranzisztorra megy rá, arra gyanakszom az lehet a rossz. Esetleg másnak volt már ilyen hibája ezzel a fajta a géppel?
Előre is köszönöm.
(#) Hetope válasza geltam hozzászólására (») Ápr 30, 2016 1 /
 
Könnyen lehet hogy a tranyó a ludas de azt ki lehet mérni hogy át van-e ütve. Leginkább BDW 84 C van bennük de lehet helyette BDV 64-est tenni.
(#) geltam válasza Hetope hozzászólására (») Ápr 30, 2016 1 /
 
Nem néztem a típust, az is lehet hogy az előző tulaj már cserélte. BDV 64 az jobb lenne? Múltkor elakadt a huzal és gondolom ezért mehetett tönkre. Nemsokára megyek és kimérem.
Következő: »»   178 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem