Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő készítése házilag
 
Témaindító: attila26, idő: Szept 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 45
(#) gulyi88 válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Én is így szenvedtem ki belőle a rezet, mikor lefűrészeled az egyik felét a tekercsnek, akkor a másik alatta lévő tekercsre nagyon vigyázz, tegyél fölé egy alulemezt (vasfűrész a jó választás, nem a flex). A vasmagra is figyelj ne karistold nagyon össze.
A lefűrészelt tekercs maradéka nem fog akarni kijönni, én belefúrtam 13 mm-es fúróval egész a vas túlfeléig, nem vitte szépen de azért lyuk lett benne, és így már csavarhúzóval el tudtam feszegetni a tekercs szélét a vastól, aztán kalapálás feszegetés és kijött.
(melegítés is célravezethet, mert meglágyul tőle a gyanta amivel impregnálva van, így talán kijön gányolás nélkül is.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2016
(#) pipi válasza szlacos hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Szia!
Nem hinném hogy egy akksitöltő trafója 1000W körüli lenne...
(#) Vackor válasza szlacos hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Szerintem a személyautóhoz készültnek kicsi a teljesítménye, és a feszültsége sem jó.
Képet láthatunk róla?

A mikrosütő is csak azért bírja, mert spéci a vas benne, de idővel itt is kimelegednek a futkározó elektronok. Az ipari ponthegesztők kb. 3 V üresjárási feszültséget tudnak a hegesztendő anyagokon lévő esetleges oxidréteg miatt.

Inkább egy Praktikeres hegesztőtrafót alakítanék át e célra.
(#) martin96 válasza gulyi88 hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Sikerült kiszednem.
Volt itthon 35-ös vezeték is abból tettem rá 3 menetet.
Még csak szimplán így hegy nélkül tudtam kipróbálni, de működött. Nem tudja valaki, hol lehet venni hozzá hegyet venni?
(#) GmS hozzászólása Ápr 21, 2016 /
 
Youtube videó

Idáig a legjobb amit láttam
(#) granpa válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Talán Bronzker kft. Bp. XIII. ker Szabolcs u., de nagy NKI (késes)biztosító érintkezőből is lehet csinálni.
(#) martin96 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Miskolc környékén esetleg?
(#) granpa hozzászólása Ápr 21, 2016 /
 
Arrafelé nem vagyok ismerős.
(#) Phile80 válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Hegesztéstechnikai boltban keress mindenképp Króm-Cirkónium ötvözetetűt, biztos be tudják szerezni, az ára kb 8-10.000Ft/kg és az előbb linkelt videóval ellentétben ne hegyezd ki, hanem szabályos polírozott gömb legyen a vége az elektródáknak.
(#) Phile80 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Létezik 2-3kW-os akkutöltő is.
(#) Szárnyas hozzászólása Júl 28, 2016 /
 
Sziasztok!
Ezen cikk alapján szándékozok kondenzátorbankos ponthegesztőt készíteni. Kérdésem, hogy a cikk szerzője által is alkalmazott autó hi-fi, nagy kapacitású (1F<) kondenzátorok mennyire alkalmasak ilyen célra?
(#) csavarkulcs hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
Sziasztok!

NEM működik a ponthegesztőm.
Amióta kicseréltem a vastag kábelt, 1méteresről 4 méteresre, és ráeszkábáltam az érintkezőket,
alig szikrázik valamicskét.250 amper folyik csak rajta, átduktam rajta egy 30 centis kábelt, összeérintettem, 600Amper folyt át rajta, az 1 méteressel pedig 1200 ampert is mértem.
még két sörösdobozt sem sikerül összecsípni vele.
Mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2016
(#) erdgab válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Idézet:
„Amióta kicseréltem a vastag kábelt, 1méteresről 4 méteresre”

Na ez a gond!A lehető legrövidebb és legvastagabb kábelt kell használni.Lehetne ez is jó,de nem tudod a feszültséget növelni,gondolom nem fér rá több menet.Azokon a csatlakozókon is kellene javítani.Itt minden tized ohm és volt számít.
(#) csavarkulcs válasza erdgab hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
A kábel így sem melegedett, fér még rá egy menet.
(#) Temela válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 5, 2016 / 1
 
Ahogy nézem a képet, azon még egy menet sincs.
(#) csavarkulcs válasza Temela hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
pedig van
(#) ferci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Ha megmérnéd 4 vezetékes módszerrel az 1, ill. 4 méteres kábel ellenállását ( és még hozzá az a csatlakozás ), rájönnél, mekkora ellenállást tettél be pluszban.
Nem mindegy, hogyan veszik el az 600 amper különbözet...
(#) Temela válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Lehet rosszul látok vagy tudok valamit, de ezt max félmenetnek hívnám. Amennyiben rosszul tudom, akkor bocs.
(#) csavarkulcs válasza Temela hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Akkor lenne fél menet ha csak az egyik lyukon dugtam volna át a kábelt.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2016
(#) erbe válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Ponthegesztőt nem hajszáldróttal kell tekercselni. Ami a képen látható, ponthegesztő viszonylatban hajszáldrótnak minősül. Szemre 16-os kábel. A képen látható trafó ablakába 2 szál 120-as kábel is befér. Minél vékonyabb szigetelésűt kell választani, vagy lefejteni és selyemmel betekerni. Az a műanyag úgyis könnyen olvad.
(#) csavarkulcs válasza erbe hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
OK.
cserélem.
(#) csavarkulcs hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
Aszta!
Olyan szikrákat hány, hogy csak na!
Amikor össze akartam hegeszteni vele az alulemezeket, kilyukasztotta!
A tákolmány a végén, rajtamaradt, működik.
talán majd visszafogom a teljesítményét egy izzóval.
(#) scansat hozzászólása Aug 10, 2016 /
 
Ponthegesztő trafóm van. Létezhet ilyenhez triakos vagy egyéb elektronika készen? Inkább vennék mivel több darab kellene. Sok helyen olvastam már róla, de néhol még abban sem jutottak dűlőre, hogy akkor null átmenetnél vagy feszültség csúcsnál kapcsoljon-e? Áttúrtam már mindent de nem találok eladót. Persze ha pár alkatrészből megépíthető, akkor nem gond. Csak valami használható kapcsolás kellene. A trafó, az kb 30x30 cm-es gyári ponthegesztő. 230V-os primer és vörösrézlemezekből álló 2 menetes szekunder. (0,5 mm vastag és 5cm széles vörösrézlemez köteg.)
(#) Gafly válasza scansat hozzászólására (») Aug 10, 2016 / 1
 
Idézet:
„Sok helyen olvastam már róla, de néhol még abban sem jutottak dűlőre, hogy akkor null átmenetnél vagy feszültség csúcsnál kapcsoljon-e?”

Nehéz megemészteni, nekem is ráment pár évem, mire megértettem két dolgot:
- Önmagában a vasmag keresztmetszete nem határozza meg a transzformátor teljesítményét;
- Induktív fogyasztót maximális feszültségnél kell bekapcsolni
Egyik sem triviális és állandó hitviták tárgya...
(#) scansat hozzászólása Aug 11, 2016 /
 
Értem én, de semmi nem áll tőlem távolabb mint a hitviták!
Nekem ponthegesztő trafókhoz kell szabályzó! Sajnos pár darab fix valamik hegesztésére készült, ezért két primer kivezetése van, aztán slussz! Van pár ami már univerzálisabb, mert van négy primer megcsapolás és így 5 fokozatban állítható. Tehát konkrétabb segítséget szeretnék kérni mert nem akarok hitvitákban elveszni.
Ezt néztem ki a saját agyamból kiindulva:
http://www.dialcomp.hu/ipari+elektronika/teljesitmeny+szabalyzok.html
Természetesen az SP2440-es 40A-es típust. Azt írják, hogy fűtőtranszformátorokhoz jó. Telefonon megkérdeztem őket, de szakmailag nem túl fényes, hozzám hasonszőrű válaszolt. Ő azt mondta, hogy nem ajánlják trafókhoz. Hogy miért nem tudta megmondani. Szóval mi a baj a trafóval egy ilyen szabályzó esetén? Úgy hallom hogy kikapcsoláskor visszarúg egy feszültség tüskét. Ezt lehet kivédeni? Gyakorlatilag 16A-es kismegszakítóról ha elmegy a trafó, akkor a 40A-es teljesítményszabályzó elég neki?
És most jön az, hogy "PÉNZ NEM SZÁMÍT" vennék is ha volna eladó kész cucc. Kb. 4 darab kellene, de először csak egy, tesztelni. Tűvé tettem már az AliBabát is, de az igazság az, hogy azt sem nagyon tudom mit keressek. Esetleg ha valaki kiokosítana a témában, hogy mi is a probléma a trafós teljesítményszabályzásban.......mit keressek?.....nekem tökmindegy, ha digitálisan programozható, avagy csak egy potméteres....lényeg hogy stabilan működjön! Egy bizonyos: -panelt maratni nem tudok, de pár alkatrészből álló Triakos cuccot még össze tudok rakni panel nélkül is. Bonyolultabb kizárva. Ha bonyolultabb kell, inkább vennék. Szóval tudom hogy ez nem az adás-vétel topic, de valaki világosítson fel légyszi, hogy ilyent lehet kapni avagy nem. Aztán ha igen, akkor megyek és leadom a keresést a másik topicban. Előre is köszi mindenkinek!
(#) Hidrowick hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
üdv! én ilyet vettem, Bővebben: Link
és egy 3 kilowattosat, igaz én a szénkefés mosógépmotorok fordulatszám szabályzására, de szerintem erre a célra is jó.
válogass:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2016
(#) zolika60 válasza Hidrowick hozzászólására (») Aug 18, 2016 1 /
 
Ha válaszolsz valakinek, használd a hozzászólás fejlécében található Válasz gombot. Ha pedig hivatkozni szeretnél egy oldalra, akkor a válasz ablakban lévő LINK gombot. Ezen kívül használd a mondat eleji nagybetűket is. Itt ez így illik.
(#) exabit válasza scansat hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Én azt olvastam hogy feszültségcsúcsnál célszerű transzformátort kapcsolni, és csatoltam is a szöveget ami leírja hogy miért. Én ennek megfelelően építettem meg a sajátomnak a szabályzóját (a szkóp ábrán a beállítható legrövidebb hegesztési idő van)
Amit linkeltél szabályzó ahhoz odaírták hogy Ohmikus terhelésre készültek szóval én azt biztos nem venném meg.
Ezek szerint ha jól értem te a primer oldalon szeretnéd fázishasítással szabályozni az effektív feszültséget és így szabályozni a ponthegesztő teljesítményét? Én inkább arra hajlok hogy elsőnek inkább a hegesztési időt kellene szabályozni, mert ár/érték arányban ennek a kivitelezése tűnik a legjobbnak.
(#) sector99 válasza exabit hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Megoszthatnád velünk a szabályzód rajzát - amennyiben publikus. Köszi !
(#) exabit válasza sector99 hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Persze. Proli007 készítette a kapcsolást a kérésemre és itt van leírva hogy hogy működik: Bővebben: Link.
Ez a továbbfejlesztett verziója: Bővebben: Link
Itt pedig látható megépítve: Bővebben: Link A kapcsoláson annyit változtattam hogy olyan optocsatolót választottam aminek a lábtávolsága 8-10 mm körüli, hogy a 230V biztosan ne tudjon átütni. Illetve még történt annyi változtatás - ami a megépített kapcsoláson sem látható még - hogy az 5 ms késleltetés is trimmer potival növelhető/csökkenthető, és így lett belőve - szkóp segítségével - a csúcsfeszültségnél történő indítás.
A trafót már kész van, ha a mechanikával is kész leszek majd töltök fel képeket.
Következő: »»   31 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem