Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   48 / 71
(#) Dempsey válasza bfarago hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Szia! Köszi a segítséget. Megpróbálok összehozni belőle valamit. Gondoltam hogy egyedi gyártású mert nem találtam a winstar oldalán ezt a típust.
(#) Lucifer válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Meg kellene tudni, hogy milyen gépből való. Ha nem online akkor végigtarhálni pár szervizet, hátha van még belőle olyan ami minimálisan bekapcsol. (Csak panel, bármi.) Ha van ami hajtsa akkor DMM+logikai analizátorral kell felfedezni mi hova megy meg milyen protokollon.
(#) Dempsey válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Szerintem a típus meglesz, de még lehet hogy a gép is amibe ez a fajta kijelző való. Elég jó kijelző lenne és van belőle jó pár darab (legalábbis haver állítása szerint). Kár lenne érte ha nem tudnánk felhasználni.
(#) trigger444 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Köszi.
Lenne még egy kérdésem.
Hány mhz-n kell járatni az avr-t?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
(#) proli007 válasza trigger444 hozzászólására (») Feb 6, 2016 / 1
 
Én sem az AVR-t sem a C-t nem ismerem, de elvileg mindegy ha a programban meg van adva és úgy van lefordítva. Mert gondolom a C "delay" függvénye kiszámolja az időzítők osztási arányát a kavicshoz. De ezt az AVR topikba kérdezd meg, mert én nem tudom hogy Te hogy fordítod a programot..
(#) sz.istvan hozzászólása Feb 6, 2016 /
 
Sziasztok. Van egy rossz LCD kijelzőm amin 3 db lc7930 IC van. A kérdésem, hogy ez kompatibilis e a hd44780 as kijelzővel? Azt be lehet építeni a helyére? Ugyanugy 16 lába van.
(#) Lucifer válasza sz.istvan hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Van ezen kívül más IC a panelon? Ha nincs akkor nem.
(#) trigger444 hozzászólása Feb 6, 2016 /
 
Hali.
Mindent megpróbáltam, de még mindig nem tudtam életre kelteni az lcd-t.
Valakinek valami ötlete?
Esetleg a kijelző a hibás?
(#) Bakman válasza trigger444 hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Mindegy, mekkora frekvencián járatod a kontrollert, a kijelző élvezérelt, tehát ha neke úgy kell, hogy egy óra alatt írjon ki egy karaktert, azt is meg lehet tenni. Amit nem bír, az a túl gyors vezérlés. Google keresőbe ezt: hd44780 avr (208 000 találat perpillanat).
(#) sz.istvan válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Csak a 3 IC van a panelon, és pár ellenállás. Akkor ez milyen típusú kijelző? Ha rendelni szeretnék, hogy keressem? Egyébként az a hibajelenség, hogy Mindkét sorban csak az első 8 karakter látható, a többi helyén vagy semmi, vagy fekete, vagy pár csík. Volt egyszer olyan is, hogy tökéletesen működött egy fél óráig. Próbáltam már szétszedni, hátha a zebra nem érintkezik rendesen, de semmi változás. Szerintetek a kijelző rossz vagy a gép amiben van?
(#) mateatek hozzászólása Feb 10, 2016 /
 
Üdvözlet!

Van egy működő áramkör, amin ilyen kijelző teszi a dolgát. Ezt után építeném és hever itthon két 16x2-es kijelző is. Ez az egyik , ez a másik .
Kérdésem az lenne, hogy az eredeti kiváltható lenne-e valamelyikkel, és ha igen, akkor mely kivezetést melyik helyére kellene kötnöm? Eddig még nem volt dolgom ilyen áramkörökkel, és nem szeretnék kárt tenni.

Köszönöm!
(#) bakter24 hozzászólása Feb 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Akadt egy kis gondom egy iMON UltraBay kijelzővel. Egy ideje nem használtam, és nem kell életre. Dióhéjban: Kap közvetlen 5V-ot a táptól fixen, ez hajtja magát a kijelzőt, és másik kábelen, az USB-n csak a vezérlés megy, kommunikál a szoftverrel.

A jelenség: Világít a kijelző, de USB-n nem ismeri fel a Win. Driverek OK, több gépen tesztelve. A szoftvere szerint 5-másodpercenként leválik, picit villan, majd látszólag kapcsolódik. Néha bekapcsolás után egyszer frissít a kijelző, megjelenik rajta, aminek kellene, és ott is marad. Nem törli, nincs több mozgás, befagy azonnal. A kijelzőn lévő gombok sem működnek, IR-re nem reagál.

Ennyi infóból merre induljak? Kábelek, felületi szemrevételezés megvolt, látható kontakthiba nincs. Valami vezérlési dolog, és szeretném megmenteni, mert nem is olcsó cucc, és mivel néha egyet frissít, látom, hogy a kijelző működik. 2 db chip van rajta, az egyik ez,
CY7C63743
, a másik pedig ATMEGA48V - 10AU0747. Mond ez valakinek valamit? Alapszintű elektronikai ismereteim vannak, szóval óvatosan a szakzsargonnal


(ha tudtok jobb topikot, ahova jobban passzol a kérdésem, szóljatok)
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2016
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
Sziasztok
Beüzemeltem egy bontott nyomtató kijelzőjét (HD 66710 chip)
Valamiért ilyen érdekes hieroglifákat ír ki (abcdefgh lenne) számoknál és nagybetűknél nincs gond.
Az adatlapján lévő karakterkészletbe se látok ilyen karaktereket (érdekes) szerintetek mi lehet a gond? (max használom nagy betűkkel)
Köszi, üdv
(#) Bakman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 14, 2016 / 2
 
Számolj el 0-tó 255-ig. A felső sorba kerüljön a szám, az alsóba a hozzá tartozó karakter. Nem biztos, hogy az adatlap éppen ehhez a kijelzőhöz való. Egyedi kérésre egyedi karaktereket is programoznak szokványos kijelzőkbe, csak rendelj belőle eleget.
(#) ktamas66 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
A felső bitek körül nézz szét.Bővebben: Link
(#) proli007 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Én is arra gyanakodnék, amire Tamás, mert attól hogy más a karakter készlet, a kisbetűket nem igazán érinthetné. Vagy is nézd meg, hogy a felső bitek között nincs-e zárlat valamelyik vonal között.
(#) zsoltee0001 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Köszi, ez egy jó ötlet, egyébként is kell a °c karakter.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Hello
Megnéztem,nincs zárlat a lábakon.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Szia
Ezt a karaktertáblát hol találtad?
Üdv
(#) ktamas66 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Ez a "European character set", csak mi ilyennel soha nem találkozunk .
(#) szines hozzászólása Márc 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy romból kitermeltem egy WG12864A LCD modult amit kísérlet képpen szerettem volna beépíteni egy már működő AVR-es tranzisztor teszter 2x16-os kijelzője helyett (2.1. ábra) a 2.11. ábrán látható módon,hct595-ös IC közbeiktatásával.
Se kép,se hang. A kontraszt potira reagál,kifehérednek a pixelek. (kék hátterű LCD)
Lehet az a gond hogy rajzon st7108-as kontroller van, az LCD-ben pedig NT7108-as?
Persze az AVR-ben lecseréltem a szoftvert egy mega328_st7108-asra.
Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám mégis működésre bírni az LCD-t?
(#) morzsa15 hozzászólása Márc 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Lenne egy nagyobb nyomtatóból kiszedett grafikus lcd-m és szeretném valahogy beüzemelni erre lenne lehetőség vagy még ennek kell más milyen vezérlő is (pic, avr-en kívül) ?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv Peti!
(#) zsozsoX hozzászólása Márc 31, 2016 /
 
Sziasztok! Egy display elektronik oled kijelzőt próbálok beüzemelni ssd1305 vezérlővel. SPI-n vezérelem egy atmega 162-vel. A parancsokat veszi mert egy-kettő látszik, hogy műkődik (inverz, on-off). Valaki esetleg beüzemelt már ilyet, vagy hasonlót ezzel a vezérlővel?
(#) Wabe hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Nemrégiben kaptam egy LG LP156WH2 LCD kijelzőt egy osztálytársamtól, aki a működőképes laptopjából szedte ki. Vettem hozzá vezérlőáramkört, amivel VGA-n érkező képet meg tud jeleníteni (lásd. kép).
Amikor rákapcsolom a VGA-t a képpel együtt, az inverter elindul, bekapcsol a háttérvilágítás, de csak fehér pixelek jelennek meg. Megpróbáltam másik vezérlővel, de azzal sem működött. (Tápfeszültség, felbontás rendben volt)

Szerintetek mi lehet a gond?

Köszönettel:
Wabe

LP156WH2.jpg
    
(#) bbalazs_ válasza Wabe hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Egy picit pontositsd ezt a feher pixeleket. Kep jol johet.
Csatlakozot mozgatva van-e valtozas?

Elsokent meg kellene nezni, hogy a jelek jol vannak-e bekotve, illetve a tapfeszek jo helyen vannak-e.
Nehany kijelzon van szervizmod is, amihez nehany labat megfelelo szintre kell huzni. A csati masik oldalan rendes mukodes kozben ilyenkor fix szintre vannak huzva.
Elsokent meg kellene szerezni a kijelzo labkiosztasat, aztan a vezerlod labkiosztasat. Ezeket osszehasonlitani.
(#) Wabe válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Fehér pixeltömeg csatolva
Az se segít sajnos, ha mozgatom a csatlakozót.

Letöltöttem a datasheeteket, megvannak a lábkiosztások (Kijelző/Vezérlő)

Szervízmódra utaló jelet nem találtam a kijelző leírásában.
Ha jól értem, akkor most neki kell essek a kábel két végének szakadásvizsgálóval, hogy megtudjam mi hova van kötve, ugye?

DSC04706.JPG
    
(#) bbalazs_ válasza Wabe hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Egyelore a gond az, hogy a feher szin azt jelenti, hogy a kijelzo nem kapcsol be (talan nem kap szinkronjelet vagy hasonlo), de akar taphiba is lehet.
Eloszor legy szives a tapokat ellenorizd az LCD panel oldalon, hogy a kiosztasnak megfeleloen ott vannak-e.

Ramerhetsz az adatvezetek-parokra is, ott mersz-e valamit a foldhoz kepest es egymashoz kepest? (sima multimeter jo)
Ha teljesen fekete kepernyot adsz neki vagy teljesen feheret (mondjuk egy rajzprogrambol), akkor 3 paron valtozik a fesz, a negyediken nem, mert o az LVDS orajele.




A kijelzohoz csak az a kb 30 polusu csati megy? A hattervili gondolom ledes, annak nincs kulon?

Esetleg az altalad vasarolt panel leirasaban nincs valami jumper, amivel valamit lehet allitani? Esetleg az, hogy ezt a felbontast nem tamogatja?

Tudnad a ket adatlapot csatolni? Ha lesz idom ranezek.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
(#) Wabe válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Elkezdem méregetni a vezetékeket, az adatlap szerint kell kapnia áramot, úgyhogy megnézem, hogy gyakorlatilag is így van-e.
A kijelző csatlakozója 40 pólusú, a háttérvilágításhoz nincs külön kábel, de van egy óriási toroidtrafó a vezérlőn. A vezérlőn vannak jumperek, de nem írja a leírás, hogy mire jók. (3,3V-ra, 5V-ra, és 12V-ra lehet vele valamit állítani[a mellettük levő felirat alapján erre gondolok])
(#) Wabe válasza Wabe hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Oszcilloszkóppal megmérve adat van, de órajel nincs, tápfesz rendben. Mit lehet ilyenkor tenni?
(#) bbalazs_ válasza Wabe hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Nekem sajnos nagyon ugy tunik, hogy a vezerlochip egy meghatarozott felbontast tud csak, ami nem egyezik a kepernyodevel.
A jeleknel, ha a felbontas nem tul nagy, akkor az elso felet hasznaljak. Nezd meg, hogy a vezerlodbol KIJOVO jeleknel mi a helyzet. Ugye ott ket keszletnyi jel van, egyiken sincs semmi az orajeleknel? Jol van rajta a tuskesoron a csatlakozo, nem forditva?
Probalkozz mindenfele egzotikus felbontassal (eloszor a kepernyod nativjaval, utana a vezerlo nativjaval, a frekit tarthatod 60-70 korul.

Tehat akkor a tapfeszek jok (3.3V-ot kell kapnia). Kar, hogy a vezerlodon nincs DDC bemenet.
A szkop ezek szerint mutat jeleket az adaton, de az orajelen nem. A jel valtozik-e ha fekete kepernyot vagy fehet kepernyot adsz?
Következő: »»   48 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem