Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénymásoló javítás
 
Témaindító: zoly15, idő: Nov 13, 2010
Lapozás: OK   3 / 3
(#) tranzisztor válasza Nagy Attiláné hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Megtörténhet ,hogy valami idegen tárgy (a szotyitól az aranyfülbevalóig minden meglelhető ilyenkor) került a papírbeszedő részbe és beszorult a szinkronhenger(egy szürke fémhenger ami továbbitja a papirt mindjárt a fejek mögött lent található) és a nyomóhengerek közé .Itt akad el a papír. Piszkáláskor vigyázni mert letörhet a papírérzékelő nyelve!
Üdv!
(#) sprofan hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Rank Xerox ACR (több infó nincs rajta) fénymásolót cnc építéshez, de mivel színes lézer nyomtatóm még sosem volt, gondoltam mielőtt szétszedem megpróbálom életre kelteni. Amikor bekapcsolom a főkapcsolót elindul az inicializálás, majd kiír egy E6 hibát, erre valami olyat olvastam a gép tetején hogy: oldalsó ajtó nyitva, zárja az ajtót. Semmi sincs nyitva így nem értem. Ezek után a gép C2 hibával leáll. Semmikor sem reagál semmiféle gombra, nyomkodhatok én bármit. C2 hibáról valami olyat találtam a neten hogy szkenner pozíció érzékelő hiba. Próbáltam mozgatni a szánt a szkennerben, minden állásban, home pozícióban is ezt csinálja. Ötlet hogy merre tudnék elindulni? 47kg a kicsike és tömve van minden centimétere ezért nem könnyű hozzáférni a szenzorokhoz.
(#) zolika60 válasza sprofan hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Nem ismerem a masinát, de az oldalsóajtó érzékelőjét nézném meg.
(#) Busz hozzászólása Okt 18, 2015 /
 
Adott egy mita dc1415-ös fénymásológép, 1994-es gyártású. Kaptam, ezeréve nem használt, semmit nem tudni róla. Bekapcsoláskor c6 -os hibát jelez ki és világít a papírelakadásjelző led.
Szenzorokat amiket megtaláltam azok elvileg épnek tűnnek, papír nincs benne elakadva.

Mi lehet a gondja? Illetve ilyen régi géppel érdemes még egyáltalán foglalkozni?

Ilyen mint a linken csak ramatyabb állapotban:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2015
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Még mindig ezzel a géppel küzdök, a melegítőhengere viszont sosem melegszik. Arra gyanakszom hogy lehet a fűtése a hibás.
Valaki valami tipp a c6 hibára?
(#) sunside válasza Busz hozzászólására (») Dec 26, 2015 / 1
 
Code C6
Description Fuser problem. Temperature too low, too high, open thermistor. Heat lamp, thermofuse, thermistor, etc
(#) Busz hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
Szétbontottam a mita dc1415 -ös gépet mert az égetőmű tönkre volt menve meg benne pár fogaskerék törött volt. Szóval próbálkoztak már előttem is vele.
De megdöbbentő volt hogy mennyire robusztusra és időtállóra tervezték ezt a gépet!!

Megtartottam pár cuccot ami szerintem hasznos lehet még valamire. Pl a betápnál van neki szerintem egy túlveszvédő modulja. Jól látom, tényleg az? A kép jobb felső sarkában...
Szóval túlfeszvédelemre máris jó lesz valami készülék elé.

Közvetlen alatta a végállásérzékelők lehetnek, nem tudom ezt elektronika nélkül tudom-e valamire használni. A két végállásérzékelő között van valami érzékelő ami nem tudom mi lehet. A levilágító csőnél volt, szerintem valahogy csekkolná ég-e a cső.

Középen a nagy fém az a levilágító lenne, egy halogén izzó van benne, nem tudom hány voltos de szerintem 240-es.
Ami ez felett van na az mi lehet? Mintha sok glimm lenne benne sorbakötve? Ez milyen funkciót szolgálhatott?
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016

DSC_0451.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza Busz hozzászólására (») Márc 14, 2016 / 1
 
Szia
Ha egy ilyen gépet szétszedsz arra készülj fel, hogy kb 3x akkora helyet fog foglalni, mint összerakott állapotba, mostani vas átveteli árat alaul véve nem biztos, hogy jó ötlet.

Igen, az egy szűrő rész egy varisztor páros, bizonyos hálózati hibákat kivéd, de nem atombiztos.
Photointerrupter a neve, 3 kivezetése van, egy +5v, -, és egy kimenet, max egy ledet tudsz vele kapcsolni, mivel kisteljesítményű, szóval mindenképpen kell egy elektronika.
A lábkiosztás változatos, érdemes a kábelezésből kikövetkeztetni.

Szerintem egy photoellenállás ami érzékeli a fényerőt és auto fényerőnél szabályozza a megvilágítólámpa feszültségét.
A megvilágítólámpa biztos, hogy nem kapja meg a 220-at, elektronika szabályozza azt, ha meg is kapja, hűtés nélkül nem hosszú életű, amúgy nekem is van egy vödörnyi halogén fixálóból és megvilágítóból, semmit nem tudok vele kezdeni, max műterhelést lehet belőle csinálni.
Az utolsó, fénymásolókba van egy lámpasor (quenching lamp) a opc fölött az töltésmentesíti az opc-t, ha nem lenne a következő fordulatnál ott figyelne az előző fordulat képe a papíron.
Az új lézernyomtatókba is van, csak az már led-es.
Üdv
(#) help hozzászólása Jún 29, 2016 /
 
üdv,
remélem nem halt még meg ez topik teljesen.

Van nekünk itthon egy Toshiba fénymásoló-printer gépünk, még szkennelni is tud fekete-fehérben. E-studio166 a típusa, elég elavultnak számít de nekünk pont jó. Most azonban a printelésnél a fényképek elég csúnyán, csíkosan jönnek ki. Eddig erre a problémára megoldás volt, hogy kivettem a patront, jól megráztam, meg a gép belsejében ráncigáltam egy kart meg 1-2 hasonló apróság amit a kézikönyve előír. De most ez nem elég. Mi lehet a megoldás? Vagy hívni kell a szerelőt?
(#) zsoltee0001 válasza help hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Szerintem tegyél föl egy jó minőségű szkennelt képet.
Üdv
(#) help válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Szia!
Hát nem túl jó minőségű a szken, de lényeg, a csíkozás látszik:

szken.jpg
    
(#) zolika60 válasza help hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Cseréld ki a patront.
(#) help válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Köszi, épp ezt próbáltam, visszaraktam egy korábbi patront amiben még van egy kevés, kicsit jobb... ezek szerint vennem kell egy új patront.
(#) kekmester válasza help hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Szia!
Ezekben a típusokban megbízhatóan működik a festék kifogyás figyelés, nem hinném ,hogy az lenne.
Az oldalsó ajtót kinyitva, van egy vékony fém szál, én még azt tisztítanám meg óvatosan.
(#) help válasza kekmester hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
és azt hol lehet látni hogy mennyi festék van még benne?
vagy van erre egy szoftver?

az oldalajtót lenyitva tiszta fém szál nincs, csak (nyilván fém tengelyű) hosszú vékony gumírozott fekete henger, azt szoktam tisztogatni (kb. semmi eredménnyel), ezt írja a kézikönyve is a tisztítás résznél.
(#) help hozzászólása Szept 20, 2016 /
 
Üdv,
van egy fénymásoló-printer-szkennerünk, ilyen régi nagydarab gép: Toshiba, E-studio166.

A hibajelenség: egyrészt elkezdett pirosan égni rajta a csavarkulcs kis jele, amire az egyébként alapos és bőbeszédű kézikönyve már csak annyit ír hogy "hívj szerelőt", másrészt printelésnél van egy kis mellék-zaja, zörgés szerű hang ami eddig nem volt.

Van tippetek mi lehet a baja és hol tudom megnézni, netán javítani, vagy tényleg kénytelen lesz szerelőt hívni?
(#) eyess válasza help hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Elég kevés információ ez.Ezek alapján nem lehet semmi olyan még tippet sem adni ami esetleg a hiba okához vezetne.
(#) help válasza eyess hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Sajnálom
Konkrétan tényleg csak annyi van hogy printelés közben van egy új hang, egy zúgás, mintha erőlködne a gép hogy nyomtatni tudjon. Illetve a kis led-lámpa a csavarkulccsal világít, ennyi. Többet nem tudok mondani, ennyi van.
(#) Lalle hozzászólása Okt 12, 2016 /
 
Sziasztok van egy Utax cdc 1525 szines fenymasolo "rendszerhiba" felirat van a kijelzon . Hardware-s vagy Software-s problema lehet?
(#) EcoPityu hozzászólása Feb 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Felkértek egy Canon IR2022, sokat futott fénymásoló "jobbá tételére", mechanikailag rendben van az "öreg", viszont a semmit másolva is eléggé beszürkíti a papírt, faltól falig. Szöveget másolva a szöveg jó kontrasztos, olvasható, viszont így csúnya. Megoldaná a problémát az OPC henger, és a lehúzó penge cseréje? Esetleg lehet ilyet komplett felújítottban kapni, hogy csak kihúzom-visszadugom, szuper minden?
Válaszaitokat előre is köszönöm !

Pityu
(#) Georgee hozzászólása Jan 6, 2023 /
 
Sziasztok!

Adott egy canon IR2020 fénymásoló. A festékkazetta tele van, de a gép azt írja "nincs festék cseréljen festéket". Valakinek ötlete miért nem látja? A toner egységen semmi chipet nem láttam.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem