Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   557 / 607
(#) Józsi84 hozzászólása Jún 5, 2016 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Van egy házimozi erősítőm amiben a sub nem szól. Egy 7296-os ic hajtaná a 16cm-es hangszórót. Kimértem amit tudtam, de hibát nem találok. Úgy adta meg magát, mintha kontaktos lenne valami benne.(egyszer szólt egyszer nem, mostmár egyáltalán nem). A szimmetrikus táp eljut az ic-ig (+-20v). A mute és a stby lábakon nincs feszültség. Az invertáló bemenetén nincs semmi, a nem invertálóig pedig eljut a bemenő jel. Szinte az összes alkatrészt kimértem kiforrasztva és már cseréltem 7296-ot is (igaz hogy egy bontottat kapott, ami nem biztos hogy jó) , de így se szólal meg.
Köszi előre is.
(#) reloop válasza Józsi84 hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Szia! A 9 és 10 lábakra legalább 3,5V-nak kell érkezni! Ezért nem szól. A készenlét és a némítás áramkörét vizsgáld!
(#) Józsi84 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
A vezérlőtől a többi csatorna kap egy 4,5V-os stby jelet, a sub panel pedig egy 1,5V-os stby jelet amíg a távval be nem kapcsolom. Van a sup panelen egy C9014 tranyó. Ezt is kimértem de kicserélni nem tudtam. Ha a pozitív tápot egy 5V-os stabkockán kereszül rákapcsolom a 9, 10 lábra, akkor meg kéne szólalnia?
(#) reloop válasza Józsi84 hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
(#) Alkotó válasza Józsi84 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Nem indokolt stabilizálni, két ellenállással a tápból leoszthatod neki. (De azért szét kellene ott nézni, mert vélhetően ezt már gyárilag is megoldották valahogy. Lehet, éppen az a dolog nyitja, amiért az alapmegoldás szerinti feszültség nem jut el az engedélyező lábakra.)
(#) Józsi84 hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
Sziasztok! A mute láb kapott 5V-ot a tápból és végre szól a sub is. A stby-hoz nem nyúltam. Ha rendelek alkatrészt, akkor kicserélem azt a 9014-et. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) reloop válasza Józsi84 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Szia! A C9014 helyére nyugodtan tehetsz bármely általános célú NPN tranzisztort, BC546-ot, vagy hasonlót.
(#) Józsi84 válasza reloop hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Úgy néz ki hogy muszály leszek minél hamarabb kicserélni azt a tranzisztort, mert most áramtalanításkor hatalmasat pattan a mély hangszóró.
(#) reloop válasza Józsi84 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Meggyőződtél méréssel a tranzisztor hibájáról? Ha nem is kizárt, de elég kis eséllyel megy tönkre.
(#) Józsi84 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Kiforrasztottam, zárlatot nem mértem rajta . A bázis-emitter között 835 mV és a bázis-kollektor között is mintha ugyanezt mértem volna.
(#) Alkotó válasza Józsi84 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Ha bizonytalan vagy a módszerben, hogyan érdemes egy tranzisztor jóságát ellenőrizni, akkor ha jól emlékszem Skori weblapján erre remek útmutatást találsz
(#) reloop válasza Józsi84 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Így gondoltam magam is, ez valószínűleg egy jó tranzisztor. Mielőtt találgatásokba bocsátkoznék a tényleges hiba forrását illetően, érdeklődnék mi a készülék típusa, vagy van-e már hozzá kapcsolási rajzod? Alkatrészek pozíciószáma alapján csak könnyebb lenne a vizsgálati eljárást lefolytatnunk.
(#) Józsi84 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Nincs hozzá kapcsolásom. Ez egy Orion HT-728-as házimozi erősítő.
(#) reloop válasza Józsi84 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Jelen téma a TDA7294-ről szól és tisztáztuk, hogy a vele azonos felépítésű TDA7296-osod teszi a dolgát, ezért csak dióhéjban vázolom hogyan is fognék a készülék javításához. Rajzot ugyan nem találtam, de valószínűleg ennek is megvan a Genius márkájú párja ami jobban dokumentált. Ezt a Házimozi erősítő témában illene kitárgyaljuk.
Némi ügyességgel magad is feltárhatod milyen összeköttetésben áll a szatellit csatornák némítása a szub csatornáéval és ez mely ponton szakad meg. A kettő között valószínűsítek egy tranzisztoros áramkört mely a vezérlő némítás jelét 0V/5V-ra alakítja, míg a szatellitek (TDA7269?) más feszültséget igényelnek. Ha nem boldogulnál, folytassuk a fent linkelt témában!
(#) Józsi84 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Van egy 5005-ös geniusom, ahhoz van rajzom is, holnap előkeresem és megnézem. Igen, a többi csatornát 7269 hajtja. Holnap ha időm engedi szétszedem és csinálok képet róla. Feltöltöm őket a házimozis témába. Ja és rákeresek Skori tranyómérés leírására.
(#) reloop válasza Józsi84 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Szia ! A multkor épített hídhoz ,táp egységnek 2db azonos paraméterű 120v/a 24voltos gyári legrand transzformátort használok sorba kötve a secunder tekercseket a kötés pontja a közép nulla . Egész jól be vált ez a megoldás. Elméleti síkon gondolkozom a 7293 párhuzamos üzemű híd kapcsolásával , de ezt ha meg is csinálnám az volna az elgondolásom hogy az ic ket egyenként külön panelokon építeném meg majd ezeket kötném egy-egyet párhuzamosan és ezt hídba, tehát ez 4 kis panel volna. Működő képes ez a megoldás szerinted ?
(#) lukacsp válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Ez a történet ide tartozik. Bár hidalt párhuzamosról még nem hallottam - kivéve a kínai építőkészletek, amik szakmai és kiviteli megfontolások alapján általában felejtősek.
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Köszönöm a segítségemre küldött linket! Nyomon követhető hogyan csökken a bizalom a tapasztalat növekedésével
Gabesz! Lebeszéllek róla.
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
TDA7294 sima híddal viszont igen kedvező, most már hosszabb távú tapasztalatom van, PA területen. Hibátlan.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Jún 10, 2016 /
 
Köszi a válaszokat ! Tapasztalatokat ,hasznos infókat tőletek ,vagyis itt találok általában. Igazából 100w teljesítmény nekem bőven megfelelő , valahol itt olvastam ebben a témakörben hogy a párhuzamos üzem jót tesz a hangzásnak, de nyilván van jobb megoldás egy nagyobb teljesítmény eléréséhez.
(#) Petikacsa95 hozzászólása Jún 10, 2016 /
 
Üdv segítséget kérnék abban hogy volt 2 megépített panelem tda 7294 ből és hogy előző nap működött másik nap bekötöttem bekapcsoltam és az arcomba robbant az ic és nem tudodom mi a bánatért grace hidat néztem nem zárlatos a kis huncut és semmi sem .De a gracehíd panelje ahol van 2 puffer kondi ott a 0(trafó közös pont) annak a mart nyákja az elégett mint mint Petőfi verse ... ha valaki valami megoldást tud jelezzen már nekem mert vakarom a fejem ...
(#) reloop válasza Petikacsa95 hozzászólására (») Jún 10, 2016 / 1
 
Üdv! A "bekötöttem" alatt mit kell érteni? A táp és az erősítő szét volt választva?
Kérlek ne ferdítsd el Leo Graetz német fizikus nevét, de írhatod diódahídnak is
(#) Alkotó válasza Petikacsa95 hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Fejvakarásra talán a hajmosást javaslom első lépésként. Ha nem válik be, akkor orvos.
(#) lukacsp válasza Petikacsa95 hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Próbapadon pl. nem nagyon szereti ha fogdosod a hűtőbordát üzemelése közben. Pedig elég berögződött mozdulat, hogy megnézi az ember a borda hőmérsékletet kézzel. Nekem már szállt el így IC. Kétszer.
(#) gabesz.mi074 válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Hogyha a hűtő borda el van szigetelve az ic től akkor is elszálhat érintéstől?
(#) hapro válasza Petikacsa95 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Egyszer jártam úgy az említett IC-vel, hogy labortápról hibátlan, majd saját trafó, egyenirányítás+puffer kondi (2x4.700uf, ha jól emlékszem ), és indításkor az IC ketté szállt. Nálam hiányolta a kis szűrő kondikat 33-100nF mert így amit csinálam valószínűleg nagyfrekvenciásan gerjedt, és nem tolerálta az IC. Majd csere, feltettem a nF-os szűrő kondikat és hibátlanul ment.
(#) zotya1983 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Még csak akkor,hiszen így te leszel a - hoz képest a gnd és zavarjelet viszel be.Nekem eddig csak saját hibából robbant le az eleje,véletlen fordított polaritás végett,azóta fadobozba behányva is csináltam egy sima videoton ea 6368s trafójával valakinek és a mai napig mindenféle terheléssel elbír volt hogy napokig rövidzárlatban volt a kimenet,mert a gazdája arra lusta volt hogy leszigszalagozza a vékony 0 75. ös tyúkbeleket,és az összeért.Csak akkor lett rá figyelmes mikor elkezdte hallgatni és fura hangja lett kissé
(#) gabesz.mi074 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Hát igen. Mindenki máskép csinálja , más a probléma is.
(#) lukacsp válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Igen, amikor én így jártam vele akkor el volt szigetelve a bordától. Táphidegítések teljesen rendben voltak. Ez is, mint úgy általában az IC-s végfokok, attól is elgerjedhet a "csúnyán nézel rá".
Következő: »»   557 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem