Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyméretű LCD monitor építése
 
Témaindító: Buvarruha, idő: Nov 8, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) Harza Gyula válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Szia
Nem
A 30 pin - 51 pin re gondolok
Gyanítom házi készítésű
Üdv Gyula
(#) Buvarruha válasza Harza Gyula hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Vagy úgy, csak azért mert pont olyan hozzászólásra válaszoltál amiben nincs a képeken átalakító. Az a nyák házi gyártmány.
(#) Harza Gyula válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Szia
Sajnos nekem semmi eszközöm nincs hogy nyákot csináljak
Vállalsz nyák készítést?
Természetesem az adatokat megadnám
Nekem 2 különbözőre lenne szükségem
Üdv Gyula
(#) Buvarruha válasza Harza Gyula hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Magát a nyákot meg tudnám csinálni (erre vannak nyákgyártó emberek is, nézz körül apróban), de csatlakozóim nincsenek most az biztos.
(#) Harza Gyula válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Szia
Azért kérlek téged mert ismered ezeknek a csatiknak a raszterkiosztását és ismered az lcd ket
Csatiaim vannak
Nem is szólva hogy profi a nyák ami csináltál
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfie.php?id=279902
De ha megterveznéd az is elég lenne mert akkor keresek valakit aki legyártja
A 2 nyák között a különbség az 51 pines csatin lenne
Az 1 Lg kiosztású a másik Samsung kiosztású lenne
A meghajtóm egy Ecer G227HQL monitoré volt
A kijelzője LM215 WF3 volt ami sajna tört
Üdv Gyula
(#) Buvarruha válasza Harza Gyula hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Ok, majd térjünk vissza rá.
(#) Harza Gyula hozzászólása Szept 2, 2016 /
 
Szia
Rendben
Előre is köszönöm
Üdv Gyula
(#) SzZoli válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Szia,

Nos a fentebb említett 27"-os kijelzőhöz rendeltem univerzális Mainboard-ot és sikerült bele is építenem (1-2. kép).
Ki-be kapcsolható távirányítóval és a nyomógombok is működnek de a képpel van egy kis problémám. Amennyiben nincs semmijel jel akkor szép kék a képernyő (3. kép) és ha megnyomom a Menü gombot vagy csatlakoztatom az antenna kábelt és váltom a csatornákat akkor a kép változik (4. kép) és hang is van de eléggé zajos.
Lehet valamit nem jól kötöttem be?
Kijelző: V270W1-L04_approval_spec_ver.2.1
Mainboard: Universal V59-es
(#) Buvarruha válasza SzZoli hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
A képek lemaradtak.
(#) SzZoli válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Valóban, kicsit siettem
Közbe kicsit átgondolva a hang zajosságát valószínű a nem pontosan beállított csatorna miatt lehet.
(#) Buvarruha válasza SzZoli hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Hmm... És PC-re kötve mit mutat a kép, a színek rendben vannak?
(#) SzZoli válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Ez jó kérdés, eddig csak a kábel TV-t kötöttem rá délután kipróbálom PC-vel is.
(#) Buvarruha válasza SzZoli hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Indíts a PC-én AIDA64-et, és fent menüben: eszközök\monitor diagnosztikát indítsd és rögtön az első kép máris érdekes lesz, ott valószínűleg látszik, ha hiányoznak szinek, vagy felcserélődtek. Vagy kontakthiba van az LVDS-en, vagy valami meg van cserélve, vagy nem 8 bites adatot küld a panel, hanem 6bit+dithert-t, vagy hibás a kijelzőn a gamma korrektor.
(#) SzZoli válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Sikerült képeket csinálni amikor rákötöttem a laptopot.
Igaz nem volt egyszerű a dolog mivel a bemenetválasztást sem jeleníti meg így mondhatni "vakon" kellett beállítani de sikerült. A TV mellé tettem a notit, hogy látható legyen az eredeti kép amit a monitorkalibrációkor csináltam.
(#) Buvarruha válasza SzZoli hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Eléggé hibásnak tűnik az a kijelző. A felbontásnak megfelelő szoftver van a panelon?
(#) SzZoli válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Igazából a panelhez nem kaptam szoftver, a google-n kerestem és ott egyik elméletileg ehhez a vezérlőhöz való bin fájlokat sikerült letölteni. A leírás alapján kiválasztottam a felbontáshoz illőt és USB-n keresztül felraktam. Kérdés, hogy valóban jó az a progi amit találtam.
Az univerzális main a következő:
Mainboard
(#) Buvarruha válasza SzZoli hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Ha jót raktál rá, akkor nincs mit tenni. Viszont nem lehet, hogy két csatornás firmware-t raktál rá?
(#) SzZoli válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Most megint elkezdtem keresgetni hozzá firmware-t és találtam hozzá újabbat, megpróbálom azzal is. Meglátjuk lehet a szoftver lesz a ludas.
(#) SzZoli válasza SzZoli hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Nos megint végigpróbáltam azokat a firmware-et amiket megtaláltam de ezzel is pontosan ugyan az a helyzet. Lehet teljesen rossz szoftverekkel próbálkozok, mind a neten találtam de lassan már elveszítem a fonalat. Esetleg tudnál ebben kicsit segíteni. Ahogy próbálkoztam nem tudom, hogy normális-e de ahogy bekapcsolom akkor amikor a USB-ben benne van a pendrive akkor a SB led narancs majd pár másodperccel később átvált zöldre.
(#) Buvarruha válasza SzZoli hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Firmware frissítés közben villog, egyébként meg akkor is ellenőrzi gondolom, ha benne hagyod. Elégg kijelzőgyanús a dolog. a Menüből mennyi látszik, olvasható?
(#) SzZoli válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Villogni nem látom a ledet de majd még egyszer megnézem. Alapból a kijelző egyszinű kék de amikor megnyomom a menü gombot átvált feketére és vékony színes csíkok villognak össze vissza de ezek alig láthatóak a fekete vagy inkább nagyon sötét szürke háttéren. Amikor benne van a pendrive az USB csatiban akkor pár másodperc (~2mp) amíg narancs a led és utána átvált zöldre. Ennyi idő elegendő lehet a frissítésre? vagy ha nem a hozzá való progi akkor gondolom semmi sem történik. Na én kerestem nagyon sok féle firmwar-t amit valamilyen szintem a neten megtaláltam és talán jó lehet a Mainboard-hoz LAMV59, LAMV56 még a LAMV29-et is kipróbáltam de ezek közül bármelyiket is próbáltam nem történt változás.
Most próba képen csináltam egy másik kábel egy laptop kijelzőhöz (igaz 3.3V-os de szerencsére jumperrel ez is beállítható) és kipróbálom azzal, mert azt a kijelző biztosan jó kipróbáltam egy laptoppal. Amennyiben azzal működik akkor a kijelző a hunyó amennyiben azzal sem megy akkor gondolkozok majd tovább.
(#) rest válasza SzZoli hozzászólására (») Jan 3, 2017 / 1
 
Sziasztok
Az univerzális mainboard-hoz lenne 1-2 megjegyzésem. Hátha segít valakinek.

Építettem már TSUMV29, TSUMV59 chippel szereltet (TSUMV56 úton van ez lesz a következő).
Fontos: csak a chip típusához való firmware mehet bele, figyelni kell az lcd felbotására, az lcd panel tápfeszültségére (3.3V, 5V, 12V jumperrel állítható), illetve hány csatornás az lcd panel (sacc 1,5-2 perc amíg a firmware települ).
Ha minden stimmel és megfelelő firmware-t töltöttünk fel, de mégsem jó a képe, ha nagyjából látható a kép/menű akkor a service menu-böl állítható még jó pár dolog ami a távirányítóval kapcsolható be (menu-1-1-4-7).
Az elsö építés 3 éve megy hiba nélkül, de javallott a TSUM chipre kis hűtőbordát tenni.
Aki kedvet kapott hozzá némi segédletek a linkeken illetve a service menu-röl csatolom a leírást:
TSUMV29-TSUM59-röl leírás, firmware: LCD4hobby
TSUM56 firmware: TSUM56 firmware

Remélem sikerült némi segítséget nyújtanom, másoknak sikeres építést.

Rest
(#) Bearni74 hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy panelem. Nem nagy. Csak 15.6 colos. Valamikor egy laptopban (asus) figyelt. Kiselejtezték a laptopot, a kijelző megmaradt tartaléknak. Becsomagolva tárolták több másik mellett. Most kidobásra itéltetett helyhiány miatt.

Lehet ebből kijelzőt csinálni? Vagy Pc-hez, vagy beltérihez. Vagy saját épített más eszközhöz, ami képekkel kommunikál. Ha csak egy falra akaszthatós digitális képkeretet csinálok belőle arduinoval, már nekem az is elég lenne.

Tipus: Samsung LTN156AT02.

Dataset:
http://www.beyondinfinite.com/lcd/Libra ... 56AT02.pdf
(#) bbalazs_ válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Sok helyen megkerdezted ezt mar.
Sajnos NEM LEHET maskeppen meghajtani CSAK ES KIZAROLAG egy LVDS meghajto aramkorrel, de meg azt is etetni kell valamivel nagyjabol 20-50MHz koruli sebesseggel.
Szerintem add el valakinek, aki eltorte a laptopja kepernyojet, masra nem jo.
Lehet kapni a banggoodon pl ehhez meghajto-atalakitot es akkor pl. VGA-rol vagy HDMI-rol etetheted, de annak az ara ha jol emlexem 4e volt legutobb.
(#) Bearni74 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Az az áralakitó nekem tökéletes. Nem nem ezt kérdeztem. Az egy sharp monocrom lcd volt. Az már félig meddig működik.
(#) uniman válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Hello! A fórum címe: "Nagyméretű LCD"...15"-ost nem nevezhetjük semmiképpen sem "nagynak" !
Viszont tényleg kérdezted már másik helyen is !!!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) bbalazs_ válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Itt van egy pl: Bővebben: Link
En mar rendeltem egy V56-ost, de meg uton van valahol.
(#) Bearni74 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Köszönöm.
Ha megy vele, akkor már meg is lesz a helye.
Opel Omega 2.5 mv6 a család kedvence.
Vezetőoldali űlések közé a tetőről lenyiló monitor lesz belőle a 4 gyerekünk örömére.

Dvd lejátszós rádio már rég benne figyel.
(#) gabesz2011 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Üdv! Szerncsére meg is adtad a választ a kérdésre az lg kijelző táp illetve adatbusz kiosztásával kapcsolatban halott lg tv ép kijelző át egy törött kijelzős sonyba. Rögtön feltünt hogy a táp a másikoldalon van,de az adat busz kiosztása nem volt tiszta.
(#) Handbrake hozzászólása Feb 19, 2020 /
 
Üdv!

Látom kicsit leült a téma, de azért jó sok olvasnivaló volt előtte is.

Nekem egy LG 55 LE8500 Tv-m lenne aminek a main-je döglött, minden más része jó.
Hogyan tudnám és mivel meghajtani a kijelzőt, nem szeretném eldobni, igaz csak FULL HD.

Milyen lehetőségeket tudtok erre? A kijelzőből a main-re 2 db ha jól számoltam 60 pin-es szalagkábel megy, ez probléma lehet pl. az univerzális boardoknál?

Köszönöm a válaszokat!
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem