Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítás
 
Témaindító: Zsolti1980, idő: Feb 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 16
(#) messer válasza proba hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Azért már meg lestem oscilloscope-val a dolgot az adó ledre menő impulzus sorozatok mindig ugyan akkorák 500uS az impulzusok közötti szünetek változnak hol 500 hol 1500 us kérlek titeket csak akkor írjatok ha figyelmesen megnéztétek a linken található projektet.
(#) messer hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
lehet hogy nem egyértelmi ahogy írtam szóval valami impulzus kód moduláció lehet. 36.7Khz a freki

a modulált impulzusok szélessége 500uS és a modulált impulzusok közötti idő (amikor nem világít a led) 500uS és 1000uS!
(#) proba válasza messer hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Igaz, elírtam, nem ms hanem uS. Leginkább járható útnak azt tartanám, szerezz hozzá egy rendes dekódolós vevőt. Annak a kimenetén már a valódi dekódolt jelet kapod a 3x Khz-től megtisztítva. Ezen már oszcilloszkóppal meg tudod nézni a csomagok felépítését.
Jellemzően egy viszonylag hosszú bevezető szakasz, utána egy fix 1,0,1,0... majd egy cím, és az adat. utána egy hosszabb szünet , majd a csomag újra. Látszik mi változik a mért adat változásnál (sokat segít ha előtte némely távirányító kódolást pl rc5 tanulmányozol.) A csomag felépítésének ismeretében, lehet picre írni olyan programot, ami minden időt pontosan lemér. (esetleg jó oszcilloszkóppal nagyjából megbecsülni, vagy elhinni a leírásnak.) Ha ez megvan, egy a mérlegből vett adatot dekódolni, majd tovább küldeni a kijelzőre. Ha gond nélkül megérkezett, akkor lehet az adatokat értelmezni.
Vagy magára a dekódoló algoritmusra vagy kíváncsi?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
(#) messer válasza proba hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Hiszek picit az embernek arra vagyok kíváncsi hogy a logikai egy alapban hogyan épűl fel és a nulla. Tehát már elkezdtem pic-re írni tesztet.. Szóval nálam úgy néz ki az adó oldali "0", hogy kiadom 500us-ig a 36,7KHz-es impulzus sorozatot majd 500uS szünet. AZ adó oladali "1" úgy néz ki, hogy kiadom a 36,7KHz-es impulzus sorozatot 500mS-ig majd 1000mS szünet. Kérlek ebben erősíts meg hogy jól teszem vagy jól gondolom-e az olvasottak cikk alapján! Köszönöm.
(#) proba válasza messer hozzászólására (») Feb 2, 2016 / 1
 
Nem tudom pontosan így van-e. (illetve elírtad e az 1 szintet mS/uS) Az 1 állapot az vagy 500 uS jel 1000uS szünet, vagy a fordítottja 1000uS a jel és a szünet 500uS.(a diagram alapján valószínűbb) de ez szkóppal gyorsan megállapítható. De jó úton haladsz.
(#) messer válasza proba hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Azt már megnéztem hogy csak 500uS-os jelsorozatok vannak mind az "1" és "0" -nál is csak a szünetekben van különbség ami vagy 500uS vagy 1000uS. Megpróbálom a startot lemásolni majd a cikkben leírt adatokkal bombázom a vevőt hátha elkezd kijelezni nekem
(#) sargarigo válasza messer hozzászólására (») Feb 2, 2016 / 1
 
Ha jól láttam, akkor nem írtad hogy mivel választod le a jelet a vivőről! Ha erre TSOP37xx-et használsz, akkor tudd hogy az invertálja a jelet! Tehát valójában nem a szünetek változnak, hanem a jel! Nem tudom ezt figyelembe vetted-e, de ez csúnyán el tud vinni bokrosba! Így viszont a cikkben szereplő rajznak megfelelni látszik amit tapasztaltál! Könnyen meg tudsz győződni róla, ha a szkópon átnyomod a channel invert gombot, és egyből talpra állnak a jelek!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2016
(#) messer hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
Igen meg tréfált a dolog... viszont a checksum számítás nagyon nem világos nem tudom rekonstruálni ebben segítenétek? aki jártas a Python kódolásban lehet megérti a linket megint beteszem.

Bővebben: Link
(#) sargarigo válasza messer hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
  1. # input bytes
  2. bytes = [0xAA, 0x00, 0x00, 0x00]
  3.  
  4. checksum = 0
  5. for n in bytes:
  6.     checksum += n
  7.     checksum %= 0xFF
  8.  
  9. # set last bit to zero
  10. checksum &= ~1


Ha erre gondoltál, akkor ez szó szerint így nézne ki C-ben:

  1. char bytes[4] = {0xaa, 0x00, 0x00, 0x00};
  2.  
  3. int checksum = 0;
  4.  
  5. for (int i=0;i<4;i++)
  6. {
  7.    int n = bytes[i];
  8.    checksum = checksum + n;
  9.    checksum = checksum % 0xff; // % jel a modulo, vagyis maradékképzés, tehát a checksum / 0xff osztási maradéka
  10. }
  11. checksum &= ~1 // törli a legkisebb helyiértékű bitet.


Legjobb szándékom ellenére lehet benne hiba, de elvileg ezt csinálja. A bytes tömb elemei azok a bájtok amikkel dolgozol, erre számolja ki az ellenőrző összeget.
(#) messer hozzászólása Feb 3, 2016 /
 
Szia

Idézet:
„checksum &= ~1 // törli a legkisebb helyiértékű bitet.”

ezt a sort a c nem ismeri.

Próbáltam Mplab alatt amit írtál de nem jó értékeket ad vissza nézd csak van pár bájt sor a cikkben
amik valós checksum számot tartalmaznak az ötödik bytes a checksum ezt kellene visszaadnia az előtte levő négy bytes-nek.

AB 84 00 BE EE - 19.0kg
AB 84 00 C0 F0 - 19.2kg
AB 84 00 C7 F6 - 19.9kg
AB 80 00 CC F8 - 20.3kg
AB 84 00 D2 02 - 21.0kg
AB 80 00 DC 08 - 22.0kg
AB 84 00 DD 0E - 22.1kg

Valahogyan azt kéne elérnem hogy az ötödik bytes generálódjon az előtte levő négyből megfelelően..
(#) sargarigo válasza messer hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Idézet:
„ezt a sort a c nem ismeri.”

Mi a konkrét üzenet? Lehet a checksum nem int, hanem char kell legyen.

Idézet:
„Valahogyan azt kéne elérnem hogy az ötödik bytes generálódjon az előtte levő négyből megfelelően..”

Próbáld meg papíron ceruzával kiszámolni erre a pár értékre! HA ez megvan, akkor már könnyű a kódban hibát keresni!
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2016
(#) messer válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Idézet:
„*** Error 51 "bee_scale.c" Line 213(16,17): A numeric expression must appear here
1 Errors, 4 Warnings.
Build Failed.
Halting build on first failure as requested.
BUILD FAILED: Wed Feb 03 11:10:32 2016



A fő problémám az, hogy az a sor nélkül sem jó értéket kapok vissza ha én törlöm papíron a legkisebb helyi értékű bitet. Esetleg ki tudod próbálni te is a megadott bájtokkal.
(#) proba válasza messer hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Szerintem a crc algoritmus szövegesen is megvan. Hiányos angol tudásom szerint az összes byteot összeadod, majd az utolsó bitnél van macera talán 0-nak kell lennie ezért hozzáad 1-et vagy 2-öt. páros vagy páratlan esetén.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2016
(#) messer hozzászólása Feb 3, 2016 /
 
Köszönöm a segítségeteket egy másik fórumon megrágtam sikerült mindent kivesézni
(#) jointsilver36 hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
sziasztok!Kiszedtem egy tv-ből ezt az infra vevőt azt szeretném kérdezni életet lehelni,hogy lehetne bele? A tv márkáját sajna nem tudom.Köszi a válaszokat
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) proba válasza jointsilver36 hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Szerintem keresel hozzá egy régi távirányítót, meg egy processzort azzal talán.
(#) jointsilver36 válasza proba hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Processzort?Hogy építsem össze?Esetleg valami kapcsolást tudnál ajánlani hozzá?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) nedudgi válasza jointsilver36 hozzászólására (») Feb 12, 2016 / 1
 
Az infravevő önmagában nem sokra jó. Olyasmi, mint egy billentyűzet. Adatokat lehet bevinni vele, a kérdés csak az, ki fogja értelmezni, végrehajtani. Ráadásul kell még hozzá valami, aminek a jelét fogja, ők ketten képeznek egy adatátviteli utat - tulajdonképpen együtt adnak egy vezetékpárt. Drót nélkül.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) proba válasza jointsilver36 hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Felesleges a rajz , lényeg a program. Egyébként a két tápot rákötöd a harmadik vezeték meg mgy egy processzor portra. Gondolom ezzel nem leszel kisegítve, de sajna ez nem a rávilágítok kapcsol esete. Maximum ha az eredeti processzorát távirányítóját beszerzed lehet használni valamire processzor nélkül. De az sem egyszerű, elég rendesen kell ahhoz is körítés.
(#) nedudgi válasza jointsilver36 hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Keresni próbáltál már valamit?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) jointsilver36 válasza proba hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Tehát akkor nem éri meg kísérletezni vele.Az igazság az,hogy a számítógépemet szeretném vele bekapcsolni.Azt akarom kikerülni,hogy tv vagy esetleg bármilyen táv kapcsolóval be lehessen kapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) sargarigo válasza jointsilver36 hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Ha megnézed az adatlapját (nedudgi második linkje is pont ezt mutatja), akkor láthatod hogy ez csak egy erősítő! Annyit csinál, hogy a vett jelet felerősíti, kiszűri az 50Hz-es zajt, és a végén egy kicsit jelformál is. Ennyi.
Ebből az is következik hogy bármilyen távirányítót használhatsz, az adatcsomagot neked kell így is úgy is dekódolni. Ehhez pedig kelleni fog egy mikrovezérlő, vagy valami más "okos" cucc ami képes erre. Akkor már jobban jársz ha megnézed itt az oldalon a cikket, van is egy kis kapcsolás ami egy kb tetszőleges távirányító munkára fogásáról szól. Egyetlen nyolc lábú tiny13 ic kell hozzá, meg egy tsop vevő. A végére teszel egy relét a tranzisztorával és kész is van a PC bekapcsolód.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) brumbrus hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy infrás távirányítóval működő eszközt át lehetne-e nyomógombos eszközzé alakítani. Egy párásító készülékről (Burg BH-870E) lenne szó. A távirányítóján 5 gomb van. Na de nekem nincs hozzá távirányítóm.
(#) gerry válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Üdv! Úgy nézem, hogy a készülék távirányítója nem csak sima távirányító, hanem egy "állomás" ami figyeli az adott helység páratartalmát és aszerint küldi a jeleket a párásítóba. Így első blikkre.
(#) brumbrus hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Az állomáson miért van 3 ir led? Mi szerepe van?
(#) gerry válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Nem tudom, talán, hogy biztosan célba érjen a jel az állomástól a párásítóig. Én úgy fognék hozzá, ha távirányító nincs meg, hogy szétbontanám a készüléket és megnézném mi van a vevő oldalon. Milyen infra vevő ic veszi a jelet. Utána megnézném, hogy miként működhet a vezérlés, szabályozás a készülékben. Párásító: fűtőszál, meg ventillátor, talán szivattyú is. De mivel ejtőtartályos nem hiszem hogy van benne.

Az állomás hő és páratartalom érzékelő. A hőfok nem játszik csak a páratartalom a mérvadó. Aszerint történik a készülék vezérlése.

Ha a párásító szétszedése után megvan hogyan működik akkor el lehet gondolkodni a következőn:

Infra jelet mi dolgozza fel? Proci? Gyanítom. Proci kiolvasható? Nem! Proci mit vezérel? Csak a legfontosabb funkció kell párásító működjön. Hogy működik? fűtőszál? Ventilátor? Szivattyú? Fűtőszál milyen vezérlésű? Védelem? Biztos van. Venti ha van azt mi vezérli? Fordulata szabályozható?

Ezen információ birtokában el kell dönteni, hogy megépíthető e egy egyszerű vezérlés még ha nem is távirányítós. Páratartalom érzékelő, kijelzés led vagy lcd. A kézzel kapcsolgatás veszélyes lenne mindenféle védelem nélkül.

Vagy 70 euróért távirányító.
Üdv!
(#) brumbrus hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Üdv!
Bocsi, hogy ilyen későn szóltam a távirányító megvan, de én azt eléggé leamortizáltam. Kiszedtem belőle az IR ledeket és fogalmam sincs milyenek voltak benne (már nincsenek meg), illetve a forrasztásokat is igen szétbarmoltam.(képek)
Lehet vele valamit kezdeni?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) nedudgi válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Ha egyébként jó volt a távirányító, akkor valószínűleg lehet kezdeni vele. A LED filléres tétel, pótolható. Az kérdés, hogy a képeken láthatón kívül még milyen sérüléseket okoztál, de talán rendbe tudod tenni.
(#) brumbrus hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
És milyen led kell bele? Milyen hullámhosszú?
(#) nedudgi válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Első menetben megpróbálnám elolvasni a vevő típusát. Ha sikerül, az adatlapja tudhat valamit, ha nem lehet, akkor elsőnek 940nm hullámhosszút próbálnék.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
Következő: »»   13 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem