Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Whirlpool mosógép
 
Témaindító: janosf, idő: Aug 5, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 11
(#) csipaDJ hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
A mai nap vásároltam boltban egy Whirlpool AWO 7466 tipusú mosógépet.
Már is csak a baj van vele. A lényeg az egészben annyi hogy mosás közben gondolt egyet és megállt mintha kihúztam volna a konnektorból. Áramtalanítottam volna. Azóta se kép se hang. Azt viszont tudom hogy áramot azt kap!
Vagy ez valami típus hiba vagy várjak vele, hátha feléled álmából!
Azt még hozzáteszem hogy garancia az van rajta. Belepiszkálni nem akarok, hétfőn viszem is vissza csak mégis érdekel hogy mi lett vele!
Valaki segítsen előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza csipaDJ hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Nem mindegy ha vissza küldöd? Sajnos mérni kéne mi történt, de az esetedben nem lehetséges. Talán a futószalag mellett dogozónak rossz napja volt, így elszúrt valamit. Azért a garanciális időt kiszokták húzni ezek a gépek.
(#) csipaDJ válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Hello.
Észrevétlenül szétszedtem a gépet. Kiszedtem belőle a vezérlő elektronikát. A panelen van/volt egy véleményem szerint 22 ohmos áramkorlátozó ellenállás. Azt egy szakember ismerőssel kicseréltettem. Összeraktam a mosógépet és akkor sem csinál semmit sem.
(#) maszek0005 válasza csipaDJ hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Akkor a garanciának lőttek. Ha a 22 ohmos ellenállás szakadt volt, akkor két kondenzátor, meg az LNK ic, és még 1- vagy 2 dióda is elszállt. Tipikus tápegység hiba az említett fajtánál.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) zolika60 válasza csipaDJ hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Miért gyanakodtál az ellenállásra? Az szerintem a legkevésbé elromló alkatrészek közé tartozik. Ha pedig elromlik az többnyire elég látványos. Nem ismerem a gépet, de manapság olyanokat csinálnak, amit számítógép nélkül nem indítasz el ha úgy dönt hogy nem megy.
(#) maszek0005 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Pedig az az ellenállás szakad meg, nem látványosan, és még a kapcsolóüzemű táp primer oldali két kondenzátora, egy vagy két dióda, maga az LNK ic, is tönkre szokott menni benne. Ez tipikus hiba. Részletes leírást találtok a Mosógép vezérléses topikban. Ott még kapcsolási rajz is van róla. Nekem egy hete a kijelző 5V- os ágának zárlata okozott hasonló problémát.
(#) zolika60 válasza maszek0005 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Megszakad egy naposan? Akkor kicsit alul van méretezve szerintem.
(#) maszek0005 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Az az igazság, hogy a kisebb tűrésű ic van beépítve, és a táp csúcsra van járatva. Egy feszültségtüske elegendő ahhoz, hogy az ic tönkremenjen és vigye magával a többi alkatrészt is.
(#) zolika60 válasza maszek0005 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Tehát alul van méretezve. Bővebben: Link
(#) log4trial hozzászólása Feb 13, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott egy Whirlpool AWO/D 6100d 6. érzék mosógép. Kidobta a F8 hibakódót. Átmértem a fűtőszálat, nem szakadt, elinditottam a szervíz teszt programot 2x elutasitotta f8 hibával 1x végigment utána megint elutasította. Találkozott már valaki ezzel a hibával? Merre induljak el? Néha végig megy a program néha kidobja az f8-at. Várom válaszotok. Köszi.
(#) zolika60 válasza log4trial hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Testzárlatra is mérted?
(#) log4trial válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Arra nem, viszont egymás után több programot is végig futott, és a fűtőszál is fűt.
(#) log4trial válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Ma átnéztem újra: Szálszakadás nincs, testzárlat nincs viszont a termisztor meghalt, esetleg az okozhatja az f8 hibakódot?
(#) Dani309 hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
1 hónappal ezelőtt vásároltunk egy Whirlpool elöltöltős mosógépet (típus szám: 80421).
Az első pár napban jelentkezett a probléma, miszerint az öblítőt a tartályból belemossa a főmosásba. 2 alkalommal volt kint szerelő, a második alkalommal már a tartályt magát kompletten kicserélte. Ez sem segített. Javasolta, hogy esetleg túl nagy a víznyomás, ezért állítsunk a csapon, ami számunkra csak azért érdekes, mert az előző mosógépeinknél ez nem okozott problémát. Kísérleteztem azzal, hogy kevesebb öblítőt tettem a tartályba, de ez sem segített.
Van-e valakinek hasonló tapasztalata és tudna-e segíteni, hogy mit csináljak?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) VIM válasza Dani309 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Szia! Szerintem nem a tartállyal lesz a gond hanem a fúvókával. A fúvóka az van amikor "félteliben" (a vízsugár a mosószer adagoló gátja által feleződik) adja be a vizet a kamrákba a program szerint és ha a fúvóka nem megfelelő pozícióból indul el akkor nem jól végzi a műveletet sem. Talán sorjás is lehet (ha még új) a fúvóka nyílása és "bandzsít" a sugár működés közben vagy a mosószer (por alakúak) berakodik és odaszárad a nyíláshoz és szintén ez lesz a probléma. Amíg jótállásos a gép addig nem érdemes semmilyen beavatkozást eszközölnöd, inkább szerviz és élni a vásárlói jogokkal amíg ki nem futsz az időből.
(#) micsiricsi hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Azért fordulok hozzátok,mert van egy AWE7730 tip-Whirlpool mosőgépűnk,de nem akar felpörogni a centrije. Igaz ha levettem a szíjat akkor felpörög,rendesen 1200-ra. Gondoltam nagyobb áramot vesz fel (6.érzékes),s amiatt nam hagyja a magasabb fordulatot. Dobbal 0.6A (lassaú fordulattal) szíj nélkül 0.3-0.4A magasabb fordulaton is.A motorra 1,35A névleges van írva,amit csak induláskor üt meg 3-5 tized sec re. Na de csapágyazás után(aminek semmi baját nem láttam) ugyanaz a hiba. A panelon nem igazán találtam semmilyen áram figyelési lehetőséget. A tahó jó,lehet hogy csak a tirisztorról vesz le valami visszacsatolást?! Ajtó 3 vezetékes nem 5,s lezár kipucoltam. A levegő csapdát úgyszintén.Más szinte nincs is benne. Nos szeretnék esetleg egy kis tanácsot kérni,hátha lenne ötlete valakinek.
(#) kadarist válasza micsiricsi hozzászólására (») Márc 7, 2016 / 1
 
Szia!
Ha a triakot direktbe kötöd, akkor felpörög a dob?
(#) micsiricsi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Szia! Bocs de melóztam, de megyek s megnézem, átkötöm,mert csak üresen dob nélkül próbáltam,úgy felpörgött.. Köszi addig is.
(#) micsiricsi válasza micsiricsi hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Na gyorsan át is forrasztottam,de pörög is,dobbal! Mondjuk motor áramot mérhettem volna. Aztn most megint arra tudok gondolni,h a motor áram korlátozza le a fordulatot. De hol,s miért? íííía centrizéskor 06-07 most is az áram, Mennyinek kellene lenni?
(#) micsiricsi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Felpörgött!
(#) micsiricsi válasza log4trial hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Sziasztok?
Hogy kell a Whirlpoolon elindítani azt a szervíztesztet? S olvastam resetelésről is. De azt se ismerem. Elöre is kőszi a segítséget.
(#) micsiricsi hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
Ez a fránya mosógép még most se centrizik! Nincs még ötlet? Kösszi
(#) ID1 hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni.
Van egy Whirlpool mosógép (sajnos csak a panelt küldték el mert a gép vidéken van a nagyimnál)
L1373 vezérlő panel, talán ebből nektek többet mond a gép típusa.
A hiba jelenség:
elindul a program jól fut, de amikor a centrifugához ér felpörög és leáll.
A panelon már kicseréltünk pár dolgot amin látszót, hogy ki volt égve és amit a blogok javasolnak, de a hiba ugyan az nem változott semmi.
Most van harmadszor is a panel nálam de nem tudom mi a gond igaz idáig sem tudtam
Kérhetnék valami tanácsot ??

Köszönettel Illés Péter
(#) Dino71 válasza ID1 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Szia! Nézd át a reléket, tirisztort, tachogenerator+mágnes a tengelyen nem e lötyög .
(#) vargaf válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Három hónap alatt csak megoldódott.
(#) apoca68 hozzászólása Júl 20, 2016 /
 
2015,07,24-én vásárolt AWS 63013-as modellünk van itthon és már minden utat végig jártunk, de nem lyukadunk ki sehova.
A mosógép egyszerűen elnyeli a mosási időt, kb. két hónapja. Volt a szervíz és el is vitte már a mosógépet, állítólag panelt is cserélt, de ugyanolya sz@r. A ruha büdös és koszos, amikor kikerül a mosógépből, hiszen még a 4,00 órás program is lemegy 2 óra alatt. A szemünk előtt gondol egyet, kb. félóra mosás után és a digitális kijelzőn az látszik, a négy kocka körbe forog és a visszamaradó idő lemegy 3,30-ról 1,20-ra kb. Ez a program 60 fokos lenne, de mivel lerövidíti a programot, sosem mos 60 fokon.
A szerviz szerint ilyen válaszokat kaptunk:
ez a mosógép olyan okos, hogy látja, mennyire szennyezett a ruha és átáll optimális esetre.
nincs benne elég ruha, azért rövidíti meg
vagy. elkezdődött a gépek lázadása
vagy a whirlpool vezér szerint ez így jó, ahogy van.
vagy azért nem jöttek elég hamar, mert vidéken élünk- Debrecentől 10 km-re! és nem esünk útba!
Annyira nem vesznek komolyan, hogy egy mosószer adagolót is 5 hétig tartott kicserélni.
5 év gari van a mosógépen, de már az első évben ilyen komoly problémát sem veszik komolyan. Az első hónapokban rendesen mosott a gép, minden hónapban át szoktuk mosni 90 fokon ecettel, üresen, és lement a program gondtalanul. Most már az sem. Kérdem én, mit lehet még ilyenkor tenni?
(#) zolika60 válasza apoca68 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
fordulj a fogyasztóvédelemhez. Bővebben: Link Ezt a problémát orvosolnia kell a forgalmazónak. Ne hagyd magad lerázni.
(#) apoca68 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
A fogy.védelem azt tanácsolta, hogy ahonnan vásároltam a készüléket- Media Markt- írjak tértis , 560 Ft-os levelet, ezen is túl vagyunk. Bent is voltunk a boltban, ők azt a tájékoztatást kapták a szerviztől, hogy nincs már baja a mosógépnek, szóval sok mindenen túl vagyunk! Nincs itt valaki, aki konkrétan ismeri ezt a szériát és tudja a mechanikáját?
(#) zolika60 válasza apoca68 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Lehet lesz itt valaki aki ismeri. De ha belenyúlsz mindjárt azt mondják te rontottad el. Én csak verném az asztalt az eladónál. Egyébként én hőérzékelő hibára tippelnék. Talán hamarabb melegnek érzi a vizet és ezért rövidíti a programot. (Mondom én típusismeret nélkül.)
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2016
(#) apoca68 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Most beszéltem a szervizzel, azt mondta, a Whirlpool-nál szabadságon van az illetékes, aki rábólintana a csereutalványra. Mivel ők mindent kicseréltek a mosógépben, többet nem tudnak tenni. De a cserének csak 50-50 % esélyem van. Hát szép, nem mondom, nesze neked garancia!
Következő: »»   5 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem