Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   79 / 2208
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Márc 18, 2008
Te jobban emlékszel , mint akinek kell .....
Itt az EL84 PP nyákja , könnyebben , gyorsabban lehet tervezni vele mint papíron.

NYÁK.GIF
    
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 18, 2008
Tömörítve van , telepítsd a gépedre .
layout40 hun exe ......
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 18, 2008
Sikerült telepíteni ?
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Márc 19, 2008
Ezt a nyáktervezőt megkaphatom én is ? Köszi!
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2008
Nézem, de csak a freemail kezdőlapjának linkjét küldted ..
(#) djhans hozzászólása Márc 19, 2008
Az alábbi tápszűrés pcl86 stereo se-hez elég lesz szerintetek?

Graetz után 220µF utána soros 1k 47µF ide jőn a segédrács, utána soros 3,9k 47µF ide meg a trióda anódellenállása.

Szerintem jó lesz de várom a véleményeket. Videoton fadobozos tv kapcsi tápból bontottam két kondit egyik 220µF 350v a másik 47+47µF 350v
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2008
Az azért nem baj, ha nincs beépítve a maci.
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 19, 2008
szevasztok! kérdésem az volna, hogy nektek elfekvőben esetleg lenne -e ECC 83, ECC 81/85, ECF 80, El34 valamelyik csőtipusból. nagyon kéne.....vagy esetleg egy helyet tudnátok mondani, hogy hol kereshetnék utánna?
(#) CHZ válasza tuxpingu hozzászólására (») Márc 19, 2008
http://www.csobarlang.hu/
http://www.elektroncso.hu/lista.php
Talán minden megtalálható ezeken a címeken.
De lehet , hogy nekem is van valamelyik .
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 19, 2008
köszi, nézem....
(#) MrBrown válasza tuxpingu hozzászólására (») Márc 19, 2008
Esetleg megpróbálhatod az Elektroncső börzén, megkérdeztem 29-én lesz legközelebb! Szerencse kell hozzá, hogy találj valamit ami érdekel, de garantáltan a legolcsóbb. Ismered vagy kell bővebb infó?
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 19, 2008
hát, még nagyon kezdő vagyok e téren. tehát, ha tudod egy pict bővebben írd le. köszi. Másik kérdésem: hogy valakinek van tapasztalata El 34-es végerősítővel? a következő, hogy aki már épített e. csöves erősítőt, mindenképpen magunknak kell megtekercselni minda hálózati, minda kimenő trafót? sajnos a trafók nem az erőségeim ha valaki pár szót tudna mondani nagyon megksöszönném.
(#) Imi65 válasza tuxpingu hozzászólására (») Márc 19, 2008
Szerintem sokunknak van tapasztalata EL34-essel. Kifejezetten hangfrekis célokra fejlesztett cső, elég jó hangú. Nem is nehéz beállítani, mehet pentódának, ultralíneárnak, és triódának is.
Soha, semmi nem muszáj. EL34-hez biztos kapsz készen is kimenőt, de tekercseltethetsz is.
(#) MrBrown válasza tuxpingu hozzászólására (») Márc 19, 2008
Szóval, elvileg két hetente gyakorlatilag inkább havonta rendeznek a Puskás Tivadar Távközlési Technikumban egy (javarészt) elektroncső börzét (tel:0612802500). Az egész felér egy időutazással, ha csak nézelődni mész ki mint sokszor én is, akkor is megéri. Más. Én egy saját építésű GU50 PSE büszke tulajdonosa vagyok amihez a trafókat nem én tekertem hanem csináltattam, de ettől még magaménak érzem a dolgot. Biztosan gizda vagyok amiért odafizettem öt darab vaskockáért (1db táp, 2db kimenő, 2db folytó - trafó) 60 ezer forintot, de ezek legalább tutira jól működnek és két hét alatt el is készültek. EL34 ügyben nincs tapasztalatom, de úgy tudom főleg zenekari (elsősorban gitár) erölködőket szeretnek építeni velük.
(#) Imi65 válasza tuxpingu hozzászólására (») Márc 19, 2008
Nem biztos, hogy baj volna, ha végigjárnád a szamárlétrát. Ha nem ismered a csövek lelkivilágát, pár perc alatt kinyírhatod őket. Először valami kis (és főleg igazából "értéktelen") erősítőt építs, a minőséget ezen is kontrolálhatod. Ha már mindent értessz, akkor jöhetnek a drága csövek, mint az EL34.
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 19, 2008
itt is probalkozhatsz (bar nem a legolcsóbb):http://www.radiovilag.hu/csovek.htm
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2008
Ja, fojtóval minden bizonnyal. Van 1 db 3300 mikrós 350V-os kondim. Az egyik csövibe - a megrendelő kérésére beletoltam a párját. Fojtó nélkül. Külön 2 fokozatú feltöltő áramkör dukált neki.
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 19, 2008
kösz a válaszokat.....még akkor utánna názek bőven mindennek.
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2008
Persze, itt van.
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2008
Nagyon helyes. Ezeken a kis lámpásokon megtanulhatja a működést. PCL 82-esem még nekem is van.
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 19, 2008
a 89 -es rt. évkönyv megvan nektek? mert abban találtam egypár kapcsolást a 186-197. oldalon...a tanárom javasolta őket. meg elvileg valamelyikhez tudna csövet is adni, csek még nem zézte meg milye van otthon. véleményetek van valami az alábbi kapcsolásokról?
(#) sturbi válasza tuxpingu hozzászólására (») Márc 19, 2008
Tranyós BEAG-okhoz minek cső, vagy több 89-es évkönyv is van?
Viszont jó kis hangsugárzók vannak 243.o. után
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 19, 2008
áh, hülye vagyok...nem egyről bezélünk a 69-es évjáratotakartam írni, bocs mindenki!
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 19, 2008
igen..érdekel. és már bele kezdtem délelött szép lassan haladok
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 19, 2008
he he..kicsit sem
na én ezt a kapcsolást gondoltam, hogy megpróbálokozom vele...hát ha, de ha tudtok róla valami infót/tapasztalatot akkor azt várom. igazából azért ezt választottam, mert ahogy nézem két bemenete van, és ha szterreó jelet szeretnék nem kell belőle két külön blokk, meg trafók stb....
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 19, 2008
és a kép
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 19, 2008
na tehát lehet, hogy rosszul gondolkozom....van ugyebár 2 bementet, és az egyikre menne a jobb oldal pl. a másikra bal, és akkor ez így lenne szterreó. vagy ha ezt megcsinálom akkor lenne egy monoblokkom 2 bemenettel?
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 19, 2008
akkor esetleg van valakinek olyan rajza ami szterreó, és nem kell hozzá millió tekercs (trafó) ?
(#) Müszi válasza tuxpingu hozzászólására (») Márc 19, 2008
A csöves végfokos cikkemre keress rá
(#) mp3maker hozzászólása Márc 19, 2008
AE 233 2x3W stereo
Következő: »»   79 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem