Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   423 / 580
(#) Nanok válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Véletlenül találtam egy másikat, negyed áron 155Ft-ért, talán ez még jobb is: Bővebben: Link?
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2016
(#) palko0125 válasza Nanok hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Ez is jó lesz. Nem azon a pár forinton fog múlni. Ahonnan egyszerűbb beszerezni, onnan vedd.
(#) Nanok válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Egy helyen van, csak szerintem ezeket nem vitték, mert 2200nF van feltüntetve
és a kereső nem dobja ki 2,2µF-re. Gondolom ezért értékelték le.
Remélem nem lesz motor hiba, van olyan is, hogy egyszerűen leold és szabadon fut a motor.
Ez után vár egy kicsit és fojtatja tovább a programot.
(#) palko0125 válasza Nanok hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Ez tipikus táp probléma. Amikor centrizik akkor van a legnagyobb áramfelvétele az elektronikának. Ha nem stabil a táp, ilyenkor becsuklik, és azért "old le". Leáll és újrakezdi.
(#) lóri hozzászólása Jún 30, 2016 /
 
Sziasztok!

A mosógépem néha nem centriz (Fagor FE-735). Akkor ez azért van, mert rövid a szénkefe, és a rugó nem nyomja eléggé a kommutátornak, így nem tud akkora áramot felvenni, amekkora kell a nagyfordulathoz?
(#) zolika60 válasza lóri hozzászólására (») Jún 30, 2016 / 1
 
Igen, lehet ez a baja.
(#) stevepapa válasza lóri hozzászólására (») Jún 30, 2016 / 1
 
Igen lehet az egyik oka. Azért nézd meg a szűrőt, nem maradt e benn valami, pl gomb, pénz stb. Ami néha megfogja szivattyút.
(#) antennaslaci hozzászólása Júl 3, 2016 /
 
Üdv Uraim! segítség kellene családi cselédünk matuzsálemi másfél éves korba lépett és E1 hibaüzenetet küld Bosch sms50d38EU mosogatógép, két napja túrom a netet de semmi érdemleges service manualt nem találok.
Bármi segítséget hálásan fogadok.
(#) vargaf válasza antennaslaci hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Van mosogatógépes téma is, itt a mosógépeket tárgyalják.
Mosogatógép hiba
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2016
(#) csupaszcsiga hozzászólása Júl 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy kis segitséget kérek.
Whirpool AWT 2284 (85612281 0086) hibával kapcsolatban!A hiba rövid leirása:Mosás centrifugálás végig megy,s mikor Stop állásra kellene álnia tovább lép,s kezdi az uj programot!
A vezérlő panel tipusa: (461975301 201) Ez már nem a régi mechanikus "recsegős" programkapcsolós!
Átnéztem mindent amit a doksi ir,megfelelő értékek,minden programot végig csinál,csak nem áll meg a stopnál!Gyanum szerint vezérlő panel hiba,de hátha van más ötlet is!
Minden tanácsot köszönettel veszek!
Üdv,további szép estét!
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2016
(#) botesz válasza csupaszcsiga hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Halovány emlékeim szerint a 2284 esben nem sok elektronika van(alul egy kis panel).Tápkondit nézd meg ha na nagy elektronika lenne benne felül mégis.
(#) csupaszcsiga hozzászólása Júl 5, 2016 /
 
ilyen vezérlő van benne,itt a link:
http://elektrotanya.com/files/1363343375041.jpg

Kondikat átnézem,1 próbát megér...
(#) botesz válasza csupaszcsiga hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Na ez az.Ez csak a motort vezérli másban nem szól bele.Ez inkább programkapcsoló hibának tűnik de azt a nagy szürke kondit kicserélheted hátha.
(#) csupaszcsiga válasza botesz hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Ez vezérel mindent!Motort,fütést,viz,ajtó stb nincs külön a motornak vezérlő "doboz" mint a mechanikus programkapcsolósnál!A nagy szürke kondi az (ha jól vágom) akkor cserés ha nem akar centrizni már ez miatt cseréltem pár gépben,de a leirt hibával még nem futottam össze
(#) botesz válasza csupaszcsiga hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
De ennek van külön fent egy mechanikus programkapcsoló!Ez nem az az elektronikával egybeépített vacak!
(#) botesz válasza csupaszcsiga hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Amúgy meg
Idézet:
„Ez vezérel mindent!”
ahhoz képest én csak egy relét plusz egy triakot látok rajta....ez kevés egy komplett gép vezérléséhez!
(#) csupaszcsiga válasza botesz hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
bocs rossz képet linkeltem este van már nagyon

amiről szó van:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=148641
(#) botesz válasza csupaszcsiga hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
De jó!Nem mindegy...A szürke kondi mindenképp cserés aztán meglátjuk.A képekre meg máskor figyelj mert nagyon nem mindegy.De ez alapján akkor nem is 2284 es.
(#) VIM hozzászólása Júl 10, 2016 /
 
Sziasztok! Egy "vörpúl" típusú géppel gyűlik a bajom, mert már sokadjára kell benne táp IC-t cserélnem. Megtaláltam a régi megoldást erre a kapcsoló üzemű táp kiváltására. A kérdésem az volna, hogy van egy BV EI 304 2086 jelű trafóm ami a paraméterek szerint 2X9V és 1.05VA (2.1VA) 117mA/9V-ot tud. A csatolmányban 120mA az eredeti áramkör "tudása", meg építhetem e ezzel a trafóval ezt a kisegítő tápot? Még annyit kérdeznék, hogy a "stabkockák" elé milyen értékű elkókat kell esetleg alkalmaznom a 330nF és a 100nF kondikon kívül? A segítséget előre is köszönöm.
(#) palko0125 válasza VIM hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Ha táp ic-t cserélsz, LNK306PN típust rakdz bele vagy 304-et!? A 306-al nem nagyon szokott gond lenni. Jóval több áramot tud.
(#) VIM válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Szia! Most fog bele kerülni egy 306-os de már előre betokoztam a helyét, mert előtte bele raktam egy 304-t de kettő bekapcsolást bírt ki a tokban. Most az ajtókapcsolóval is probléma van. Ezt lehet valamennyire működőképessé tenni, már mint azt a klixon féleséget ami a bekapcsolási intervallumot kapcsolja? Mi megy abban tönkre? A felülete oxidálódik? MAK717 való ebbe a típusba.
(#) botesz válasza VIM hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Persze fogod és kikötöd.
(#) palko0125 válasza VIM hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
A 306-al nem lesz gond, de ellenőrizd az induktivitást is a tápban, nincs e kifolyva, valamint az elkokat is.
Ha ezek rendben vannak, 306-al mennie kell.
Az ajtókapcsolót ki kell cserélni, vagy ahogy botesz mondja kikötöd, de ez nem a legjobb megoldás.
(#) VIM válasza botesz hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Szia! Most derült ki, hogy az ajtókapcsoló triakja feltételezhetően az előző táp IC menybemenetelekor ledobta a tetejét. Most az a kérdés, hogy milyen számon keressem a 7629-be való típushoz? A tápot "felturbóztam" egy 306-al de ezt már betokoztam és a primer kör minden soros tagját (induktivitás és rezisztor + diódák) 1-1W-al nagyobbat raktam be. A gép most így indulna de az ajtó retesz kontrollja nem engedi tovább lépni a programot a triak hiba miatt. Az ajtókapcsoló PTC és pattanó bimetálok, felpolírozva a felületük (a biztosabb kontaktus érdekében) a próba alkalmával átbillenti a főérintkezőt, tehát ez az ajtókapcsoló még talán használható lesz ha a triakot majd kicserélem.
(#) VIM válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget, úgy tettem ahogy mondod. Bár ki lehetne iktatni az ajtókapcsolót de nem lehet, mert leellenőrzi a processzor az összes perifériát és nem engedi magát átverni, avagy én nem ismerem ennek a módját. A működéshez elengedhetetlen az ajtókapcsoló főérintkezőinek a zárt állapota de az ellenőrzést az 1 és 3 pontok között végzi. Ugye a PTC hidegen kis ellenállású így a felfűtés rövid idő alatt megnöveli az ellenállását, átáll a főérintkező de milyen értéke lesz ekkor a PTC résznek, ami elegendő lesz a processzornak az ellenőrzéshez. Ugyanis ha kihűlne akkor bontana a főérintkező és leállna a főmotor is. Vagy rosszul értelmezem a sematikus rajzot erről a gépről?
(#) botesz válasza VIM hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Nagyon egyszerű.3 szál vezeték megy a zárhoz fázis,nulla,visszaszál.Nos a visszaszálat összekötöd a fázissal és menni fog. vagy kicseréled a triakját és ennyi.
(#) VIM válasza botesz hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Az a nagyon egyszerű megoldás nem tetszik a procinak mikor ellenőriz, mert az F13 hiba lesz a vége, vagy ezt már a hibás triak miatt hozta. Az sem világos, hogy a táp hogyan ment tönkre, hogy a triak zárlata vitte el vagy fordítva, az LNK hibája vitte az ajtózár triakot. A triak száma az olvashatatlan a cseppmentesítő bevonat miatt az alkatrészeken, így teljesen tanácstalan vagyok, hogy mivel próbálkozzam.
(#) VIM válasza VIM hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
A képi segítséget mostanra tudtam összeállítani. A triak száma volna nagy segítség, hogy be tudjam szerezni ha egyáltalán beszerezhető.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2016
(#) pont válasza VIM hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Biztos, hogy az triak, mert pl. az elektroluxokban ilyen tokozásban erre a feladatra az ACS108 nevű kapcsoló ic-ket használják?
(#) VIM válasza pont hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Szia! Nagyon köszönöm az infót. Itt azt írja, hogy kapcsoló triac, vagy mi. Mindegy, mert ez nagyon úgy fest, mint ami benne van és tönkrement, mert a kimenete van bal szélen.
Következő: »»   423 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem