Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   558 / 607
(#) Alkotó válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 11, 2016 / 1
 
Talán ez túlzás. De általában szerencsés, ha szándékosan egy adott potenciálra helyezzük a nagyobb fémalkatrészeket (borda, doboz). Ha ezt elfogadjuk, akkor elég ésszerű választás lehet a GND-re kötni őket.
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Pár gondolat a stabil működéshez:
1. A bementet hajtsuk minél alacsonyabb impedanciájú forrásról (10-es skálán: műveleti erősítő kimenete 10 pont, 100k-s hangerő poti 0 pont) és használjunk 60-160kHz-es alul-áteresztő szűrőt.
2. A tápot hidegítő 100nF és 100µF kondikat telepítsük a lehető legközelebb a 13, 15 lábakhoz.
3. A jel és a teljesítményföldet szigorúan válasszuk ketté.
4. Ne hagyjuk el a végéről a Boucherot cellát.
5. Ne tervezzük a tápfeszültséget 60W kimeneti teljesítmény fölé Bővebben: Link.
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
100k poti ,én sajnos 50kóhmosat alkalmaztam. Hidegítő kondi, az építő kittes kapcsoláson is van 2200mikrofarádos ha erre gondolsz, és ott a 100nf es is viszont 100mikrósat nem találok rajta. A 4es pont, ez valami kondi volna vagy RC kötés ? Viszont nálam a stand by mute funkció nem létezik mert állandóan le kötve van a panelon. Ez esetleges tud valami problémát csinálni be és ki kapcsoláskor? Gondoltam már arra hogy készenléti álapotból talán kímélőbb indítani az ic-t.
Az ic szerintem stabilan működik nem érzékeny nállam érintgetésre ,földhurok okozta brumot sem hallok ilyen irányú érintéskor de hangsúlyozom megint hogy én nem vagyok profi építő nem írnám felül más véleményét .
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Működik a kapcsolás a fenti kritériumok betartása nélkül is, csak könnyebben előfordulnak megmagyarázhatatlannak tűnő jelenségek.
A standby és a mute tetszőlegesen vezérelhető.
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Mindenképpen figyelembe veszem ezentúl a leírtakat.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2016
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Az említett kunsztok itt figyelhetők meg a gyakorlatban.
(#) erik001 hozzászólása Jún 14, 2016 /
 
Sziasztok
Miből lehet rájönni hogy a TDA7294 -ic hamisított vagy eredeti ?
(#) reloop válasza erik001 hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Szia! Nem szólnak hírek a hamisításáról, ami eddig tönkrement a mögött általában megtaláltuk az építési, vagy élesztési hibát.
(#) erik001 válasza reloop hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Legutóbb olyan ic kaptam ami a panelbe nem ment bele egyből hanem a lábakat hajlítani kellett.
1 db kivettem a csomaglolásból oszt már el is tört a lába, olyan mintha összes tőbe el lenne gyengítve meg lennének vágva. meg sorjásak.
De kaptam olyat is amit kivettem csomagolásból és hozzá se kelet nyúlni a lábaihoz egyből be is ment a helyére.
Kicsit érdekes.
(#) Alkotó válasza erik001 hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
A lábak változóak, de nekem könnyedén sikerült a kívánt pozícióba hajtogatni őket. Itt én is aggódtam, de indokolatlan volt, pár perc alatt orvosoltam a több mm-es eltéréseket.
A lábak akkor törnek el, ha élesen próbálod hajlítani. Nálam minden láb kibírta a kiegyenesítést, és a másik helyen való meghajlítást.
(#) erik001 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Nem akkor tört le a lába mikor hajlítani kellett hanem mikor kivettem a műanyag csomagoló sínből.
(#) erik001 hozzászólása Jún 27, 2016 /
 
Sziasztok
Az mitől lehet hogy össze raktam a TDA7294 híd kapcsolást és kipróbáltam ment semmi gond hűtőbordától el volt szigetelve. Aztán később kapcsolom be és már egyen feszültség van a kimeneten.
Akkor mind 2 ic tönkre ment vagy csak az egyik ? Hogy tudom megállapítani melyik ic lehet a rossz ?
Nem volt füst semmi. Hangfal védelem egyből leoldott.
(#) krisz69 válasza erik001 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Közel 100% az esélye annak hogy mind 2 ic kuka. A puffer meződ hogy van ki alakitva van kisőtő ellenállás vagy esetleg led ?(ezt azért kérdem .Mert ha nem egyformán sűl ki a +, illetve - az okozhat olyat hogy elszál az ic. ) vagy mekkora a tápfeszed amin járt. ??
(#) erik001 válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Nincs kisütő ellenállás se led. +/- 40V
Előtte ment még zenét is hallgattam de később kapcsolom be hangfal nélkül és látom hogy védelem le van kapcsolva. Rámérek oszt 40V van a kimeneten.
(#) reloop válasza erik001 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Szia! Szinte bármi megesik, lehet elengedett egy forrasztásod.
(#) krisz69 válasza erik001 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Ha csak egy pillanatra is megszakad a+,- áram ellátás a tda nak amyi ! Nézd át rendessen ! Biztositék volt a sekunder ágadba ?
(#) cserigyuri12 hozzászólása Jún 28, 2016 /
 
Sziasztok! Az én kérdésem egy kicsit összetett lenne.

Ezt a TDA7294-es (kit-ben megvásárolható mikroshop-os) bridge-es erősítőt szeretném megépíteni, méghozzá autós erősítőnek.

Az egyik kérdésem az, hogy autós 12V-ról transzformátorról vagy pedig esetleg valamilyen eBay-en kapható nagyobb teljesítményű step-up DC-DC konverterről hajtsam -e meg? A másik, hogy a PCB-terven szerepel egy olyan a Power + és - után, hogy PowerGround, azt hova kellene kötni, s miért kell? Ha ilyen feszültségkonverteres megoldással, vagy bárhogy is táplálnám, akkor mit kellene tenni, hova tudnám kötni?

A másik kérdésem az pedig a hangszóró meghajtása. Egy 250W RMS-teljesítményű mélynyomót vinne. Ennek impedanciája 4Ω. A dokumentáció alapján, illetve a magyar leírásban a mért eredményen kívül nem találok támpontot ahhoz, hogy megtudjam, mekkora feszültséggel kell megküldenem. Tehát a képlet valahogy úgy néz ki, hogy 250W a teljesítmény, 4Ω az impedancia, s mekkora feszültséget eresszek rá a kapcsolásra, hogy a maximálisat ki tudjam hozni az erősítőből, ami megeteti ezt a hangszórót. Mert a leírásban ott van pl, hogy 43V-on 16Ω mellett 207W-ot tudott kivenni belőle. Én is hasonló adatra vagyok kiváncsi, csak egy kicsit reverse-engineering módon. Ezt is csatolom, hátha kell. Köszi előre is!

KIT-lelőhely
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) reloop válasza cserigyuri12 hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Szia! Lebeszéllek a tervedről. A TDA7294 hídra 8Ω, vagy nagyobb impedanciájú hangszóró köthető, különben túlterheld az IC-t és a hatásfok is nagyon gyenge lenne. Szimmetrikus feszültséget előállító inverterrel nem találkoztam ebben a feszültség és áramerősségtartományban, rendelhető panelen kivitelezve. Az autós végerősítő témában kiveséztük, hogy ez olyan készülék amit olcsóbb készen venni, mint a házilagos fabrikálás.
(#) erik001 válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Igen van biztosíték. Nincs kimenve. Volt másik panelom készen csak vezetéket kikötöttem és másikat be azzal semmi gond.
(#) erik001 válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Mind 2 ic kuka akkor ? Vagy lehet csak egyik rossz ?
(#) zotya1983 válasza erik001 hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Mérd meg a kimenetén mekkora fesz van a gnd hez képest.. AC és DC állásban is..
Ugye nem kell mondani melyik a kimeneti láb?A biztosítékkal semmit sem érsz ahogy megnő az egyik felén az áramfelvétel + vagy - oldalon kiég a biztosítékod ugyanakkor a másik oldalt megmarad ugyanúgy ahogy billenik a táp elfüstöl a tda...Primerben még ok oda tehetsz.
99% hogy amúgy kuka igen! A +-40v elég közel van az IC legfelső tűréshatárához..A 45 v ot általában nem szokták már elviselni..Elég egy kisebb feszültségingadozás a primér oldalon és már attól is elpukkanhat...
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Hiába írod nekik. Tda nál nem kell a szekunderbe a birtosíték. Majd rá jönnek . Merem mondani kost is a bizti okozott gondott. Egy pillanatnyi kontakt (oxid miatt vagy bármi müat ,és fűst)
(#) zotya1983 válasza erik001 hozzászólására (») Jún 28, 2016 / 1
 
Ja igen látom... "Oszt 40v van a kimeneten" annyi ott oszt nem lehet..Akkor ic csere lesz..
(#) reloop válasza erik001 hozzászólására (») Jún 28, 2016 / 1
 
Írd meg mindkét IC 2,3,13,14,15 lábainak feszültségét testhez képest, jelölve a ±-t!
(#) erik001 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Akkor kicserélem mind 2 oszt jól van
Úgy is van pár darab tartalék
Nem kíllódok vele egyiket kicserélem oszt nem az akkor kiütöm a jót is.
Esetleg a panelon más alkatrészt tönkre vághatott ?
Köszönöm szépen a segítséget mindenkitől.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) Alkotó válasza erik001 hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Az élesztés nem törvényszerűen jár durva atrocitásokkal, még esetleges hibázással párosulva sem. Reloop ezt a folyamatot részletesen ismerteti, javaslom elolvasni, és alkalmazni.
Látóköröm szélesítése okán, megkérlek mond el nekem mit jelentenek a "kíllódok" és az "oszt" szavak. Előzőt egyszer, utóbbit többször is használod.
(#) erik001 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Már össze van rakva erősítő készre. Hűtőbordám nincs amire rá tudom rakni, meg külön trafóm sincs egyenlőre erősítőt meg már megbontani nem akarom ez miatt.
(#) erik001 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Csak itt még a vezetékek nem voltak elrendezve, ezt már elég nehéz lenne szétszedni meg minden vezeték össze van gyors kötegelővel kötve.
(#) reloop válasza erik001 hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
A csere miért egyszerűbb a mérésnél? A mérésből pontosan megállapítható, hogy kell-e cserélni.
(#) cserigyuri12 válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Szia! Köszönöm a választ!
Egy hülye gondolat szerintem, de mi lenne ha sorosan kötnék vele egy másik kisebb hangszórót, hogy meglegyen a 8Ohm? Vagyis nem tudom.
Inkább tudnátok nekem olyan hasonló, lehetőleg TDA-ra vagy más IC-re alapuló olyan egyszerűbb erősítő kapcsolást javasolni, ami 4Ohmos mélyládát tuti meghajt, s 250W körüli teljesítményt nyújt? Igazából minden érdekel, ami erre a célra életképes. Köszi előre is.
Következő: »»   558 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem